Skocz do zawartości
PartyBOY

Jaki Router Kupić ?

Rekomendowane odpowiedzi

Z mojej strony moge polecic Pentagram Cerberus P6381-2 ( cena ok. 110/125 zl ). Dla poczatkujacych / niewymagajacych bardzo prosta konfiguracja. Jesli chodzi o stabilnosc polaczenia ( mam podlaczony nim PC przez kabel i laptopa WiFi - zwykla siec osiedlowa. ) nie mam zastrzezen. Zasieg wylapywany ok 50 m od routera u znajomego w mieszkaniu ;)

Edytowane przez Firo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam taki problem zostałem poproszony o zrobienie sieci bezprzewodowej pod NEO a w tej dziedzinie nie mam zbytniego doświadczenia, jest tak że sieć będzie w domu drewnianym a komputer będzie odźielony od rutera dwiema ścianami jakieś 30-40 m nie wiem dokładnie i czy możecie polecić mi jakiś dobry ruter i karte sieciową do PCta aby łącze byłą w miare stabile, mam limit zmieszczenia się w granicy 300-350 zł może trochę więcej, kolega polecał mi ruter firmy EDIMAX ja nie jestem zbytnio do tego przekonany, po pierwsze firmy nie znam za bardzo a po drugie komputronik nie sprzedaje ich produktów ciekawe :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukuję routera WiFi na zastępstwo dla DI-524, już z nim nie wytrzymuje przez ostatnie 3 dni musiałem go dwa razy resetować.

Chcę zwykły router który nie będzie się wieszać, net to chello 10mb, 4 urządzenia na WiFi, fajnie jakby miał WPA2- ale to chyba już standard.

Budżet- ~150zł jeśli będzie coś dobrego to mogę więcej funduszy przeznaczyć na ten cel.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka jest różnica między TD-8840 w wersji niebieskiej, a wersji białej?? :> Na aukcjach internetowych jak i w sklepach spotkałem dwie wersje tego router'a. Czy może jest to błąd w fotografii?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po za obudową niczym się nie różnią. Początkowo cała linia produktów TP-Linka miała takie ciemnoniebieskie obudowy. Z czasem po prostu zmienili stylizację na biało czarną i tyle.

 

Jak coś zwykłego (czyli stawiam na brak QoS) to polecam http://allegro.pl/item508460608_tp_link_tl...hz_fv_wisp.html

Tylko po co kupować coś zwykłego, jak za mniejsze pieniądze można mieć o wiele lepszy sprzęt z QOS.

Edytowane przez PartyBOY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do tej pory używałem wrt54gc linksysa wszystko pięknie i ładnie tylko nie ma to qosu no i czasami trzeba go restartować co najmniej dwa razy w tygodniu gdyż użytkownicy podliczeni przez wifi mieli problemy z internetem i nikt nic nie ściągał ani nie zapychał łącza....

Zastanawiam sie nad tym modelem http://www.komputronik.pl/Sieci/DrayTek_Vi...pelny,id,36131/ tylko czy do Niego można podłączyć zewnętrzna antenę (taka inwestycja w przyszłość ;p może kogoś jeszcze kiedyś podepnę)... sprawa nr dwa czy ten model klonuje adres mac bo u mojego dostawcy jest takie zabezpieczenie a i nigdzie w opisie tego nie znalazłem...

Ewentualnie coś innego do tej kwoty sprawdzonego i żeby nie miało problemów z właśnie z pakietami(posiadało qos i mozliwość podłączenia zewnętrznej anteny).. mam łącze 3mb i dziele je na 3 komputery z czego dwa bezprzewodowo

pozdrawiam i czekam na jakieś wskazóweczki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobry router. Ma praktycznie wszystko co trzeba, a co najważniejsze wszystkie funkcje działają poprawnie, a nie tylko są... Minusem jest jedynie cena. Oczywiście to samo, a nawet więcej można osiągnąć przy odrobinie pracy na Tomato.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobry router. Ma praktycznie wszystko co trzeba, a co najważniejsze wszystkie funkcje działają poprawnie, a nie tylko są... Minusem jest jedynie cena. Oczywiście to samo, a nawet więcej można osiągnąć przy odrobinie pracy na Tomato.

a z tych routerow z możliwością wgrania tomato możesz podać jakieś linki najlepiej na komputroniku....

No i odpowiedz jeszcze czy w 2910g można podłączyć zewnętrzną antenę i czy ma funkcje klonowania adresu mac ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co polecacie, internet mam bezprzewodowo, czyli konieczny będzie ap+router. Zależy mi na podziale łącza między 2 komputery + laptop/komórka. Jeden komputer za pomocą kabla, a reszta bezprzewodowo. Do tego zależałoby mi na możliwości ustawienia jakichś priorytetów (gram sporo przez neta i po prostu nie chciałbym miec dużych lagów w grach jeżeli ktos będzie używał internetu na innym urządzeniu). No i cena, nie mam właśnie zbytnio pomysłu. Chciałbym po prostu żeby spełniło to powyższe wymagania. Myślałem o D-link DIR-300, w swojej cenie z tego co czytałem bardzo dobra propozycja, ale nie wiem czy nie lepiej zainwestwoać w cos lepszego i nie miec klopotow.

 

EDIT:

Czy przy takim połączeniu będzie możliwość dodatkowej bezprzewodowej transmisji między dwoma komputerami? Czyli w grę wchodzi chyba stworzenie takiej sieci lokalnej. Chodzi mi o współdzielenie plików z taką szybkością żeby była możliwość odtworzenia filmu z jednego komputera na innym w czasie rzeczywistym, mówię raczej o dvdripach.

Edytowane przez Przemekc1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a z tych routerow z możliwością wgrania tomato możesz podać jakieś linki najlepiej na komputroniku....

No i odpowiedz jeszcze czy w 2910g można podłączyć zewnętrzną antenę i czy ma funkcje klonowania adresu mac ?

No z tych pod Tomato to chyba najlepiej jest brać WRT54GL (bo masz 3 lata gwarancji).

Co do "Viagry": można podłączyć inne anteny, jest możliwość klonowania mac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No z tych pod Tomato to chyba najlepiej jest brać WRT54GL (bo masz 3 lata gwarancji).

Co do "Viagry": można podłączyć inne anteny, jest możliwość klonowania mac.

 

to teraz mam dylemat bo to jest prawie 4 stówki różnicy ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Potrzebowałbym jakiś tani router typu all in one. Wiem, że takie nie są polecane bo mają bardzo graniczone opcje konfiguracji ale mi jakieś zaawansowane opcje nie są potrzebne. Potrzebny mi taki, który ma wifi i pozwala rozdzielić neostrade na kompy. Po prostu podłączyć i żeby działał bez zbędnych udziwnień. Ważne żeby śmigał z Vistą x64, mnie szlag trafia z sagemem, którego nie da się zainstalować :/

 

Widziałem polecane routery w przyklejonym, ale trochę drogie, pytam czy nie ma czegoś tańszego i wystarczającego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja również potrzebuje router wifi badz cos co mi elegancko rozdzieli łącze bezprzewodowo.

Łącze Aster podłączone oczywiście do stacjonarnego PC przewodowo chce rozdzielić w taki sposob żeby moc korzystać bezprzewodowo w mieszkaniu z laptopa jako drugi komputer.

 

Jestem kompletnie ale to strasznie kompletnie zielony w rozdzielaniu i całym tym funkcjonowaniu sieci i zależy mi Bardzo na tym by router był banalny i prosty w obsłudze.. żebym nie musiał wielu dni poświęcić nad tym żeby go skonfigurować. Również zależy mi na tym by nie zrywał połączeń, nie zawieszał się, nie blokował p2p.

 

Prośba do was żebyście doradzili jakis model.

Koszt całkowity na to urządzenie to maksymalnie 200zł

Edytowane przez Tymin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja również potrzebuje router wifi badz cos co mi elegancko rozdzieli łącze bezprzewodowo.

Łącze Aster podłączone oczywiście do stacjonarnego PC przewodowo chce rozdzielić w taki sposob żeby moc korzystać bezprzewodowo w mieszkaniu z laptopa jako drugi komputer.

 

Jestem kompletnie ale to strasznie kompletnie zielony w rozdzielaniu i całym tym funkcjonowaniu sieci i zależy mi Bardzo na tym by router był banalny i prosty w obsłudze.. żebym nie musiał wielu dni poświęcić nad tym żeby go skonfigurować. Również zależy mi na tym by nie zrywał połączeń, nie zawieszał się, nie blokował p2p.

 

Prośba do was żebyście doradzili jakis model.

Koszt całkowity na to urządzenie to maksymalnie 200zł

jak Aster to tylko Linksys WRT54GL. korzystam już 1,5 roku, p2p itp. i zero problemów, nawet na oryginalnym oprogramowaniu :) a zawsze pozostaje jeszcze wgranie Tomato

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie tak się ostatnio zastanawiam czy nie kupić jakiego routera z wbudowanym modemem. Mam neo i wygodnie by było ją podzielic. Ważne żeby było wifi. Wtedy router byłby u mnie podłączony a od czasu do czasu matka by z laptopa z wifi korzystała. Czy do takiego prostego zastosowania wystarczy DIR 300 czy może jednak coś innego polecicie?

Natomiast w kwestii karty wifi do laptopa to co byście polecili bo tu to nic się nie orientuję.

Fajnie by było kupić tą kartę + router za około 200zł(oczywiście jeśli będzie coś wartego uwagi żeby dołożyć powiedzmy ze 30-40zł zawsze dobrze to wziąć pod uwagę).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam zamiar dokupić do mojego TD-8840 często tu wymienianego i polecanego DIR-300, lecz mam wątpliwości co do działania QOS, czytając posty na innym forum ponoć router szaleje jeśli chcemy to udogodnienie włączyć mowa oczywiście o sofcie dd-wrt lecz możliwe, że to były odczucia kogoś jeszcze z jakimś starym softem. Czy ten QOS na dd-wrt zbliżony jest działaniem do tego z tomato?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam zamiar dokupić do mojego TD-8840 często tu wymienianego i polecanego DIR-300, lecz mam wątpliwości co do działania QOS, czytając posty na innym forum ponoć router szaleje jeśli chcemy to udogodnienie włączyć mowa oczywiście o sofcie dd-wrt lecz możliwe, że to były odczucia kogoś jeszcze z jakimś starym softem. Czy ten QOS na dd-wrt zbliżony jest działaniem do tego z tomato?

Do Tomato nie ma co porównywać, bo jest o wiele prostszy (QOS). Jednak działa na prawdę OK i w domowych warunkach (2-3 komputery) się sprawdza. Też widziałem na różnych forach trochę problemów z DD-WRT (niby coś tam wariował). Powiem Ci, że w 90% przyczyną było to, że po wgraniu firmware ludzie nie czyścili NVRAM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pod neo polecam router Linksys WAG200G. Mam go już z 2 lata i zero problemów. Pierwszy komputer podłączony jest do niego poprzez kabel sieciowy, natomiast drugi przez kartę wifi również Linksysa i wszystko działa super :). Polecam ten zestaw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem przekonany że go posiada:P To co polecali byscie kupić w tej cenie? Ewentualnie jaki modem do tego by dokupic?

Czy np taki jak podał HanSolo (posiadający już modem) byłby dobry? Tylko że on jest jednak trohę droższy.

Edytowane przez mlun

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

myslałem dokładnie tak jak mlun, owszem przeczytalem pierwszy post w temacie, ale kiedy pytałem

 

Witam, jestem totalnie zielony jesli chodzi o dzielenie internetu.. Jakie urządzenia (konkretne modele) powinienem kupić, jesli chce podzielić neostrade 512, na 2 kompy - jeden kablem, drugi najlepiej poprzez wi-fi??

Sprzęt najlepiej tani-uzywany

to partyBOY odpowiedział:

TD-8840 + WRT54GL lub DIR-300

czyli rozumiałem ze do podzialu neo potrzebny mi TD-8840 + WRT54GL lub DIR-300... skoro dir-300 byl tanszy, wiec zakupiłem jego...

 

a to oznacza ze musze jeszcze dodatkowo kupić modem??!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro masz sam DIR-300 to tak, musisz dokupić modem. Może faktycznie trochę niedokładnie opisałem...

 

TD-8840 + WRT54GL lub DIR-300

 

chociaż ja to interpretuje tak: modem plus ten lub ten router.

 

 

EDIT

 

Trochę zamieszanie się zrobiło... Do Neostrady potrzebny jest jakiś modem, zawsze. Może on być już wbudowany w router (np. WAG200G) lub osobno. Ja polecam WRT54GL i DIR-300, które to nie mają wbudowanego modemu. Do nich trzeba dokupić modem i tu polecam TD-8840.

Edytowane przez PartyBOY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...