Skocz do zawartości
tw_psycho

Notebook Za 2500zl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Szukam laptopa, ktory bedzie dostosowany do moich potrzeb (bo nie lubie placic za cos, czego nie uzywam). Szukalem na forum informacji o kadlubkach i jedyne czego sie dowiedzialem, to glowna wada jest gwarancja i brak kompatybilnosci w przypadku zlego zlozenia.

 

No, jezeli to koniec wad kadlubkow to chyba to jest to czego szukam. Nigdy nie skladalem laptopa, natomiast obcowalem z przeroznymi platrofmami od amd150, poprzez celeron 333 na slot1, socket462, socket 939 i am2, i nigdy nie mialem zadnych problemow ze zlozeniem, to zakladam, ze z laptopem problemow miec nie bede. Chyba, ze uwazacie ze to zly pomysl?

 

Dla mnie najwiekszy priorytet ma funkcjonalnosc, bo komputer nie jest po to, zeby wygladac, tylko zeby dzialac. Oczywiscie wytrzymalosc tez nie pozostaje bez znaczenia, ale wszystko z umiarem. Jesli chodzi o techniczne wymagania to zalezy mi na (kolejnosc chronologiczna):

- karta sieciowa

- dlugiego dzialania przy zasilaniu z baterii

- ciszy (tu priorytet kluczowy, ma byc jak najbardziej cichy. Wiekszosc laptopow jest cicha jak sie nie wlaczy wiatrak z proca, natomiast u tych, z ktorymi mialem do czynienia wiatrak chodzil nawet przy czystym pulpicie)

- mobilnym dostepie do internetu (nie musi byc zbyt szybki, byle byl tani)

- przyzwoitej matrycy o dobrych katach widzenia (nie jestem grafikiem, natomiast jak widze laptop siostry to mam odruch wymiotny, tutaj zdecydowanie wystarczy matryca dobra, a nawet dostateczna)

 

W ogole nie zalezy mi na:

- rozmiaru dysku twardego (tyle zeby bylo w granicach oplacalnosci, jezeli doplacajac kilka groszy moge miec dysk 2 razy wiekszy to nie warto)

- nagrywarce dvd (w sumie cd tez nie musi nagrywac, ale jakby bylo combo, to nie zaszkodzi).

 

Nie bede na nim gral, ale gdybym zechcial cos starszego odpalic, to byloby milo. Wydajnosc nie musi byc zbyt wysoka. Raczej stronie od Celeronow, gdyby dalo sie dostac w tej cenie Pentiuma M albo Turiona, to byloby super.

 

A wracajac do kadlubkow to szukam jakis konkretow... gdzie mozna kupic czesci (linka poprosze :D), czy poradze sobie ze zlozeniem, czy warto sie w to pchac (czytaj: ile jestem w stanie zaoszczedzic) oraz czy sa jeszcze jakies inne powazne wady tego typu konstrukcji?

 

No i czy moje wymagania sa w stanie byc zrealizowane za ta kwote...

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bede na nim gral, ale gdybym zechcial cos starszego odpalic, to byloby milo. Wydajnosc nie musi byc zbyt wysoka. Raczej stronie od Celeronow, gdyby dalo sie dostac w tej cenie Pentiuma M albo Turiona, to byloby super.

 

A wracajac do kadlubkow to szukam jakis konkretow... gdzie mozna kupic czesci (linka poprosze :D), czy poradze sobie ze zlozeniem, czy warto sie w to pchac (czytaj: ile jestem w stanie zaoszczedzic) oraz czy sa jeszcze jakies inne powazne wady tego typu konstrukcji?

Kadłubka nie musisz składać sam.

Np:

http://www.allegro.pl/item255008684_vbi_co..._ram_120gb.html

Albo tańszy:

http://www.allegro.pl/item252392557_vbi_co...wifi_fv_gw.html

A co do jakości (coś w tym stylu):

http://www.notebookcheck.pl/Recenzja-Compal-FL90.4123.0.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt mi nie pomoze? Nie ma sklepow z czesciami do laptopow? Bo brac na allegro kazda czesc od innego sprzedawcy mijaloby sie z celem ze wzgledu na koszty transportu.

 

Jak to jest z mobilnym internetem? Jest jakas w miare oplacalna mozliwosc? czy tylko gprs?

 

Z podanych atrakcyjny wydaje mi sie tylko ten drozszy, tylko po co mi w laptopie c2d 2ghz? W stacjonarnym mam x2 2ghz... W dodatku 2gb pamieci tez sie nie przyda, skoro grac nie mozna... nie wiem gdzie tu logika. I jeszcze te kingstony... John, czy Ty aby na pewno jestes dostatecznie kompetentny?

C2d 1,5ghz i 1gb ramu ale za to z jakas niezintegrowana midi-endowa karta graficzna lub zamiast karty z lepsza bateria mialoby znacznie wieksza funkcjonalnosc.

 

Skladajac samemu jestem w stanie dostosowac kazdy element do swoich potrzeb nie wyrzucajac kasy w 2gb pamieci, z ktorej w systemie wykorzystam max 300mb oraz nie place za usluge skladania sprzetu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...