Skocz do zawartości
PartyBOY

Jaki Router Kupić ?

Rekomendowane odpowiedzi

witam

 

szukam routera do domu, musi mieć 4 wejścia ethernetowe (rj45 chyba) i wifi oraz musi być w cenie do 200zł. gdzieś tam znalazłem jakiegoś pentagrama chyba, ale (mimo iż nie znam się na routerach) firmy poza linksys'em i d-link'iem są warte uwagi? Zależy mi na stabilności, żeby mi się to ustrojstwo nie wieszało kilka razy dziennie. Internet do podzielenia to neostrada 1mb, która dotychczas była rozkładana na kompy przez livebox'a. Macie jakieś propozycje godne uwagi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zwiazku ze zjaraniem sie modemu potrzebuje czegokolwiek co polaczy mnie z internetem na wczoraj, jak najmniejszym kosztem. Milo byloby gdyby mial wi-fi zeby czasem rozdzielic net na laptopa i komorke. Dzialac ma z Netia po linii TP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Chce sobie zainstalowac w domu wifi... do jednego pcta i konsoli

 

Przeczytałem podpięty temat i znalazłem to:

 

Linksys WAG54GS

 

Widzialem u kolegi (tez dialnet) Pentagram Cerberus...

 

Mam lacze 1mbs Modem z dialogu w domu jest tez

 

Da się zrobić tak, żeby podpiąć router normalnie do karty sieciowej w kompie i przy okazji wysylac sygnal na caly dom?

 

Chce wydac ok. 150zl na takie urzadzenie, pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też podepnę się pod temat :)

szukam routera do zastosowań domowych, pod Neostradę. obowiązkowo WiFi. Cena - jak najtaniej tzn. myślę o kwocie nie przekraczającej 150-170zł. Net ma iść do routera, z routera do kompa kablem, a WiFi do laptopa i telefonu. dzięki wielkie za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ratunku pomocy!!

Kupiłam Huawei E160 G i mam strowniki i program mobile..i po zainstalowaniu po wcisnieciu Connnect wyskakuje mi cos takiego: Error 619 : nie można ustanowic połaczenia ze zdalnym komputerem, więc port używany do tego połaczenia został zamknięty."

Dlaczego?

jak odblokować?

czy zrobiłąm cos nie tak?

a tak chaialm ze swoim lapiem wyjechac na urlop i moc łapac neta..

pomożecie?

plis..............

LadyAK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A D-LINK DIR 615 to dobry wybór pod stacjonarnego, lapk'a i "osiedlówkę"?

Jestem amatorem, więc wątpię żeby były mi niezbędne jakieś zaawansowane funkcje... Ale zakładając, że kiedyś znajdę motywację do posiedzenia nad tym to ten router ma na stronie DD-WRT status "WIP"... ;)

 

Generalnie jaki będzie najlepszy wybór, pod określone wyżej kryteria do ~200zł?

Edytowane przez crush

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod ten temat z prośbą o radę. Przejrzałem cały wątek, wcześniej też trochę "googlowałem" i co nieco mi się rozjaśniło, ale mam jeszcze kilka wątpliwości.

 

Sprawa wygląda w taki sposób - w mieszkaniu zainstalowane zostanie łącze 15 Mbps. Firma to UPC, internet szerokopasmowy, kablówka. W mieszkaniu są dwa komputery stacjonarne - mój i mojego współlokatora, w obu zainstalowane karty sieciowe zintegrowane z płytą główną. Chcemy podzielić łącze na dwa komputery "po równo". Tzn. żeby na każdym maksymalna prędkość wynosiła ~ 7,5 Mbps i żeby nie było problemów w jednoczesnym korzystaniu z internetu na obu komputerach, tzn. że gdy jeden z nas np. coś ściąga, to drugi nie odczuje spowolnienia. Podział łącza będzie przewodowy. Krótko mówiąc, chcemy z jednego łącza 15 MBps zrobić jakby dwa niezależne, po 7,5 Mbps każdy.

 

Rozglądam się za odpowiednim routerem. Z tego co czytam, to polecane są Linksys-y. Rozumiem, że soft Tomato poradzi sobie z takim zadaniem? Jak trudne będzie to w konfiguracji?

 

Zdecydowałem się już prawie na WRT54GL lub WRT54GL-EU. I tutaj problem, bo sprzedawcy albo nie wiedzą co to w ogóle Tomato, albo nie umieją określić jaką dokładnie wersję routera oferują. Gdzieś czytałem, chyba nawet w tym wątku, że do WRT54GL-EU można wgrać Tomato niezależnie od jego (routera) wersji. Czy to prawda?

 

Proszę o pomoc. Z góry dzięki.

Edytowane przez sanchez

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WRT54GL to kontynuacja serii WRT54G v4 czyli 16/4MB.

Różnica jest taka, że GL ma 11 kanałów do WiFi a GL EU ma ich 13.

 

Nie wiem jak z EU ale czysty GL występuje w v1 i v1.1. Obydwa maja 16/4MB.

Edytowane przez Szawel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A D-LINK DIR 615 to dobry wybór pod stacjonarnego, lapk'a i "osiedlówkę"?

Jestem amatorem, więc wątpię żeby były mi niezbędne jakieś zaawansowane funkcje... Ale zakładając, że kiedyś znajdę motywację do posiedzenia nad tym to ten router ma na stronie DD-WRT status "WIP"... ;)

 

Generalnie jaki będzie najlepszy wybór, pod określone wyżej kryteria do ~200zł?

To że jest napisane WIP, nic nie znaczy właściciele niektórych modeli routerów czekają już 1,5 roku na oprogramowanie, ja zakupiłem dir-300(na oryginalnym sofcie gubił ip i były z nim problemy na osiedlówce, po wgraniu ddwrt jak ręka odjął) a na szafie leży wrt54gp2-at i czekana na wydanie ddwrt ( też work in pogress od chyba dobrego roku:))

Edytowane przez ptys

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie polecam. Zbudowano go w oparciu o staaaary czipset Intersil ISL3893. Z tego co piszą na DD-WRT ma toto bardzo zabugowany sterownik wifi i nie warto się w to pakować. Poza tym nie jest już wspierany.

Tak toto wygląda w środku: http://isl3893.wikidot.com/siemens-ap-600rp-usb

Chcesz tanio, to kup TPlinka. Przynajmniej ma toto jakieś wsparcie i jest na ludzkim czipie.

Edytowane przez Szawel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, ale doradźcie coś fajnego w rozsądnych pieniądzach. Bo już mam taki mętlik czy Dlinka, czy Linksysa, czy oszczędzić i kupić TPlinka. router głównie do domu bez żadnych modemów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako że zmieniłem dostawcę internetu, a także gdy uciążliwe stało się podpinanie laptopa do komputera aby sprawdzić kilka stronek, postanowiłem zakupić jakiś niedrogi router z AP. Będzie on potrzebny do podziału łącza (łącze szerokopasmowe od lokalnego dostawcy internetu (WAN, PPPOE - info z połączenia sieciowego). podłączone przez kartę sieciową) na 1 komputer stacjonarny (połączenie kablem do tego routera/do gier online itp) i 1 laptop (przez wifi/tylko do www).

 

Zasięg nie musi być duży (minimum 10m), ale najważniejsze - cena. Chciałbym wydać na to koło 50-60zł chyba że sprzęt z tej pułki cenowej się "nie opłaca", to sobie odpuszczę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najtaniej TP-Link TL-WR340G oparty na Atherosie. Koło 70zł myślę. W kompukompu za 84zł.

Niestety zasięg będzie sporo większy niż te 10m ;)

Edytowane przez Szawel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mam taką sprawę/problem. Mam router (Asmax AR 704G - kombo z modemem ADSL, WiFi, do tej pory sprawował się bardzo dobrze, od ponad 2 lat działał 24h na dobe i nie przypominam sobie czy i nawet jeśli to kiedy się zawiesił czy w ogóle sprawił jakiekolwiek problemy) , w którym (podczas burzy) padł najprawdopodobniej modem. Urządzenie jako switch/AP działa ok.

 

Teraz dwie kwestie.

 

1. Czy wystarczyłoby dokupienie tylko samego modemu ADSL z gniazdem Ethernet i podłączenie do powyższego routera? Czy taki układ będzie działał? Jeśli tak, to czy jest to opłacalne? Np. taki modem (http://www.komputronik.pl/index.php/produc...mowy_AM200.html) sprawdziłby się w takim układzie? Ewentualnie czy znajdzie się coś w miarę dobrego w cenie do 100zł?

 

2. Czy może jednak nie kombinować i kupić nowy router z modemem (taka była pierwsza myśl i bardziej jednak za takim rozwiązaniem sie skłaniam) ? Tylko teraz jaki router wziąć? Mam właściwie dwa typy: Linksys WAG54G2 oraz TP-Link TD-W8910G . Opcjonalnie Pentagram P 6331-42 (ale z tego co czytałem tańszy TP-Link był chyba częściej polecany) bądź Asmax AR-1004G (o nim niestety niewiele opinii znalazłem).

Co wg Was wybrać? Koszt nie jest pierwszorzędną sprawą, ale jako, że to trochę niespodziewany wydatek, to mimo wszystko im taniej tym lepiej (oczywiście w przypadku, kiedy można zaoszczędzić nie tracąc wiele na jakości itp.).

 

Jak jest (obecnie) z wyłącznikiem w tym Linksysie? Tzn czytałem, że w przypadku zaniku prądu, router sam się nie włącza. Czy nadal jest tak czy może zostało to jakoś naprawione (nie wiem czy to kwestia softowa, czy sprzętowa)?

 

Dzięki z góry za pomoc.

Edytowane przez davvid

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WItam

 

Szukam routera z Wifi cenowo do 200zł. Posiadam lacze netia 6mb. (Annex A - bo razem z modemem sagem fast 800) Najlepiej zeby byl na 2 lata dobrze trzymal sygnal i nie rozlanczal sie .

 

Pozdro i czekam na pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zakupiłem sobie modem TP-Link TD-8840T i WRT54Gl :) teraz tylko wgrac tomato i jazda :D

 

przeszukalem caly temat i nie znalazlem odp - czym rozni sie model TD-8840 od 8840T ??

 

Czy jest gdzies opis jak poprawnie i najlepiej skonfigurowac Tomato ;)?

 

P.S czy po aktualizacji oprg na tomato bedzie mozna ustawic podzial sieci ze np moj komp ma 70% netu a 2 pozostale po 15% ?

Edytowane przez wojooo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Za kilka dni będę miał Neostrade 6 mb/s (przechodzę z Vectr - przeprowadzka :( ) i tu pojawia się problem. Do tej pory mój komputer służył za serwer udostępniając połączenie Laptopowi. Jednak w nowym domu chciałbym kupić router, aby mój PC nie musiał być ciągle włączony. Jako, że nigdy nie miałem routera, ani Neostrady nie wiem co i jak.

 

Tak więc, potrzebuje Router do Neostrady 6 mb/s, dzielący połączenie na dwa komputera, za pomocą skrętki + telefon, lub trzeci laptop na wi-fi (od czasu do czasu). Mam około 300 zł (+-20 zł) i proszę o pomoc w wyborze.

 

Dodam, iż na Routerze musi się dać przekierować porty, ale to chyba standard i nie może się dusić przy p2p (Torrent 20 - 60 połączeń). W ogóle zależy mi na bezawaryjnej pracy, tak aby się nie wieszał bo go przez okno wyrzucę ; )

 

Zastanawiam się nad Asus WL-500gP V2, nieco drogi, ale jak wart swojej ceny to bym go kupił. jednak czy można do niego wgrać Tomato? Czy jest to jakaś inna wersja. Dokładnie chodzi mi o ten: http://www.agito.pl/routery-wi-fi/asus-wl-...CFRISzAode20TmA

 

Pozdrawiam,

Edytowane przez lycone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WITAM

 

Poszukuję dobrego routera pod UPC, który będzie obsługiwał standard N i będzie miał stosunkowo daleki i mocny zasięg.

 

Tak jak w temacie jestem dosyć poważnie zainteresowany zakupem routera spod znaku Edimax'a:

 

http://www.ceneo.pl/;0031881754;02311.htm

 

http://www.ceneo.pl/;0031749325;02311.htm

 

Zastanawiam się nad tymi dwoma modelami i jedyna różnica jaką znalazłem między nimi to to, że BR-6574N jest routerem gigabiotwym. No i teraz pojawia się pytanie: co to daje i czy jest to warte dokładania 50zł do rutera? Czy ten Gigabitowy router ma wpływ na lepszy zasięg Wi-Fi? Co tak naprawdę daje ten router Gigabiotwy?

 

Jeśli macie jakieś inne propozycje w tej cenie i z takimi samymi parametrami lub lepszymi, to chętnie ich posłucham...

 

Pozdrawiam i z góry wielkie dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam potrzebuję routera który podzieli neta 8mb/s, 6mb do mojego kompa i 2 do siostry laptopa.Mój net to osiedlówka podlaczany za pomocą rj-45(dsl?).Co możecie mi polecić do 100zł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam :)

 

Jaki polecacie kupić router koniecznie z wi-fi do osiedlowej kablówki ??

 

Podłączonych będzie od 2 do 3 laptopów przez wi-fi max,w przyszłości dojdzie może max. 1 komputer który będzie podłączony przez wi-fi albo przez lan

 

Kiedyś miałem LinkSys WRT 54 G ver 6 podajże i byłem bardzo zadowolony,dodam że zależy mi na dużej mocy ponieważ router będzie używany po przeprowadzce w bardzo dużym mieszkaniu (150m2) gdzie jest 5 pokoji.

 

Co polecacie ?? Cena bez większego znaczenia,ale wolałbym nie wydać więcej jak 250-300 złotych,a najlepiej jak bym nie wydał więcej jak 200 :)

 

Dodam że tomato mnie nie interesuję,ma po prostu działać i tyle ,no i się nie zawieszać w P2P i normalnej domowej pracy ! :)

 

Pozdrawiam

 

ps. czy

D-Link DI-524 za 118 złotych to dobry wybór ?(podobno były problemy ze zrywaniem wi-fi i nowy soft nie zawsze pomagał) ew. D-Link DIR-300 za 160 złotych ? Czym one się różnią pozatym że to tego Dir 300 można wgrać coś typu tomato jak dobrze zrozumiałem z 1 strony topicu ?

Edytowane przez symbianos88krk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście bym kupił Linksysa WRT54GL i w razie potrzeby zmienił anteny. W inne wynalazki się nie bawię. Chyba, że na 2 kompy w domu to TPlink bo tani jest. Wprawdzie DIR-300 (ja widzę za 131zł) nie jest zły i tańszy od Linksysa, to jednak nie czuć w nim wpływu Cisco.

Edytowane przez Szawel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...