Skocz do zawartości
DziubekR1

Acutake Fan 30/40/50/60/70/80/92/120/140 Mm

Rekomendowane odpowiedzi

nie wiem czy to dokladnie to samo co acutake :)

 

ale moim zdaniem jednak Biale ladniejsze

Parametry identyko, a ten gosc juz wiele Acutake sprzedal, wiec ma jakies porownanie. Moim zdaniem to jedno i to samo, ale i tak wole biale :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w niedziele zamowilem 3 x Acutake

 

2 x 120x120 PRO

oraz nowy 1 x 120x120 PRO PWM

 

ten ostatni 4 PIN i zakres ma od 400-1600RPM

 

Ciekawe jak to wszystko bedzie smigac (docelowo wszystko pojedzie na 5v, jedynie ten PWM bedzie sie dostrajal w zaleznosci od temp na procku :-) )

Edytowane przez Strongmen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie zawital u mnie listonosz, dostarczajac

 

tytulowe wentylatory

 

o ile wersje o 120x120 pro - bylo juz calkiem sporo

(ja tylko podpisuje sie pod wyzej wymienionymi komentarzami - wentylatory na 7v sa naprawde B.ciche i spoko dmuchaja)

 

to wersja PWM

 

jest dla mnie malym rozczarowaniem

 

1. Wentyl na MIN RPM jakie da sie ustawic

osiaga 540-550 RPM - chodz producent zapewnial zakres minimalny 400RPM ??

(przy najnizszych obrotach jest ABSOLUTNIE nie slyszalny chyba ze przylozy sie ucho do smila to sluchac b.delikatny szum, przeplyw powietrza jest b.maly ale do ukladu pol passywnego jest IDEALNIE)

 

2. Wentyl na MAX RPM - jakie da sie ustawic

osiaga 1350RPM -- producent pisze o 1600 PRM (gdzie uciekly dodatkowe obroty)

 

teraz tak PARADOKSALNIE przy tych 1350obrotach wentylatro dmucha dosc ciekawie

ale jednak jest GLOSNY !! pomyslalem COS NIE TAK !

 

Ustawilem 1200RPM i zrobilem Porownanie z wersja PRO ..

I duzo sie nie pomylilem przy 1200rpm byl glosniejszy od swojego brata PRO przy takich samych obrotach

 

dopiero przy ok 900-1000rpm byl na poziomie wersji PRO z 1200prm

przy czym przeplyw powietrza byl slabszy

 

 

Jednym slowem .. PWM nie jest tak udany jak wersja PRO

 

no coz NO RISK NO FUN ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, a ja powroce do pytania ktore juz zadawalem 2 tygodnie temu, lecz wtedy nie mialem fotki ktora najlepiej obrazuje problem. czy w Waszych Acutake 120 PRO tez jest tak nieregularnie wylamane ramie? bo nie wiem czy reklamowac swoje wentyle? u innych producentow w niektorych wiatrakach nie ma przerwy w innych jest - ale jesli juz jest to jest regularna, tak ze widac ze taki byl zamysl producenta...

pozdrawiam i czekam na info, najlepiej z kilku zrodel...

post-3592-1212095099_thumb.jpg

Edytowane przez Mila

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to wersja PWM...

...jest dla mnie malym rozczarowaniem...

 

...dopiero przy ok 900-1000rpm byl na poziomie wersji PRO z 1200prm

przy czym przeplyw powietrza byl slabszy

 

...Jednym slowem .. PWM nie jest tak udany jak wersja PRO

Dzięki za porównanie jestem właśnie na etapie wymiany floty swoich 120-tek.

 

Masz może porównanie głośności tego Acutake 120 PWM do ArcticCooling 120 PWM 1500rpm (wersja zwykła).

Zastanawiam sie czy jest sens zmieniać znowu wentyl w zasiłce z AC na tego Acutake.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do zasilacza będzie ok.

Jeżeli natomiast chcesz acutake zastosować do cichego przewiewania obudowy, to poszukaj czegoś innego.

Przy 5v do niczego się nie nadają.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Acutake PWM - jest doskonala alternatywa dla Arctica, Napewno jest bardziej cichy przy tych samych obrotach

przy czym wieje minimalnie slabiej

 

120x120 Acutake DOSKONALE sprawdza sie w zasilaczu, z doswiadczenia wiem ze 800RPM spokojnie wystarcza do wentylacji zasilki,

a Acutake przy 800 rpm jest NIEMAL nieslyszalny - zwlaszcza w dobrej obudowie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a moze ktos jeszcze sie wypowie w kwestii tego ramienia, bo teraz mam metlik, jedna osoba mowila wczesniej ze tez tak ma i to standard a teraz pojawia sie wypowiedz ze jednak to ramie powinno byc w calosci... jesli mozecie to sprawdzic u siebie w swoich acutake 120 PRO to z gory dzieki za dalsze opinie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Acutake PWM - jest doskonala alternatywa dla Arctica, Napewno jest bardziej cichy przy tych samych obrotach

przy czym wieje minimalnie slabiej

 

120x120 Acutake DOSKONALE sprawdza sie w zasilaczu, z doswiadczenia wiem ze 800RPM spokojnie wystarcza do wentylacji zasilki,

a Acutake przy 800 rpm jest NIEMAL nieslyszalny - zwlaszcza w dobrej obudowie

W takim razie liczę że będzie cichszy niż Ac i wezmę z jednego czy dwa na próbę. Bo mój Ac robi sie słyszalny niemiłosiernie właśnie od około 800 rpm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem, że miałem coś napisac :lol:

 

PRO PWM 120 jest cichy, bardzo fajnie rozwiązana gumowa podkładka. PWM sprawuje się świetnie, wentyl na cpu jak znalazł. Zdecydowanie mogę polecić ;]

Głośność PRO 120 i PRO 120 PWM jest bardzo zbliżona.

Edytowane przez Venom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wez sie zastanow zanim cos napiszesz. Teraz wszystkie budy midi maja szerokosc okolo 20 cm wiec jak kabel do wentylatora moze miec tylko 15 cm?

Zamowilem dwie 120 i jak dla mnie rewelka, z bliska slychac troche szum powietrza, ale z odleglosci okolo metra sa nieslyszalne.

A jak by ktos sie pytal to kabel ma 30 cm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Acutake i Xilence 120mm mają... te same wirniki

Różnią się ustawionymi obrotami - Acutake to max 1200rpm, a Xilence 1400rpm. A zatem... nie dziwota, że Xilence dają lepsze wyniki

pan raczy sobie zartowac ?? nikt nigdy nie widział Xilence krecacego sie 1400 Rpm, max na 12V daja 1100 RPM, gdzie Acutake przy tym samym napieciu robi 50 RPM wiecej. Mialem okazje porownywac oba.

 

 

przydałaby sie aktulziacja pierwszego posta o wersje z PWM i uwaga: mniejsze rozmairy !!!

 

BTW, a widzieliscie Acutake 40, 50, 60 i 70 mm ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, a ja powroce do pytania ktore juz zadawalem 2 tygodnie temu, lecz wtedy nie mialem fotki ktora najlepiej obrazuje problem. czy w Waszych Acutake 120 PRO tez jest tak nieregularnie wylamane ramie? bo nie wiem czy reklamowac swoje wentyle? u innych producentow w niektorych wiatrakach nie ma przerwy w innych jest - ale jesli juz jest to jest regularna, tak ze widac ze taki byl zamysl producenta...

pozdrawiam i czekam na info, najlepiej z kilku zrodel...

To nie zamysł producenta, tylko chińczykom się czasem przysnęło przy lutowaniu kabla i potem łatwiej im było wyłamać ten kawałek do lutowania niż odrywać nalepkę. :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymiary:60 x 60 x 10 mm

Głośność:17,5 dBA.

Prędkość obrotowa:3500 obr/min

 

 

U mnie regulowany z płyty chodzi 1900-2100 RPM. Słychać go tylko w momencie startu systemu, wtedy wszystko chodzi na max. Mimo to specjalnie nie jest hałaśliwy a podczsas pracy na komputerze jest cichszy od moich dysków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy te białasy 9 cm 2 sztuki, nie będą zbyt hałaśliwe w budzie (2 sztuki - wlot i wylot) jak dam je na 12 v pod mobo. To są do kumpla kompa. jak mają hałasować to zaraz dodam na + jakieś rezystory co by zbić do 8v zasilanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...