Skocz do zawartości
PartyBOY

Jaki Router Kupić ?

Rekomendowane odpowiedzi

Z tego względu, że oryginalny soft Ovi nie jest najwyższych lotów i trzeba do niego wgrywać "z marszu" Tomato bądź DD, a nie wszyscy tego chcą.

Oraz nie, nie jest to "to samo" co WRT54GL, choć istotnie jest bardzo podobny, jednak różni się choćby standardem nadawania.

Edytowane przez Szawel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha więc soft oryginalny WRT54GL jest wart rozpatrywania ? WRT54GL kupuje się raczej wyłacznie, aby od razu po zakupie zmienić soft. To samo w WL-1600GL. Po to są te routery, skoro produent umieścił otwarty kod źródłowy oprogramowania to nic mądrzejszego jak wgranie alternatywy nie istnieje. Ponadto tak WL-1600GL to to samo co WRT54GL, nie wiem co masz na myśli mówiąc "standard nadawania". Dalej, jeśli mogę mieć tomato, kamikaze, bądź dd-wrt na jednym i drugim tak samo dobrze działające to dlaczego mam kupować coś co kosztuje 70zł drożej ?

 

Reasumując oryginalny soft ovisa jest tak samo badziewny jak linksysa, ergo wybieram więc tańszy sprzęt.

Edytowane przez lgolebio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EU od nie EU różni się tylko ilością kanałów WiFi, co Tobie różnicy nie zrobi.

Co do anten, nie bez powodu w N stosuje się 3 anteny dla połączeń wielokanałowych (mimo). Analogicznie co 2 anteny to nie 1 ;) Gdzie można uzyskać G+.

 

Co do oryginalnego softu Linksysa. Mam w domu jednego GL (konkretnie w piwnicy) na oryginalnym i jakoś problemów nie stwarza. Nie był resetowany już prawie rok. Więc jak ktoś się nie bawi w QoS, to bym aż tak nie psioczył.

Edytowane przez Szawel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuje router wifi z modemem do neostrady. Sam juz nie wiem na co się zdecydowac nie potrzebuje niewiadomo jakich funkcji bo ma to służyc do podłączenia pc przez skretke i 3 lapki przez wifi. Zastanawiam sie nad linksysem lub tp-link.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WRT54GL

WRT54GL-EU

WRT54GL-UK

WRT54GL-TM

 

To są wszystko te same routery, czym się więc różnią ? Niczym, no poza zasilaczem (w UK ma inną wtyczkę), EU to wersja 'European" a więc z "ludzką" wtyczką. A co oznacza TM ? Nic, no jedynie to, że kiedyś w niemczech T-Mobile sprzedawał te routery pod swoją marką, z własnym softem o ile dobrze pamiętam. Tylko w tej wersji zmieniony został przez nich bootloader, który uniemożliwiał zmianę oprogramowania na alternatywne, oczywiście do czasu gdy w sieci pojawiły się tutoriale jak zmienić bootloadera za pomocą JTAG i już wersja TM poległa. Pod kątem hardware'u są to wszystko te same urządzenia.

Edytowane przez lgolebio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak się mylicie. Nie pamiętam który (EU czy non EU) ma więcej kanałów WiFi (bodaj o 2). Lecz to chyba jedyna różnica i nie odczuwalna dla użytkownika. Więc nie ma to znaczenia.

Edytowane przez Szawel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, chciałbym kupić jakis tani router, na allegro upatrzyłem sobie ten http://allegro.pl/item722154408_tp_link_tl...4ghz_4xlan.html , ale na routerach wogole się nie znam. Do routera będzie podłączony jeden komp przez kabel i laptop przez wi-fi. Jeśli ten router jest kiepski do możecie polecić coś w do 100 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Muszę zakupić router z wbudowanym modemem ADSL, Annex A, wejście RJ-11 oraz radiową kartę sieciową na PCI do drugiego komputera oddalonego o ok. 12 metrów (4 ściany - pustaki).

 

Co byście polecili? Sporządziłem taką oto listę, ale oczywiście nie ograniczam się do wymienionych poniżej modeli routerów i kart!

 

Cena - chciałbym, aby całość zmieściła się lub - gdy naprawdę warto (stadnard "n"?) przekroczyła nieco 300 zł.

 

Routery:

 

Linksys WAG54G2-EE - b/g, WPA2, antena wewn. 2 dBi

 

PENTAGRAM Cerberus P6331-6 - b/g, WPA2, 5 dBi

 

Pentagram Cerberus ADSL/DSL (P 6341) - b/g/n, WPA2, 3 dBi

 

D-Link DSL-2640B - b/g, WEP

 

ASUS WL-AM604G - b/g, WPA

 

Edimax AR-7265WNA - b/g/n, WPA2, 3 dBi

 

Edimax AR-7084gA - b/g, WPA2, 4 dBi

 

Tp-Link TD-W8901G - b/g, WPA2, 5 dBi

 

Tp-Link TD-W8910G - b/g, WPA2, 5 dBi

 

---------------------------------------------------------------------

 

Karty sieciowe:

 

TP-Link TL-WN551G - b/g, WPA2

 

Edimax EW-7727In - b/g/n, WPA2

 

Linksys WMP54G-EU - b/g, 5 dBi

 

TP-Link TL-WN851N - b/g/n, WPA2

 

---------------------------------------------------------------------

 

Dziękuję za wszelką pomoc i opinie!

 

edit: Nieaktualne, ale listę zostawię, może się komuś przyda.

Edytowane przez Mike L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam! potrzebuje dobry i tani router do osiedlowki 16mbit ! net bedzie podlaczony do stacjonarnego po kablu i chce udostepnic max 2mbit przez WiFi na lapka mojej mamy( naszaklasa,rachunki i czasem skype) ktory z routerow wymienionych w FAQ bedzie sie do tego najlepiej nadawal??!! pytam bo akurat w tym temacie jestem calkowicie zielony :D (najlepiej jak nie trzeba bedzie za duzo bawic z nim w ustawianie :D

Edytowane przez dr@bollo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A powiedzcie mi jaka jest różnica między Linksysem WRT54G2 od WRT54GL ? Obudowa?

I jeszcze jedno... w PCProjekcie jest właśnie G2 za 180 PLN a 10 złotych tańszy jest WRT120N-EE ma N-kę - co to jest? ...Gubię się w tych oznaczeniach (pewnie nie jeden)

Z góry dzięki za odpowiedź, bo akurat jestem na kupnie routerka, i tak się waham jeszcze co do tego Ovislinka...

Edytowane przez borsuk_1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W domu mam sieć na 2x WRT54G z DDWRT i całkiem fajnie się sprawują. Ale przez rok akademicki mieszkam w Krakowie i potrzebuję czegoś do podziału Astera. Kasa jest (powiedzmy do 300zł), więc chciałem spróbować czegoś z bajerami:

-wifi 802.11n

-gigabit ethernet

-port usb dla dysków udostępniających pliki po lanie i ewentualnie potrafiących coś ściągać z sieci.

 

W sumie nie musiałbym mieć wszystkiego z tej listy, ale byłoby miło.

 

http://allegro.pl/item759803159_nowy_belki...sb_gigabit.html

To mi pierwsze wpadło w oko, głównie ze względu na przystępną cenę. Jakieś opinie o nim/propozycje czegoś lepszego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Szukam routera do UPC 50 Mb/s . Net będzie dzielony na 5 notebooków(wifi) w obrębie mieszkania 78 m^2. Nie znam się zbytnio na tych rzeczach, ale fajnie by było jakby dynamicznie przydzielał prędkość, nie żeby jedna osoba ściągała a reszta już chodzić po necie nie mogła. Bo z tego co się orientuję to UPC do tej wersji internetu daje chyba router bez wifi i trzeba swój router kupić z wifi żeby mieć bezprzewodowego neta tak? I najlepiej tak do 200zł żeby był :).

http://x-kom.pl/index.php?show_prod=46524 takie coś byłoby ok?? Bo chciałbym, żeby był w tej nowej technologii bo w notebookach mamy wszyscy wifi n

Edytowane przez karaś1990

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...