Skocz do zawartości
Ramzes33

Jaki Zasilacz?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Na wstępie proszę o wyrozumiałość bo jestem prawie kompletną nogą jeśli chodzi o sprzęt.

Zdechł mi zasilacz (Q-tec polecony przez durnego pana z serwisu) w moim wysłużonym kompie. I teraz mam pytanie - jaki będzie pasował do starej płyty Shuttle AK32A. Na nową płytę główną na razie nie mam funduszy, ale po nowym roku coś się znajdzie i nie chciałbym zmieniać znowu zasiłki. Znajdzie się coś uniwersalnego? Modecom MC-350ATX 2.0 PFC? AmacroX Warrior AX400-PFN?

Dzięki z góry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ja wiem czy warto brać coś z mocną 5v, by zaraz po zmianie sprzętu kupować też nową zasiłkę?? Patrząc po płycie, jest to pewnie jakiś starszy sprzęt. Ja kiedyś miałem dosyć mocny sprzęcik na sA z Modecomem MC-350 i bez problemu ten zasilacz utrzymywał stabilne napięcia.

Edytowane przez YogiCK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

YogiCK, prawda jest taka, że w wielu przypadkach problemy jednak sie pojawiają i polegają na wysokiej 12V i niskiej 5V, albo jeżeli nawet nie cześciej zasilacz poprostu nie odpala starszego konfigu i tyle. s.A wcale nie przesądza o tym czy ciągnie z 5V, bo może sie zdarzyć taki przypadek, że człowiek ma płytę zasilającą procesor z 12V (poznaje sie to po posiadania lub nie gniazda P4 w mobo) i grafikę np gf6600 lub 6800 i wtedy jest to konfiguracja w której zasilanie jest głównie z 12V, a nie z 5V

 

@ramzes33: Delta kosztuje nieco ponad 30zł wiec nawet jeśli wkrótce będziesz zmieniał komputer to ten wydatek praktycznie nie uczupli kieszeni, a jak będziesz miał coś nowego to sobie kupisz odpowiedni do tego zasilacz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...