Skocz do zawartości
Lysyn

Asus Maximus Formula Se Intel X38

Rekomendowane odpowiedzi

Potestuj proszę dobrze tego rampage ponieważ czytam temat o tejże mobo na forum xtremesystems i widzę, że nieźle niektórzy na niej podkręcają...

Jak trafisz na dobre podzespoły to też nieźle podkręcisz. Na padaki i płyta ze srebrnymi ścieżkami nie pomoże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka powinna być mniej więcej temp. w stresie E8400 działającego na standardowych ustawieniach?Bo u mnie po 5 minutach katowania orthosem procek ma 50 stopni a obydwa rdzenie po 60.Mam wrażenie że to znacznie za wysokie temperatury.Procek przesmarowany jest Coollaboratory Liquid Pro,chłodzony Scyte ninja plus z 12 cm wentylem i czterema 12cm wentylami z boku obudowy.Oznaczenie procka:Q807A261.Najdziwniejsze jest to że radiator jak i heatpipes są praktycznie zimne.Mam wgrany bios 0219 rampage, może powinienem wrócić do orginalnego biosu maximusa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzis postanowilem zmienic plyn w wc. Sam zabieg poszedl jak po masle lecz kiedy przyszlo do rozruchu komp utknol na Det Ram =/ monitor czarny. Probowalem chyba wszyskiego clrs rom itp nic nie pomaga. Jakies pomysly jak sobie z tym poradzic? Moze pamieci mi padly? Sprawdzalem w drugiej parze slotow i kosci pojedynczo.

Mozliwe jest to zeby komp sie nie uruchamial przez nie odpowietrzone wc ?

Edytowane przez playground

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o to chodzi ze nie znalazlem nigdzie wycieku ani zalania. Znalazlem natomiast mala ryse na plycie kolo sruby mocujacej blok. Kolo prawegn dolnego otworu o dlugosci ok 5 mm =/ moze to to?

 

o to chodzi ze nie znalazlem nigdzie wycieku ani zalania. Znalazlem natomiast mala ryse na plycie kolo sruby mocujacej blok. Kolo prawegn dolnego otworu o dlugosci ok 5 mm =/ moze to to?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie będę mieć możliwość upgadu kompa (wymianę płyty) i zastanawiam się nad ASUS MAximus /SE lub ASUS RAMPAGE FORMULA

 

teraz mam ASUS P5K-Deluxe

 

niech userzy Amximusa powiedzą ile ta mobo może zrobić FSB moja jak narzie z E8200 zrobiła 530 x 8 :D

ale na innej sztuce :P

 

więc pytam czy owy Maximus zrobił by to? i czy opłacalna jest zmiana?

oczywiscie bym robił Maximus--->Rampage BIOS :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

530 to spoko , a czy oplacalne?

530 u mnie również ale na tym da się tylko zrobić testy. ja natomiast szukałem max FSB, które mógłbym zastsować do codziennej pracy.

Udało mi sie ustabilizować koło 505x8. V na NB koło 1.55V. EVerest. read koło 10700. Chyba warto.

 

mam bios 308 i wraz z nim powrócił u mnie problem DET DRAM. Chyba wrócę do 219.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Postanowiłem się podzielić moimi spostrzeżeniami po testach z Asus Maximus Formula. Poprzednio działałem na biosie 0907 oraz 1004. Ustawienia na E8400 to 8*500. Aby to osiągnąć płyta potrzebowała:

 

 

FSB Strap to North Bridge : AUTO

PCI-E Frequency: 100

DRAM Frequency: DDR2-1000

DRAM Command Rate : 2T

DRAM Timing Control: Manual

CAS# Latency : 5

RAS# to CAS# Delay : 5

RAS# Precharge : 5

RAS# ActivateTime : 12

CPU Voltage : 1.325

CPU PLL Voltage :1.60

North Bridge Voltage : 1.61

DRAM Voltage : 2.00

FSB Termination Voltage :1.36

South Bridge Voltage :1.115

Loadline Calibration : Enabled

CPU GTL Reference :0,67

North Bridge GTL Reference :0,63

DDR2 Controller REF Voltage : ddr2_ref

Reszta nie wymienionych ustawień na AUTO.

 

Po flashu na Rampage Formula i wgraniu biosu 0308 do osiągnięcia tych samych wyników potrzebne są następujące ustawienia:

 

FSB Strap to North Bridge : AUTO

PCI-E Frequency: 100

DRAM Frequency: DDR2-1000

DRAM Command Rate : 2T

DRAM Timing Control: Manual

CAS# Latency : 5

RAS# to CAS# Delay : 5

RAS# Precharge : 5

RAS# ActivateTime : 12

CPU Voltage : 1.2975

CPU PLL Voltage :1.60

North Bridge Voltage : 1.45

DRAM Voltage : 1,90

FSB Termination Voltage :1.20

South Bridge Voltage :1.100

Loadline Calibration : Enabled

CPU GTL Reference :0,67

North Bridge GTL Reference :0,63

DDR2 Controller REF Voltage : ddr2_ref

Reszta nie wymienionych ustawień na AUTO

 

Po swoim przypadku uważam więc że warto, jak już ktoś stwierdził wcześniej - jakbym miał nową płytę. Całość lata poza tym dużo lepiej, niższe temperatury szczególnie na NorthBridge. Testowane Orthosem, smal fft, priority 10 przez całą noc i zero błędów. Mam jeszcze problem z ustabilizowanie pamięci na wyższych częstotliwościach. 1000MHZ bez problemu, ale 1066 (nie mówiąc o wyższych) nie działa z żadnymi ustawieniami procka, napięć, itp. Nie wiem, być może zestawy 2*2GB są tak kapryśne (posiadam Mushkin Redline 2*2GB PC 8000 - 1000 Mhz). Najwyższe ustawienia przy jakich chodziły to 1012 MHZ (procek ustawiony 9*420). Wszystko powyżej powoduje błąd Win XP zaraz po przejściu postu kompa. Wywala napis na czarnym ekranie, że jest błąd biblioteki DLL w winxp/system 32. Wciśnięcie dowolnego klawisza powoduje restart kompa. Widziałem w necie kilkanaście testów tych Redlinów i każdy osiągał minimum 1100 MHz przy napięciu 2.1V. Nie wiem czemu u mnie taka padaka. Może ktoś ma pomysł co na to poradzić.

Edytowane przez brzecol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Postanowiłem się podzielić moimi spostrzeżeniami po testach z Asus Maximus Formula. Poprzednio działałem na biosie 0907 oraz 1004. Ustawienia na E8400 to 8*500. Aby to osiągnąć płyta potrzebowała:

CPU Voltage : 1.2975 - zapas napięcia jeszcze jest.

Próbowałeś kręcić wyżej ustawiając FSB 500+?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Jeżeli chodzi o kręcenie powyżej 500 to jeszcze nie próbowałem. Chciałem uzyskać działające ustawienie w okolicach 4 Ghz z dość szybko działającymi pamięciami. Początkowo próbowałem 9*445 które chodzi przy jeszcze niższym napięciu (bodajże 1.28165 a w cpuz pokazywało 1,27) ale dopadł mnie problem pamięci. Przy takich ustawieniach działało jedyni DDR2 890. Wydajność przy 8*500 i pamiątkach na 1000 jest sporo wyższa pomimo tego samego zegara. W sumie nie widziałem sensu kręcenia powyżej 4 Ghz. Nie jestem żadnym rekordzistą w 3D markach czy super pi. A do moich zastosowań 4 Ghz to i tak dobry wynik. Docelowo system ma pracować z 8GB ramu, gdyż jest mi to potrzebne w pracy, gdzie pracuje z kilkoma otwartymi programami, z których każdy potrzebuje sporej ilości ramu. Jak będę miał trochę wolnego czasu spróbuję zobaczyć, co procek jest w stanie wyciągnąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurcz tak mnie kusi ta plyta że nie wiem tylko jedna żecz mnie odstrasza małe FSB MAX bodajże 530 MAX

no to wyjaśnij czym cię tak kusi :) Jestem ciekaw.

P5k to dobra sprawdzona konstrukcja. W czym jest gorsza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozpoznalem usterke w moimkompie =/ to nie zadne zalanie tylko dual channlel mi padl =/ wsadzilem kosci do dwuch ostatnich slotow i komp ozyl =/ dalej nie mam pojecia co z tym robic...

odczyt pamieci z ok 9500 spadl do 7500 =/

 

czy update biosu moze to naprawic?

Edytowane przez playground

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do jacekcz

 

9*480

 

FSB Strap to North Bridge : AUTO

PCI-E Frequency: 100

DRAM Frequency: DDR2-960

DRAM Command Rate : 2T

DRAM Timing Control: Manual

CAS# Latency : 5

RAS# to CAS# Delay : 5

RAS# Precharge : 5

RAS# ActivateTime : 12

CPU Voltage : 1.368

CPU PLL Voltage :1.60

North Bridge Voltage : 1.45

DRAM Voltage : 1,90

FSB Termination Voltage :1.34

South Bridge Voltage :1.100

Loadline Calibration : Enabled

CPU GTL Reference :0,67

North Bridge GTL Reference :0,63

DDR2 Controller REF Voltage : ddr2_ref

Reszta nie wymienionych ustawień na AUTO

 

Po krótkich testach na razie stabilne 9*480 - czyli 4.32 Ghz (orthos 2 h - priorytet 10, small fft). Ustawienia na szybko więc pewnie jeszcze można zejść z napięciem cpu i fsb termination. Chwilowo nie chcę kręcić bardziej i wracam do 4 Ghz. Mam starą, małą i słabo wentylowaną obudowę która dodatkowo umieszczona jest na styk we wnęce w biurku (jedyny wiatrak to ten od zasilacza) więc nawet na ustawieniach nominalnych (3 Ghz) temp w idle wynosi 45 stopni. Wystarczy, że wysunę obudowę z wnęki (przy ściągniętej ściance bocznej) to temp spada do 35 stopni na jednym jajku i 32 stopni na drugim. Więcej testów porobię jak zmienię budę (co ma nastąpić już wkrótce) waham się jedynie co wybrać. Chwilowo w grę wchodzi Coolermaster Stacker 831, Collermaster Cosmos 1010 oraz Antek P182. Osobiście skłaniam się do CM Cosmos ze względu na dużą pojemność i 4 wentylatory, więc chłodzenie powinno być lepsze. Chyba, że ktoś ma lepszy pomysł w cenie ok. 600 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś wczoraj nie mogłem sie dogadać z płytą. Dzisiaj już jest troszku lepiej. :blink:

505 stabilne, 510 z dużymi problemami. Dalej to już tylko testy albo screen ...

Napięcia kompletnie nie optymalizowane.

 

post-147211-1208812203_thumb.jpg

Edytowane przez jacekcz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...