Skocz do zawartości
jamnik

Problem Z Monitorem Crt

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Popsuł mi się Philips Brillance 107MP.

Otóż:

Ekran niepoprawnie wyświetla kolor czerwony (np. RGB 255-0-0 wygląda ciemnoczerwono) , zielony i niebieski są ok. Na pulpicie przy każdej ikonie albo otwartym oknie z prawej strony ciągnie się różowofioletowa smuga ((gdy przesuwam okno smuga podąża z nim, jednocześnie zmieniając kształt)

 

Problem pojawił się jakiś czas temu (ale w mniejszym nasileniu), potem przez jakiś czas było w porządku aż do wczoraj. Dziś rano nagle obraz się naprawił, ale po ok. godzinie znów to samo

 

To problem z kablem czy raczej rozmagnesowanie?

 

Machanie kablem ani "degauss" nic nie daje...

 

Będę wdzieczny za wszelką pomoc

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Staruszków bić nie wolno ;-)

 

Zrób tak: Zmniejsz jasność i kontrast tak bardzo jak się da, bylebyś tylko mógł jako tako z niego korzystać. Kolor przestaw na 16 bitowy. I przez kilka godzin poobserwuj czy objawy się nie cofną. Potem zobaczymy co dalej.

 

Pozdrówy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ooo, po zmniejszeniu jasności i kontrastu czerwone smugi znikają - obraz staje się w miarę normalny (tyle że dość ciemny, ale to zrozumiałe). Ale przynajmniej zdjęcia daje się oglądać

 

Przed zmniejszeniem kontrastu i jasności w autocadzie linie czerwonego koloru były ciemnobrunatne, błękitnych na białym tle nie było widać w ogóle - teraz kolory są prawidłowe.

 

Te objawy świadczą o jakimś konkretnym uszkodzeniu?

Myślałem o wybraniu się do kogoć celem sprawdzenia kabla vga - jest sens?

 

Pozdrawiam i dzięki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ooo, po zmniejszeniu jasności i kontrastu czerwone smugi znikają - obraz staje się w miarę normalny ....

 

Niestety mam złe wieści. Staruszek daje Ci znać, że chce na emeryturę. Ten zabieg ma na celu dać Ci trochę czasu na zebranie funduszy, na następny monitor. Co to znaczy "trochę czasu" ? Tego nie wiadomo - loteria.

 

Ponieważ niedawno byłem w podobnej sytuacji, mogę udzielić Ci pewnej rady. Monitory CRT IBM ThinkVision C220p - zaczęły być produkowane w 2004 roku. Tak więc siłą rzeczy nie mogą być starsze. Przeczytałem 3 testy i w żadnym nie dostały gorszej oceny niż: "bardzo dobry". Można je kupić za 350 zł. Czyli w sam raz dla kogoś komu brakuje gotówki.

 

Pozdrówy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...