Skocz do zawartości
M4ciek

Padający Internet

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam taki dziwny problem ze swoim internetem :(

 

Konfiguracja:

Windows Vista

NET24 (Netia)

Kaspersky Internet Security 6.0

 

sprawa wygląda tak że po kilkunastu minutach lub godzinach nie działa mi żadna strona w przeglądarce (Firefox i Internet Explorer); nie pomaga restart połączenia ani wyłączenie Kasperskiego; pingi z wiersza poleceń dochodzą np. do onetu ale wpisanie adresu IP w przeglądarce zamiast adresu (na przykładzie onetu) również nie powoduje wyświetlenia strony; jedynym lekarstwem jest restart systemu; działające połączenia w tle są OK (np. uTorrent nadal ściąga i wysyła dane (do pierwszego z kolei update trackera), Gadu-Gadu czy Skype też działają dopóki ich nie zrestartuję)

 

gdzie jest problem? przeglądałem opcje Kasperskiego ale nie doszukałem się opcji która to mogłaby być przyczyną tej dolegliwości :(

opcja uśpienia łącza po okresie nieaktywności też jest nieaktywna;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolejne info (może ktoś coś zasugeruje bo ja tego nie kumam):

 

mam aktywne udostępnianie połączenia internetowego (na laptopa); przed momentem padł mi net jak zwykle - włączyłem lapka (nawet się Windows nie zdążył wczytać) a net na kompie głównym wrócił z powrotem... WTF?!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem takie objawy jak długo nie reinstalowałem systemu tzn ponad 2lata i się zaczął wysypywać prawdopodnie tylko że ja miałem XPka pomagała opcja "napraw połączenie sieciowe" i zostawienie przegladarki na stałe włączonej na przynajmniej jednej aktywnej stronie lub ostatecznie uporczywe klikanie na odśwież wtedy łapało tylko że u mnie wtedy ani gadu ani skype, nawet torrent i mule nie chciało chodzić. Dalej nie wiem co było przyczyna poza "starzejącym się systemem". Wie ktoś??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

System od postawienia go ma zaledwie 3 dni, na XPeku miałem takie coś 1 raz, ale okazało się że opcja oszczędzania energii była włączona; po jej deaktywacji wszystko wróciło do normy; u mnie przeglądarka jest cały czas włączona (firefox) a net pada w bardzo nieregularnych odstępach - do 14ej dzisiaj miałem wymuszone 3 restarty a potem "raptem 1.

 

 

a odnośnie tego powrotu to był jednorazowy przypadek, ale najciekawsze jest też to, że net na laptopie (udostępniany) działa cały czas, czy na Viście net działa czy też już padł :(

Edytowane przez M4ciek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mnie się udało rozwiązać problem bez interwencji w postaci reinstalacji (w końcu system był stawiany niewiele ponad tydzień temu)

 

We właściwościach połączenia odznaczyłem:

- (zakładka Sieć) Harmonogram pakietów QoS

 

i jeszcze gpedit.msc -> Konfiguracja komputera -> Szablony administracyjne -> Sieć -> Harmonogram pakietów QoS -> Ogranicz rezerwowalną przepustowość (Wyłączone)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

okej, inna diagnoza :o

 

problemem na 100% jest Internet Connection Sharing (ICS) czyli Udostępnianie połączenia internetowego na inny komp;

 

padło znowu przy okazji konfiguracji laptopa (nie podejrzewałem że to ICS jest problemem); odłączyłem skrętkę i wyłączyłem ICS i bez żadnego restartu kompa i net na hoście wrócił w sekundzie!

Edytowane przez M4ciek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...