Skocz do zawartości
ptys

Akasa Revo Thermodynamic Cooler

Rekomendowane odpowiedzi

http://www.cooling.pl/akasa-revo-thermodyn...ukt,210796.html

 

http://www.59hardware.net/Tests/Refroidiss...g_sans_eau.html

 

bardzo ciekawy radiator, technologia nowa i jak sie rozwinie może być interesująca, ciekawi mnie tylko dlaczego zrobiony z aluminium a nie miedzi

Edytowane przez ptys

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po założeniu dodatkowych części REVO prezentuje się moim zdaniem bardzo ładnie. Pół przezroczysty plastik w połączeniu ze srebrnym kolorem chłodnicy i niebieskimi łopatkami wentylatora to według mnie strzał w dziesiątkę jeśli chodzi o design produktu AKASY.

Hahahaha, gość piszący recenzję jest chyba ślepy :lol: W dodatku przy cenie 190 zł cooler jest tylko 1* lepszy niż Ninja... zdecydowanie nieudana konstrukcja. 2200 RPM przy 92 mm jest głośniejsze niż 1100 RPM w Ninjy.

 

Za 170 można kupić choćby Tuniq Tower, który jest od Ninjy o 4-5* lepszy i wygląda świetnie a nie jak kupa złomu(Akasa).

Edytowane przez Puma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hahahaha, gość piszący recenzję jest chyba ślepy :lol: W dodatku przy cenie 190 zł cooler jest tylko 1* lepszy niż Ninja... zdecydowanie nieudana konstrukcja. 2200 RPM przy 92 mm jest głośniejsze niż 1100 RPM w Ninjy.

 

Za 170 można kupić choćby Tuniq Tower, który jest od Ninjy o 4-5* lepszy i wygląda świetnie a nie jak kupa złomu(Akasa).

Taak mistrzu tylko zobacz na wagę i gabaryty tego cuda. 330g to warzy zaledwie i jakie małe. Na in4 bije scythe ninja, czyli kloca, który jest cięższy i znacznie większy. A ile taki tuniq tower waży? Prawie 3 razy więcej od tej akasy! Zastanów się najpierw zanim coś napiszesz lepiej....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I co z tego że waży mało? Od teraz patrzymy jedynie na wagę coolera a nie stosunek wydajność/cena lub wygląd zewnętrzny? Kosztuje majątek, wygląda obrzydliwie, jest średnio wydajny i nie za cichy.

Drogi Pumo,

 

nie popadaj w skrajności. Waga coolera ma, rzekłbym, takie samo znaczenie jak jego wygląd. Dla jednych duże, dla innych małe... dla jeszcze innych jest to tylko jeden z elementów mających wpływ na wybór coolera.

 

Stosunek wydajność/cena to nie jest jedyny słuszny kierunek, z całym szacunkiem. Warto szanować również odmienne podejścia... vide tych, którzy decydują się na zakup produktów Thermalrighta - nie chodzi tu tylko o mnie przecież :)

  • Moim zdaniem słuszność jest gdzieś po środku. Albowiem faktycznie cooler waży bardzo mało i jest to jego bardzo duża zaleta - szczególnie wobec niezobowiązującego do śrub montażu. Jest też całkiem wydajny... bowiem, pardon, ale wydajniejszych od Ninjy coolerów wcale tak dużo nie ma na rynku. Sam projekt, który wobec takiej wagi i wydajności wydaje mi się bardzo ciekawy.
  • Aczkolwiek w istocie cooler nie będzie zbyt cichy - być może kolejny, z wiatrakiem 120mm będzie cichszy... ale wobec niezbyt cichych wentylatorów Akasy może to się okazać ułudą. Z drugiej znów strony - nie wszyscy oczekują aż takiej ciszy jak Puma czy kilka innych osób na tym forum. Niezbyt też ciekawie ten cooler wygląda niestety... no i kosztuje chyba jednak za dużo jak na swoje możliwości.
Stroniłbym zatem od określeń "rewelacja" czy "beznadzieja" - ot kolejny cooler na rynku, który czymś się wyróżnia jednak. Pytanie tylko czy klienci go docenią czy nie - dla mnie to jednak nieco za mało, żeby namieszać na rynku.

 

Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomysł wydaje się bardzo ciekawy, gdyby nie takie deliatnie mowiąc byle jakie wykonanie i gdyby wsadzic wiatraczek 120mm było by to całkeim ciekawe, może nawet by zagroził pozycji scythe infinity / thermalright ultra120

 

a waga ? czy to naprawde wielki argument ? według mnie bardziej od wagi juz sie kształt liczy samego coolera, czy nie zasłania na przykład pół płyty głównej jak scythe infinity

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...