Skocz do zawartości
SubMaFioZo.

A64 3.2 @ 2.5 - 1.34v WiĘcej Mocy!

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Podciąglem sobie proca tyle ile pozwoliła mi płyta -.- czyli tylko 250x10 HTT x3 napięcia nie zmieniałem,

wszystko chodzi stabilnie w 3dmarku 01 - 19864 wieć prawie 20k. Czy da się wgrać lepszy bios który

umozliwi ustawienie większej szyny czy cos innego mozna z tym wykombinowac? słyszalem o clockgen ale czy temu

mozna zaufać w przydaku ze mam kiepską płyte(mimo ze tak niektórzy twierdza ta płyta stabilna jest jak skała...)

wieć troszke sie obawiam jestem początkujacy w oc mozna liczyc na pomoc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm.. Płytę główną masz słabą jeśli chodzi o O/C. Chipset to nForce3 250Gb - tak więc powinien dać radę uciągnąć więcej (mam ten sam chipset i spokojnie robi HTT pow. 300MHz). Spróbuj zaktualizować BIOS - może to coś da. Co do ClockGen'a - myślę, że "niebezpieczny" to on nie jest, raczej po prostu może być "nieskuteczny".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm Okey rozumiem jeśli będe miał wolny czas to spróbuje może go. Co do biosu...

eh nie robiłem nigdy tego wieć może być mały problem ( ale jeśli będe musiał to ok).

A czy ktoś z forumowiczów aktualizował bios do ECS nForce3 ?

Czy aktualizacja pozwala na większe możliwości?

chociaż do 300 :> CPU na 2.5 przy standardowym napięciu wogole się nie męczy

wzrost temp. nieznaczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okej postaram się jakoś z nim zapoznać, czas na inne mobo lub inny komp.

OC ostatnio mnie zaczeło interesować :D hm a mam jeszcze pytanko

na temat napięcia. Jesli chodzi stabilnie na 2.5Ghz nie wiesza sie nie ma

freezów to nie musze podnosić napięcia na rdzeniu? standart to 1.34v

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra będe pamiętał. A wytłumaczy mi ktoś dalczego Cpu-Z pokazuje mi ze rdzeń

to Manchester a Everest - Venice, O_o s939 oczywiście. jakby ktoś pytał.

Czyli najprawdopodobniej jest to Manchester.

 

Radziłbym się zastanowić nad zmianą PSU - powtarzam po raz kolejny.

 

Co do O/C - dobrze, że się zacząłeś interesować. Pierwsze A64 były bardzo podatne na O/C tak więc można było z nich dużo wycisnąć. Np. ja z mojego A64 Venice 3200+ podkręcając go z 2000 do 2700MHz osiągnąłem Performance Rating na poziomie ~4400+.

 

Jeżeli nie ma potrzeby na razie to napięcia nie podnoś. Podnoś dopiero gdy będzie niestabilny. Zaleca się tak na dłuższą metę tak jak mówi Grzechu - do 1.55V, ew. 1.6V.

 

Co do wyciśnięcia z niego więcej - 10x300 raczej cięzko będzie Ci wycisnąć. U mnie też obecnie temperatura w stresie nie przekracza 45 stopni, a w idle waha się ok. 30. Jednak powyżej 2700MHz jest już mocno niestabilny i napięciem musiałbym lecieć w kosmos. Obecnie mam ustawione 10x270, ale bez problemu chodzi też na 9x300.

 

@bryken: Chipset nForce 3 250Gb posiada blokadę PCI/PCI-E.

 

BIOSa zaktualizuj - na pewno to nie zaszkodzi.

 

Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nforce 4 tez posiada blokade pci-e tak jak moja mobo ale czasem zdarza sie ze jak go ciagniesz clockgenem pod windowsem bloka nie "wskakuje" dlatego o tym napisalem (moja mobo robi htt 400 i czasem nie wskoczy jak procek pojdzie na default a w biosie mam tylko htt do 300 reszta clockgenem)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taa PSU hm narazie fundusz mam mocno ograniczony.. Prawko wymaga pewnego wkładu finansowego.

Więc narazie zostanie tak jak jest dojdzie pewnie nowa buda i kolejne 512 Ram choć wolałbym w jednej kosci

np. GeiL 1Gb hm. Nie wiem czy aktualizacja biosu pozwoli na wieksze osiągi warto spytać, jakiegoś

użytkownika który ma tą sama płyte G. i to robił.

 

Co do proca. Słyszałem, że Manchestery nie sa za dobre, ale ja na mojego nie mam co narzekać

temp. mam bardzo przyzwoite.

PSU wytrzyma :> narazie/ mam nadzieję.

Mam pytanko. Czy ten radiator na chipisecie mozna zdjąc i posmarowac AS5 czy tak zostawić jak jest

bo jeśli się nie myle to jest on przyklejony taśma termoprzewodząca...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PSU wytrzyma :> narazie/ mam nadzieję.

Łudź się, łudź. Ja bym sobie dał spokój z podkręcaniem dopóki nie wymienisz PSU.

Mam pytanko. Czy ten radiator na chipisecie mozna zdjąc i posmarowac AS5 czy tak zostawić jak jest

bo jeśli się nie myle to jest on przyklejony taśma termoprzewodząca...

Zależy od płyty. Na jednych jest przyklejony, na innych przymocowany kołeczkami. Wystarczy na niego spojrzeć - jeżeli radiator jest przymocowany do płyty białymi, plastikowymi kołeczkami to najprawdopodobniej pójdzie go zdjąć. Jeżeli nie widać żadnego innego mocowania to raczej przymocowany jest klejem termoprzewodzącym lub czymś innym w tym stylu - i raczej go nie oderwiesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mowiac, nie wydaje mi sie zeby wydatek rzedu 70 zl na Delte z allegro taka jak ma moja dziewczyna w signie byl ogromny. A z tego co patrzylem, mierzylem i czytalem to jest ona bardzo solidna. Na twoim miejscu wymienilbym ten zasilacz jak najszybciej. Tez myslalem, ze ludzie przesadzaja, najpierw poszedlem do sklepu i kupilem wlasnie tego samgo Feela co ty masz za ok 60-70zl nie pamietam, ale jak go zamontowalem to sie okazalo ze nie spelnia nawet normy ATX 2.0!!! nie mowiac juz o stabilnosci napiec hehe od razu oddalem i zarzadalem zwrotu kasy tego samego dnia za 80zl zamowilem z przesylka kurierem Delte z allegro, byla na nastepny dzien i wszystko jest cacy :)

Edytowane przez Lucas86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

okey posłucham się mistrzów. Postaram się jakos to załatwić i OC zostawie

w spokoju. Jeśli już nowy PSU to może jakis Chief albo Topower coś takiego.

Coś bardziej na przyszłość. No zobaczymy :) ale dzieki za rade i będe na

niego uważał :>

 

Apropo Chipisetu to jest on przyklejony taśma xD dam mu spokój :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam takie pytanko już dawno miałem o to spytać ale zapomniałem

obecnie mam takie ustawienia: hm 240fsb ładnie pasuje bo ramy się nie męczą.

ale htt:960 jest a def jest 800 jak zmniejsze mnożnik to bedzie 720.

więc jak lepiej ? czy da się cos zrobić za pamięciami?

oto screen:

(core na samym dole oznacz temp> GPU, a to powyżej proca 30C więc

myśle ze jest ok no ale lepiej spytać i się dowiedzieć co jest z tym HTT)

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi stabilnie na HT 960 to możesz zostawić. Ale jeżeli nie to zmień na 720 - bo to i tak nie ma większego udziału w wydajności.

 

edit: A to PSU w końcu zmieniłeś czy nie..?

Edytowane przez obiboqs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PSU męcze jak narazie to samo :) chodzi "sztabil" xD

hm stabilnie to nawet chodzi na 1000. gdzies oglądałem,

ze moja płytak powinna miec możliwosc ustawienia 5xHTT

wiec by wychodziło 1000. hm no teraz mam 720. temp. jak widać

PSU niestety nie wymieniam narazie bo chce zakupić RAMKI zeby

mieć 2x512 kingston w dualu tak chyba będzie lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...