Skocz do zawartości
Lysyn

Asus Maximus Formula Se Intel X38

Rekomendowane odpowiedzi

spokojnie... : P : x mały offtopic nikogo nie zabije : P

 

Kencho-1: dzieki za linka (Good settings for begin with Quad.doc) ;) (szkoda ze nie po polsku ale i tak jakies dzielniki sa odnosnie strapa moze sie przydac kiedys) :)

Edytowane przez Wyspa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi udało się w końcu wczoraj po 7 miesiącach zdjąć to żelastwo z płyty. Zamrażarka pomogła :) Z SB jeszcze łatwo po 20min w zamrażarce zeszło, z NB po 50min nawet nie było łatwo, ale dłużej potrzymałem w końcu śrubokrętem podważone (polecam metodę śrubokręt wsadzony pod radiator i oparty o niebieski slot RAM, u mnie to zadziałało) i w końcu samo odpadło w całości od razu, bo ta pseudopasta jest taka że po trochu nie puszcza, tylko ewentualnie całość odskoczy. U mnie tak strzeliło, że się wystraszyłem :D

 

A pasty to chyba ze 2mm tam jest, musiałem nożem zeskrobywać ten syf. Zmodyfikowałem Cube'a od Misia i teraz mam 38-39stopni, a miałem po 65 :wink: jak zrobię zdjęcie to zapodam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wozaq: co to jest Cube? a swoja drogą troche to co mowicie o zdejmowaniu tego zelastwa mnie przeraza :wacko: moze te nowsze wersje tych mobo beda łatwiej zdejmowalne w co wątpie :wacko: Edytowane przez Wyspa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cube-blok wodny na NB/SB od Misia15go z forum.

 

U mnie mogło tak ciężko schodzić bo w końcu przez 7 miechów mogło się zapiec wszystko tym bardziej, więc najlepiej od razu po kupnie jeśli nówka jest ściągać. Bynajmniej trza mieć mocne nerwy przy tej "operacji" :sad:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3013921[/snapback]

a gdzie znalazles tego p5q do kupienia? i kiedy dojdzie do Ciebie? :)

Komputronik ma być 3-4 dni

mam ją gdzies zamówiłem P5Q Deluxe , bios flaszowałem już tyle razy ,że ....

marcin255A: i jak zamowiles juz tą mobo?

czekam na dostawę :-?

Marcin255A: masz już tą mobo!?

mobo w poniedziałek :-D

twój wywód skutecznie juz zwiekszył objetość , biosy sa na ftp asusa , a definicja strapu -1 sza klasa

i to tyle -koniec OT

Człowieku weź się uspokój i pomyśl nad tym co robisz. Poczytaj sobie powyżej swoje posty nie związane z tematem , w których dyskutujesz sobie z wyspą na temat twojej nowej płyty głównej. Czy to dotyczy tego tematu ?? Więc daj już spokój. Ja się do twoich postów nie czepiam.

 

Natomiast to że nie znam dokładnej definicji strapu i jego działania. Wiem że jak ustawiam wyższy strap to mogę wyżej kręcić FSB i dostępne są inne dzielniki pamięci, a reszta mnie nie interesuje.

 

Jak znasz dokładną definicję lub potrafisz to dokładniej opisać to czemu nie wyjaśnisz to koledze "Wyspa", tylko znowu offtopujesz.

 

Na moim chomiku umieszczam biosy i przydatne programy/Drivery nie tylko do Maximusa więc chyba warto tam zajrzeć, a nie szukać tego w wielu miejscach w necie ( w tym na FTP Asusa ).

 

Natomiast wracając do tematu dzisiaj rozkręcam mojego kompa na części pierwsze i będę przeprowadzał kolejną próbę zdjęcia chłodzenia z NB przy pomocy metody "Lodówka" :) Więc zrobię obszerną fotorecenzję i umieszczę ją na moim chomiku. Spróbuję również przylutować jakiś Cienki Kabelek do miejsca pomiaru VCore, aby móc badać jego spadki przy zamkniętej budzie i mocnym OC. Później zamierzam wykonać tego moda na Vdroop VCore i zmierzyć jaka jest różnica w zależności od wartości oporu tego rezystorka który się zamalowuje ( czyli aby zmniejszyć ile Ohmów będzie miał nominalnie i przy 1/2/3 pociągnięciach ołówkiem ).

 

Może coś jeszcze sprawdzić przy okazji ?? Może zrobić też kabelek do punktu pomiaru Vmem ?? A propos Vmem ma ktoś fotkę z zaznaczonym punktem pomiaru, bo mi się gdzieś zapodział i mam tylko zdjęcie z zaznaczonym punktem ( a w zasadzie punktami ) pomiaru VCore.

 

Zaraz wydrukuję wszystkie potrzebne mi zdjęcia i pliki tekstowe i zaczynam jazdę ze ściąganiem chłodzenia i reinstallem systemu, więc jak by co włączę kompa starczej i na nim wam podam na bierząco jak idą postępy w usuwaniu budyniu z NB :) .

 

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Kencho-1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ależ upierdliwość > dominująca cecha maluczkich <_<

 

Ma ktoś pod ręką fotki z punktami pomiaru Vcore i Vmem, bo coś ich nie mogę zlokalizować na twardzielu.

 

Edit: Dobra już znalazłem i wrzuciłem na chomika żeby nie trzeba było następnym razem szukać.

Edytowane przez Kencho-1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie ile przywalic napiecia na Q9450 tak z Waszego doswiadczenia dla FSB=400?? Dalem 1.3V na razie FSB=375 i testuje co prawda ORTHOS na blend wywala sie po 5 sekundach. SuperPI 32M przechodzi calosc, Orthos na sam CPU tez dziala, nie ma zadnych zwiech, BSODow itp. 3DMark 2006 przechodzi, gry dzialaja. Do czego jest to PLL CPU Voltage?? Wszystko na auto oprocz VCore i memow, ale memy to inna bajka. Niepokoi mnie ze juz na 375 orthos nie przechodzi w blendzie nawet 5 sekund??

Edytowane przez File

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.49 na NB , sb min a Fsb 1.35 V

A jak z temperatura NB?? Ile nie powinna przekroczyc?? Proba dotykowa, caly ten radiator to jest cieply z przewaga - parzy. Odczyt everestem : 57-58 stopni. Ile to moze wytrzymac??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do 60-65 *C jest Ok ,ja mam zwodowany blok więc max 38*C

 

Wypiąłem wczoraj blok na NB z obiegu WC. Bez nawiewu temp dochodziła do 60-65C. Postawiłem wiatrak skierowany w okolice NB i spadło do 45*C. VNB=1.53V.

Natmiast blok zwodowany to również koło 37-38C.

Umarł mi zasilacz i teraz tylko delikatne OC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wypiąłem wczoraj blok na NB z obiegu WC. Bez nawiewu temp dochodziła do 60-65C. Postawiłem wiatrak skierowany w okolice NB i spadło do 45*C. VNB=1.53V.

Natmiast blok zwodowany to również koło 37-38C.

Umarł mi zasilacz i teraz tylko delikatne OC.

No wlasnie bede musial cos wymyslec z tyn NB. Teraz mam 57-60C, boje sie zwiekszac dalej FSB. Zauwazylem, ze zmiana z FSB=333 (NB = 47C) na FSB=375 (57C), FSB=385 (60C) FSB=400 (65C) teraz chce FSB=400, ale boje sie o NB bo juz temp dochodzi do 60. Musze jakiegos coolera tam zamontowac, tylko zbytnio nie wiem jak go umocowac w gaszczu radiatoro tej plyty? Macie jakies pomysly?

 

PS : Mi tez Topower 1000W sie polozyl kilka dni temu :)

 

PS : Na stronie Intela wyczytalem ze maxem dla NB przy X38 jest az 92C ??????????????????

 

Coraz mocniej sie zaczynam zastanawiac na wodą... Do tej pory bylem przeciwnikiem tego, po prostu sie boje :)

post-102323-1214143526_thumb.jpg

Edytowane przez File

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

File: boisz sie wody? :D a co jest w tym strasznego? :D ja na poczatku jak nie mialem pojecia o wodnym to meczylem sie mocno z poskladaniem tego do kupy... a teraz to juz kapuje mniej wiecej all co i jak i czekam na odpowiedni moment tylko aby kupic kompa z wodą a wiem ze on nastąpi na 100% :) WODA ROX :)

 

Zulusman: co to pl? ;)

 

 

Ma moze ktos po polsku opisane all albo wiekszosc fukcji w biosie? bo ciezko znalesc niektore ;) typu pl ;) czytalem w tym topiku o tym ale nikt mi nie odpowiedzial wczesniej co to jest ;) a nie moge tego w necie znalesc ;) a ja lubie sie uczyc o tych funkcjach ;) bo mnie to ciekawi mocno ;)

Edytowane przez Wyspa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Chłodzenie z NB zdjęte metodą "Zamrażarka System" :)

 

Wrzuciłem płytę do zamrażalnika na 10 minut i odeszło bezproblemowo.

 

Przesmarowałem NB i SB pastą ArcticSilver5, zrobiłem ołówkowego moda Vcore Droop i zamontowałem kabelki do monitorowania Vmem i Vcore na zewnątrz obudowy.

 

Na razie uruchomiłem tylko kompa na chwilę aby zobaczyć czy nic nie sknociłem i nic się nie smaży/pali/ itp.

 

Odczyt Vcore 1,21V (przy 2,41GHz > nie wiem ile dało w biosie ), natomiast ten punkt pomiaru Vmem przy idle w biosie pokazywał mi 5,02V ?? :blink: Albo coś jest skopane, albo dopiero w Win będzie prawidłowy odczyt. Kabelek podczepiłem do odpowiedniej nóżki tego mosfetu nad slotami pamięci.

 

Muszę teraz posprzątać syf jaki narobiłem w mieszkaniu po wczorajszo-dzisiajszej walce z kompem i się wyprać bo się nieźle przy tym zaduchu spociłem.

 

Wieczorem siądę do testów i pomiarów to zapodam wyniki i wrzucę fotki na chomika.

 

 

A tak odnośnie temperatury NB to u mnie przy 1,63V z biosu miałem 40*C. Zobaczymy ile spadnie po zmianie cementu termo. by Asus na pastę termo. by Arctic. :wink:

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wozaq: thx za linka -> szkoda ze nie po polsku ale jakos jakby co to dam rade ;)

 

 

a do mobo "Asus Maximus Extreme Intel X38"

( http://www.komputronik.pl/Plyty_glowne/Asu...pelny,id,46638/ )

mozna wgrac bios rampage? bo tutaj jest ddr3 hmm : > (i czy ołówkowy też robi sie tak samo jak na Asus Maximus Formula?)

Edytowane przez Wyspa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do płyty Rampage Extreme nie wgrasz biosu od Rampage Formula ze względu na różnicę obsługiwanych pamięci ( inne timingi napięcia itp. itd ).

 

A co do ołówkowego moda to cóż trzeba by to sprawdzić ( jak laminat jest identyczny to bardzo możliwe że zadziała.

 

 

Odnośnie VCore i Vmem:

 

Vcore Bios: 1,4150V Miernik 1,415V :) ( oczywiście po modzi na droopa > 2 pociągnięcia ołówkiem 8B )

Vmem Bios: 2,24V Miernik 2,31V czyli przewoltowuje w tym momencie o 0,07V czyli całkiem sporo.

 

Czyli mod na droopa działa elegancko. jak będę testował mocniejsze OC to sprawdzę jak będzie przy wyższych napięciach oraz pod Orthose lub przy giercowaniu.

 

Po przesmarowaniu NB I SB pastą AS5 temperatury spadły o 4*C, a pasta się jeszcze nie wygrzała, więc jeszcze ze dwa-trzy stopnie spadnie :razz:

 

Teraz idę wyrzucić śmieci i się odstresować przy piwku, a jak wrócę to powrzucam fotki na chomika ( w tym również zdjęcie płyty w zamrażalniku > oj trzeba będzie się po zakładać w pracy o jakieś bro bo pewnie niektórzy pomyślą że jestem wariat skoro wkładam płytę główną do zamrażarki :lol2: .

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

musze zapolowac na ołówek 8b :twisted:

 

a swoja droga nie mowilem o plycie rampage extreme tylko Maximus Extreme -> rampage extreme nie da sie jeszcze kupic chyba ;) to takie male sprostowanie :D ale wiem o co biega :D jak na mobo jest ddr3 to lepiej nie wgrywac biosu z obsługą ddr2 :D

 

tu jest rampage extreme jakby co http://www.pcmag.com/slideshow_viewer/0,12...mp;po=21,00.asp :)

 

marcin255A: przyłączam się do sprawdzenia tego ;D tez jestem ciekawy :)

Edytowane przez Wyspa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@File

 

Spoko luz, do 70 wytrzyma spokojnie NB, ja miałem po 65 i nic się nie działo. Zresztą nie musisz wody zakładać, zdejmij chłodzenie i załóż na przykład coś od Thermalrighta...

Tak myslalem, ale nie przejdzie mi chyba ThermalRight (mowisz pewnie o tym z heatpipem, co omija karte graficzna?), bo mam 8800GTXa z konwencjonalnym chlodzeniem, poza tym zdejmuje wtedy wszystko i co z SB?? SB i NB sa polaczone takim jebutnym heatpipem i masa miedzianych radiatorow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos eksperymentowal z PL rzedu 11 lub 13 ?

Takie jest na P5Q i ciekawi mnie jak Maximus zachowa sie z takim.

Aktualnie remont mam i nie moge pozwolic sobie na OC czy testy.

No więc na dobrych ramach spokojnie dojedziesz do 1250-1280 na PL=7. Dalej to już nawet ustaweinie PL=15 nic nie daje.

 

 

Wnioski z własnych eksperymentów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdz przy orthosie prio 10 v-droopa

Pod Orthosem Prio 10 mam jakieś odczyty z kosmosu >

 

proc na 4Ghz / pamięci na 1068 4-4-4-10 :

 

Orthos 10,90-10-92V Vcore , 2,31-2,36V Vmem

 

Idle 1,41V Vcore , 2,31 Vmem

 

Pod OCCT napięcia skaczą jak oszalałe:

 

Vcore 1,41-10,98V , Vmem 2,16-2,68V :blink:

 

Coś czuję że ten mój badziewiasty multimetr można wyrzucić do śmieci bo po kilku latach już zaczyna szwankować.

 

Jutro podjadę do sklepu po jakiś konkretny miernik , to sprawdzę jeszcze raz.

 

Może po prostu nie da się przeprowadzać dokładnych pomiarów pod obciążeniem ??

 

Przy tych wartościach jakie pokazuje mój miernik to już dawno bym się pożegnał ze sprzętem <_<

 

 

Fotki właśnie wrzuciłem na chomika > LINK

 

Podłączenie kabelka do punktu pomiarowego Vcore może nie wygląda zbyt estetycznie, ale doskonale sprawuje swoją funkcję i można to szybko usunąć nie pozostawiając śladów ( podłączenie wykonane przy pomocy lakieru przewodzącego prąd i taśmy izolacyjnej ).

 

Ten cement termo. z chłodzenia usunąłem Acetonem Technicznym, ale sądzę że zapewne każdy rozpuszczalnik powinien sobie dać z tym radę.

 

Pozdrawiam

 

PS. Tak jak pisze jacekcz najlepsze co można uzyskać przy wysokich taktach pamięci to PL7 i tego bym się trzymał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fotki właśnie wrzuciłem na chomika > LINK

Zebym to i ja mial tyle czasu, zeby to wszystko jeszcze raz rozmontowac, zlozyc i jeszcze motyw z lodowka :D zrobic. Z tego co widze na tych shotach to ten radiator z NB wcale nie jest ujednolicony z tymi wszystkimi radiatorami, tam gdzies przez niego heatpipe jakos przechodzi?? Wlasnie sie tak zastanawialem, czy jak rozwale te radiatory to czy rozwale wszystko czy idzie wymienic tylko ten fragment od NB?? Coraz powazniej zastanawiam sie nad woda nawet tylko na NB, bo to najbardziej newralgiczne i najcieplejsze miejsce obecnie w komputerze, juz nie CPU, a NB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

radiatory mosfetów z tymi na NB i SB są połączone taśmą klejąca tak jak tam widać na zdjęciach, i zostaje na mosfetach to co właśnie tam też widać...

 

u mnie to teraz tak wygląda, na NB cube z dorobionym przeze mnie mocowaniem z blachy aluminiowej :D na mofy i tak coś musze dać innego bo tak brzydko wygląda, tylko kaski teraz nie mam :( i jeszcze węża przezroczystego nie miałem akurat to musiałem jak widać dodać niebieskiego trochę :D

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...