Skocz do zawartości
PartyBOY

Jaki Router Kupić ?

Rekomendowane odpowiedzi

od jakiegoś czasu mam WRT 54GL EU w wersji 1.1 czyli idealnie nadającego się wszelkich modyfikacji EDIT: doczytałem że jest to: Firmware Version: v4.30.7 , jest to jakąś przeszkodą? Wcześniej nie było mi to potrzebne jednak teraz stało się tak że w sieci mam 5 kompów i jednego Xboxa 360. Podczas gdy chce sobie grać w necie mam straszne lagi jak ktoś przegląda intensywniej net. Tomato jest tylko i wyłącznie potrzebne mi do przydzielenia sztywnych prędkości KB. Np.: jak włączałbym Xa czy możliwe jest to że automatycznie rezerwuje on 512kb/s i tylko dla mnie a reszta pasma (mam 1 mb/s) na resztę kompów? Podczas gdy Xa wyłączam to 768kb/s jest dla mojego lapa a reszta czyli 256kb/s dla siostry i dziewczyny (i tak nie zauważą :) )? Reasumując czy będę mógł ustawić jakieś priorytety że Xbox najważniejszy, później lap, i cała reszta (+ różne prędkości tych priorytetów)?

 

Wgram wersję Tomato_1_10 czyli mam rozumieć że jest to 1.1v Są też wersje 1.19 ale nikt o nich nie pisze więc nie wnikam co to takiego.

 

poczytałem, ściągnąłem WRT54 Script Generator i w łątwy sposób moge wygenerować przydzeilenie KB do konkretnego IP. Jednak nie wiem gdzie ten wygenerowany script wkleić

Aha jeszcze jedna kwestia, czy podział pasma taki jak wyżej opisałem łatwo uda się zrobić? Bez jakiegoś męczenia się. Za mocny w sieciach nie jestem itp. Oczywiście powrót do oryginalnego softu WRT 1.1 jest w każdym momencie możliwy?!

Edytowane przez GRANDMASTER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukuję taniego (jak najtańszego) routera do rozdzielenia neta. Ma być tani, bo będzie najprawdopodobniej służył tylko przez 3 miesiące.

 

http://allegro.pl/item388819206_tp_link_tl...gratis_036.html taki badziew wystarczy :] ?

 

Mam taki od jakiś 2 miesięcy i złego słowa nie mogę na niego powiedzieć za te kasę to tylko brać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

 

szukam dobrego routera z możliwością dzielenia łącza, najlepiej jak będzie można wgrać Tomato lub coś podobnego

 

sieć lokalna, bez Neopodobnych rozwiążań

 

obecnie mam Linksys WRT54GC 1.1, ale to dziadostwo dawno przestało być wspomagane i nic nie można do niego wgrać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam przymierzam sie do routera i mam pare pytan.

jestem w sieci osiedlowej i ip jest przydzielane przez MAC, w przeciwnym wypadku trzeba recznie wpisac bramy adresy itp, inaczej net nie bedzie dzialal nawet jak sie da automatyczne pobieranie. no i tu jest pierwsze pytanie. Czy jak podlacze router to konfiguracja w tym wypadku bedzie skomplikowana?

Drugie pytanie to jaki router kupic?

Potrzebuje 1 wi-fi i 2 rj45 no i przekierowanie portow ale to w kazdym sie raczej da. No i z tym calym tomato chyba wazne zeby sie dalo wgrac?

Poleccie cos i powiedzcie jak bedzie z konfiguracja..

z gory dzieki

 

 

ah no i cena.. najlepiej do 100, ale jesli ma byc to cos dobrego to mozna dolozyc pare gorszy..

jak cos to na allegro chce kupic

Edytowane przez TwisT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Chce kupic router i wgrac tomato. Na 1 stronie tematu widze ze jest wersja GS tyle ze bez dopisku EU. W bicie znalazlem taki router http://www.bitcomputer.pl/product.php?id=2744 i defacto powinno tomato dzialac ale na tej stronie http://en.wikipedia.org/wiki/Linksys_WRT54G_series#WRT54GL nie pisze zeby byl support tomato tak jak pisze przy wersji GL "As of May 8, 2008, this version was shipping with firmware revision 4.30.11. This pre-loaded firmware allows the user to upload a 4MB firmware image, whereas the pre-loaded firmware on version 1.0 limited the image to 3MB. Firmware version 4.30.12 is now available for both hardware versions. Fully supported by Tomato, Sveasoft, OpenWrt, and DD-WRT." Teoretycznie wedlug mnie powinno dzialac tylko czy napewno? Nie chce kupic padaki :P Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli GS to raczej do v3.0. natomiast GL najlepiej bodaj v1.1.

No to pierwsza strona tego tematu jest mylaca :wink: A co konretnie jest nie tak z tym routerem w v.4? Mala ilosc pamieci?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat ten nie ma znaczenia czy to wersja 1.1 czy 8.0, na każdego wgra się tomato, bądź inny alternatywny soft.

 

BTW sam przed chwilą złożyłem zamówienie, po tym jak mój IPS sam mi zaproponował, aby użyć rutera w celu rozdzielenia sobie łącza :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Chciałbym kupić router z modemem adsl (korzystam z neostrady) , do którego podłączone będą przez rj45 dwa komputery. Bezproblemowa i dobra obsługa p2p bardzo ważna :D możecie coś polecić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukuję routera, do zastosowań domowych za maksymalnie 100zł (razem w wysyłką). Zastanawiam się nad:

1. D-LINK DIR-300,

2. PENTAGRAM Cerberus WiFi 802.11g Lite P 6381-0

3. TP-LINK TL-WR543G.

 

Zależy mi na stabilności i silnym sygnale (przydało by się filtrowanie po MAC i WEP2). Podział łącza na maksymalnie 5 kompów. Byłbym Wam bardzo wdzięczny za pomoc.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez bziumak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, przejrzałem tematy, szukałem odrobinę w googlach.

To co zrozumiałem / znalazłem - to moje :-) . Ale niestety jest parę rzeczy, których nie rozumiem -> po co, jak, po kiego, ile itp.

Resztę ustawień, zabezpieczeń - już mam

To czego nie wiem / nie rozumiem -> czerwone ramki

Poproszę o wskazówki, co wstawić, miło byłoby też dlaczego, lubię rozumieć co się dzieje....

 

Szczególnie chodzi mi o "tablice RIP", oddzielne dla WAN i LAN. Oraz MTU.

Konfiguracja to neostrada + komp (skrętką) + 2 laptopy wifi.

 

post-10657-1218289698_thumb.png

 

P.S.

FAQ na temat wifi jest fajny.

Ale podstawowe ustawienia routera - część jest, ale są rzeczy których nie ma.

Że jest RIPv1, RIPv2, RIP multi.... że dynamiczny, że statyczny - znalazłem.

Ale co powinno ustawić się w zaznaczonych miejscach -> nie mam pojęcia.

MTU - ????

Czasy - ????

Edytowane przez Conti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Muszę zakupić sobie do domu Router z siecią bezprzewodową. Internet ADSL (netia). Będzie rozdzielany na jeden komputer stacjonarny przez kabel oraz jeden notebook przez wi-fi. Musi być łatwy w konfiguracji, bez awaryjny (aby nie rozłączał się przy pracy), miał dobry zasięg bezprzewodowy (mieszkam w domu jednorodzinnym i internet chcę mieć na wszystkich piętrach). Aby dobrze współpracował z siecią P2P, aby nie było lagów w grach sieciowych. Cena do +/- 150zł. Co możecie polecić??

 

Ja wypatrzyłem jak narazie:

 

http://www.allegro.pl/item413400227_adsl_t...trada_itp_.html

http://www.allegro.pl/item413835831_router...alog_netia.html

 

Co myślicie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LINKSYS WAG 54GV2 - omijaj - elektroniczny wyłącznik - przerwa w prądzie i router się sam nie uruchomi, trzeba go przyciskiem popchnąć. Jakaś pomyłka konstrukcyjna.

LINKSYS Wag200 - wręcz przeciwnie, ale ma antenę mocowaną na stałe

TP-Link TD-W8920G jest w porządku, co prawda więcej jest o TD-W8910G i chyba ten model bym wybrał.

W sumie to chyba niezbyt duże są różnice pomiędzy TD-W8920G a TD-W8910G.

Z wartych uwagi są jeszcze:

Asmax AR 904g

oraz

Edimax AR-7084gA (przy winXPsp3 trzeba wgrać najnowszy firmware)

 

P.S.

Ile to pięter.

Typowy router wi fi obejmie Ci pietro na którym jest ustawiony + 1 w dół i górę (ale już bez rewelacji).

Alternatywy to wymiana anteny -> 12dbi (ale ona ma coś koło 30cm wysokości) - i też może nie być super. Antena panelowa w piwnicy / na strychu + odpowiednio skierowana. Lub 2-gi routery wfi pełniący rolę mostu/wzmocnienia sygnału.

Edytowane przez Conti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

właśnie zainstalowałem tomato i mam lekkiego zonka, mianowicie nie działa mi login i password, tzn próbowałem starego z Linksysa i admin admin {blank} admin, root admin root root i admin i root.

 

co moge jeszcze spróbowac?

 

Trzeba jeszcze może wcisnąć na ruterze przycisk reset?

 

EDIT:

Tak musisz zresetować sprzętowo, tzn przyciskiem, potem Ci się zaloguje przez te hasła, później trzeba zrobić reset jak w opisie z wiki.

 

Musiałem sam sobie odpowiedzieć, szkoda, że instrukcja na wiki nie uwzględnia również resetu modemu, sprzetowo.

Edytowane przez miras19

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Potrzebuję kupić router do małego (2 pokoje) mieszkania, narazie będę korzystał tylko z jednego kompa i czasem z E61 przez wi-fi ale w przyszłości mam zamiar kupić laptopa.

Myślałem nad D-Link Wireless DI-524

http://www.lorien.waw.pl/opis.aspx?kat=1728&id=SiB0033

 

Zależy mi aby router był w pełni kompatybilny z Vistą x64

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Quintrix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam trochę inne pytanie :) .

Otóż, kupiłem sobie iPhona i potrzebuje dojścia do wifi w domu. Troche szkoda mi jest wydawać kasy na router wiec mam pytanie:

Czy przez taką kartę http://www.allegro.pl/item423099269_najlep...2_wi_fi_fv.html lub taką http://www.allegro.pl/item417703965_karta_...w_2l_fv_ss.html mogę sobie pokryć dom wifi ?

Czy potrzebuje jednak routera ?

 

Mam internet z kablówki i modem Motorola SB 5110.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam trochę inne pytanie :) .

Otóż, kupiłem sobie iPhona i potrzebuje dojścia do wifi w domu. Troche szkoda mi jest wydawać kasy na router wiec mam pytanie:

Czy przez taką kartę http://www.allegro.pl/item423099269_najlep...2_wi_fi_fv.html lub taką http://www.allegro.pl/item417703965_karta_...w_2l_fv_ss.html mogę sobie pokryć dom wifi ?

Czy potrzebuje jednak routera ?

 

Mam internet z kablówki i modem Motorola SB 5110.

Polecam to: http://www.komputronik.pl/Sieci/Sieci_bezp...66,cpsrc,ceneo/

 

Mam od miesiąca, kumpel od roku z 10 użytkownikami. Sprzęt wymiata w tym przedziale cenowym. Super zasięg, QoS - czyli możliwość dzielenia łącza dla aplikacji, portów, czy też IP. Super sprzęt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...