Skocz do zawartości
Lysyn

Asus Maximus Formula Se Intel X38

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Pęczuś

Siemka, ma GIGA problem z płytą... podczas flashowania biosu na smierc zapomnialem odkrecic ramy... byly za duzo podkrecone.. przy wgrywaniu biosu wyskoczyl blad ... bios nie chcial sie wgrac... :/ program sie zawiesil (asus update) i wylaczyl... chcialem spr. jeszcze raz bez resetowania kompa wgrac ale prog. sie zawieszal i wylaczal inf. ze nie mozna odczytac biosu.. zostala mi tylko nadzieja ze uruchomie ponownie kompa i uruchomi sie aplikacja do ratowania biosu.. ale nie :/ wlaczam kompa i gdy ma byc post (bip) to komp sie wylacza i wlacza od nowa... bateria i clear cmos nie pomaga... :/ poradzcie mi co mam robic... ? brat ma identyczna plyte ale sadze ze podmiana bateri z biosu nic nie poomoze... ehhh !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pęczuś

First, you will need a dvd drive with serial ata interface, I tried with an ide drive but didn't work.

 

1- unplug everything from the motherboard, only connect: psu, videocard, one memory module, power button, internal speaker and the sata dvd drive.

 

2- turn on the computer and insert the dvd disk that came with the motherboard and turn it off

 

3- normally when you turn on the computer, there is a lapse of about 5 seconds before the first beep sound . In that space of time you must press "ctrl" and "F4" and keep pressed for about 30 seconds.

 

4- If you done right, the monitor will not show nothing, no beep sounds and you will need to wait for about 3 minutes. After this the motherboard will emit 4 fast beep codes and will reboot automatically, and the motherboard will come to life again.

 

5- But if after pressing ctrl and f4 the motherboard starts to emit beep sounds separated for about 20 seconds is because it did'nt found the bios file in the dvd drive, you'll need to try again or change the dvd drive.

 

 

 

3- normally when you turn on the computer, there is a lapse of about 5 seconds before the first beep sound . In that space of time you must press "ctrl" and "F4" and keep pressed for about 30 seconds. - po 5 sek to moj komp sie wylacza i po kilku sek. rusza od nowa wiec chyba nici z tego ;(

Edytowane przez Pęczuś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3- normally when you turn on the computer, there is a lapse of about 5 seconds before the first beep sound . In that space of time you must press "ctrl" and "F4" and keep pressed for about 30 seconds. - po 5 sek to moj komp sie wylacza i po kilku sek. rusza od nowa wiec chyba nici z tego ;(

A próbowałeś z CTRL+PageUp? Ten wcześniejszy opis.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale 5 sek po uruchomieniu plyta sie wylacza i tak w kolko macieja.. zapakowana jutro leci na gwarancje do 4speed...

Chyba nie ma innego wyjścia.

Nie chcę cię martwić ale mój RAMPAGE wrócił po 3tygodniach z serwisu. Właściwie to nie wrócił a dostałem ze sklepu nową sztukę.

Edytowane przez jacekcz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pęczuś

Jakos przezyje... dobrze ze ostatnio kupilem sobie lapka i mam wifi po chacie :P

 

Co powiedziec w sklepie? ze dzien wczesniej wylaczylem kompa normalnie a na 2 dzien juz sie nie uruchomil...? czy macie cos lepszego ;P?

 

 

I jeszcze mam pytanie.. po gwarancji oplaca sie doplacic troszke kaski na jakas inna plytke do OC?

http://4speed.pl/index.php?kategoria_1=+P%...Bwne&page=1

 

Takie sa na sklepie...

Edytowane przez Pęczuś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja dzisiaj odleciała do wiecznej krainy właśnie montuje identyczną nówkę ciekawe czy taż ter po 7 miechach odleci.Objawy dość jasne na początku parę dni nie chciała mi kompa wyłączać POWER pomagał na końcu włączała się i wyłączała.Poszła na serwis z biosem od Rampage ciekawe czy się skapną.

Edytowane przez Maxforce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pęczuś

Powiedzcie mi czy zawsze są problemy z serwisem... oddałem płyte 04 b.m i dzisiaj mija 14 dzien roboczy plyta powinna byc a nie ma... Pan powiedzial mi że maksymalnie do konca nastenego tygodnia sprawa powinna sie wyjasnic...? Jak to uslyszalem to myslalem ze go zabije przez tel... ! ehh :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie.

 

Jeżeli chodzi o serwis i czas oczekiwania na wymianę płyty to ja również czekałem na wymianę płyty ok. trzy tygodnie, ale to z prostego powodu: "Dużo wycieczek płyty z kąta w kąt", czyli Sirius/Wrocław > Sirius/Serwis > Incom/Wrocław > Asus/Serwis > Incom/Wrocław > Sirius/Serwis > Sirius/Wrocław. Była to moja poprzednia płyta Asus Striker Extreme. Należy więc uzbroić się w cierpliwość .

 

A żeby tu jeszcze dodać ten sam błąd jaki popełniają świeży użytkownicy płyt Asusa, to wizyta w serwisie była spowodowana wgrywaniem nowszego biosu przez Program "Asus Update". Nikomu nie polecam tego programu. Użyłem go tylko raz i nigdy więcej nie zamierzam.

 

Odnośnie mojego Maximusa/Rampagusa/Formulusa to sprawuje się całkowicie bezproblemowo, choć nie pracuje na codzień z takimi ustawieniami jak mam w SIG'u ( bo są to max. wartości do jakich mi się udało dojść podczas testów OC ), a żeby nie katować sprzętu chodzi sobie na CPU 4005Mhz / MEM 1068 4-4-4-6 2T PL6 / 2,2V.

 

Możliwe że u mnie nie ma żadnych problemów, bo płyta i reszta sprzętu jest dobrze chłodzona i chodzi na w miarę niskich napięciach.

 

Jak dla mnie do codziennej zabawy to wystarczy, choć chwilowo gram tylko w stare gierki i przeglądam net, ponieważ właśnie jestem w trakcie wymiany grafy, na 4870 lub 4870X2 i przed zakupem ( w końcu ) dwóch dodatkowych kostek pamięci, więc na razie na tymczasowej grafie 6600GT sobie za dużo nie pogram w nowości, a większość staroci mi się szybko nudzi ;)

 

No cóż w razie czego odpukać, abym nie wykrakał żadnego uszkodzenia lub śmierci płyty, bo po waszych tekstach przeszły mnie trochę ciarki po plecach, że tak wam się sypią te płyty, ale zapewne pod koniec roku lub na początku przyszłego będę zapewne robił jakieś porządki i renowację sprzętu to zapewne kupię Rampage :) lub coś innego pod CrossfireX bo jak już zmieniam grafę na ATI/AMD to na next płycie bym chciał odpalić 2x 4870 lub nawet 2x 4870X2, ale sądzę że większość gier do końca przyszłego roku to spokojnie obsłuży pojedyncza 4870X2 lub 2x 4870 :)

 

Pozdrawiam

 

PS. Może dużo awarii płyty zależy od bardzo mocnego OC i przegrzewania NB ?? Bo tak miałem po długim czasie zabawy w mocne OC na Strikerze i w końcu oddałem go ponownie na serwis , ponieważ zaczął sie sypać i po powrocie nówki sztuki z serwisu szybko go sprzedałem i wpadłem na szalony pomysł zakupu Gigulca P35-DQ6 który okazał się niewypałem.

Edytowane przez Kencho-1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PS. Może dużo awarii płyty zależy od bardzo mocnego OC i przegrzewania NB ?? Bo tak miałem po długim czasie zabawy w mocne OC na Strikerze i w końcu oddałem go ponownie na serwis , ponieważ zaczął sie sypać i po powrocie nówki sztuki z serwisu szybko go sprzedałem i wpadłem na szalony pomysł zakupu Gigulca P35-DQ6 który okazał się niewypałem.

Taaaaaa pewnie ....

P35-DQ6 to jedna z lepszych płyt jakie miałem.

2 asusy mi już padły: maximus i rampage a ona dalej chodzi. Wiele już przeszła i jest nie do zajechania.

Zresztą wiele rekordów OC pamięci DDR2 zostało na niej pobitych.

FSB=530, stabilne osiąga bez problemu.

sorr OT.

Edytowane przez jacekcz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, od niedawna jestem posiadaczem tej płyty. Zauważyłem, że płyta zachowuje się stabilniej przy OC na najnowszym biosie, niż na biosie wgranym od Rampage. Dlatego też moje pytanie brzmi następująco: co osiągacie wgrywając bios od Rampage oprócz kilku bajerków w biosie i ładnego splasha przy starcie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam posiadam płyte taka jak w sigu jako ze jest ona troche podobna do maximusa potrzebuje zeby mi ktos wyjasnil pare pojec:

 

DRAM reference voltage - co to jest i jaki wplyw ma na oc

 

Transaction booster - co to daje i jak ustawic dla lepszego oc

 

Execute disable bit - co to jest czy to wlayczyc/wylaczyc dla oc

 

Tm function - co to jest i czy to wlayczyc/wylaczyc dla oc

 

PECI - j/w

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam posiadam płyte taka jak w sigu jako ze jest ona troche podobna do maximusa potrzebuje zeby mi ktos wyjasnil pare pojec:

 

DRAM reference voltage - co to jest i jaki wplyw ma na oc

 

Transaction booster - co to daje i jak ustawic dla lepszego oc

 

Execute disable bit - co to jest czy to wlayczyc/wylaczyc dla oc

 

Tm function - co to jest i czy to wlayczyc/wylaczyc dla oc

 

PECI - j/w

masz temat o bliztach ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taaaaaa pewnie ....

P35-DQ6 to jedna z lepszych płyt jakie miałem.

2 asusy mi już padły: maximus i rampage a ona dalej chodzi. Wiele już przeszła i jest nie do zajechania.

Zresztą wiele rekordów OC pamięci DDR2 zostało na niej pobitych.

FSB=530, stabilne osiąga bez problemu.

sorr OT.

Oj Jacekcz, nie chodziło mi o to że ten giguś P35-DQ6 jest to zła płyta, jeżeli chodzi o same parametry i wykonanie to jest niezła ale w połączeniu z Q6600 i Kingstonami 1066 była to porażka ( mimo tego że kingstony 1066 były na liście pamięci obsługiwanych przez tą płytę _, ponieważ płyta ta nie działała poprawnie z tymi pamięciami i dopiero po wymianie na Cruciale pokazała swoje możliwości. OC było na niej faktycznie bardzo rześkie ale nie na Q6600 (bo jego max na tej płycie to był ok 3,25GHz, a na Maximusie 3,68GHz > oczywiście 100% stabilny do pracy 24/7 ) i była całkiem nieźle skonstruowana. Na maximusie po prostu niema z niczym problemu, jest WC i wszystko na max stabilnie

 

Natomiast jeżeli chodzi o płyty Asusa to faktycznie Striker Formula się nie nadawał do mocnego OC bo płyta ulegała powolnej destrukcji i działała coraz gorzej. P5B się kawałek przypalił od uszkodzonego mosfet'u który się spalił po pół roku. Na szczęście z moim Maximusem i mamuski P5K-SE nie ma problemu i pewnie dla tego na płyty Asusa nie marudzę ( odpukać ponownie <_< ).

 

 

Odnośnie pytań o pamięci to proszę pytać w tematach dotyczących pamięci lub poczytać sobie artykuł o tej płycie, umieszczony na portalu AnandTech, tam jest wszystko wytłumaczone.

 

 

Temat jak dla mnie nie umarł, ale tą płytę już wystarczająco znam i nie mam z nią żadnych problemów, więc rzadko tu ostatnio zaglądam. Zrobiłem już na mojej płycie moda VCore, dołączyłem punkty pomiaru VCore i VMem, zdjąłem chłodzenie płyty i przesmarowałem lepszą pastą niż ten cement którym było przyklejone, zmieniłem bios na Rampage i jak dla mnie styka bo śmiga całkiem miło. Jak ktoś chce jakieś informacje jak to zrobic i jak to wygląda w praktyce to niech sobie też zajrzy na mojego chomika "BrainEater".

 

 

A tak przy okazji to widzieliście tego potwora Rampage Extreme? Mi się to podoba 8O

Ciekawe jak by ta płytka działała z Q9xxx + 4x1GB 2000MHz DDR3 :wink2:

Chyba to będzie mój następny Upgrade kompa :lol: , a narazie muszę w końcu kupić nową grafę ale jeszcze nie wiem który model :damage_wall:

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Kencho-1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzies widzialem test RE z Q9550. O ile pamietam to FSB ok 555 i CePek ponad 4Ghz. Pewnie to i tak przecietne wyniki dla tej plyty.

 

Punkt pomiarowy dla Vcpu pokazuje mi bzdury... jestes pewien ze to te?

 

btw moglbys podac napiecia jakie masz do codziennej pracy?

Edytowane przez Vdrop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie tych punktów pomiarowych VCpu i VMem to trzeba chwilę poczekać i popatrzyć jakie napięcia się tam przewijają, to zauważy się najczęstsze wartości które odpowiadają ustawieniom i przevoltowaniu przez płytę. Niestety nie są to stabilne jak skała wartości które pokażą nam te napięcia bez problemu ).

 

Jeżeli chodzi o napięcia to musiałbym wejść do biosu i je spisać lub porobić fotki, bo ich wszystkich nie pamiętam.

 

Wczoraj sobie wlazłem do biosu i jeszcze go minimalnie podkręciłem zwiększając FSB do 450 i procek chodzi teraz na 4050Mhz a pamięci na 1080Mhz 4-4-4-6 2T

 

Później napiszę co i jak mam ustawione to sobie zobaczysz jak to u mnie śmiga, bo jeszcze chwilę zajmie mi czyszczenie HDD i poprawianie plików na chomiku.

 

 

Update:

 

Zobacz sobie te ustawienia LINK.

 

Teraz testuję sobie trochę szybsze 9x475 i sprawdzam czy jest to w 100% stabilne, ale narazie nie mogę niczym zawiesić kompa :lol2:

Edytowane przez Kencho-1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm dzis przelozylem pamieci w brata kompie i wstal. Zapodalem ustawienia domyslne w bios'ie. Zrobil reboot i... jedno dlugie pikniecie i trzy krotkie. Wlozylem spowrotem tamte pamieci i to samo. Dodam ze gdy przekladalem pamiec odlaczylem go i polozylem na biurku zeby wygodniej przelozyc pamiatki.

 

Juz kiedys ten jego Maxiumus mial problemy ze wstanie po upgrejdzie bios'u.

 

Jakies pomysly?

 

Wlozylem swoja grafe do jego kompa i tak samo piszczy.

Klawiature tez przelozylem bo te pikniecia w zaleznosci od biosu oznaczaja klawiatura ami bodaj,a award grafa puknieta.

 

Podlaczylem LCD POSTER i jak piszczy pokazuje VGA BIOS oraz count memory.

 

Dla potomnych,wyjalem baterie bios i wstal. Mimo ze robilem clrcmos 5 razy.

Edytowane przez Atrus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do osób mających zamontowane WC na NB >

 

Jak u was wyglądają temperatury NB i SB ??

 

Oraz pytanie do osób bez WC na NB >

 

A jakie u was temperaturki panują na NB i SB ??

 

Bo zmieniłem budę na Antec Twelve Hundred i przełożyłem ten prosty zestaw WC NB do tej budy, ale jeden z węży jest teraz o ok 1cm za długi i zgina się mocniej niż wcześniej tamując trochę obieg. Zamierzam zamontować pojedynczy obieg WC w całym kompie, przechodzący przez dwie chłodnice ( bo ta pompka TT P400 mnie wkurza bo generuje mega wibracje ). Zamierzam zamontować z tyłu drugą chłodnicę 2x120mm i puścić obieg przez: CPU>NB>2x120>Grafa>3x120>CPU lub CPU>2x120>NB>Grafa>3x120.

 

Wolę już pokombinować i zrobic to w ten sposób bo przy aktualnym zestawie wkurzają mnie dwie rzeczy: 1. Piszczące cewki na grafie ( na szczęście jeszcze tylko z trzy tygodnie bo już niebawem zagości u mnie 4870X2 z blokiem WC :rolleyes: ) i 2. Ta bucząca i wpadająca w wibracje pompka Tt.

 

Oczywiście wszystko pójdzie do tej budy bo z przodu spokojnie zmieszczę tą chłodnicę 3x120mm :)

 

Ciekawe jak wtedy będzie śmigała ta płytka i reszta bebechów.

 

 

PS. jest może jakiś nowy lub ztuningowany biosik do tego "Maximatorusa Rampagulusa" ??

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja przy vNB ok 1.57V tempy mialem ok 30C o ile pamietam... SB zabij mnie nie pamietam....

 

Co do twojego obiegu... ja bym dal 3x120 przed CPU.

 

Ja zmieniam tez WC z dwu na jedno obiegowke i zastanawiam sie czy oprocz 3x120 dawac jeszcze gdzies 2x lub 1x120tke tymbardziej ze grafe nie mam pod woda. I chyba wymienie krocce z 3/8" na 1/2" pod weza na 3/8" nawet juz znalazlem fajne pasujace do mojego projektu =] TE np masz gdzies jakies fotki swojego ukladu? zastanawiam sie jak 1/2" wygladaja

 

Ty te vCPU '4700MHz/1,525V' na wodzie dawales?

Edytowane przez Vdrop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja przy vNB ok 1.57V tempy mialem ok 30C o ile pamietam... SB zabij mnie nie pamietam....

 

Co do twojego obiegu... ja bym dal 3x120 przed CPU.

 

Ja zmieniam tez WC z dwu na jedno obiegowke i zastanawiam sie czy oprocz 3x120 dawac jeszcze gdzies 2x lub 1x120tke tymbardziej ze grafe nie mam pod woda. I chyba wymienie krocce z 3/8" na 1/2" pod weza na 3/8" nawet juz znalazlem fajne pasujace do mojego projektu =] TE np masz gdzies jakies fotki swojego ukladu? zastanawiam sie jak 1/2" wygladaja

 

Ty te vCPU '4700MHz/1,525V' na wodzie dawales?

Teraz z tym zagiętym wężem i wentylem 12cm z budy Antec 1200 zasysającym powietrze przez chłodnicę 1x120mm Coolteca mam 37*C przy 1,58V NB.

 

A co do obiegu to oczywiste że że CPU będzie pierwszy po chłodnicy 3x12cm, tak przecież pisałem w poście powyżej, a zdjęcia masz na moim chomiku BrainEater np. TUTAJ lub TUTAJ. A kroćce wyglądaja jak kroćce na bloku D-Tek Fuzion ;) Sklep PerformancePCS znam już trochę czasu, tylko zawsze załamuje mnie i kumpli nasze Polskie cło, czyli darowizna dla urzędasów za siedzenie na stołkach.

 

A te 4,7xxxGHz były uzyskane na tym WC-BOX i było to max do przejścia SuperPI 1M ( czas ok 9,505s. ). I to na biosie Maximusa, a nie rampage, z tego co pamiętam. Trzeba by znowu usiąść i się pobawić w OC to bym powiedział co dokładnie można z tego zestawu wyciągnąć :wink:

 

Kurcze mogli by wymyśleć jeszcze jakiś ciekawy biosik do Maximusa to bym się nim pobawił, bo narazie upgrade chłodzenia, kupno grafy z blokiem WC i dokupienie w końcu ( w sumie to spowrotem, bo wcześniej miałem 4x1GB ) dodatkowych dwóch giga ramu trochę ze mnie ściągnie kasy a chętnie zakupił bym od razu nowe bebechy ( Rampage Extreme +E8600 +2x2GB DDR3 1800Mhz :rolleyes: ). Może tak na początku przyszłego roku uda mi się to pozmieniać, albo będę już wtedy myślał o ładowaniu się w X58 :unsure:

 

Pozdrawiam

 

UPDATE: jak bawiłem się wentylatorami to zauważyłem że jeden z wentyli na froncie nie działa na kręcenie potencjometrem i jak go wymontowałem to okazało się że wąż wychodzący z pompy Tt jest również załamany ( co za badziewiaste rursko ) i przez to również był przepływ spowolniony.

 

Jak tylko przesunąłem najniższy box o pięterko wyżej i wyprostowała się znośnie ta rurka to temperatura od razu spadła o 3*C <_< aktualnie 35*C.

Edytowane przez Kencho-1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, ożywię trochę wątek z Maximus Formula, pojawił się nowy BIOS do Rampage Formula 0410 i można sobie zaktualizować (ja tak zrobiłem), ale nie widzę różnicy w stosunku do 0403.

 

Pomęczę jeszcze płytę większymi napięciami na NB.

Edytowane przez Marcin-prv

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...