Skocz do zawartości
PartyBOY

Jaki Router Kupić ?

Rekomendowane odpowiedzi

Nie było bo nikt nie napisał że weź ten bo lepszy albo coś podobnego. Piszesz że kosztuje tyle co modem + DIR-300 co w tym porównaniu wypada lepiej?

 

Powiedz mi jeszcze jedno bo widze, że obeznany w temacie jesteś. Czy soft w WAG200G dużo ustępuje zachwalanemu tomato?

Edytowane przez mlun

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakbyś przeczytał cały ten temat (wiem trochę tego dużo) lub użył opcji szukaj to znalazł byś odpowiedzi na wszystkie pytania...

 

WAG200G ustępuje dosyć sporo DD-WRT, a do TOMATO to już w ogóle nie można go porównywać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę czytałem i jedyne co się dowiedziałem to to , że ludzie nie mają problemów z WAG200G.Nie będę kupował tego w tej chwili bo kasa na komputer idzie ale chciałem się zorientować co kupić za jakieś 2 miechy właśnie.

Poczytam jeszcze, postaram się dowidzieć czegoś więcej żeby nie zrobić jakiegoś błędu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc WAG200G jest od jakiegoś czasu i pewnie za 2 miesiące też będzie jednym z najlepszych typów z wbudowanym modemem.

Ja to widzę tak. Jak lubisz się bawić zakładkami, konfiguracją i dziesiątkami opcji, to będzie Cię bawić Tomato, jeśli jednak wolisz włączyć i zapomnieć, to ja bym wolał WAG'a, im mniej puszek mi graci biurko tym lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie między innymi chce mieć wszystko w jednym. Tylko szkoda tych dodatkowych opcji do konfiguracji( ale znając życie to pewnie połowy i tak nie będę uzywać).

A kartę do lapka najlepiej by kupić też linksysa? Czy może inna będzie też dobra?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WAG200G posiada mnóstwo opcji. Tak naprawdę to korzystam może z 5% jego opcji albo nawet mniej. WAG200G to router z modemem, który raz na początku odpalasz i zapominasz o jego istnieniu. Nie ma po prostu z nim problemów. Nie wiem jak wygląda sytuacja z innymi routerami z wbudowanymi modemami ADSL. Ja polecam WAG200G bo go mam. Co do karty do laptopa na usb, to jak wolisz, ale ja brałbym Linksysa też, z tego względu że jest to dobra i sprawdzona marka.

Edytowane przez HanSolo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co polecacie, internet mam bezprzewodowo, czyli konieczny będzie ap+router. Zależy mi na podziale łącza między 2 komputery + laptop/komórka. Jeden komputer za pomocą kabla, a reszta bezprzewodowo. Do tego zależałoby mi na możliwości ustawienia jakichś priorytetów (gram sporo przez neta i po prostu nie chciałbym miec dużych lagów w grach jeżeli ktos będzie używał internetu na innym urządzeniu). No i cena, nie mam właśnie zbytnio pomysłu. Chciałbym po prostu żeby spełniło to powyższe wymagania. Myślałem o D-link DIR-300, w swojej cenie z tego co czytałem bardzo dobra propozycja, ale nie wiem czy nie lepiej zainwestwoać w cos lepszego i nie miec klopotow.

 

EDIT:

Czy przy takim połączeniu będzie możliwość dodatkowej bezprzewodowej transmisji między dwoma komputerami? Czyli w grę wchodzi chyba stworzenie takiej sieci lokalnej. Chodzi mi o współdzielenie plików z taką szybkością żeby była możliwość odtworzenia filmu z jednego komputera na innym w czasie rzeczywistym, mówię raczej o dvdripach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EDIT:

Czy przy takim połączeniu będzie możliwość dodatkowej bezprzewodowej transmisji między dwoma komputerami? Czyli w grę wchodzi chyba stworzenie takiej sieci lokalnej. Chodzi mi o współdzielenie plików z taką szybkością żeby była możliwość odtworzenia filmu z jednego komputera na innym w czasie rzeczywistym, mówię raczej o dvdripach.

dvdripy średnio potrzebują od 800kb/s do 1600kb/s, więc przy średnich warunkach nie powinno być problemów z osiągnięciem takich transferów po wifi. Z graniem po takiej sieci nie będzie problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja mam teraz dwie opcje:

 

1. sprzedac dir-300 i kupić uzywke wag200g tak do 100 zł

2. zostać juz przy tym dir-300 i kupic jakąś uzywke td-8840 w okolicach 5 dych.

Edytowane przez Shakell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, obecnie mam rozdzielona neostrade poprzez kabel krosowy (jedna wtyczka do karty sieciowej mojego komputera - druga wtyczka do karty sieciowej laptopa) - internet jest oczywisice na laptopie, gdy jest wlaczony moj komputer...

no i teraz chce uniezaleznic od siebie linie (aby nie bylo tak jak na kablu krosowym) kupujac bezprzewodowy router w maksymalnej cenie wraz z przesylka do 200zl, choc im mniej tym lepiej.

bezprzewodowy - poniewaz laptop ma Wi-Fi... a wiec podsumowujac: chce aby router byl podpiety pod mojego kompa, wysylal bezprzewodowy sygnal do laptopa oraz zeby linie byly niezalezne. co kupic?

 

PS jak pisze glupoty to prosze mnie poprawic :) nie jestem w temacie.

Edytowane przez piórko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam potrzebuje czegos naprawde taniego do neostrady 2mb, Linksys WAG200G jest oczywiscie za drogi, laczenie modemu+routera tez pewnie wyjdzie ponad 200zl. Potrzebuje czegos stabilnego i bezawaryjnego. Da sie osiagnac takie rezultaty ponizej 200 zl ? Co myslicie o tym http://allegro.pl/item513975399_neostrada_...l2_wys_24h.html ? na allegro najbardziej chodliwy sprzet. Z gory dziekuje za pomoc. Pozdrawiam !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TD-8840 + WRT54GL lub DIR-300

TD-8840 ~90zl + WRT54GL ~240zl lub DIR-300 ~140zl

 

lub

 

WAG200G ~220zl

 

a nie ma czegos dobrego a zarazem tanszego ? pentagram cerberus P 6331-42 np. taki http://allegro.pl/item513977968_pentagram_...ega_zasieg.html moze byc?

zalezy mi na QoS :)

Edytowane przez piórko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W żadne Pentagramy inne cuda bym się nie bawił. Jak nie macie kasy to kupujcie narazie samego TD-8840 (i używajcie w trybie routera), a jak wpadnie siano to przestawicie go w bridge i dokupicie np. DIR-300.

a czym sie rozni TD-8840 od TD-8840T ? i dlaczego pentagramy sa "bee" ?

 

http://www.tp-link.com/products/product_des.asp?id=44

 

http://www.tp-link.com/products/product_des.asp?id=159

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem dzisiaj dir-300 za jedyne 129zł. Podłączenie wszystkiego do td-8840 zajęło dosłownie minute i wszystko śmiga. Teraz tylko nie wiem, gdzie dokładnie ustawić ten tryb bridge w tym tp-linku. Ten standardowy QOS jest śmieszny jego konfiguracja zaczyna i kończy się na podaniu Uplink i Downlink Speed. Pingi na bliską odległość po wifi trzymają się w 1ms, ale już do TL poniżej 2ms nie schodzą, transfery ok. 3MB/s, więc chyba w normie. Trzeba będzie się zaraz wziąć za wgranie dd-wrt :wink: .

 

P.S zdziwiłem się co do wielkości tego pudełeczka, oczywiście pozytywnie, bardzo małe i ma jeszcze podstawkę do trzymania routera w pionie :razz:

Edytowane przez carek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już dłuższy czas używam duetu TD-8840 w trybie bridge + wrt54gl z softem tomato i z czystym sumieniem mogę polecić każdemu :) 100% stabilności, żądnych problemów z połączeniem, transfery zadowalające.

 

A jak jest z niezawodnością tego dir-300?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szybkie pytanko potrzebuje ruter Wifi do domu z

 

4x lan 1gbit

w miare dobre wifi

pppoe

może byc choć nie musi, wbudowany modem do dialogu ( annex b )

 

Co kupić ? zeby nie bylo problemów ??cena nie musi byc z dolnej połki

 

dodam ze bedzie to obsługiwalo 2 PC, Lapa ps3 / wifi dla telefonu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam szybkie pytanko do obeznanych w temacie (chodzi o antenę ale nie będę zakładał nowego tematu): czy warto pchać się w nonejmowe anteny z allegro (klik) czy lepiej dołożyć i kupić od netusa (klik) bądź interline (klik)? Jest jeszcze jakaś firma godna polecenia?

 

Przydałby się temat zbiorczy dot. anten.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...