Skocz do zawartości
Hikari

Rezerwuar Ze Stali Nierdzewnej

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Do tej pory uzywalem w swoim WC rezeruarow DangerDena lub konstrukcji wlasnych. Niestety pleksi ma te wade, ze nie wytrzymuje proby czasu - peka w miejscach klejenia i rozsadza sie na gwintach.

 

Dlatego zapragnelo mi sie rezerwuaru ze stali nierdzewnej. Niestety do konstrukcji potrzeba mi frezarki CNC oraz dobrego spawacza (czesc blach ma 1-2mm). Sam nie mam ani migomatu, ani czasu, zeby nad tym usiasc.

 

Czy znacie moze jakas firme, ktora jest w stanie cos takiego wykonac? Uproszczony schemat (tzn. bez wymiarow) jest w zalaczniku.

 

Pzdr

Schemat.pdf

Edytowane przez Hikari

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1-2mm blacha to jest cienka blaszka ktora najlepiej spawac TIGiem a nie migomatem. Nierdzewke trzeba umiec spawac, nie kazdy to potrafii niestety, jak zle sa dobrane parametry to pospawany material nie wyglada zbyt estetycznie niestety. (wazne jest aby nie przegrzac materialu bo sie syf niezly robi)

Szkoda ze nie podales orientacyjnych wymiarow, to by ulatwilo sprawe troszke.

 

Poszukaj firmy zajmujace sie robieniem zbiornikow.

 

BTW dlaczego akurat nierdzewka?? Moznaby wykombinowac inny material, np aluminium i anodyzowac wewnatrz, zwykla stal i powloka pokryc np pochromowac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hikari, ja pracuje przy INOXie i zastanawia mnie, jak Ty chcesz nawiercić blachę 2mm (nie przewiercając jej) i zrobić w niej gwint M3/M4? (tak, żeby sie śrubki trzymały) :blink: Poza tym sam będę robił rez z INOXu, ale jako bazę planuje wykorzystać rurę fi85 lub kolano fi85, przyspawać na końcu kryzy i przykręcić pleksi z podfrezowaniem na oring. Kolano będzie miało ten plus, że będzie mogło również służyć jako wskażnik umieszczony z przodu/boku obudowy, a dostęp do reza od góry, zapewni banalnie proste napełnianie i odpowietrzanie ;) Będę mógł lać wodę z wiadra :lol:

Jeśli chodzi o koszty takiej inwestycji, to kolano fi85 kosztuje około 120PLN+kryzy po 20PLN za sztukę+cena pleksi+robocizna (+VAT).

Edytowane przez deonet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, juz wyjasniam (faktycznie, moj opis mogl byc troche mylacy).

 

Blachy 1-2mm to tylko scianki wewnetrzne, ktorych nie trzeba nawiercac. Scianki zewnetrzne maja po 5mm, wiec juz to nie powinien byc problem.

 

Rysunek jest w skali 1:1 i zachowuje wszystkie wymiary - po prostu nie zdarzylem tam wyrysowac strzalek.

 

Przod planowalem zrobic z 20mm szkla (ladniej wyglada i nie powinno pekac z czasem). Jesli jednak to bedzie pleksi to chyba wtedy rowek na o-ringa zrobie wlasnie w plastiku, a nie w stali (bedzie taniej).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Linki do fotek nie działają <_<

Pls podaj dobry link.

Mi działa jedno i drugie <_< <_< <_<

 

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «

Oto pierwsza rzecz "Home Made" do mojego WC ;) a jest nią Water Bag :) tak go ochrzciłem :huh:

Jego wymiary:

- 5cm średnicy

- 25cm wysokości

Wewnątrz jest ocynkowany żeby nie korodował z wodą, na dole znajdują się dwa gwinty 1/4 :) zresztą zdjęcie zastąpi 1000 słów ;)

Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

Dołączona grafika

post #74 w tym temacie.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...