Skocz do zawartości
Zawmen

Gigabyte Ga-m56s-s3 Nvidia Nforce 560

Rekomendowane odpowiedzi

Teoretycznie nie widac, bo po co skoro nie ma na razie procków na ten socket. Później zmiana biosu i będzie AM2+. Ten sam chipset co ma Biostar TF560 A2+ i Microstar K9N Neo-F V3. Jest szansa także na HT3.0.

A teraz jestem zainteresowany jej możliwościami OC.

Czy może już ktoś na ten temat coś napisac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam nie narzekam - stabilna wydajna plyta

 

co do mnoznika HT to przeciez wiekszosc plyt pozwala na jego zmiane - ale jesli dla msi to odkrycie to nie mam slow..............

 

co do plyty

 

sporo ustawien pamieci,mnoznika HT,czestotliwosci szyny FSB,pci-e

 

napiecia mostka NB ,procesora ,pci-e ,pamieci

 

raczej standart w dobrej plycie

 

oc raczej mi nie poszlo bo zapomnialem o robust graphic booster i mialem klopoty ze stabilnoscia i podkrecaniem(zamiast auto ialem turbo - zonk)

 

x2-4200 odpalilem na 2500 mhz bez klopotu ale ze wzgledu na RGB nie podzialal stabilnie

zreszta jakos go nie mecze poki co bo potrzebuje dzialajacego cool,n,quiet - po co ma mi sprzet grzac na najwyzszych obrotach - ale jeszcze sprawdze ktoregos dnia co potrafi

 

standartowo bardzo grzeje sie radiator na czipsecie i na starcie wymaga wymiany gluta na porzadna paste

tragiczny wrecz dostep do zworki cmosu - a czesto przy oc plyta nie wstaje jak sie przedobrzy wiec jedynym sensownym rozwiazaniem jest podlaczenie kabelka spdif(tego wewnetrznego do cd) by ulatwic sobie dostep

brak firewalla na wbudowanej sieciowce(i tak nie korzystam bo i po co ale nie znalazlem go)

porzadny czipset FW TI wiec najmniejsze problemy z firewire

plyta odrobinke dluzej startuje w porownaniu do tych chocby na nforce 430

 

problemem moze byc tez ciasnota

 

posiadam arctica freezera64 2 kosci ram z radiatorami i geforce 7600 gt gigabyte silentpipe 1

 

miedzy grafika a fryzjerem jest pol centymetra - miedzy fryzjerem a pamieciami jest jeszcze mniej ale juz miedzy pamieciami (w slotach blizej procka) a grafika jest milimetr - o tym nalezy pamietac

ten radiator na proca da sie zamontowac tylko i wylacznie z wentylatorem od strony pamieci(no byc moze jeszcze od tylu) inaczej nie ma szans (wolalbym od dolu byloby duzo lepiej)

 

to tyle co narazie spostrzeglem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do zbynia?

Jakie zainstalowałeś sterowniki do płyty głównej? chodzi mi o nr czy to 12.12 czy 12.15 albo jakiś inny jeszcze? Mam tą płytę ale nie mogę zainstalować sterowników SATA ATA Controller. W menadżeru urzadzęń w kontrolerach IDE/ATA/ATAPI mam w dalszym ciagu podstawowy kanał IDE zamiast Nvidia nForcexxx SATA ATA Controller. O co chodzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie wkurza to, że nie rozkminiam w ogóle oznaczeń w biosie w advanced po wrąbaniu ctrl+f1 :( może ktoś łopatologicznie wyjaśnić podobieństwa miedzy tą GB a Abitem z opisu OC w dziale o X2 ?

Będę zobowiązany.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4. obniżasz HT do x3

K8<->NB HT Speed

 

5. zmienisz dzielnik dla pamieci na 533MHz (dram clock czy coś takiego)

DRAM Configuration -> Memory Clock

 

7. trfc ustawiasz na 195ns (dla wszystkic banków pamieci)

DRAM Configuration -> Trfcx for DIMMx

 

8. timingi, jeśli były na auto ustawiasz 5-5-5-15 i 2T - CR

W DRAM Configuration odpowiednio:

CAS# Latency: 5

RAS to CAS R/W Delay: 5

Row Precharge Time: 5

Minimum RAS Active Time: 18

1T/2T Command Timing: 2T

Edytowane przez luk1999

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Działamy @270 bez jazd żadnych .... będziem testował max fsb dla niej.

 

EDIT: na razie 310 i jedzie... potem jedziem wyżej :twisted:

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez PC_Speaker

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie nie widac, bo po co skoro nie ma na razie procków na ten socket. Później zmiana biosu i będzie AM2+. Ten sam chipset co ma Biostar TF560 A2+ i Microstar K9N Neo-F V3. Jest szansa także na HT3.0.

A teraz jestem zainteresowany jej możliwościami OC.

Czy może już ktoś na ten temat coś napisac

AM2+ to ie jest, ale płytka z tego co czytałem, a bardzo mało konkretów o niej jest dobrze sie kręci HTT na 320 na standardowym napięciu chipsetu a po podniesieniu 340 co daje możliwość dobrego Oc procka, dobre rozłożenie komponentów itd.

Wady, nie ma HT 3.0 i nie ma PCIe 16 2.0 co w nieodległej przyszłości zaowocuje strata wydajności na procesorach phenom i kartach 38xx.

 

Choć Szpak na pclabie podaje testy z techreport.com które dowodzą niewielkiej przewagi chipsetów AMD 7xx nad chipsetami nForce 5xx.

Edytowane przez maxymili

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płytę mam od niedawna i to tylko czasowo. Co do wad to niestety ma tylko standardowe 4 otwory pod wentylator wokół socketa i nie mogłem założyć swojego Thermaltake Towera :( Co do driverów SATA też nie chciała mi przyjąć żadnych i chodzi tylko w trybie kompatybilności IDE. A Ctrl+F1 to mnie wkurza w gigabajtach. Zamiast komplikować komuś życie mogą w końcu dać to wszystko w dodatkowej zakładce. Nie przemawia do mnie ten ich patent.

Jeszcze co do radiatora na mostku; o ile karta ma rozbudowane dwuslotowe chłodzenie to nie bardzo da się tam założyć coś większego bo może kolidować.

Poza tym nie mam zastrzeżeń. OC nawet nawet. A co najważniejsze jest stabilna jak diabli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sam nie instaliłem .... czarnuch winXP za mnie tego dokonał :twisted: ale tak to jest jak się samemu windę pod system nLite'm podrabia :P

 

Co do max HTT i innych : jak na razie nie próbowałem dalej bo mecz był, ale u mnie stable idzie 310 i raczej ma zapas. Jutro pod wieczór popatrzymy co potrafi faktycznie.

 

screeny i validacje w innym topie o X2

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

instalowalem i 12.14 i 12.15 bez najmniejszych problemow

 

winxp 32 vista 32 i 64

niestety przy win w trybie ahci musialem zrobic plytke nlite bo kretynski xp po zapodaniu sterownikow z dyskietki prol sie przy instalcji ze nie ma ich na plycie

po nlite wszystko przepieknie poszlo i smiga bez najmniejszego klopotu

moze zamiast ahci masz raid ustawione?

 

krecic nie krecilem jeszcze bo nie mam na to czasu co by sie pobawic

 

pc spreaker jak ogarniesz stabilne ustawienia to podaj jakies dane - wklepie z palca moze tez zadziala :)

no i bardzo bym chcial c'n'q na podkreconym procu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze sterownikami to ogólna zasada: im nowsze tym lepiej.

 

Co do ustawień "z palca" :

CPU - zależnie - u mnie na sztywno wytrzymywał 1,375 v do 300 a potem już 1,400 i wyżej jak 310 nie próbowałem bo muszę się poznać na kręceniu X2 ... w ogóle to na kręceniu AMD od czasów Durnia muszę się nauczyć.

DDR - podbijaj o jeden stopień ale przy 2V powinno działać (w zależności od pamiątek)

K8 -> NB Link ustaw na 3x

DDR - ustaw na 400 (mawiają na 533, ale ja chciałem sprawdzić jakie będą straty wydajności ... nie są bardzo zauważalne na codzień, w SPi nie próbowałem bo już mi się nie chce)

i teraz coś co mnie fascynuje : NB Voltage... coś takiego jest w opcjach.... niby NB nie stwierdzono na płycie ale dla pewności podniosłem o te 0,025V dla spokoju. Ktoś wie co to jest to NB ?

 

Jakie to będzie miało u Ciebie skutki nie wiem. U mnie zaowocowało stateczna pracą przy 310x9, x10 i x10,5 a dalej jak pisałem nie próbowałem. Jeszcze sprawdzę u siebie jaki max HTT pociśnie, ale podejrzewam że się skończę przy 320 jak dobrze pójdzie.

 

Btw. : orthos na pozyższych ustawieniach przez 4h dla każdego ustawienia z osobna, ale i tak się sprzęt sypnął podczas instalacji gry Americas Army. Co ciekawe na tych ustawieniach już w grze nic mu się nie dzieje. Fakt, że dopiero wieśmin mi podnosi ostro temperaturę do jakichś 55 - 60 w stresie ale i tak nieźle. W te tempy raczej wierzę, bo sprawdzałem organoleptycznie - palcowo :twisted:

 

 

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez PC_Speaker

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok... odkopuję bo nikt nie chce pokazać jakichś wyników tych mobo. Ja na ostrożności przy 1,425 z biosu, ale płyta wedle cpu-z (wiem, wiem... miernik!!) odczytuje 1,440V udało się podjechać ją na 316 HTT co ciekawe pamięci prowadzone są teraz na 500MHz i to mi sie podoba. teraz tylko określić stabilnośći bedzie może jechało w górę, chociaż ciężko walczyć mając boxowe chłodzenie. Jak coś to zapodajcie swoje wyniki bo mnie to strasznie ciekawi. Hmmmm ... zastanawia mnie jedno - bo coretemp w ogóle żaden u mnie nie działa (pokazuje w ogóle do bani temp.) a Speedfan pokazuje coś kilka ale nie wiem które są które... ten core w SF to jest z d...opy wzięty, ale te wskazania Temp1 , 2, 3 to chyba procek bo przedtem mi wskoczyło 54*C przy 50% obciążeniu obu jajek a teraz w idle mam 34*C na dwóch wskażnikach... Da się to jakoś przerobić w programie żeby był tam napis :core 0 / core 1 ?? wie ktoś co można zrobić ?

 

http://valid.x86-secret.com/show_oc.php?id=282912

 

 

 

Obrazek: przepraszam za wielkość, ale samo z siebie przez rozdziałkę tak ustawia. I tak w .bmp było 5,8 MB :twisted:

 

 

 

Dołączona grafika

 

 

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok... odkopuję bo nikt nie chce pokazać jakichś wyników tych mobo. Ja na ostrożności przy 1,425 z biosu, ale płyta wedle cpu-z (wiem, wiem... miernik!!) odczytuje 1,440V udało się podjechać ją na 316 HTT co ciekawe pamięci prowadzone są teraz na 500MHz i to mi sie podoba. teraz tylko określić stabilnośći bedzie może jechało w górę, chociaż ciężko walczyć mając boxowe chłodzenie. Jak coś to zapodajcie swoje wyniki bo mnie to strasznie ciekawi. Hmmmm ... zastanawia mnie jedno - bo coretemp w ogóle żaden u mnie nie działa (pokazuje w ogóle do bani temp.) a Speedfan pokazuje coś kilka ale nie wiem które są które... ten core w SF to jest z d...opy wzięty, ale te wskazania Temp1 , 2, 3 to chyba procek bo przedtem mi wskoczyło 54*C przy 50% obciążeniu obu jajek a teraz w idle mam 34*C na dwóch wskażnikach... Da się to jakoś przerobić w programie żeby był tam napis :core 0 / core 1 ?? wie ktoś co można zrobić ?

 

http://valid.x86-secret.com/show_oc.php?id=282912

 

 

 

Obrazek: przepraszam za wielkość, ale samo z siebie przez rozdziałkę tak ustawia. I tak w .bmp było 5,8 MB :twisted:

 

 

 

Dołączona grafika

 

 

 

Pozdrawiam.

 

 

 

brisbejny mają zazwyczaj zwalone czujniki temperatury

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmmm to by wiele tłumaczyło... zastanawiam się czy ta płyta ma miejscówkę na podłączenie czujnika. Bo mam jeszcze z Abita na BX'ie czujnik i jakby było wejście niezalezne to bym wykorzystał, bo mi się nie chce znów z termometrem aptecznym bawić.

 

Poza tym przestałem lubić ósemkę.... za ich durne zachowanie :(

 

jak coś to link do obrazka jest tutaj : http://pcspeaker.za.pl/16-12-2007@316.GIF

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie ta płyta zrobiła max. 334MHz z BIOS i 340MHz z poziomu EasyTune. Wyżej już się Orthos zaczynał sypać. Generalnie nie jest zła, jak za tą kasę. Ciekawi mnie jeszcze Foxconn 560A (szkoda, że ma tylko dwa sloty na ram).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupiłem ta plyte i ...rozczarowanie

to moj pierwszy gigabyte i raczej ostatni

chcialem zainstalowac dysk w trybie ahci i... wrzucilem na dyskietke sterowniki sciagniete ze strony gigabyte i okazuje sie ze brak pliku "txtsetup.exe"

moze ktos wie co z tym zrobic. na razie chodzi jako ide

czy koniecznie trzeba robic swoja plyte instalacyjna nlite???

jezeli juz tak to moze ktos napisze czy na ta plyte wystarczy wrzucic te stery co na dyskietke i czy jak instaluje juz wtedy to ustawiam w biosie tryb ahci czy instaluje normalnie w trybie ide i po instalacji zmieniam dopiero na ahci :huh:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupiłem ta plyte i ...rozczarowanie

to moj pierwszy gigabyte i raczej ostatni

chcialem zainstalowac dysk w trybie ahci i... wrzucilem na dyskietke sterowniki sciagniete ze strony gigabyte i okazuje sie ze brak pliku "txtsetup.exe"

moze ktos wie co z tym zrobic. na razie chodzi jako ide

czy koniecznie trzeba robic swoja plyte instalacyjna nlite???

jezeli juz tak to moze ktos napisze czy na ta plyte wystarczy wrzucic te stery co na dyskietke i czy jak instaluje juz wtedy to ustawiam w biosie tryb ahci czy instaluje normalnie w trybie ide i po instalacji zmieniam dopiero na ahci :huh:

u mnie kretynski windows po podaniu sterownikow z dyskietki pomyslal i stwierzil ze nie ma ich na plycue€(nie dziwne - gdyby byly nie pchalbym dyskietki)

 

troszke kombinowalem ale w koncu dalem stacje dyskietek pod mlotek dla swietego spokoju a plyte windowsa potraktowalem programem nLite i mam z glowy

 

nic nie musze dogrywac a mam i do raida i do ahci odrazu.....

 

i tez tak zrob - instalujesz zwyczajnie bez dennej zabawy w f6

 

panowie lepiej podajcie dobry sposob na podkrecenie procka i korztystanie z c'n'q ....

 

nie widzi mi sie go wykrecac zeby dymal wciaz na max obrotach gdy 3/4 czasu wystarczyloby mu i 300 mhz na leb....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

UWAGA: na płycie lub też w procach B skopany czujnik temp.

 

Doświadczenie polegające na kalibracji SpeedFana oraz CPU BB X2 4800+ wraz z termometrem elektronicznym wykazują jednoznacznie:

-bb sa dość chłodnymi prockami.

-wskazanie speedfana dla poszczególnych jajec są oznaczone jako : Temp1 i Temp3.

-Temp2 to prawdopodobnie temperatura pod czapką tegoż procka bo nijak mi inaczej nie wychodzi. Temp HDD nie będę komentował bo wiadomo.

-Core - do pominięcia odkąd u mnie stale pokazuje temperatury poniżej zera i nie wiem do czego to dopasowac... chyba tylko do temperatury za oknem.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie chyba dobrze temperature pokazuje, w IDLE Procesor 31, a rdzenie odpowiednio 15 i 18 stopni (czujnik z obudowy wetknięty w żeberka box-sa pokazuje 32 stopnie). Jedynym problemem jaki zauważyłem jest to że tylko w biosie F1 idzie poprawnie ustawić timingi z palca, i że żaden z biosów nie daje odpowiedniego napięcia dla procka ( u mnie powinno te być 1,35v a daje 1,4v)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na napiecie nie patrzylem - moj proc max z 2200 na 2500 wchodzi wiec nie ma najmniejszego sensu podkrecac a chcialem dac htx4 ramy sztywno bylyby na 800 i fsb na 250(czy jakos tak) ale nie rusza......

dalem sobie spokoj - wole miec dobre c'n'q niz 300 mhz wiecej bo nawet nie odczuje

 

timingi na F3 ustawiam z palca i wszystko jest ok procz tras - cpu-z pokazuje mi 18 mimo ze mam ustawione 11.....albo cpu-z cos kwasi albo masz racje

 

co fajniejsze przyuwazylem ze jak spada taktowanie proca to ramu tez(pewnie ameryki nie odkrylem ale nie zwrocilem wczesniej na to uwagi)

 

 

tylko ten cholerny chipset mnie drazni bo 80 stopni to jednak strasznie goraco - ale coz tylko procki sa energooszczedne a reszta marnotrawi energie na bogato - szczegolnie czipsety i grafiki...

 

 

hmmm everest tez tras pokazuje 18......ale zamulka...wroce chyba do F1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kici, kici.... odkopuje przez info:

 

Fix: Some of 1000 GB (1TB) HDDs will be detected size error.

Update CPU ID (Support AM2+ Phenom CPU)

link: http://www.gigabyte.pl/products/mb/bios/ga-m56s-s3.html

 

Bios#: F3 :twisted:

 

Phenomiku? kici, kici...

 

Edit: ktoś pisał, że ona niby nieprzyszłościowa? Że niby nie AM2+ ready ?? oj...

 

Edit2: sflaszowałem, sprawdziłem, ubiłem jakby to powiedział J.Ceasar.

 

Edit3: UWAGA WAŻNE!! - po mojej przejażdżce i freezach tuż po uruchomieniu systemu (3 godziny bez papu i komp wstał - głodówka każdemu pomoże) stwierdzam (po pomocy luka1999 na prv), ze faktycznie w tym biosie skopana jest jedna z opcji odpowiadających za ustawienie timingów. Nie używajcie przy nim MemSet'a na razie.

 

zaobserwowano: dodanie wirtualizacji (fencjusz), większa mozliwość ustawienia timingów, lepsze dostrojenie HTT (już nie chaczy tak, ze żeby mieć realne 250 MHz to trzeba było dawać 252 z biosu, oraz kilka innych rzeczy lecz nie zdążyłem obadać bo padła mi maszynka. Jutro na serwis i "panie ratuj pan".

 

Ale ogólnie trochę jakby stabilniejsza praca na wyższym zegarku. Wkurza mnie, że nie poradzili sobie z odczytem temperatur na moim BB na przykład, ale widać biosem nie powalczą z tym zjawiskiem :(

 

reszta opisu będzie jak mi kompa naprawią, jak nie to nie będzie.

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez PC_Speaker

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...