Skocz do zawartości
PartyBOY

Jaki Router Kupić ?

Rekomendowane odpowiedzi

W tej chwili oba kompy masz spięte kablem czy posiadacz switch gigabitowy? Jak masz switch to dokupujesz router i łączysz go ze switchem - sieć dalej chodzi jako gigabit ethernet i masz internet.

 

Normalnie skretka, oba kompy kablem spiete podlaczone do portow lan na plytach glownych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

mam 2Mbit radiowe łącze niegwarantowane symetryczne. Antena zbiorcza jest na dachu bloku a do mnie dociera już podzielony sygnał. Osiągany przeze mnie transfer nie przekracza zazwyczaj 240 kB/s. Mam tez komórkę z WiFi Nokia E51. Używam Windows XP oraz Linux Ubuntu. W przyszłości zamierzam korzystać w Windows 7 i dodać trzeciego klienta czyli laptop. Mam zewnętrzne IP.

 

Jaki router WiFi wybrać w cenie do 100 zł?

Czytałem o D-Link DIR 300 na PCLabie obszerną reckę i w sumie taki mi się podoba, nowoczesny estetyczny. Czy faktycznie jest on dobrym wyborem? A może są lepsze w tej cenie?

 

Czytam coraz więcej negatywnych opinii o Dlinkach. Może więc dopłacę 30 zł i kupie Linksysa. Może być ten model?

Edytowane przez maxymili

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie w atrakcyjnej cenie jest router adsl netgear standardu n. http://www.skapiec.pl/site/cat/45/comp/377377

Miał ktoś może do czynienia z sprzętem tego producenta chodzi mi o modem adsl wbudowany,czy jest stabilny nie zrywa połączenia i dobrze działa po wifi zasięg.Mogą się wypowiedzieć posiadacze innych modeli tej firmy.

Edytowane przez kurczak80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Planuje zakup routera w standardzie n (nie wiem czy slusznie sugeruje sie wiekszym zasiegiem w tym standardzie). Wpadl mi w oko Linksys WAG160N. Czy to dobry wybor? Czy moze w cenie 300PLN dostane cos lepszego? Podoba mi sie jeszcze D-Link Dir-655 ale nie ma niestety wbudowanego modemu ADSL... Co byloby lepsze - podany przeze mnie Linksys czy ten D-Link + jakis tani modem ADSL??? Jesli druga opcja to jaki modem ADSL jest godny uwagi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/item458742382_router_ap_...ys_wrt54gl.html

 

Wiem, ze spelnia to wymagania do wgrania tomato, ale czy ten w wersji 1.0 jest 'gorszy' od bardzo popularnej wersji 1.1 ?

 

Szukam tego routera po jak najnizszej cenie, ale nie chce choc troche zalowac. ;) Czytalem ten temat, ale nie ma tu jasnej inf.. :) Wiadomo, ze oba beda dobre, ale czy 1.1 lepszy?

 

Kupowac, czy doplacic do nowego w wersji 1.1 z wgranym tomato i niby wciaz 3 letnia gwarancja.. (Aukcje 'kupuj jakosc nie jakos'..) ale juz za 230zl...

 

EDIT: Kupione :) Po zdjeciach wyglada on na wersje 1.1, jakkolwiek..chce byc z niego zadowolony i tyle. ;)

Edytowane przez Jacek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie:

Dla upewnienia się:

Aby podzielić łącze radiowe to wystarczy jeden router (z odkręcanymi antenkami) w konfiguracji:

 

antena -> kabel anteny wpięty zamiast jednej z anten rutka -> mac rutka dla dostawcy -> kable rj-45 wpinane w tenże rutek -> internet na x kompach

 

?

 

Bo wczoraj wreszcie ugadałem się z dostawcą neta w nowym miejscu i powiedzmy, że zaczął mi mieszać...

Wolę się upewnić, bo przychodzi na montaż dopiero w piątek...

A chodziło o to, że twierdzi że potrzebuję dwa rutki do podzielenia łącza radiowego, tzn:

antena > kabel do rutka 1 zamiast anteny -> mac tego rutka dla niego -> poprzez WAN'y kablem spięte dwa rutki -> do rutka 2 wpięte kable od x kompów.

 

Bo jeżeli niekoniecznie ma rację to powiem mu, że ma mi zamontować antenę, położyć kabel do piwnicy do rutka, podać ew potrzebne mi dane, podam mu maca itd rutka a w domu to już się sam będe bawił...

 

ps

oczywiście mogę Tomato wgrać do GL'ki - jeżeli byłoby to wskazane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jedno urządzenie wystarczy jeżeli posiada tryb wisp (wireless internet service provider czy jakośc tak) co w dużym skrócie oznacza utworzenie portu wan na radiu i rutownie otrzymanego netu na kable. jeżeli takowej funkcji nie posiada to tak jak isp powiedział - potrzeba dwa urządzenia; najtańszy ap jako klient i kabel z niego wpięty do portu wan w ruterze (już bez zbaczenia czy kablowy czy bezprzewodowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, posiadam w domu 4Mbit'y od Netii. Modem ADSL mam na USB. Podłączony on jest do stacjonarki.

Doszły mi dwa laptopy z WiFi i chciał bym tego neta podzielić na te trzy komputery. Po równo.

Najlepiej to do stacjonarki po kablu sieciowym a do laptopów po WiFi.

Jaki zastosować tutaj sprzęt sieciowy (najlepiej Linksys'a) aby podzielić to.

Ma to pracować w mieszkaniu o powierzchni ~50m^2 i być w miarę szczelne na ataki z zewnątrz i rzeby nie było uzależnione od stacjonarki (modem USB idzie w odstawke)

Dziękuje za pomoc, Pozdrawiam!

Edytowane przez KiloBajt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WRT54GL + Tomato + modem adsl -> oczywiście w pełni popieram, jak chce się mieć zaawansowany domowy sprzęt

 

Do podstaw (a w sumie o to chyba Ci chodzi - tak wynika z zadań o jakich piszesz) to w pełni wystarczy

Edimax AR-7084gA

a jak chcesz odrobinkę bardziej zaawansowany ale z anteną na stałe to

Linksys Wag200

 

P.S.

Ostatnio przez tydzień miałem w domu TP-Link TD-W8910G i niestety rozczarowanie.

QOS na poziomie wag200 tylko w zdecydowanie bardziej skomplikowany sposób zrobiony - niby więcej możliwości ustawień priorytetów, ale wcale to nie działa lepiej niż w wag200. Jedyne tanie urządzenie z podziałem pasma to Pentek 6331-6.

Router cieniutko z dhcp -> przy 2 (słownie DWÓCH) wpisach w statyczny przydział adresów IP zaczynał się gubić i tworzyć konflikty w sieci z 3 kompami !!!! Jedynie przy auto dhcp działa dobrze, przy 1 wpisie statycznym też sobie radzi .... porażka. Nowy firmware nie pomógł.

Restart routera -> około 2 minuty, a narzekałem na 90 sek. w pentagramie.

Modem adsl -> trzymał dobrze cały czas, mocna strona urządzenia - chyba tylko modem stanowi podstawę do polecania tego urządzenia.

Po tygodniu TPlink poszedł do ludzi a Pentagram 6331-6 został jednak w domu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

generalnie byłem nastawiony na zakup wrt54gl-eu, ale w tej samej cenie moge dostać wrt160n i tu moje pytanie czy warto? sieć n nie jest dla mnie zadną zaletą, wiec kolejne pytanie czy są jakieś inne różnice? czy moze jest coś innego wartego polecenia w cenie ok 200zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Zostałem poproszony o zrobienia sieci i mam pytanie jaki router mam wybrać do podzielenia neta od aster?

Net idzie kablem do modemu motoroli - "kablówka" i to potem lanem do routera chcę podłączyć.

Jako że Aster wymaga uwierzytelnianai po MAC'u to router musi posiadać możliwośc klonowania, bo inaczej hulać nie będzie. Aha i musi być jak najtańszy. Myslaem o Pentagramie http://allegro.pl/item457654070_router_pen..._upc_gw_5l.html ale on chyba nie ma klonowania MAC, albo przynajmniej o tym nigdzie nei piszą.

 

 

Z góry dzieki i pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie znam się na dzieleniu netu i nie mam o tym pojęcia. Mam 2 PC w domu i internet od Netii (modem Thomson), chcę kupić wi-fi i podzielić internet. Komputery są od siebie oddzielone półpiętrem i grubymi ścianami, chcę żeby zasięg był dobry, cena ok 200 zł (jak będzie mniej to będzie bdb), żeby wszystko działało niezawodnie i było proste w instalacji. Możecie mi coś polecić?

 

EDIT

 

A to http://allegro.pl/item459016696_edimax_ar_...wifi_gw_fv.html styknie? Zauważyłem, że nie ma do tego wi-fi na usb, więc jak 2 PC połącze, żeby działało? To się kupuje oddzielnie, czy jak?

Edytowane przez Spylon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie pomocy! Chcę jakiś dobry router kupić z wymaganiami:

- 4xGigabit + 802.11n/g/b

- montaż na ścianie oraz odłanczane antenki (docelowo chcę w szafkę z takim niby patchpanelem wkomponować routerka i wyprowadzić antenki na zewnątrz szafki)

- MAC Cloning

- TTL Boost (provider ma obiekcje co do routerów :( )

 

Ma ktoś jakieś typy spełniające te wymagania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba jeszcze takiego nie zrobili :wink:

A mógłbyś rozwinąć swoją wypowiedź? Bo jak narazie z moich poszukiwań wychodzi mi coś takiego:

 

DLink DIR-655 - ma wszystko co mi potrzeba prócz TTL boost, 802.11n w wersji draft 2.0 - a przynajmniiej nic o tym nigdzie nie pisze :(

Linksys WRT3x0N - nie wiem jak z montażem (ale tu najwyżej przykombinowało się) i z TTL'em, antenki (chyba odczepiane...)? 802.11n w wersji draft 2.0,

Edimax BR-6574n - nie wiem jak z montażem (można pokombinować), antenki (chyba odczepiane...)? I tu chyba jest TTL Boost :D - co sądzicie o Edimaxie?

Belkin N1 Vision... ładny... ale reszta nijak mi nie odpowiada :(

Pentagram Cerberus P 6431 - niestety brak GB oraz reszta info w stanie szczątkowym :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Potrzebuje router'a do sieci w domu. Musze podzilić sygnał między stacjonarnym kompem ze standardową sieciówką, a laptopem wi-fi. Laptop bedzie za 2 scianami z żelbetonu. Potrzebuje mieć dobry zasięg w domu. Szybkość łącza to 6Mbit/s download i 1,5Mbit/s upload. Transfer stale jest podnoszony.

 

Chce mieć dobry zasięg i transfer taki jaki mi przysługuje od operatora sieci.

 

Co polecacie?? Moze to: http://proline.pl/sklep.php?prodid=D-LINK+DSL-524T

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamierzam podłączyć mojego xbox'a do sieci. Karta sieciowa oferowana przez M$ dedykowana konsoli jest straszliwie droga więc żeby nie przeciągać kabla przez połowę mieszkania muszę kupić router taki żeby "złapał" sygnał z mojego routera (linksys WRT54GC) i kabelkiem przekazał go konsoli. Chciałbym kupić jak najtańszy ale z drugiej strony dobry router. Zamierzam na to przeznaczyć do 150zł.

Za wszelkie dobre rady z góry dziekuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Przejrzalem cale forum, ale nie znalazlem odpowiedzi na pewna sprawe.

Przymierzam sie do kupna Linksysa WRT54GL. Zamierzam puscic po jednym komputerze radiowo i po kablu z tym ze jeden bedzie sluzyl do przegladania stron a drugi glownie do p2p. Priorytetem jest wiec dla mnie taka konfiguracja routera, aby przy korzystaniu z utorrenta na jednym kompie strony w drugim wczytywaly bez zarzutu (absolutne pierwszenstwo sygnalu).

Czy da sie cos takiego zrobic uzywajac standardowego firmwaru linksysa czy niezbedne jest wgranie tomato? Pytam, gdyz mowiac szczerze z routerami nie mialem nigdy zadnego kontaktu i nie chce "bawic sie" w zadne upgrady ani inne numery :wink:

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...