Skocz do zawartości
PartyBOY

Jaki Router Kupić ?

Rekomendowane odpowiedzi

w takim razie ostatnie pytanie. ktora wersje tomato najlepiej wgrac do GL?

 

dzieki za pomoc

Jak nie wiadomo nic o jakichs bledach to mysle ze najlepiej najnowsze. Chociaz imo to troche wszystko jedno (oczywiscie jesli sa stabilne), ja wgralem kiedystam ver 1.07 i dziala wiec nie tykam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sytuacja następująca: antena na dachu wycelowana w nadawczą od lokalnego providera, mam to rozdzielić na 2 kompy (poprzez kable, nie radiowo). Potrzebuję APeka z funkcją WISP? W takim razie jaki router powinienem wybrać (z tańszych, stabilny, z klonowaniem mac)? Linksys jest dla mnie za drogi.

 

http://www.wisp.pl/index.php?p232,tp-link-tl-wr543g takie będzie dobre?

Edytowane przez Barthezzo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Mam dwa problemy, z którymi mam nadzieję pomożecie mi się uporać.

 

Chciałbym podłączyć do sieci 3 komputery, jeden kablem, dwa bezprzewodowo. W tej chwili są dwa przewodowo poprzez switch'a.

Sygnał do mnie dociera kablem i są to 2Mbity (po 1Mbit na każdy komputer). Jaki mam kupić router, aby dodatkowo podłączyć jeden dodatkowy komputer i jeden z dwóch obecnych bezprzewodowo, tak aby te dwa pod WiFi miały dzielony 1Mbit/2, a komputer pod kablem miał 1Mbit. Rozumiem, że switch w takim wypadku zostaje?

Jako, że router musi się zmieścić cenowo w 100zł znalazłem coś takiego:

http://tbk.pl/product_info.php?products_id=328919

Czy nada się do tego co sobie powyżej założyłem?

 

 

Drugi problem polega na tym, że jeden z kabli nie łączy, wiem w którym miejscu, dlatego chciałbym go skrócić, ale nie posiadam zaciskarki, czy jest więc jakiś domowy sposób na ten problem?

 

Pozdrawiam i czekam na odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sygnał do mnie dociera kablem i są to 2Mbity (po 1Mbit na każdy komputer).

Czyli Internet masz od kogoś, kto daje Ci 1 Mbit na każdego kompa? To w taki wypadku powiedz mu, żeby zrobił tak jak chcesz (1 x 1, 2 x 0,5) i kup sobie AP, który podepniesz pod switcha. Co do zarabiania kabli to da się to zrobić np. płaskim śrubokrętem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest sieć, w której na dachu jest antena połączona ze skrzynką, z której kablami sygnał dociera do poszczególnych lokali. Podstawowa opłata za 1Mbit to 59zł, za każdy kolejny komputer 10zł i ja tak w tej chwili mam. Do podłączenia 3 komputera nie chcę wykupywać kolejnego Mbit'a za 10zł, (co by dało razem 3, ale po 1 na stanowisko), tylko ten 1Mbit podzielić na dwa komputery. Myślałem, że wystarczy podłączyć odpowiedni router i go skonfigurować.

 

Co do kabla, to jak dokładnie to zrobić? Czy obecną wtyczkę da się ponownie wykorzystać, czy będzie potrzebna nowa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kumpel z tej samej sieci ma wykupiony dodatkowy 1Mbit, co daje mu razem 3Mbity na 3 komputery w tym dwa przez WiFi. Ma router Linksys WRT54GC i działa mu to bez problemu. Myślałem, że uda mi się znaleźć coś o takich samych możliwościach, ale do 100zł

http://www.linksys.tami.pl/?id=2&idp=1...=WRT54GC-EU_v.2

 

 

Poniżej schemat jak to ma wyglądać.

Dołączona grafika

 

Jakimi kablami mam połączyć komputer stacjonarny i router ze switchem, prostymi, skrosowanymi, czy jednym i drugim? Jak je rozróżnić, bo mam oba, ale nie wiem który jest który.

Edytowane przez RoyalC333

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy jak on ma to poustawiane... Bo z tego co piszesz, to wynika, że całe kierowanie ruchem na te 3 komputery odbywa się po stronie providera. Z 2 strony zastanawia mnie tak udziwniona topologia u tego kolegi. Wystarczyłby najprostszy TP-Link z radiem i switchem za 80 zł zamiast switcha i WRT54GC.

 

Jesteś pewny, że do każdego komputera kolegi przypisany jest na sztywno 1 Mbit? Coś mi tu się wierzyć nie chce...

 

Obojętnie jaki kabel. Prosty od krosa różni się tym, że w krosie jedna końcówka ma zamienione pary względem drugiej (1 żyła z 3, 2 z żyła z 6). Prosty ma obydwie końcówki takie same...

Edytowane przez PartyBOY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie dochodzimy do sedna.:)

 

Dokładnie, to właśnie provider ustala prędkości i podaję je na te 3 komputery, jak podłączy główny kabel ethernet do jednego komputera, to będzie tam 1Mbit, nie 3Mbity.

 

Wygląda to u niego tak, ponieważ tak zalecone zostało mu przez serwisantów providera. :)

Teraz praktycznie wszystkie routery są wyposażone w switcha, dlatego także mnie też dziwi fakt, że u niego są w zasadzie są one dwa.

 

Rozumiem więc, że wystarczy podłączyć, pomijając zewnętrznego switcha, do routera główny kabel ethernet do gniazda WLAN, następnie komputer stacjonarny połączyć kablem z routerem (wszystko jedno czy prosty, czy skrosowany), a laptopy będą się łączyć z nim bezprzewodowo? Jeśli tak, to jaki więc polecisz router?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra, ale ty napisałeś, że nie chcesz płacić za dodatkowy Mbit... Więc musisz mieć router, który sam podzieli Ci te 2 Mbit na 3 komputery. No chyba, że powiesz dostawcy, że ma Ci sam 2 Mbity podzielić równo na 3 kompy, to wtedy wystarczy np. TL-WR340GD (ustawiony w trybie routera, MAC 3 kompow podane dostawcy).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No chyba, że powiesz dostawcy, że ma Ci sam 2 Mbity podzielić równo na 3 kompy

Z tego co się dowiedziałem, to byłoby złamaniem regulaminu dostawcy i mógłbym zapłacić karę, więc w grę wchodzi tylko wykupienie dodatkowego 1MBita, czyli razem 3MBit (po 1MBit przydzielonym na każdy komputer, wszystko legalnie - zgłoszone dostawcy).

 

Jaki w takim wypadku musiałbym nabyć router i jak miałbym go podłączyć (ze switchem, czy też bez)?

Edytowane przez RoyalC333

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli zewnętrznego switcha mogę sobie darować?

 

Powiedz mi jeszcze czym różnią się routery TL-WR340GD i TL-WR340G. Na stronie producenta wyczytałem jedynie, że TL-WR340G ma "fixed antena", czyli, że jest zamontowana na stałe, nie można nią poruszać? Pytam, bo ten bez D na końcu jest dostępny u mnie w mieście.

Edytowane przez RoyalC333

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli zewnętrznego switcha mogę sobie darować?

 

Powiedz mi jeszcze czym różnią się routery TL-WR340GD i TL-WR340G. Na stronie producenta wyczytałem jedynie, że TL-WR340G ma "fixed antena", czyli, że jest zamontowana na stałe, nie można nią poruszać? Pytam, bo ten bez D na końcu jest dostępny u mnie w mieście.

 

No chyba tylko tą anteną... Kupuj TL-WR340GD. Aha, trochę się zagalopowałem z tym ustawianiem trybu routera... Nie musisz tego robić! W sumie jedynie na routerze będziesz musiał:

-Wyłączyć serwer DHCP

-skonfigurować WiFi

Kabel z internetem podłączasz do switcha w routerze, a nie do gniazda WAN.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedna myśl mnie trapi, mianowicie jeśli 1Mbit jest u mnie przekazywany na jedno stanowisko, to czy przypadkiem serwer DHCP providera nie rozpozna routera właśnie jako pojedynczą maszynę i pośle na niego tylko 1MBit, a nie dwa? Czy nie mam racji, bo wydaje mi się, że właśnie tak to działa u nas w sieci.

Edytowane przez RoyalC333

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie. Po to powinienes podlaczyc przewod od netu pod sam switch, nie port wan, ktory robi wlasnie za router - komputer. Zamiast switcha mozesz uzyc huba...i rowniez bedzie ok. Uslugodawca sam ustawi na serwerze przydzial odpowiedniego pasma dla kazdego komputera, ktorych numery mac mu podasz, czy jak to sie u was obywa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@PartyBOY Mam już router, ale niestety, gdy podłączam główny kabel ethernet do gniazda switcha wbudowanego w router, to nie ma możliwości skonfigurowania routera, poprostu nie włącza się panel sterowania w nim. Da się go konfigurawać dopiero gdy się podłączy główny kabel ethernet do gniazda WLAN. I co teraz?

Edytowane przez RoyalC333

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co myslicie o tej aukcji http://www.allegro.pl/item488209017_ooo_ne...dem_router.html

Atrakcyjna cena, gwarancja 12 miesiecy, jedynie "brak podstawek do postawienia w pionie". Warto brac?

firma znana cena jak najbardziej atrakcyjna nic tylko kupić ....

 

no w tej cenie po'neo' ....to rarytas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

 

założyłem sobie neta w UPC czyli przez kablówkę ;)

dali mi zwykły modem a ja potrzebuję puścić sygnał do drugiego pokoju przez cały salon :(

nie mam ochoty i czasu odkręcać listew przypodłogowych aby puścić tamtędy kabel więc zdecydowałem się na zakup:

 

a) routera wifi

b) karty sieciowej wifi na PCI lub USB

 

mam na to 150zł max.

Do neta będzie podpięty stacjonarny przez wifi i może kiedyś laptop.

 

Co polecacie w tej cenie? żadne cuda bajery mi raczej niepotrzebne ;) ma działać i basta.

 

http://www.notebooki.pl/notebook/pokaz/10950/

http://www.notebooki.pl/notebook/pokaz/82557/

 

może być? da radę :P

Bardzo proszę o ewentualnie polecenie innego sprzętu z tego sklepu (mam 5min piechotą :) ) ewentualnie z innych bądź allegro.

Dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...