Skocz do zawartości
Zawmen

Gigabyte Ga-m56s-s3 Nvidia Nforce 560

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Troszke odnowie temacik.

Prosze o podanie linka do jakiegos dobrego tutorial o OC, w ktorym beda podane zaleznosci poszczegolnych ustawien i ich wplyw na inne ustawienia.

Pozatym prosze o pomoc, bo po podbiciu procka spadl mi wynik w Super Pi :| . Wyciagnalem 9,5x248 na razie i wiecej nie probowalem skoro byl spadek wydajnosci, a pamiec tak jak podana tu w temacie.

 

 

MOBO : Ga-m56s-s3

CPU : AMD X2 4000+

RAM : Geil Ultra 2x512Mb 800 Mhz w dualu

 

Prosze o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z was wie kdzie jest czujnik, który w Easy Tune w PC Health nosi nazwę SYSTEM? Wiem tylko, że jest w lewym dolnym rogu płyty, ale który to dokładnie?

 

I jeszcze jedno, co to jest w speedfan'ie "temperature sensor diode 2" ? - też coś pokazuje, ale gdzie ten czujnik?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z usb na tej płycie...

Mam modem neostrady zxdsl 852 (dokładnie jak ten), dokupiłem kamerkę Logitech Quickcam i podczas włączania kamerki wyskakuje komunikat o zbyt małej przepustowości kontrolera usb. Sprawdziłem na wszystkich 10 usb - to samo, w biosie usb 2.0 włączone. Podpinam samą kamerkę - śmiga jak marzenie, wtedy podłączam modem - modem nie działa (nawet nie świecą się diody i nie wyskakuje żaden komunikat), kamerka działa dalej. Próbowałem też zmniejszyć rozdzielczość kamerki - bez skutku.

Krótko: działa to, co podłącze pierwsze. Z innymi urządzeniami nie ma problemu (drukarka itp).

Czy jedynym rozwiązaniem problemu jest dokupienie zewnętrznego kontrolera usb na pci (pomijam zmianę modemu na ethernetowy)?

Edytowane przez Chlebu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4x TRFC for Dimm na 127ns.

Przeczytaj pierwszy post w temacie o Brisbane i ten temat, bo pisałem w nim kiedyś co gdzie jest w porównaniu do KN9.

Czy przy każdej pamięci DDR800 z CL5 należy ustawiać 127ns ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powinien działać bez problemu.

Może cię to zainteresuje - na innym forum gość na tej płycie uruchomił (po update do najnowszego BIOS-u) nowego Athlona II X2 250.

Też bym inwestował w AM+, ale w specyfikacji jest napisane:

"(Note) If you install AMD AM2+ CPU on AM2 motherbord, the system bus speed will downgrade from HT3.0(5200MHz) to HT1.0(2000 MT/s) spec; however, the Częstotliwość of AM2+ CPU will not be impacted."

http://www.gigabyte.pl/products/mb/specs/ga-m56s-s3_1x.html

Edytowane przez Pawelek69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mam następujący problem - odkąd dołożyłem 2GB RAM (mam teraz 4GB, wszystkie kości identycznie - Geil Ultra 800 CL4) pamięci nie chcą mi śmigać na timingach CL4 - po ustawieniu płyta już nie startuje i pomaga jedynie reset BIOS poprzez wyjęcie baterii. Bios automatycznie ustawia timingi dla tych pamięci dla CL5 i trzeba je przestawiać ręcznie. Napięcie dla pamięci ustawione oczywiście takie, jakie zaleca producent czyli 2,1V. Sprawa jest o tyle dziwna, że wcześniej gdy miałem 2GB pamięci chodziły bezproblemowo na CL4. Moja wersja BIOS to F5.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy mógłby Ktoś wysłać mi bios F6C do tej płyty, jest mi bardzo potrzebna akurat ta wersja, a na necie już nie ma. Będę bardzo dźwięczny:))

 

I jeszcze pytanko: czy po zainstalowaniu Visty 32 wystarczy tylko ten sterownik do płyty zainstalować: NVIDIA DRIVERS 15.23 WHQL ?

Edytowane przez Pawelek69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z opisywaną tutaj płytą główną i pamięcią którą do niej ostatnio zakupiłem. Przedtem miałem 2x1GB pamięci GoodRAM, następnie zakupiłem 2x2GB Kingston KVR800D2N5K2 i po włożeniu ich do slotów komputer w ogóle nie chciał się uruchomić. Mianowicie po włączeniu komputera wszystko ruszyło jakby normalnie, ale monitor miał no signal i po kilku sekundach nastąpił reset systemu, po którym również nic się nie zmieniło. Próbowałem różnie wkładać te pamięci i udało mi się uruchomić w końcu komputer, ale z tylko jedną kością i włożoną w konkretny slot, ponieważ tylko tak się chce włączyć. Mam możliwość wymiany tych Kingstonów, ale wolałem zapytać czy ktoś ma pomysł jak to to uruchomić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymieniam w tym tygodniu procek z x2 5000+. Zastanawiam się pomiędzy dwoma Athlonami II - x2 255 i x3 450. Różnica cenowa pomiędzy nimi to 45zł więc chyba się opłaca brać x3? :) Wie ktoś może jak płyta radzi sobie z tym trzyrdzeniowym Athlonem? Bo obawiam się, że sekcja zasilania będzie się nie wyrabiać przy ewentualnym OC (TDP 95W)

 

I druga sprawa, czy złącze PCI Express na tej płycie obsłuży bezproblemowo karty PCI-E 2.0 np. HD4850 ? Czy może lepiej przy wymianie karty graficznej wymienić także płytę główną? Mam 4x1GB Geil Ultra PC-6400, czy płyty z DDR3 są kompatybilne wstecz z DDR2.

Edytowane przez tomkoz11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie lepiej brać x3/x4, więcej rdzeni w grach się obecnie przydaje, chyba żebyś szukał selektów Phenomów X2@X4, ale do tego trzeba by mieć mobo z możliwością odblokowywania jajek... Tak patrząc na foto tej twojej mobo widać że szału jeśli idzie o sekcje nie ma, choć na wygląd są to dość mocne 3 fazy, ale raczej nie szalałbym za ostro z vcore przy x4.

Co do pcie to grafika pcie 2.0(np 4850) powinna ci zadziałać z mobo pcie 1.0 (NF5 = pcie 1.0), ale z nowszymi gpu(np HD5XXX) w standardzie pcie 2.1 będzie już problem. Pamięci DDR2(AM2/AM2+) nie są kompatybilne z DDR3(AM3), więc jak kupisz mobo AM3 trzeba będzie też zmienić pamięci.

Edytowane przez DJH83
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem 5000+ na II x3 450 (Rana). BIOS wykrywa prawidłowo procesor, doszło kilka opcji w zakładce Inteligent Tweaker (M.I.T). Nie wiem tylko dlaczego płyta ma ustawione Normal VPU Core dla tego procesora na 1.45V, co wydaje mi się wartością zbyt dużą - strona AMD podaję napięcia 0.8-1.4V dla tego procesora. Olałbym to i przestawił ręcznie na 1.4V ale przy włączonym Cool'N'Quiet jakakolwiek zmiana z pozycji Normal blokuję automatyczne obniżanie napięcia.

Edytowane przez tomkoz11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...