Skocz do zawartości
Lysyn

Asus Maximus Formula Se Intel X38

Rekomendowane odpowiedzi

Zawsze używałem AI SUITE - spokojnie wystarcza.

Zainstalowalem Twoim tropem i jest OK. Czy prawda jest, ze jak przeoverclockuje to juz nie ma mozliwosci powrotu? Np : Daje 420 w AI robie Apply i dziala, ale jak chce zrobic wstecz to juz sie nie. To juz jest znak, ze CLEAR CMOS czeka za rogiem :) Zdziwilem sie, ze zmiana w AI powoduje automatyczna zmiane w Biosie...

Edytowane przez File

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowalem Twoim tropem i jest OK. Czy prawda jest, ze jak przeoverclockuje to juz nie ma mozliwosci powrotu? Np : Daje 420 w AI robie Apply i dziala, ale jak chce zrobic wstecz to juz sie nie. To juz jest znak, ze CLEAR CMOS czeka za rogiem :) Zdziwilem sie, ze zmiana w AI powoduje automatyczna zmiane w Biosie...

Tak to działa - APPLY powoduje zmianę w biosie. Clear CMOS nie musisz używać zbyt często. Płyta bez problemu wstaje jak przesadzisz z OC.

AI SUITE nie potrafi zmienić napiecia dla pamięci - nie działało to u mnie. Ustawiałem 2.4V a w biosie była dalej poprzednia wartość.

Edytowane przez jacekcz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lepszy jest set fsb

Jeszcze mnie oswiec jaki jest ClockGEN do tej plyty, AI Suite nie bardzo mi sie podoba, zawsze uzywalem ClockGena. Uzywam jakiegos ClockGEN'a nie pamietam jakiego, ale nie jestem pewien. PCI-Express wykrywa mi 125, podczas gdy w biosie jest locked na 100.

 

Tak to działa - APPLY powoduje zmianę w biosie. Clear CMOS nie musisz używać zbyt często. Płyta bez problemu wstaje jak przesadzisz z OC.

AI SUITE nie potrafi zmienić napiecia dla pamięci - nie działało to u mnie. Ustawiałem 2.4V a w biosie była dalej poprzednia wartość.

Pamieci to w ogole lipa, na wstepie mi pokazuje 1.8V i DDR2-667. Jak wstaje? Mi za kazdym razem robi sie czarny ekran i bez CLEAR CMOS ani rusz.

Edytowane przez File

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

124 Mhz ale nic blizej nie działa

Problem w tym, ze to 124 to tez chyba bug tego ClockGena. Ja mam zalokowane 100 a ClockGen pokazuje 124? Bardziej wierze temu co mam w biosie ustawione :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Ten BIOS 0406 do Rampage to oficjalny czy beta? Wnosi coś ciekawego?

 

Coś dziwnego jest na stronie ASUS-a. W sekcji BIOS 0401 i 0403 są oznaczone jako bety i 0308 niby ostatni wydany, ale w sekcji Map i po rozwinięciu BIOS nie widać informacji że to bety. Jak w końcu jest?

 

Swoją drogą potwierdziło się że mam chyba najgorszą sztukę E8200 na świecie, 3.60 GHz robi na 1.37 V w BIOS, 1.32 V wg czujnika. Wprawdzie nie chciałem i tak jechać wyżej niż 3.60 GHz na 24/7, ale na niższe napiecie liczyłem. Być może ten proc ma jakąś wartość kolekcjonerską, jako że jest tak tragiczny? :)

 

Z innej bajki to póki co testuje się FSB 450 MHz przy PL 9, wszystkie napięcia mostków na minimum. Ile bez dodatkowego chłodzenia można podbić napiecie na NB, i jak się to przełoży na PL?

 

LCD Poster w tej płycie w Windowsie tylko zegar może pokazywać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie do all co mają asus maximus formula... mam problem z klawiaturą ze jak wcisne strzałke do góry + w lewo i dodam pozniej do tego spacje to pipczy mi w systemie i sie dowiedzialem ze moze to byc wina mojej mobo! dlatego chcialem was zapytac czy jak wcisniecie taką kombinacje klawiszy to slyszycie jakies odgłosy!? a jezeli nie to mozecie podac jaką macie klawe? bo skoro to zalezy od mobo czy zacinają sie pewne kombinacje klawiszy czy nie to znaczy ze kazda klawiatura bedzie dobra na np mobo maximusa o ile ten błąd tutaj nei występuje i jezeli zalezy to od mobo : P

 

moze w grach typu gta3 czy wyscigowych ktos naciskał ^ + < i pozniej spacja? i mu nie działała wtedy spacja? jestem bardzo ciekawy waszych odpowiedzi : >

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Klawiatury na PS/2 tak mają, niektóre kombinacje większej ilości klawiszy nie działają.

Tak samo nie działa np. strzałka dół + strzałka lewy + B.

 

Klawy na USB pozbawione są tych niedogodności.

 

 

A co do moich testów to PL 9 wygląda stabilnie, na PL 8 komp nie wstaje.

Edytowane przez Harry Lloyd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dokleiłem do mojego mostka północnego jakiś wiatrak 40stke na taśmę 2stronna termo wytrzymałą by Akasa. -8 stopni w dół. Z 55 do 47 przy napięciu podawanym przez Everest jako 1,41V. Przy okazji ponieważ SB i NB są to naczynia połączone (heatpipe) tam też temperatura spadła o tyle samo. To tak w woli testów jakby ktoś chciał coś podziałać w temacie obniżenie temperatur a nie posiada bloku wodnego czyli wersji SE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z innej bajki to póki co testuje się FSB 450 MHz przy PL 9, wszystkie napięcia mostków na minimum. Ile bez dodatkowego chłodzenia można podbić napiecie na NB, i jak się to przełoży na PL?

 

 

LCD Poster w tej płycie w Windowsie tylko zegar może pokazywać?

U mnie  RAMAPGE od wczoraj! :)

PL9 to marna wydajność pamięci. Ta płyta sporo więcej potrafi. Podnieś V na NB i potestuj na niższych PL.

Bios 406 u mnie porażka. Wróciłem do 403.

Ogólnie w porónaniu z MAXIMUSEM to płyta bardziej żwawa. Wszystko jakoś lepiej chodzi. widać to gołym okiem.

Chyba trzeba oddzielny wątek założyć o RAMPAGE.

Edytowane przez jacekcz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy niedovoltowany South Bridge moze robic zwisy? Wlasnie wydaje mi sie, ze to jest moj winowajca. Wszystkie BSODy sa zawsze wtedy gdy : komputer jest IDLE i gra muzyka z WinAmpa, po restarcie widac, ze dlugo na POSTie oczekuje na jeden z dyskow. Co o tym myslicie?

 

na BSODzie nie ma zadnego bledu.

Edytowane przez File

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

File: na youtube widzialem taki filmik o q6600 i tam zwiększali mocniej wlasnie na SB... ja bym zwiększył na Twoim miejscu... a przynajmniej nie zaszkodzi sprawdzic...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

File: na youtube widzialem taki filmik o q6600 i tam zwiększali mocniej wlasnie na SB... ja bym zwiększył na Twoim miejscu... a przynajmniej nie zaszkodzi sprawdzic...

Bede testowal, OCCT mi wywalil BSOD'a dokladnie takiego samego po 3 minutach walki, hmmm, no coz kolejne napiecie CPU i NB w gore, uwielbiam te testowania stabilnosci, zeby czlowiek mial tylko na to czas :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jacekcz ile fsb robisz na Rampage i jakie PL ?

W testach. To inna bajka niż maximus - mimo, że bios ten sam.

Testuję okolice FSB=550, ramy 1:1 i pl9 na Cl5. Widzę, że chyba nawet idzie to ustabilizować.

Edytowane przez jacekcz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Natknąłem się na problem ze stabilna pracą pamięci Mushkin HP2-8500 (1066Mhz), przy ustawienia wszystkiego na auto i wybraniu częstotliwości pamięci na DDR2-1066 komputer jest niestabilny, wywala błędy w mem tescie. Znalazlem takie info:

 

Please read the following information if you have issues with the 2nd kit. As I recall, the Gigabyte boards set some subtimings very tight.

Here are the subtiming values we use with ASUS boards:

tWR 5

tRRD 3

Rank Write to READ 11

Write to Precharge 12

Refresh to Act 42

Read to Precharge 5

Note that the Read to Precharge value will most likely read two clocks lower when using memset in Windows. We test in dual channel above spec with RST Pro2 so our test environments are almost identical.

Z tego co zrozumialem odnosi się to do secondary info, tylko nie wiem jak to skutecznie w biosie ustawic :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

File: a moze dałoby sie all napięcia dac na auto i sprawdzic jakims programem jak komputer ustawia Ci napięcie automatycznie... i dopasowałbyś moze wtedy napięcia jakos dokładniej ale nie wiem taka myśl mi przez głowe przeszła :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

File: a moze dałoby sie all napięcia dac na auto i sprawdzic jakims programem jak komputer ustawia Ci napięcie automatycznie... i dopasowałbyś moze wtedy napięcia jakos dokładniej ale nie wiem taka myśl mi przez głowe przeszła :)

Nawet nie zartuj. W trybie AUTO ustawia strasznie kosmiczne napiecia... Tez probowalem... Po prostu nie mialem czasu testowac (nie chcialo mi sie), wczoraj przysiadlem zarzucilem Primy SuperPIx2 w wersji 32M, OCCT i inne bajery, powoli dochodze do stabilnosci. Np SuperPI wywalil mi sie na 4 loopie, nie sadzilem, ze pamieci potrzebuja, az 2.3V prawie do pracy przy takich timingach i taktach? No, ale moze, teraz 2xSuperPI 32M przechodzi bez bolu. Na pewno ustabilizowalem procesor i pamieci, teraz jeszcze ich polaczenie, wiec North Bridge i tryb BLEND w Primie :)

 

Przy okazji moja modyfikacja. Niezbyt mam pomysl jak to wszystko ladnie zamocowac. Calosc siedzi na tasmie 2stronnie klejacej firmy Akasa... Nawet calkiem pewnie musze Wam powiedziec. Niestety o ile dodanie 1dnego wiatraka nad radiator z NB daje -8 stopni w stosunku do wersji bez. O tyle dodanie jeszcze 2 na radiatory obok owocuje juz tylko dodatkowymi 3 stopniami...

post-102323-1215451622_thumb.jpg

Edytowane przez File

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...