Skocz do zawartości
Lysyn

Asus Maximus Formula Se Intel X38

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie zaś pojawił się inni problem na 400x9 ram 1200 -5-5-5-15-42 i napieciu 2.28 Na ram i 1.36 na CPU ,komp po nocy uruchamia się 2-3 razy wywala błąd -jeden restart -wywala błąd drugi restart i i dopiero startuje jakby mial problem " na zimno" z uruchomieniem.

Potem mogę startować 1000 razy i zawsze wstanie a "na zimno" jak długo stoi nieodpalany to tak się dzieje ,no i na zimno podwójny start.

Jaką macie płytę - Ja mam Chińską rev 1.02G - SE z blokiem

U mnie sytuacja jest podobna. Chyba ten nowy bios 901 coś knoci. Komp na zimno nie startuje tzn. startuje a na lcd 'det memory' i koniec - ciemność. Wyłączam kompa i włączam. Po tym zabiegu na starcie mam 'oveclocking failed'. Kolejny restart i komp już działa poprawnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w ktorym miejscu jest to napisane china czy tiwan bo nie widze

W lewym gornym rogu na plycie masz prod pcb. Dodatkowo jest nalepka na mojej na pcix2 tym dolnym made in china. Wiec jak to jest?

v 1.02G

Edytowane przez Imhotep

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie nie dochodzi do ładnowania systemu. nawet bios się nie zgłasza - totalna ciemność za pierwszym razem 'na zimno'.

u mnie tez tak bylo tyle ze nie pomagalo nic tylko wyjecie jednej kostki ramu. teraz sie zastanawiem czy ram jednak sie uwalil czy to jest tylko wina biosu ( dzis mam wyslac ram na gwarancje)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie tez tak bylo tyle ze nie pomagalo nic tylko wyjecie jednej kostki ramu. teraz sie zastanawiem czy ram jednak sie uwalil czy to jest tylko wina biosu ( dzis mam wyslac ram na gwarancje)

Z ramem to trzeba uważać bo płyta przewoltowuje.

U mnie na biosie 802 było w porządku i chyba do niego wrócę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie bo gdy wsadze tylko tamta kostke ramu komp nie odpowiada

odpal w dualu i przetestuj, moja jedna nie odpala kompa myslałem ,że walnięta a w dualu na 1000 i 1200 memtest 5 rundek 0 błędu.

jacekcz --ile ustawiłeś na NB ?

435x9 tak masz na stałe?

Edytowane przez marcin255A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odpal w dualu i przetestuj, moja jedna nie odpala kompa myslałem ,że walnięta a w dualu na 1000 i 1200 memtest 5 rundek 0 błędu.

jacekcz --ile ustawiłeś na NB ?

435x9 tak masz na stałe?

Na NB = 1.49V, może być troszku za dużo. Jeszcze muszę potestować.

435x9 to ustawienia do codziennej pracy :D,

ramy 2.2V w biosie, strap 400, PL=7, 580MHz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam 400x9 strap 266 memki 1200 5-5-5-15 perf. level 6

napięcie ustawione w biosie 1.375 V , ram 2.3 V

he he ... co ta oszczędzasz tego proca? :)

 

435x9 u mnie na 1.52V w biosie.

Przy tych nastawach mam do wyboru: strap 266 i ramki 1090 lub strap 400 i ramy 1160. Wybrałem to drugie.

Idąc z drugiej strony czyli FSB=490x8 musiałbym przy strapie 266 ramy puscuić na 1230. Muszę to potestować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zobacz w speedfanie temp . proca

speedfan mi jakieś bzdury wyświetla 45-50*C

coretemp podaje 60-62*C, asusowy program podaje niższą - tak około 50-55*C

System VISTA x64, pod XP - 32Bit ten proc na ty V idzie kilka FSB wyżej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przymierzam sie do zakupu Maximusa i jestem ciekaw czy mój raid 0 złożony z czterech dysków na płycie głównej Asus p5k deluxe będzie widziany przez nowa płytę czy też będę musiał postawic raid od nowa tracąc dane?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wie ktoś z was jak na tej naszej "super wypasionej i super drogiej" płycie, na której ktoś wspaniałomyślnie usunął drugie PS2 odpalać kompa z klawiatury pod USB? Bo mam wspólny odbiornik do myszy i klawiatury od logitecha i są wtyczki na USB wspólna i PS2 na mysz, jak podepnę przez przejściówkę USB->PS2 klawiaturę pod ps2 to nie mam gdzie myszy wpiąć... :-|

 

BTW. NB niby na 680i był niezłą grzałką, a ten x38 w wersji nie SE, bez bloku w idle robi po 50stopni...

Edytowane przez wozaq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NIE WGRYWAJCIE TEGO [ciach!]A 902 ,KOMP PRZESTAJE DZIALAć

nie dziala znowu lodline calibration

He he.

 

A już kliknąłem i zostałem z włączonym oknem "otwieranie MF0902.zip ( zachowaj plik na dysku )" :) To może sobie podaruję.

 

Odnośnie wcześniejszych kwestii: PCB Mam ??? ( nie chce mi się sprawdzać, bo i po co ).

 

U mnie taki podwójny start i ładowanie na Default jest tylko jak wyłączę zasilacz ( dlatego jest non stop włączony i ciągnie w nocy ok 3W z sieci :lol2: )

 

U mnie na codzień jest ustawione 1,525V CPU ( z droopem ok 1,5V ) przy procku na 9x425, oraz napięcia NB / FSB itp 2 stopnie poniżej czerwonego czyli się z płytą nie cackam <_< .

 

Proc wstaje na 9x425 nawet przy Vcore w biosie na 1,475, ale jest niestabilny.

 

Na biosie 0901 minimalnie niższe stabilne OC 24/7+gierki 9x425 w porównaniu z 0702 na którym było 9x428 ( na 0901 wywala czasami w gierkach >Wiedźmin/Bioshock na tych ustawieniach stąd te 9x425 ).

 

Max na czym wogóle wstaje mój proc to 9x437 i nawet 1Mhz więcej to ZONK.

 

Pamięci wstają na 1150Mhz ale niestabilnie, więc nie testuję nadal ich działania na CL5 i taktach powyżej 1100Mhz ( może ktoś zna jakąś solucję ?? )

 

Temperaturki u mnie to odpowiednio:

 

CPU 30-33*C IDLE > 50-55*C max stress

NB-40-47*C

Pamięci 35-38*C ( 47*C jak wyłącze nawiew :huh: )

 

 

Zmontowałem Raid0 na dwóch dyskach Samsung HD080HJ ( 80Gb SATA2 NCQ ) i z jednej strony jest szybciej ( pod Windą ) natomiast sam system ładuje się wolniej bo trzeba strasznie długo czekać aż sprawdzi napęd optyczny ( nawet jak niema w nim płyty ).

 

 

 

Moim jak narazie największym pragnieniem jest zmuszenie tej płyty do działania z prockiem powyżej 4Ghz i pamięciami na 1200+Mhz, ale jak narazie szczerze wątpię w powodzenie tej misji ze względu na ścianę procka na 9x437 i pamięci w 4x1GB których nie chcę katować za dużym napięciem.

 

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a calibration ? przy okazji albo był to zbieg okoliczności padł mi 1 GB ramu Cellshocka

komputer zwariował ,dopiero doszedłem do tego ,że nie dziala calibration lodline i wywala sie na niższym napięciu .

 

Przy działającym lodl.calib. proc real 3.6 Ghz działa na 1.35V bez tego muszę dawać 1.38-1.39 V dlatego się walilo.

Edytowane przez marcin255A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...