Skocz do zawartości
DziubekR1

Acutake Fan 30/40/50/60/70/80/92/120/140 Mm

Rekomendowane odpowiedzi

Lepiej brać zwykłe czy PRO??? Bo z tego co czytam to bardziej na głośność narzekają właściciele wersji PRO. A i czy one mogą pracować poziomio?? Po jakim czasie mogą się w takim położeniu zużyć?? Te Acutake standardowo pracują na 12V jak podłączy się je prosto do płyty głównej??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej brać zwykłe czy PRO??? Bo z tego co czytam to bardziej na głośność narzekają właściciele wersji PRO. A i czy one mogą pracować poziomio?? Po jakim czasie mogą się w takim położeniu zużyć?? Te Acutake standardowo pracują na 12V jak podłączy się je prosto do płyty głównej??

Coś z tą głośnością pro vs. no pro, jest jednak. Składałem kumplowi kompa i kupiłem pro i zwykłego i okazało się że podpięte pod mobo (testowałem na tym samym wyjściu zasilania) maja różne rpm i głośność. Jak ten bez pro miał okolice 1000 rpm i było cicho to pro miał już ponad 1400 rpm a i poziom dB wkurzał i jest nie dopuszczalny. (( Dałem na 5V cisza ale wydajność lipna)).Tak więc teraz tylko non pro zakładam i prosto pod mobo i jest git. W non pro fakt nie ma podkładki gumowej, ale te 4 gumki pod śrubki spokojnie wystarczają a i brak oplotu ale kabelki są razem jak w taśmie więc i tak jest estetycznie. A mi ten oplot pro nie przypadł do gustu jakiś łamliwy i sztywny jest.

Edytowane przez VIRU$

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Acutake nada sie na fanswapa do zasilacza? Napisali mi, ze przez lozyska nie lubi pracy w poziomie, ale czy to prawda? Nie bede wydawal 50zl na wentyl do zasilacza za ktory nawet tyle nie dalem. Zasilacz i tak mam w planie kiedys zmienic, ale narazie ladnie chodzi i Fortron nie jest najgorszy wiec trzeba go tylko wyciszyc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś z tą głośnością pro vs. no pro, jest jednak. Składałem kumplowi kompa i kupiłem pro i zwykłego i okazało się że podpięte pod mobo (testowałem na tym samym wyjściu zasilania) maja różne rpm i głośność. Jak ten bez pro miał okolice 1000 rpm i było cicho to pro miał już ponad 1400 rpm a i poziom dB wkurzał i jest nie dopuszczalny. (( Dałem na 5V cisza ale wydajność lipna)).Tak więc teraz tylko non pro zakładam i prosto pod mobo i jest git. W non pro fakt nie ma podkładki gumowej, ale te 4 gumki pod śrubki spokojnie wystarczają a i brak oplotu ale kabelki są razem jak w taśmie więc i tak jest estetycznie. A mi ten oplot pro nie przypadł do gustu jakiś łamliwy i sztywny jest.

Chyba piszesz o Fan 120 i Fan 120 Pro PWM kolego. Wentylator wkładan do pudełka w wersji non-ro i Pro, to to samo urządzenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Orientuje się ktoś, czy poleci Acutake 120 PWM na 6V? Chodzi mi o linie zasilania, a nie o sygnał PWM. Pytam, bo chcę puścić 2 takie na karcie graficznej szeregowo i to ma być zasilane ze zlącza na wentylator, które ma 12V (zresztą chyba jak każde).

 

Aha, czy ilość RPM skaluje się liniowo wraz z napięciem? Tzn. jak na 12V jest powiedzmy 1500prm, to na 6V będzie 750?

Edytowane przez matas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Orientuje się ktoś, czy poleci Acutake 120 PWM na 6V? Chodzi mi o linie zasilania, a nie o sygnał PWM. Pytam, bo chcę puścić 2 takie na karcie graficznej szeregowo i to ma być zasilane ze zlącza na wentylator, które ma 12V (zresztą chyba jak każde).

 

Aha, czy ilość RPM skaluje się liniowo wraz z napięciem? Tzn. jak na 12V jest powiedzmy 1500prm, to na 6V będzie 750?

Jak pamiętam to skaluje się nieliniowo. Co do pracy na 6 v nie będzie problemu, ja ostatnio we wszystkie zestawy klientów ładuje te białaski i stwierdzam, że na 12v są owszem wydajne ale głośne, na 5v owszem cichuteńko ale przepływ mizerny ledwo rusza powietrze więc stosuje kompromis 7 v i jest idealnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy w jakiej roli je widzisz. Na pewno możesz odrzucić z miejsca Acutake, bo to zupełnie inna kategoria jakościowa niż Noiseblocker i Fander.

 

Pozdrawiam

 

mam jdnego Fander-a na Grafie puszczonego na min. i jest spko. ale chciałbym wymienić reszte wyntylków i nie wiem na co sie decydowac. czy leciec dalej w Fanderki czy cos innego lepszego?? (CISZA)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie kupujcie wersji pwm przynajmniej 120mm cos jest jednak na 100% nie tak z nimi mam kupilem i mi tez wydaje taki swiergot jak swierszcze w nocy :/ zakupilem s-flex 1200 trudno nie ma pwm ale juz jakis porzadny niech bedzie wentyl na procesorze ;)

 

aha dodam ze mam oprocz tego 2 akutake 120mm pro ale juz normalna wersja nie pwm i sa cichutkie

Edytowane przez hanti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja kupiłem wersję 120 PRO PWM i jestem niezadowolony. Wentylator przy 1350 jest wyraźnie słyszalny, ale co gorsze nie działa w ogóle PWM i nie daje się wentylatorem sterować programowo.

 

Ogólnie lipa. Chyba skończy się na drugim Fanderze na procka i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo, że lepszym rozwiązaniem jest coś markowego...

Moje 12 (dwie) zaczęły terkotać - nawet tego samego dnia -_- Teraz już nie będę się szczypał, tylko dołożę i kupie coś normalnego. Bo jak mam wymieniać takie terkotki co kilka miesięcy, gdzie noiseblockery chodzą mi już prawie 2 rok, to raczej kiepski biznes.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja posiadam qolteca 1700rpm. Jest bardzo cichy i wydajny:) a cena również przystępna

Edytowane przez mako222

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki wentyl 140mm do 25zł ?, chce wymienić wentyl w moim zasilaczu huntkey HK350AP bo ten standardowy to najgłośniejsza rzecz teraz w moim kompie. Czy może starczy jakiś 120mm? taki np acutake 120 za 13zł mam taki na grafie i jest git.

Edytowane przez maruh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...