Skocz do zawartości
PartyBOY

Co Za 1600 Zł - Nowy Acer Czy Coś Używanego ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Muszę na dniach kupić laptopa do użytku głównie domowego (internet, filmy), ale jakby karta graficzna pozwalała uruchomić jakieś gry to oczywiście bym się nie obraził. Przede wszystkim nie mogę się zdecydować czy brać nowego ACERA Extensa 5520 (Intel X3100) czy kupić coś używanego. Jeżeli chodzi o tą drugą opcję to w grę wchodzą notki takie jak Dell D600 (ati R9000) , D610 (GMA 900) HP Compaq nc6000 (ati R9600)

 

Acer wiadomo jaki jest, lubi się popsuć (chociaż podobno nowa seria bardzo się poprawiła). Dostaję jednak na niego 2 lata gwarancji. Mam tam jakiegoś lipnego Celerona, 1 GB ramu, dysk 80 GB. Chipset to Intel GL960, w którym jest zintegrowana karta X3100. GL960 oficjalnie obsługuje tylko Celerony i jest to chyba prawda, bo nie znalazłem żadnego lapka z Core Duo na tym chipsecie. Do minusów zaliczam więc brak możliwości instalacji Core Duo, awaryjność i brak systemu operacyjnego.

 

Co do używanych notebooków to na pierwszy rzut oka najlepiej prezentuje się chyba nc6000 czyli HP Compaq. Jest to poczciwa platforma Centrino z 512 MB ramu i Radeonem 9600. Minusy, hmm w sumie brak, może poza tym, że jest to jednak Compaq, a nie Pavilion. Następnie Pod uwagę biorę Delle D600 i D610. Ogólnie są to bardzo podobne notki. Ten starszy ma Radeona 9000. Jego młodszy brat ma już tylko zintegrowany GMA900, ale za to jest trochę nowszą platformą (DDR2 itd).

 

 

Jak widać wybór nie jest łatwy, dlatego liczę na waszą pomoc :)

Edytowane przez PartyBOY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem tego della d600 i to jest maszyna nie do zabicia.Naprawde wiele przeszedł i dalej jak złoto służy mojemu ojcu.

Lapek miał pentium m 1,6 (dothan, 2mb cache) i 512 ramu i chodził znacznie lepiej niż półroczny acer celeron m 1,6 i 1gb ramu mojej dziewczyny.

Za 1600 nowego cuda nie kupisz więc bierz maksymalnie wypasioną uzywke.

Ja polecam tego della.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...