Skocz do zawartości
PartyBOY

Jaki Router Kupić ?

Rekomendowane odpowiedzi

podobno w dziale Download jest jakiś "WRT54GC 10AF beta", ale nie określono czy do wersji 2.0, widze, że kupiłem niezły badziew, o którym szybko zapomnial producent ... zostaje poszukać innego linksysa, na którym bedzie można zainstalować tomato, wymagania:

4xRJ45 i antenka, Neo nie mam, więc nie potrzebuje jego obsługi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukałem, ale nic nie znalazłem.

 

Potrzebuję kupić AP do używania w mieszkaniu (blok, stare budownictwo, nie-kamienica). Maksymalnie po drodze są 2-3 ściany.

Nie potrzebuję routera, ponieważ AP będzie podłączony kablem do serwera sieci osiedlowej. Co polecacie?

Cena - myśle, że do 130zł powinienem coś dostać? Ale chciałbym dowiedzieć się o wszystkich możliwościach. Tych najtańszych i tych najlepszych.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze ścianami to jest tak że nigdy nie wiadomo jak to z nimi będzie jak się nie sprawdzi...

 

Jeżeli chodzi o ap z dużą mocą to np Acces Point JAHT JWP 5001BP, układ radiowy Atherosa + płynna regulacja mocy nawet poza dopuszczalne 100mW ale przekracza tą kwotę bo kosztuje ok 170zł

 

Jeżeli taniej to TP-LINK TL-WA501G - układ także produkcji Atherosa u mnie obejmuje cały domek na domyślnej antence ale w tej cenie zostanie jeszcze funduszu na mocniejszą antenkę 7dbi

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do ścian to nie powinno być problemu. Obecnie sąsiad w mieszkaniu obok (od laptopa jakies 5 ścian) ma uruchomionego AP i mam pełny sygnał. Niestety ten AP działa tylko na 11mbps, a ja potrzebowałbym 54mbps (przesyłanie plików przez sieć).

Bez dodatkowych anten będzie wystarczająco. Sygnał nie musi być wszędzie pełny. Najważniejsze żeby w odległości 8 metrów był 100% ;]

 

Chyba zdecyduję się na tego TP-Link TL-WA501G

 

Dzięki i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem laikiem w tym temacie ........ a wiadomo w sklepie powiedza ci ze nawet najgorsze badziewie jest dobre.Szukam dobrego i stabilnego routera na lan i wifi do 200 zł co polecacie ?

znalazłem cos takiego :

http://www.komputronik.pl/Sieciowka_aktywn...pelny,id,20396/

Edytowane przez Samuelson

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, też się nie znam :) szukam czegoś, co pozwoli mi bez kabla pośmigać z lapkiem po mieszkaniu :) Chciałbym żeby działało z Netią w jednym mieszkaniu (1mb, po linii TP, mam już modem sagem f@st) i UPC w drugim (10mb). Da się coś takiego zrobić? Cena raczej nie gra roli, ale bez przesady, cudów nie oczekuję, ma tylko działać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Możesz podać przykładowy model tego modemu ADSL z RJ45? Rozumiem, że Sagem się nie nada bo ma tylko USB? A możesz polecić jakieś 2in1 - tzn. router + modem adsl? Bardzo chciałem ograniczyć się do jednego urządzenia. Rozumiem , że np. taki DLINK http://allegro.pl/item360470942_d_link_dsl..._neo_netia.html to jakaś lipa? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlinki dosc czesto sie wieszaja przy duzym obciazeniu, np po odpaleniu emule itp. Ja juz w zyciu nie kupie dlinka, juz duzo lepiej tplink.

 

Modem adsl jakis z wyjsciem rj45 i trybem gridge.

 

Np: http://allegro.pl/item365182769_nowy_modem...dtouch_516.html

 

http://allegro.pl/item367976851_tp_link_td..._neostrada.html

 

itp..

 

Mozesz kupic wszystko w jednym np jakiegos linksysa. Ale tandem wrt54gl + tomato, bije je wszystkie.. QOS!! Podstawowa sprawa, mozesz sobie tak poustawiac piorytety ze np sciagajac cos przez p2p, nadal mozesz spokojnie przegladac strony. Czy rowniez rozmawiac przez skype, bez zacinek.

 

Wybor nalezy do Ciebie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie pilnie potrzebny ruterek do podziału neta na 3 lapki do biura.

max 100zł i ani zł więcej. Kwota nie zależy odemnie więc proszę nie proponować dołożenia paru zł do WRT54G czy czegoś podobnego.

Może coś z TPlinka? WR642G albo WR543G one z tego co wiem mają jako taki zasięg i o to też chodzi.

Co byście polecili?

Edytowane przez Szawel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie potrzebny mi router wifi. generalnie slabo sie znam na tym temacie więc pytam. potrzebuje podzielić łącze (obecnie DSL, jednak za niedlugo mozliwe ze przesiąde sie na jakąś neo). głównym wymaganiem jest mocny sygnał (do przebicia kilka scian, również w pionie (2 piętra) - obecnie w krancowych miejscach lapie swoją n95 slaby sygnal ze starego dlinka, czesto zrywa). router najlepiej jakby pracował w standardzie n. znajomy poleca mi coś takiego: LINKsys i jest to gorna granica jaką jestem w stanie zapłacić. fajnie jakby sprzecik pozwalał na instalacje polecanego tu tomato.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam taką małą uwagę dla rozglądających się za ruterem. Jeśli myślicie o WRT54G i torrencie, zwracajcie uwagę aby był to v4.0 i mniej. nowsze niestety mają skłonność do zawieszania się przy wielu połączeniach. Wtedy warto pomyśleć o GL bądź poszukać wersji v4.0 i wgrać alt. soft.

Sam mam WRT54G v7.2 i nie jest to nagminne, ale już kilka razy zdarzyło mu się zawiesić. Znajomy ma z kolei v.4.0 i obsługa polega na "ustaw i zapomnij".

 

P.S. Odradzam WRT54G v7.2 ten model to pomyłka.

Edytowane przez Szawel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam takie pytanie: czy aby rozdzielic przewodowo neta(neostrade) na kompy modemem linksys Am200 potrzebuje jeszce jakiegos switcha , czy odrazu on rozdziela sygnal (tj. dziala jak router) ?:)

Z gory Thx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miras19, W wypadku GL to chyba akurat obojętnie która seria. One chyba wszystkie miały 16/4MB. W wersji z samym "G" trzeba uważać, żeby kupować tylko do 4.0 bo powyżej mają okrojoną pamięć i wchodzi tylko micro DD-WRT.

Na GL spokojnie wgrasz Tomato.

 

P.S. W zasadzie "G" do serii 4.0 to to samo co obecne "GL".

Z resztą sam zobacz http://en.wikipedia.org/wiki/Linksys_WRT54G_series#WRT54GL

Ciekawa jest seria GS do 3.0. 32/8MB ;)

 

W każdym razie wystrzegaj się "G" powyżej 4.0. Sam mam 7.2 i żałuję. ;/ Padaka po prostu. Główny sponsor zawieszek neta.

Edytowane przez Szawel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki, właśnie zamówiłem GL-elkę. W sumie to mój pierwszy kontakt z sieciowymi sprawami, więc troche się cykam tego wgrywania firmwear - ów, ale wszystko dla ludzi, naucze się:)

 

Jakie najlepiej szyfrowanie stosować? WEP? Tak na poczatek ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a pozwolcie ze zadam takie pytanie: jaką liczbę urządzeń moze poprawnie obslugiwać takie wrt54gl z Tomato? otoz prowadze mala sieć na ok 15 kompow ktore chodzą obecnie pod obslugą nnd. i chociaz jestem baardzo z niego zadowolony, to zastanawiam się czy bylaby mozliwosc zamiany na coś mniejszego i bardziej bezobslugowego i zdecydowanie cichszego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...