Skocz do zawartości
ChomiK

MSI K7T Turbo PROBLEM

Rekomendowane odpowiedzi

Nie jestem pewien czy mooj problem jest zwiazany akurat z plyta gloowna wiec postaram sie go wam przedstawic:

Odpalam system-wszystko git-moze dzialac bez przerwy nawet przy max obciazeniu temp max na procu(duron 1ghz) to 43-44'C (chlodzenie-miedziak CoolerMaster).Zamykam system i od razu odpalam-system stoi!Diody sygnalizacyjne na plycie wszystkie czerwone-wedlug instrukcji-procek uszkodzony albo niepoprawnie zainstalowany.Czekam jakies 10 min. system odpala sie poprawnie! - o co chodzi do qwy nedzy ??? Moze ktos z was spotkal sie z takim problemem? Prosze o pomoc. Z goory thx!

 

Pozdrawiam - ChomiK !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

..pracuje na MSI K7T Turbo LE jush od roku i nigdy nie miałem podobnych problemów. zmień, wyjmij i włóż pamięć. może ustawiłeś ją na CL2 a to 3. pozatym przyczyn może być wiele. ustaw bios na default setting i sprawdzaj rozne opcje. ..jeszcze sprawa pasty pod wentyl. bo jeśli daleś ta srebrna i pobrudziłeś mostki to czeka cię nie lada zabawa z czyszczeniem procka ponieważ ona ma wlaściwości przewodzące i coś może się chrzanić. sprawdź tesh czy nie ukruszyles proca przy zakladaniu wiatraka (sie zdarza bo sa kruche). ..noi jesli laczyles mostki na procku to gumuj i probuj od nowa bo moze ci nie wyszlo. jesli wpinales dodatkowe usb to sprawdz czy nie wpioles odwrotnie. powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem MSI K7Turbo i Turbo2 ( dwie różne płyty ) i wszystko chodziło git ! Poza tym że jak procek był ciepły to uruchamiał się dziwnie np. był ustawiony na 1000 ruszał na 500 itp. Na dwóch plytach było to samo ! Mostki było dobrze pomalowane na 100% !

 

A co do czyszczenia procesora to wyjmij z kompa i bez skrupułów umyj go pod wodą ! Polecam : starą szczoteczkę do zębów + mydełko - broń boże pasta do zębów ! Schodzi ! "A paczcie jak się fajnie pieni" :lol: 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic mi nie mówcie o tej płycie. U kolegi są podobne objawy. Komputer się zawiesza i potem nie można go uruchomić. Czasem pomaga wyczyszczenie CMOSu tą zieloną zworką.... Komputer był juz parę razy w serwisie i wymieniono m.in. zasilacz na mocniejszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

..no to musze przyznać że faktycznie czasem jak sie kompa parę razy twardym resetem potraktuje to czasem lubi wstac z dziwna czestotliwoscią. ale zdarza sie to bardzo rzadko. ogolnie bardzo sobie chwale to plyte.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mój qmpel ma identycznš płytę i po zflashowaniu na najnowszego BIOS'a też ma takie objawy. Za pierwszym razem jak włšczy od zapalajš się bodjaże 2 zielone lampki a potem juz wszystkie czerwone :( Ktos juz wspomniał że czyszczenie biosa działa i to prawda ale nie zawsze czasem po prostu trzeba odczekać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ze swoja K7T Turbo nie mam takich problemów. Jedyne co zaobserwowałem, to że czasami pomiędzy kolejnymi restartami trzeba odczekać parę sekund, ale nigdy 10 minut. Proponowałbym zwrócić uwagę nie na górę procesora ale na podstawkę. Być może jakaś ścieżka jest uszkodzona, rozgrzewa się przy pracy procesora i nie styka odpowiednio, a odpowiada za jego poprawne uruchomienie. Spróbuj przy następnej zwieszce schłodzić gniazdo procesora np. sprężonym powietrzem. Przynajmniej wyeliminiujesz jeden powód. By the way, płytę uważam za dobrą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...