Skocz do zawartości
DziubekR1

Acutake Fan 30/40/50/60/70/80/92/120/140 Mm

Rekomendowane odpowiedzi

Wsadzilem 4x80mm w bude dzis i powiem ze sa ciche jak dla mnie, ale ja jakims specjalnym cichofilem nie jestem. Na 12V jeszcze cos dmuchaja przy 7V ledwo co powietrze ruszaja. Jedna sztuka natomiast cierpi na syndrom trykajacego łożyska - czym można przesmarować łożysko w tych wentylach bo obiło mi się o uszy że w nich sa jakies specjalne smary? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ent

to jaki jest sens puszczania wentyla na 7v jak on tylko porusza powietrze? Sam mam w budzie 2xarctic(jakis mega stary) i one też "tylko się obracają". Czy są u Ciebie jakieś temperaturowe różnice? A co do smarów....spróbuj:)

 

dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ent

to jaki jest sens puszczania wentyla na 7v jak on tylko porusza powietrze?

a skad mam to wiedziec? ktos w tym temacie pisal ze na 12V sa za glosne, a na 7V juz sa ciche, to ja pisze ze na 7V wogole nie dmuchaja i nie ma sensu na tyle puszczac :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porównywał ktoś wentyl 80mm do np Arctica lub Akasy Amber :?: (pod względem głośności oczywiście) Potrzebuje dwie sztuki do zasilatora bo jeden z oryginalnych wentylatorów zaczyna popiskiwać i strasznie mnie to ... :evil:

Acutake od obu będzie cichszy, od Arctica, bo mocniej się kręci (Arctic Fan 12), od Akasy, bo nie terkocze :P

 

 

@Ent, spróbuj olejem maszynowym albo smarem rowerowym z teflonem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a skad mam to wiedziec? ktos w tym temacie pisal ze na 12V sa za glosne, a na 7V juz sa ciche, to ja pisze ze na 7V wogole nie dmuchaja i nie ma sensu na tyle puszczac :D

to jakiś cichofil powiedział pewnie! Zdaj relacje ze smarowania wicherka:) A tak z drugiej strony to jaki jest wicherek najmocniejszy ze znośnym poziomem głośności. Może oscylować wokół tego co wydaje z siebie palit sonic +. Chodzi mi o założenie 92mm na TT silent tower. Obecnie mam fandera i wieje to tak sobie bez rewelacji (bo 1200rpm). Oryginalnie jest śmigło TT, ale ono jak pracuje to zagłusza moje myśli.

dzięki

Edytowane przez Tolokan_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja wetknalem jeden 92mm na Scythe Katana - rownie cichy, a moze nieco cichszy od oryginalnego wentyla Scythe na min. obrotach (1200rpm), wydajnosc chyba troche wieksza, ciezko mi powiedziec. Wiem, ze A8N5X ma problemy z odczytem rpm tego wentylatora i musialem wylaczyc ostrzezenie o zbyt wolnych obrotach CPU, bo zakres sczytywanych wartosci wahal sie od 100 do 1300rpm :huh:

 

120mm siedzi obecnie na Accelero S1 na grafie (fotki w topicu o Accelero) - na 12V nieslyszalny z normalnych odleglosci (ok. metr), przewiew na oko orownywalny z Scythe S-Flex 1200rpm puszczonym przez reduktor od Xthermala BTF-120 Pro.

Dosc powiedziec, ze grafa w idle ma 34-35 stopni, na VF-900Cu miala 42-43 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiedzieć czemu, na moim abicie były dziwne zwiechy biosu - albo w ogóle nie można było do niego wejść (po naciśnięciu del pojawiała się tylko niebieska linijka na dole) albo się wieszał na odczycie prędkości wentyli na zakładce PC health status. Acutake 92 i wentylator na big typhoonie mają podobne obroty ~1300, przy tym 2 wszystko jest ok. Oczywiście podłączałem do różnych gniazd. Pozostało tylko wypiąć żółty kabelek z wtyczki 3-pinowej i jest dobrze :wink:

 

Niestety nie mam możliwości porównać ich do czegoś sensownego... ale są cichsze od wentylatora na scythe katana na tych samych obrotach, wydaje mi się, że Acutake dmuchają nieco mocniej, zalmana ZM-F2 rozkładają oczywiście na łopatki :) Jak dla mnie są wystarczające - i pod względem ciszy i wydajności (2x120 na podłodze obudowy zasysają powietrze i 2x92 na tyle i na górze wyciągają wystarczy zupełnie :wink: ) No i ten wygląd :D

Edytowane przez Chlebu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A propos wygladu - jakis czas temu kupilem Nexusa 92mm. Z wygladu jest praktycznie identyczny z Acutake, rozni sie tylko kabelkiem (Nexus ma rozgalezienie na molexa).

 

@Chlebu - u mnie ten sam problem co z 92mm jest tez ze 120mm, wiec te wentyle chyba tak po prostu maja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dostałem 2sztuki Acutake 120mm i 92mm. Na 12V są za głośne :| słychać je z 2 pokoju, dopiero na 7V można uznać je za ciche.

 

Foto:

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Jest to wersja z oplotem na kablu i z podkładkami silikonowymi.

Edytowane przez robowsky

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Też kupiłem zwykłe Acutake.

120, 92, 80mm.

Na 5V prawie wcale ich nie słychać, a na 12V lekki szum.

Relatywnie najgłośniejsza z tej trójki jest 80-ka.

Gorzej z "wianiem". Chyba nie najlepiej, ale nie mam

porównania do innych.

U mnie Acutake i jeden NB XE2 na radiatorze procka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jak w końcu jest z 12cm wentylem ?

Jedni mówią, że na 12v je słychać a inni, że 12v latają cicho...

lataja tak cicho ze az je słychac ;)

 

nie ma wentyla ktory kreci sie 1200rpm ma 120mm i go nie słychac

te wentylatorki sa ciche w prownaniu do konkurencji biorac pod uwage ichc cene nie ma co sie zastanwiac tylko trzeba kupic i a wsne uszy sprawdzic

definicje ciszy kazdy z nas ma inna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jak w końcu jest z 12cm wentylem ?

Jedni mówią, że na 12v je słychać a inni, że 12v latają cicho...

Jak je wreszcie dostanę, to mogę skrobnąć jak się sprawują w porównaniu z noiseblockerem x2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje już sobie grzecznie leżą na półce - w przyszłym tyg. składam komputer to jako osoba z cicho-filią nie mająca nic wspólnego ocenię jak z ich głośnością.

Jak będzie na poziomie fana w moim psu to będzie dobrze. (120mm vs 120mm)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobre wentylatory i bardzo ciche. Stosunkowo jednak mają nieco niższą chyba wydajność od konkurentów. No i trzeba się liczyć z przyspieszonym zużyciem, gdy zamontuje się je inaczej niż pionowo.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie w zasilaczu pojawił się właśnie Acutake 120mm bo w Fanderze troche łożysko zaczęło terkotać, pewnie dlatego że pracował poziomo.

Narazie pracuje cicho i jest w miare duży przepływ powietrza (mniej więcej taki sam jak Fander)

 

edit.

Co ja pisze, miało być poziomo :), sory za błąd.

Edytowane przez emilek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie w zasilaczu pojawił się właśnie Acutake 120mm bo w Fanderze troche łożysko zaczęło terkotać, pewnie dlatego że pracował pionowo.

Gdyby pracował poziomo to prawdopodobnie już wcześnie zacząłby terkotać. Łożysko ślizgowe lepiej pracuje w pozycji pionowej właśnie.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bardzo mnie to interesuje bo wlasnie zamowilem noiseblockera x2(Acutake Fan wkrótce)

Z przyjemnością coś skrobnę...o ile dojdą <_<

 

Ile czekaliście na paczkę od everon'a? Bo mam wrażenie że typki w sklepie lecą sobie konkretnie w kule :huh:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...