Skocz do zawartości
PartyBOY

Jaki Router Kupić ?

Rekomendowane odpowiedzi

Hej

Mam problem z konfiguracją sieci w akademiku :/

 

Kupiłem AP EDIMXA ale same z nim problemy wiec sprzedałem i pytam Was co kupić aby zrobić coś takiego:

przez gniazdko RJ-45 pobierać z sieci akademika neta i przesyłać go dalej do laptopów z wifi? Admin mówił mi też abym przestawił go w tryb switch aby nie było problemów z dhcp[chyba] jakie przydziala router na cały akademik.O jaki tryb chodziło mu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli wszystko jest konfigurowane na routerze głównym - u admina, to faktycznie wystarczy sam AP. Oczywiście router z AP też się nada, ale ważne, żeby wyłączyć w nim serwer DHCP. W przypadku routera z AP, kabel z gniazdka podpinasz pod dowolny PORT LAN (nie WAN).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tzn jak miałem samego AP edimaxa to udało mi sie jedynie tak zrobić że jak brałem neta z AP to pingowało mi kompa admina,ale stron www nie mogłem wczytywać. aaa i ten AP miał tylko jeden port o.O Zawsze konfigurowałem inne routery TP-LINKa ale one miały jeszcze porty LAN i z nimi nie było żadnych problemow,a ten sam AP to problemy tylko :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej,

 

szukam taniego routera max 200zł.

isp netia na linii tp, więc z modemem, 4 porty lan starczą, nie musi mieć wifi(z możliwością wyłączenia nadajnika), dobrze by było, aby dało się na niego wgrać jakąś dystrybuję linux (ale to nie priorytet).

ma być tani i dobry (sprawdzony).

 

jakieś propozycje?

 

co myślicie o tych:

 

MC-420 ADSL

http://sklep.vico.pl/product_info.php/cPat...ducts_id/131500

 

TP-Link TD-8840T

http://sklep.vico.pl/product_info.php/cPat...ducts_id/137242

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no hej juz na poczatek pisze ze z tego co wyczytałam jestem zielona :D potrzebuje routera (kablówka vectra) z obu komputerów bedziemy uzywali sieci p2p i gier sieciowych (no i również Probuje swoich sił jako prezenterka radiowa ) Prosze o pomoc w wyborze Routera ale po kablu do 60 zeta dzieki

Edytowane przez edzia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

chciałbym podlinkować Wam ten temat (forum oprogramowania DD-WRT):

http://dd-wrt.com/phpBB2/viewtopic.php?t=3151

 

W skrócie:

 

Chodzi o możliwość instalacji softu DD-WRT na routerze WRT54GP2A-AT (Linksys z brandingiem AT&T), a w zasadzie jej brak...

 

Otóż rozpoczęła się zbiórka kasy na kupno jednej sztuki routera w celu przeportowania pod tą platformę DD-WRT przez usera BrainSlayer (twórcy DD-WRT).

 

Sytuacja wygląda o tyle zachęcająco, że router ten ma:

- obsługę VoIP!

- 32 MB RAMu (miazga!)

- 8 MB flasha (wejdzie pełna wersja DD-WRT z MilkFish i jeszcze sporo zostanie)

- procek 400 MHz

- posiada 2 odkręcalne anteny (a np taki D-LINK DIR-300 ma tylko jedną)

- jest TANIUTKI, można go kupić na Allegro za 149 zł TUTAJ. Niby używka, ale ja kupiłem jeden na tej aukcji i jego stan jest idealny, ma tylko nieoryginalną ładowarkę.

 

Jeżeli BrainSlayer dostanie sztukę roboczą, to prawdopodobnie pojawi się wsparcie dla DD-WRT na tej platformie a z takimi parametrami może to być prawdziwy rynkowy HIT (rozkłada na łopatki nawet kultowego WRT54GL). Mam zainstalowane DD-WRT na jednym ze swoich routerów i muszę powiedzieć, że jest to po prostu mistrzostwo mimo, że mam tylko wersję micro.

 

Jeżeli jesteście zainteresowani tym tematem, to zachęcam do zrzutki via PayPal, właśnie wysłałem 5$ i czekam na rozwój sytuacji.

Edytowane przez H3ct0R

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chcialbym zakupic router do domu, obslugiwalby komputer stacjonarny - przewodowo i laptop - bezprzewodowo. modem mam wiec jakas hybryda nie jest mi potrzebna.

poprzedni DLink - czesciowo sie spsul. koszt w granicach 200-300 zl. myslalem o firmach Linksys i Zyxel, ale nie wiem, ktory model wybrac.

Edytowane przez Firaxis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka jest różnica między TD-8840, a TD-8840T ?? Czy ten drugi będzie tak samo się nadawał do trybu bridge jak jego poprzednik? Pytam, bo ten drugi wydaje się jakoś łatwiej dostępny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, Chciałbym kupić router do neostrady 6mb/s. Ma on rozdzielać łącze pomiędzy 3 komputery przewodowo + laptop bezprzewodowo. Zależy mi głównie na stabilności w działaniu. Cena do 300zł. Co możecie polecić?, dziękuje za sugestie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cel: neo netia, 3 kompy, stabilność, głównie LAN, QOS jeśli się da

 

Przeczytałem całość ale ...kasa

 

Proszę o wybór:

* Edimax AR-7084gA

* ZYXEL 660HW-61 (nie był opisany)

* TP-Link TD-8840

* Pentagram 6311

 

dziękuję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka dni temu zakupiłem D-Linka DSL-2640B do 4 megowej Netii. Router narazie spisuje się idealnie. Podpięty blaszak i drukarka a bezprzewodowo lapek. Zero problemów z zasięgiem i pełna stabilność. Menu config.routera wzorowe.  

 

W MM w fajnej promo był ale jest jeden bubel... w sumie na nic nie rzutuje ale diodka power u coś choruje. Przy włączeniu zaskakuje na czerwono i po chwili gaśnie zamiast świecić na zielono  :huh:  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Muszę kupić jakiś router z wi-fi. Sprzęt ma być typowy all in one, czyli router, wifi i modem w jednym pudle. Mszę połączyć kablowo 2 kompy i dodatkowo laptop będzie śmigał na wifi. I teraz taka sprawa, w laptopie mam 802.11n i chciałem się dowiedzieć czy są jakieś AP z n do 200zł?? Jeśli nie to czy warto dopłacać? W sumie mogę wydać sporo ale nie chciałbym wydawać jednak więcej niż 200zł. Jeśli nie warto brać n to jaki router kupić? Nie zależy mi na żadnych zaawansowanych opcjach konfiguracji bo i tak się na tym nie znam.

 

A, zapomniałem dodać że jest mi potrzebny do podziału neostrady. Nie wiem czy ma to znaczenie ale lepiej napisać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Chciałem zapytać o Router bezprzewodowy do podziału 2-megowego Dialogu.

Chcę podzielić te łącze w stosunku 70% prędkości na PC a 30% prędkości na laptopa.

Router miałby się mieścić w granicach 150-230zł , najlepiej coś dobrego i stabilnego , Linksys , Netgear , D-Link , Planet ??? Może być też taka opcja by miał wbudowany modem , bym nie musiał swojego modemu zewnętrznego z Dialogu łączyć z tym Routerem tylko od razu podpiąć neta pod ten Router ale to tylko opcja dodatkowa i tak bardzo mi na niej nie zależy.

 

 

Jeszcze się chciałem zapytać o jedną rzecz. Rozumiem , że Tomato jest alternatywnym rodzajem oprogramowania bazującym na Linuxie ale z tych Routerów z oprogramowaniem Tomato można korzystać na Windowsie tak ??? I jak to ogólnie jest z tym Tomato , jak je zainstaluje to nie będę mógł ściągać Torrentów ???

 

Będę wdzięczny za wszelkie odpowiedzi i porady.

Edytowane przez Norbercik27

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Potrzebuje routera do podzialu Neostrady na 2 PC stacjonarnce i jednego laptopa ( wifi ).

 

Z innego tematu wygrzebalem takie cos:

 

http://www.allegro.pl/item575099428_router...ap_4switch.html

 

jednak nie widzę aby posiadał on mozliwosc podzialu łącza QOS na której przyznam, że mi zależy.

 

co sądzicie o tym:

 

http://www.allegro.pl/item572880496_techni...box_gw_12m.html

 

Router ma być stabilny i solidny.

 

Proszę o rady.

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez vippiotrek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To i ja zaryzykuję pytanie (sądząc po ilości odpowiedzi to duże ryzyko:):

Podział netu z kablówki na pc kablem i lapka wifi oraz transfer plików między nimi. Cena: ok. 150zl. Czy ten będzie najlepszym wyborem, może jest coś tańszego i równie dobrego? Nie potrzebuję żadnych wodotrysków.

 

http://allegro.pl/item577987437_linksys_wr...tv_wroclaw.html

Edytowane przez macin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

macin: Skoro wiele nie wymagasz to spoko, ale jesli juz chcesz przyoszczedzic kup ktoregos z tplinkow. Masz kablowke, wiec wybierzesz spokojnie. Jesli nie masz wymagan jako takich, przejrzyj dobre i wybierz w najlepszej cenie.. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Chciałem zapytać o Router bezprzewodowy do podziału 2-megowego Dialogu.

Chcę podzielić te łącze w stosunku 70% prędkości na PC a 30% prędkości na laptopa.

Router miałby się mieścić w granicach 150-230zł , najlepiej coś dobrego i stabilnego , Linksys , Netgear , D-Link , Planet ??? Może być też taka opcja by miał wbudowany modem , bym nie musiał swojego modemu zewnętrznego z Dialogu łączyć z tym Routerem tylko od razu podpiąć neta pod ten Router ale to tylko opcja dodatkowa i tak bardzo mi na niej nie zależy.

 

 

Jeszcze się chciałem zapytać o jedną rzecz. Rozumiem , że Tomato jest alternatywnym rodzajem oprogramowania bazującym na Linuxie ale z tych Routerów z oprogramowaniem Tomato można korzystać na Windowsie tak ??? I jak to ogólnie jest z tym Tomato , jak je zainstaluje to nie będę mógł ściągać Torrentów ???

 

Będę wdzięczny za wszelkie odpowiedzi i porady.

To nikt nie pomoże ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do Tomato to jest alternatywny soft zastępujący oryginalne oprogramowanie.używa się go tak jak oryginalnego oprogramowania rutera tzn.przez przeglądarkę internetowa.torrenty działają na nim bez problemów.da się go zainstalować na następującym sprzęcie:

* Linksys WRT54G v1-v4, WRT54GS v1-v4, WRT54GL v1.x, WRTSL54GS (no USB support)

* Buffalo WHR-G54S, WHR-HP-G54, WZR-G54, WBR2-G54, WBR-G54, WZR-HP-G54, WZR-RS-G54, WZR-RS-G54HP, WVR-G54-NF, WHR2-A54-G54, WHR3-AG54

* Asus WL500G Premium (no USB support), WL500GE, WL520GU (no USB support)

* Sparklan WX6615GT, Fuji RT390W, Microsoft MN-700

Edytowane przez moorgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do Tomato to jest alternatywny soft zastępujący oryginalne oprogramowanie.używa się go tak jak oryginalnego oprogramowania rutera tzn.przez przeglądarkę internetowa.torrenty działają na nim bez problemów.da się go zainstalować na następującym sprzęcie:

* Linksys WRT54G v1-v4, WRT54GS v1-v4, WRT54GL v1.x, WRTSL54GS (no USB support)

* Buffalo WHR-G54S, WHR-HP-G54, WZR-G54, WBR2-G54, WBR-G54, WZR-HP-G54, WZR-RS-G54, WZR-RS-G54HP, WVR-G54-NF, WHR2-A54-G54, WHR3-AG54

* Asus WL500G Premium (no USB support), WL500GE, WL520GU (no USB support)

* Sparklan WX6615GT, Fuji RT390W, Microsoft MN-700

Dzięki Wielkie.

A który z tych Routerów polecasz ???

Routery Linksysa ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

macin: Skoro wiele nie wymagasz to spoko, ale jesli juz chcesz przyoszczedzic kup ktoregos z tplinkow. Masz kablowke, wiec wybierzesz spokojnie. Jesli nie masz wymagan jako takich, przejrzyj dobre i wybierz w najlepszej cenie.. ;)

Mam już modem do kablówki od isp. Czy wystarczy do niego np. dir-300 (fajnie jakbym mógł przydzielić jakąś minimalną prędkość na lapka)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

marcin: Wystarczy...ale co funkcjonalnosci tego routera sie nie wypowiem, ale powinno byc ok.

Na pierwszej stronie masz instrukcje "!!! Poprawne wgranie DD-WRT na DIR-300 !!!", wiec powinienes byc z niego zadowolony z jego zakupu. Tylko poczytaj o tym dokladnie...

Od siebie polece http://openlinksys.info/forum/index.php oraz artykuly na niej..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

marcin: Wystarczy...ale co funkcjonalnosci tego routera sie nie wypowiem, ale powinno byc ok.

Na pierwszej stronie masz instrukcje "!!! Poprawne wgranie DD-WRT na DIR-300 !!!", wiec powinienes byc z niego zadowolony z jego zakupu. Tylko poczytaj o tym dokladnie...

Od siebie polece http://openlinksys.info/forum/index.php oraz artykuly na niej..

Dzięki kolo za zainteresowanie. Wezmę dir-300 pokombinuję i się zobaczy. Do tak prostych zastosowań powinno być git.

 

A pro po innych pytań to odpowiadajcie tym ludziom przecież nic was chyba nie kosztuje wpisanie nawet 40 razy tego samego zdania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...