Skocz do zawartości
PartyBOY

Jaki Router Kupić ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pytanie.

 

Chcę kupić router bezprzewodowy.

 

Chodzi o połączenia:

komputer stacjonarny - kabel - router

laptop - WiFi - router

 

Laptop będzie w pokoju obok więc zasięg WiFi potrzebny do 10 metrów.

 

Moim dostawcą internetu jest lokalna sieć osiedlowa.

 

Czy mogli byście polecić jakieś modele routerów w rozsądniej cenie aby nie zrywały oraz nie spowalniały połączenia.

 

Trochę szukałem i znalazłem takie modele:

D-Link AirPlusG DI-524

D-Link DIR-300

Pentagram Cerberus Super G Lite P 6381-2

LINKSYS WRT54G

 

Rozmawiałem z kolegą, który ma D-Linka i mówił że mu zrywa połączenie.

 

A więc który z tych modeli wybrać lub może macie lepsze propozycje?

 

Pozdrawiam, Janusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

macin: Zniecheciles mnie do siebie. Raz, ze zwrociles sie do mnie 'kolo' to i drugie zdanie .... bez komentarza.

Dobra może przesadziłem z tym odpisywaniem, ale jak widzę kilka stron pytań i co jakiś czas "to co odpisze ktoś?" to zastanawiam się po co ten temat jest założony. Przecież wiadomo, że w takim temacie każde pytanie będzie raz o router do kablówki raz do telefonii.

 

A co do kolo. Sorki tzn. przepraszam pana. Źle oceniłem. Żona teraz to mi da za to, że nie tylko do syna, ale też na forum mówię kolo (choć do syna to kolunio).

 

A za poradę oczywiście dziękuję. Kumplowi też rozdzielę na dir-300.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie. Kupiłem już WRT54GL.

Wgrać od razu Tomato czy może zostać na jakiś czas na oprogramowaniu Linksysa ???

Po wgraniu Tomato traci się gwarancję ???

polecam od razu wgrać tomato. wiecej informacji znajdziesz na stronie: openlinksys.info

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko i wyłącznie Linksys, nie kupuj D-linka bo to shit, możesz kupić też http://allegro.pl/search.php?string=WL-160...2&country=1, to to samo co Linksys tylko tańszy.

 

Wgraj sobie też Tomato , czyli alternatywny soft, bo powiększa możliwości tego sprzętu kilkakrotnie :D

 

Ps:jakim kablem masz dostarczany internet, i jaki masz modem albo kartę sieciową, to powiem ci jak to połączyć, bo możliwe że sam router nie wystarczy do podziału tego łącza

Edytowane przez tuxus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

możliwości podobne

prawie robi różnicę

:lol2:

 

W warunkach idealnych i niewielkim obciązeniu może są porównywalne. Bawiłem się jednym i drugim (po kilka egzemplarzy), róznice są - dla niektórych nieistotne, dla innych decydujące o wyborze danego modelu.

Tp-Link TD-8840 ma problemy z firmware najczęściej pokazujące się przy intensywnym używaniu P2P i/lub dzieleniu łącza na kilka komputerów. Może kiedyś to poprawią, ale nie bardzo wierzę (korespondencja z supportem TP-L jest dość zbawna i mało merytoryczna, ale od czasu do czasu zdarza im się wypuścić nowy firmłer czyli chyba pracują).

Linksys AG241 z firmware producenta jest stabilny, ale ma okrojoną funkcjonalność. Wyłączyli nawet telnet i SNMP, więc o takich cudów jak działający QoS nawet nie warto szukać ;)

ALE istnieje oprogramowanie alternatywne, które zresztą powinno tez działać na TP-Linku ... tylko nie chce :(

 

Mnie najbardziej przypasował Phoenix, chociaż OpenWRT też działa całkiem przyzwoicie.

Oba softy raczej dla zaawansowanych użytkowników, z tym że Phoenix jest bardziej "user frendly" (główne menu jak w org. firmware, spokojnie można używać instrukcji linksysa do konfiguracji).

 

W podstawowych zastosowaniach nie ma się co wygłupiać i kupować AG241 (bo nie da się ukryc że sporo kosztuje jak na zwykły router ADSL), natomiast każde życzenie powyżej "podzielić na dwa kompy bez żadnego grania itp" może przekraczać możliwości TP-Linka. Ma on wszystkie zalety tanich routerów (czyli niską cenę) i większość ich wad. Dobry sprzęt dla niewymagających użyetkowników, i nic więcej.

 

beriam - "netia 4mb" wymaga użycia sprzętu (modemu/routera) Netii, i jest dostępna tylko tam gdzie masz zasięg LLU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście miałem na myśli standardowe FW w Linksysie. Co do TD-8840 to musiałeś mieć pecha. Zainstalowałem już trochę tych modemów / routerów i jakoś nie uświadczyłem nigdy niestabilnej pracy nawet przy P2P. Nie siej herezji na jego temat. To naprawdę bardzo dobry sprzęt za śmieszne pieniądze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

Mam spore mieszkanie w wielkiej płycie. Do tego w dziwnym układzie. Jest to ponad 100m2 na jednym poziomie w układzie "szczur" - czyli długi korytarz i drzwi do pokoi są po jednej stronie. Pomiędzy pokojami są ścianki z cegły lub z wielkiej płyty (różnie). Tak więc sygnał musi się przebić przez (w skrajnym przypadku) 3-4 ściany (jeśli router sieknę gdzieś bliżej środka mieszkania). Co polecacie? Chciałbym się zmieścić w jednym urządzeniu, ale wiadomo - jak się nie da, to nie ;-)

 

Na razie z lektury kilku for wyszło mi na to, że rozsądnym zakupem jest TPLINK WR941ND. Ale może źle mi wyszło ;-) Nie zależy mi na mega funkcjonalności typu QoS (choć i tak jest w tym routerze). Po prostu chcę podzielić internet z druta UPC na kilka kompów + działać nieco w LANie WiFi. Kusząca (zwłaszcza w perspektywie działania w LANie) wygląda Nka.

 

Na tym forum bardzo lubiany jest tandem WRT54GL + pomidor. Cenowo jest blisko TPLINKa (a więc w moim zasięgu). Ino to G jest...

 

Jaki zasięg ma taki TPLINK? Ma wymienne antenki, więc można dowalić mocną kierunkową na ten przykład czy coś. A właśnie - można (ten TPLINK ma 3 anteny) sieknąć dwie spore dookólne i jedną kierunkową?

 

A jaki zasięg ma Linksys? Co wg Was mocniej wali falami? ;-) I czy od tego nie wyłysieję? ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Standard 802.11n z technologią MIMO (fale odbite) jest w sumie stworzony do takich zadań. Problem w tym, że nadal nie jest ratyfikowany i ciągle trwają nad nim prace :lol2: Na chwilę obecną mamy aż 7 czy 8 szkiców (drafty). Jak kupisz router draft 2.0, a kartę będziesz miał 1, 2 czy nawet 2.3 to już prawdopodobnie będą problemy z kompatybilnością. Nie wspomnę o stosowaniu urządzeń różnych producentów (niektórzy stosują własne rozwiązania w ogóle nie ujęte szkicach opracowywanych przez IEEE).

 

Jeżeli już się zdecydujesz na coś z 802.11n to pamiętaj, żeby kupić wszystko jednego producenta i dokładnie w tym samym drafcie.

Edytowane przez PartyBOY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że jeden w zupełności wystarczy. Ważne, żeby był umieszczony mniej więcej w centralnym punkcie mieszkania (na tyle ile się da). Wiadomo super sygnału wszędzie nie będzie, ale do Internetu na pewno w zupełności wystarczy.

Edytowane przez PartyBOY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

prawie robi różnicę

:lol2:

 

W warunkach idealnych i niewielkim obciązeniu może są porównywalne. Bawiłem się jednym i drugim (po kilka egzemplarzy), róznice są - dla niektórych nieistotne, dla innych decydujące o wyborze danego modelu.

Tp-Link TD-8840 ma problemy z firmware najczęściej pokazujące się przy intensywnym używaniu P2P i/lub dzieleniu łącza na kilka komputerów. Może kiedyś to poprawią, ale nie bardzo wierzę (korespondencja z supportem TP-L jest dość zbawna i mało merytoryczna, ale od czasu do czasu zdarza im się wypuścić nowy firmłer czyli chyba pracują).

Linksys AG241 z firmware producenta jest stabilny, ale ma okrojoną funkcjonalność. Wyłączyli nawet telnet i SNMP, więc o takich cudów jak działający QoS nawet nie warto szukać ;)

ALE istnieje oprogramowanie alternatywne, które zresztą powinno tez działać na TP-Linku ... tylko nie chce :(

 

Mnie najbardziej przypasował Phoenix, chociaż OpenWRT też działa całkiem przyzwoicie.

Oba softy raczej dla zaawansowanych użytkowników, z tym że Phoenix jest bardziej "user frendly" (główne menu jak w org. firmware, spokojnie można używać instrukcji linksysa do konfiguracji).

 

W podstawowych zastosowaniach nie ma się co wygłupiać i kupować AG241 (bo nie da się ukryc że sporo kosztuje jak na zwykły router ADSL), natomiast każde życzenie powyżej "podzielić na dwa kompy bez żadnego grania itp" może przekraczać możliwości TP-Linka. Ma on wszystkie zalety tanich routerów (czyli niską cenę) i większość ich wad. Dobry sprzęt dla niewymagających użyetkowników, i nic więcej.

 

beriam - "netia 4mb" wymaga użycia sprzętu (modemu/routera) Netii, i jest dostępna tylko tam gdzie masz zasięg LLU.

 

 

Router ma obsługiwać neo2 mb możne za chwile 6mb (do do neti to raczej czysta spekulacja)

Podpięte będą 2 kompy mój i rodziców:

- rodzice sporadycznie poczta i przeglądarka

- ja (gry online, torrenty itd.)

 

Podałem te dwa modele, ponieważ sugerowano mi je, a ja już mam taki mętlik w głowie ze hej ...

Co byście sugerowali, oczywiście za sensowne pln.

 

 

pz. beriam

Edytowane przez beriam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że jeden w zupełności wystarczy. Ważne, żeby był umieszczony mniej więcej w centralnym punkcie mieszkania (na tyle ile się da). Wiadomo super sygnału wszędzie nie będzie, ale do Internetu na pewno w zupełności wystarczy.

Jeszcze jedno mnie zastanawia. TPLINK WR941ND wali w eter 20dBm, a LinkSys 15dBm. Czy to oznacza, że TPLINK może mieć większy zasięg? Czy te 20dBm jest tylko w nieprzydatnym dla mnie N?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno mnie zastanawia. TPLINK WR941ND wali w eter 20dBm, a LinkSys 15dBm. Czy to oznacza, że TPLINK może mieć większy zasięg? Czy te 20dBm jest tylko w nieprzydatnym dla mnie N?

Może, ale antena jest z reguły wykręcana a za 40zł kupisz taką 30-35 decybeli. Linksys generalnie lepszy jest (w końcu nalezy do Cisco).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może, ale antena jest z reguły wykręcana a za 40zł kupisz taką 30-35 decybeli. Linksys generalnie lepszy jest (w końcu nalezy do Cisco).

Wiesz - TPLINK ma MIMO 3T3R - 3 antenki ;-)

 

Ja się pytam, bo nie mam doświadczenia. Nie śmiejcie się :D Póki co mam duży ból głowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebny AP do odbierania internetu przez wifi z routera pentagrama z odkręcaną anteną, coś jak DWL-2100 ale tańszy, znajdzie się coś ?

Znalazlem D-Link DAP-1160 - dobre to ?

Edytowane przez Viperus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedługo zmieniam internet na 6 Mb/s Netie i rozglądam się za routerem wifi.

Zastanawiam się nad Linksys WAG200G-EU i WAG54G2

 

WAG54 to podobno następca WAGa200 i jest trochę tańszy.

WAG200 jest natomiast już sprawdzony i polecany przez masy.

 

Co Wy byście wzięli ? :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedługo zmieniam internet na 6 Mb/s Netie i rozglądam się za routerem wifi.

Zastanawiam się nad Linksys WAG200G-EU i WAG54G2

 

WAG54 to podobno następca WAGa200 i jest trochę tańszy.

WAG200 jest natomiast już sprawdzony i polecany przez masy.

 

Co Wy byście wzięli ? :rolleyes:

 

WAG200, tez właśnie dziś ten model zamówiłem, co do modelu WAG54 mam raczej mieszane odczucia ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i kupiłem TPLINKa. Nie starcza na całe mieszkanie, gdy jest źle umieszczony. Mam nadzieję, że jak go przeniosę bliżej centrum, to pokryję całą chałupę. A warunki mam ciężkie dla routera :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i kupiłem TPLINKa. Nie starcza na całe mieszkanie, gdy jest źle umieszczony. Mam nadzieję, że jak go przeniosę bliżej centrum, to pokryję całą chałupę. A warunki mam ciężkie dla routera :-)

To może poprostu antenkę zmień z tej dołączonej do routera na jakąś mocniejszą?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam czy mając dialnet na liniach dialogu (annex b) mogę zostawić modem dołączony przez nich (asmax ar 801mp) i dokupić router D-Link DIR-300 (annex a) celem rozdzielenia łącza na dwa komputery stacjonarne (kablem) i notebooka (wi-fi)? Chodzi mi o to czy będzie to ze sobą współpracowało jak należy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...