Skocz do zawartości
Lysyn

Asus Maximus Formula Se Intel X38

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jestem teraz posiadaczem ABITA quad GT na x38 i zastanawiam sie nad zmianą tej szajskiej płyty bo od 5 miesięcy ABIT nie wupuscił nowego biosu ktory naprawiłby problem z procesorami QX polegający na braku mozliwosci zmiany mnożnika:( I teraz chciałbym zapytac posiadaczy tej płyty czy warto przerzucic Sie na Tego Asusa? Czy warto dopłacić do wesji SE z tym chłodzeniem(czy warto do niego wlac wode?) no i ostatnie pytanie jak ze stabilnoscią OC i vdropem?

 

 

A propos Malika - ten proc ktory kupiłes (qx9650) u naszego wspolnego znajomego kreciles na tej plycie?

Edytowane przez klataa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A propos Malika - ten proc ktory kupiłes (qx9650) u naszego wspolnego znajomego kreciles na tej plycie?

Krecilem i poki co zabawa trwa bez najmniejszych problemow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krecilem i poki co zabawa trwa bez najmniejszych problemow.

To prawda ze zrobiles 4400mhz przy 1.35??? Ja na moim abicie moge zrobic 3999 przy 1.36... a mamy takie same procki, jeden po drugim:)) Edytowane przez klataa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie w szczegolnosci do Malika:

Jakie masz tempy na NB przy fsb ~500 i jakie dajesz Vnb ??

Pytam w szczegolnosci ciebie, bo mamy niemal identyczne chlodzenie... EK.

Wypadlem ostatnio troszke z obiegu i nie wiem jaka masz teraz pumpke...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie dopiero zaczęly sie jaja plyta ustawia V na CPU jak chce -zero stabilności raz 1.3 raz 1.42 V ,musze mieć caly czas w biosie 1.5V bo to w miarę jest stabilne 1.4V

 

THE END -Maximus

ps. oczywiście na wszystkich biosach tak jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie dopiero zaczęly sie jaja plyta ustawia V na CPU jak chce -zero stabilności raz 1.3 raz 1.42 V ,musze mieć caly czas w biosie 1.5V bo to w miarę jest stabilne 1.4V

 

THE END -Maximus

ps. oczywiście na wszystkich biosach tak jest

 

Z napięciami Vcore mam to samo. tak od 1.375 w biosie zaczyna świrować. ustawia co chce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie jedyne u mie działa 1.3 V jest w biosie i real ,tyle wystarcza spoko do 4 Ghz ale co dalej -uwalić ja całkiem i na gwarę ?

 

Ciekawe czy inni też tak mają czy tylko my mamy wadliwe sztuki.

 

Zacząłem już rozgladać się za nową mobo ale sprawa nie jest prosta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój maximus jeszcze na tyle nie zwariował, co ustawię na procku, tak trzyma. O dziwo na biosie 0401 od RAMPAGE nie widziałem ani razu póki co DET DRAM, co wcześniej było dość powszechne. Jednak ja o zmianie płyty myśleć zacząłem już po miesiącu odkąd maximusa mam, ale sprawa niełatwa, osobiście brałem pod uwagę coś z DFI na x38...

Edytowane przez wozaq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...