Skocz do zawartości
DziubekR1

Acutake Fan 30/40/50/60/70/80/92/120/140 Mm

Rekomendowane odpowiedzi

no niestety te wentylki znacznie przekrocza moj budzet, acutaki sa po dyszcze czyli za cene fandera mam ich kilka. ,a, rozumiec ze moge zapomniec o pracy poziomej tych wentylatorow bo sie rozsypia??

nie, beda dzialac, tylko beda mniej wytrzymale i moga byc troche glosniejsze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie niedługo kupię jakiegoś HD 4850 - myślę założyć na niego S1 i jakieś 2x120mm - Acutake będą odpowiednie? 5v czy 7v - ma być niesłyszalnie ale i wydajnie - Jak wygląda podłączenie takich 2 wentylków na 5v?

 

Procesor zmieni się na E5200 i wskoczy na niego Scythe Infinity - pytanie jaki wentyl 120mm na niego nałożyć - Acutake na 5v będzie odpowiedni?

 

Zostaje kwestia zasilacza - jaki wentylator do niego wsadzić? Jak wygląda fanswap w takim Taganie z podpisu - wentyl można normalnie wypiąć z kostki i wpiąć inny czy jak? Slip Stream'a bym kupił tylko którego?

http://www.komputronik.pl/szukanieproste.p...;sa1=on&sa=

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zostaje kwestia zasilacza - jaki wentylator do niego wsadzić? Jak wygląda fanswap w takim Taganie z podpisu - wentyl można normalnie wypiąć z kostki i wpiąć inny czy jak? Slip Stream'a bym kupił tylko którego?

ja mam taganika i zamowilem dzisiaj do niego slip stream 500rpm. jutro pewnie zamontuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

doloz do Fandera / SlipStream

Slip Stream jest również na ślizgu, więc różnica może wynikać z jakości łożyska, a nie żywotności konstrukcji łożyska ślizgowego.

Fander też nie jest chwalony z powodu pracy w poziomie. Więc bez przesady. Polecam łożyska Sony montowanie w Scythe Kama Flex i Scythe S-Flex.

Edytowane przez toman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pieniędzy nie mam, mam za to 2x fander 92 które to stały się niepotrzebne i 2x 120mm - 1 Arctic Cooling 12025L i jeden CoolerMaster'a...

 

Szukam na to kupców ale ciężko...

 

 

Acutake wydają się być najodpowiedniejsze cenowo, ale jak mają być za głośne do konfigu z podpisu wraz ze zmianami które podałem parę postów wyżej to wstrzymam się z ich zakupem i dozbieram pieniędzy....

 

Swoją drogą, może na S1 lepiej dać 2x92 Fanderki na min, niż Acutake 120mm 7v?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no niestety te wentylki znacznie przekrocza moj budzet, acutaki sa po dyszcze czyli za cene fandera mam ich kilka.

Kup w takim razie Pentagramy FN-120 2BallBY P 7520-0 (nie FN-120 SleeveBY P 7521-0 !!!). Są tanie i mają odpowiednie łożysko, któremu nie robi różnicy w jakiej pozycji pracuje. Musisz się liczyć z tym jednak, że mogą nieco głośniej pracować. Powinny być poza tym trwalsze.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale mi zależy na ciszy... nie chcę kupić czegoś co będzie głośne bo dążę do maksymalnej ciszy - wiem, że portfel trochu nie pozwala ale jak już będę wiedział co chcę kupić pewnie szybciej te pieniądze zdobędę...

Z jakością Acutake róznie bywa. Pod tym kątem do Fandera nie ma co porównywać. Jednak ja mam już u siebie w kompach ok 8-miu sztuk i jeszcze żaden feler mi sięnei zdarzył

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam kompa zrobionego tak, ze nie slychac go W OGOLE. Jedyny szum wydaje Samsung F1 i to nie duzy, ale jak sie go odlaczy to nie ma nic (cudowne uczucie), a wszystko mam postawione na Acutake. 2x przod 80mm wsysaja, tyl 1x 120mm + 120mm w zasilce. Na procku Infinity + 120mm i na grafie S1 + 120mm. Wszystko puszczone praktcznie na ok. 6V (regulator Zalman) i temperatury bardzo dobre, a wszystko wykrecone (3,2Ghz itd.). Tak wiec trzeba umiec ;)

Edytowane przez DziubekR1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie wygląda na to, że jestem zdecydowany na acutake...

Zastanawiam się tylko jak wygląda sprawa z montażem na 6v - jak to podłączacie? Trzeba oddzielny jeden wielki panel regulator obrotów? Z drugiej strony nie chciałbym w budzie masy kabli i pierdółek - mam ładny porządek i niech tak zostanie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

umieć co drogi kolego?? napchać 7 wentylatorów za kupę kasy i uzyskać średni lub słąby efekt chłodzenia przy względnej ciszy??

Za kupe kasy, Acutake ? Cos Ci sie chyba pomerdalo kolego. Mam elegancko chlodzonego kompa i co wazne praktycznie nieslyszalnego, za niewielkie pieniadze, wiec nie wiem w czym widzisz problem. Mialem Fandera i dziekuje, postoje. Co z tego ze mocniej wieje, jak do tego terkocze i ma wyczuwalne drgania, kiedy Acutake smiga jak zloto i zapewnia bardzo dobre temperatury (E2140 @ 3,2Ghz 1,45V max w stresie bylo 60C).

A co do podpiecia na 6V to bez panelu nie da rady. Pod molexem mozesz uzyskac 5V (odradzam), 7V (jak najbardziej polecam) i 12V.

Edytowane przez DziubekR1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup w takim razie Pentagramy FN-120 2BallBY P 7520-0 (nie FN-120 SleeveBY P 7521-0 !!!). Są tanie i mają odpowiednie łożysko, któremu nie robi różnicy w jakiej pozycji pracuje. Musisz się liczyć z tym jednak, że mogą nieco głośniej pracować. Powinny być poza tym trwalsze.

 

Pozdrawiam

a co sadzisz o tym http://allegro.pl/item461389690_revoltec_a...0x25mm_new.html bosyu bede kupowal u tego sprzedawcy kilka rzeczy i zaplace raz za wysylke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ toman, ale jak ma się Acutake na 7v do Fandera 120mm na min - ta 1 wersja biała jeszcze?

Jak już wspominałem i co potwierdził Dziubek Fander wykonany jest lepiej, i będzie miał też delikatnie lepszy przedmuch na tych 7V. Jednak i Fanderowi zdarzają się wpadki, szczególnie na pracy poziomej wirnikiem do dołu. Zatem kupując coś tańszego zawód będzie mniejszy. Acutake jest propozycją budżetową, więc trzeba mieć na uwadze większe prawdopodobieństwo trafienia bubla, ale jak już pisałem na własnym przykładzie, tragedii nie ma.

 

umieć co drogi kolego?? napchać 7 wentylatorów za kupę kasy i uzyskać średni lub słąby efekt chłodzenia przy względnej ciszy??

A kolega to się z choinki urwał. Na jakiej podstawie czepiasz się innych? Trzymaj klasę, nick zobowiązuje.

 

a co sadzisz o tym http://allegro.pl/item461389690_revoltec_a...0x25mm_new.html bosyu bede kupowal u tego sprzedawcy kilka rzeczy i zaplace raz za wysylke

Nic konkretnego ten wentylator swoją konstrukcją nie wnosi do tematu, od taki sam jak setki innych. Będzie głośniejszy od bohatera tematu, Wyróżnia go jedynie ładny oplot na przewodzie :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już wspominałem i co potwierdził Dziubek Fander wykonany jest lepiej, i będzie miał też delikatnie lepszy przedmuch na tych 7V. Jednak i Fanderowi zdarzają się wpadki, szczególnie na pracy poziomej wirnikiem do dołu. Zatem kupując coś tańszego zawód będzie mniejszy. Acutake jest propozycją budżetową, więc trzeba mieć na uwadze większe prawdopodobieństwo trafienia bubla, ale jak już pisałem na własnym przykładzie, tragedii nie ma.

 

Rozumiem, pytanie jest takie - czy będzie duża różnica w ciszy i wydajności pomiędzy 2x92 Fander na Min ( Takie mam na stanie więc nie wydałbym na wentylatory do accelero co za tym idzie zostaje mi więcej na jakieś 2 lepsze do zasilacza i na Infinity ) , a 2x120mm Acutake na 7v ( i czy jest cicho ) ?

 

Może tego Arctic Coolera AF12025L da się gdzieś użyć na 5v czy tam 7v w zasilaczu czy na przód - a wtedy można by przełożyć Fandera z przodu gdzie indziej...

 

Może jeszcze inaczej...Wypiszę co mam, i co trzeba schłodzić :P

 

Obudowa Sharkoon Rebel 9 Economy Edition

Mam na stanie: 2x Fander 120mm , 2x Fander 92mm , 1x120mm Arctic Cooling AF12025L

 

Potrzebne mi wentylatory na tył, przód obudowy

Accelero S1 które wyląduje na HD4850

Scythe Infinity które będzie na CPU

Fanswap w Taganie Below Zero 500w

 

Pomóżcie... Ma być cicho i chłodno...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...