Skocz do zawartości
stasimon

Jaki Router Kupic?

Rekomendowane odpowiedzi

witam

 

z gory przepraszam jesli temat byl walkowany na forum ale nie wiem nawet jak znalez odpowiedzi na to pytanie!

 

opisze moze do czego mi jest ten router potrzebny:

 

mieszkam w uk aktualnie i potrzebuje router z AP i switchem, ktory bede mogl podpiac pod lacze z BT (taka nasza neostrada), mam 4 kompy w domu, 2 lapki przez wifi i dwa stacjonarne na kablu - chodzi mi o taka funkcje (oprocz standardowych przekierowac portu, ustawienia MAC recznie) podzialu lacza, tzn. chce np. na sztywno przydzielic na jednego kompa ok 30% lacza bo koles non stop ma emule wlaczone (bez przekierowania portu) i wtedy ja np. nie moge grac po necie!

 

druga opcja jest AP - czyli jak mam u babci neta z tpsa i kupie drugi taki sam router to czy jeden moze dawac neta radiowka a drugi router go odbierze i podzieli w sieci LAN?

 

+ mozliwosc podpiecia zewnetrznej anteny - cena tak w okolicahc 250zl

 

no i zeby konfiguracja nie byla jakas super skomplikowana!

 

czytalem pare dobrych rzeczy o Linksysach ale nie bardzo wiem jaki model, jaki soft, itp...

 

z gory dzieki za pomoc

 

pzd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WRT54GL

tylko do tego routerka potrzebuje jeszcze modem ADSL a mi zalezy aby wszystko bylo w jednej skrzynce!

 

 

Zapytam jeszcze raz zatem - potrzebuje router wifi z wbudowanym modemem oraz:

 

- przekierowywanie portow

- podzial lacza na kompy (tak zeby jednemu kompowi dac np. 25% lacza)

- reczne przydzielania MAC

- mozliwosc wymiany na zewnetrzna antene!

- duza stabilnosc

 

pzd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem dlaczego nie możesz dokupić modemu...? Routery typu "All in one" są mniej stabilne (wiem z doświadczenia i router'a z modem więcej nie kupię!) a poza tym jak będziesz miał w przyszłości np. inne łącze to router z portem WAN doskonale będzie się nadawał, tym bardziej jeżeli miał by to być Linksys.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znalazlem jeszcze 3coma ale nigdzie nie pisalo czy ma odkrecana antenke! D-link odpada bo wiecej z nim klopotow niz pozytku, wiec chyba zostaje ten Linkys WAG354G - znalazlem w miare tani na tej aukcji:

 

http://cgi.ebay.co.uk/LINKSYS-WAG354G-DE-W...VQQcmdZViewItem

 

pisze, ze jest to model z Niemiec, ale przeciez wszystkie modemy maja wszedzie takie samo wejscie z lini telefonicznej?

 

nie mam pojecia jaki inny model moglbym jeszcze wybrac...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się podepnę pod temat. Jaki router wybrać?

 

 

1

Linksys AM200-EU ADSL Modem+Linksys WRT54GL-EU + oprogramowanie Tomato

(z tym oprogramowaniem posiada możliwość w miare dokładniego podziału netu<szkoda tylko że nie po MAC tylko IP>

cena 350 zł

lub

Linksys AM200-EU ADSL Modem + Router PLANEX BRL-04UR + Ovislink WL-5460AP v2

( tu mogę dzielić neta za pomocą MAC-u)

cena 440 zł

 

Pare postów ktoś radził to 1 rozwiązanie, ale czy to 2 nie będzie lepsze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ładnie.

 

Jeszcze jedno

Czy ktoś próbował zapakować to w skrzyneczke i zamontować obok anteny dookólnej. Jak to się spisuje na zewnątrz w zime i lato?

dobrze, moj juz 2 rok na dachu wisi :razz: zero problemow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co wiem to niema nic alternatywnego na routery z adsl :(

jest, jak na lekarstwo ale jest..

 

 

co do tematu kup 2 osobne, to lepsze rozwiazanie tak jak pisali poprzednicy, stabline i oprogramowanie lepsze (alternatywne przede wszystkim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybrałem

 

Linksys AM200-EU ADSL Modem+Linksys WRT54GL-EU + Ovislink WL-5460AP v2(samego Ap chce wyciągnąc na dach), do końca tygodnia ma wszystko dojśc - puźniej testy

 

Zastanawiałem się jeszcze nad Draytekem 2700G(wszystko w jednym) i już prawie go kupiłem, lecz coś mnie tkneło i weszłem na support drayteku i tam sami przeczytajcie

 

http://www.forum.draytek.pl/viewtopic.php?...00g&start=0

 

odradzam wszystkim zakup all in one

Edytowane przez Snake

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeślichodzi o sam modem, to czemu nie, ważne żeby razem to wszystko chodziło bezawaryjnie. B-)

 

 

PS.

Cóż jak narazie to ten model mnie rozczarował wrt54gl niemoge się do niego dostać :(

Rozpakowałem, podpiołem i wklepuje 192.168.1.1 i nic BŁĄD. Pinguje też nic jakby niebył podpięty, zmieniam kabelek bo może uszkodzony, też nic. Masakra. :mur:

Edytowane przez Snake

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja polecam Linksysa WAG200G ktorego uzywam i nie mam z nim najmniejszego problemu. Stabilny i ma dobry zasieg w domu. Posiada wbudowany modem adsl annex-a czyli do neostrady. Konfiguracja trwa 5 minut - konfigurator z plyty instalacyjnej. Pozniej mozna oczywiscie bawic sie dokladniej w konfig.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pobieranie adresu masz na auto ? ;]

 

Aha i mam nadzieje ze nie podpieles skretki z kompa pod WAN

 

widocznie cos zle robisz...

IP mam przypisane stałe

 

Kabelek mam podpięty pod switch

 

Jak tu można się pomylić?

 

 

edit

 

Wszysko gra i buczy wystarczło ustawić na automat.

Edytowane przez Snake

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...