Skocz do zawartości
PartyBOY

Jaki Router Kupić ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Potrzebuje modem zrouterem do Netii 16mb na linii Netii (PPPoE). Musi mieć WiFi-N oraz możliwie nie świrować przy dużej ilości połączeń. Musi mieć też dobry zasięg, aby pokrył trzy piętra w domku jednorodzinnym. Widziałem jakieś wynalazki Belkin, Netgear jednak bez modemu. Pułap cenowy do 300zł.

 

Prosiłbym o dwa typy, bez oraz z USB (aby można podłączyć dysk twardy i udostępnić go w sieci).

 

podlaczam sie pod to pytanie rowniez szukam czegos takiego pod netie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Potrzebuję router do neostrady. Wymagania:

- wbudowany modem

- wifi (milo by było gdyby działało na pietrach i w ogrodzie)

- 4x rj45

- dynamiczny podział pasma (chciałbym ustawić max i min dla każdego z komputerów. Jeśli jest taka możliwość to ustawienie min nie powinno ograniczać pasma jeśli drugi komputer jest odłączony albo nie korzysta z internetu - wtedy ta część pasma przechodzi "potrzebujący" komputer. Miła by była także możliwość ustawienia priorytetów dla poszczególnych komputerów)

- obsługa przez www

- QoS mile widziany

- cena do około 300zł

- firma Cisco lub Linksys (czyli w sumie tez Cisco...)

- możliwość dołączenia drukarki do sieci (udostępnienie jej) mile widziane, ale nie jest koniecznie

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ ble007

Tutaj ma QOS: PENTAGRAM Cerberus NEOSTRADA - Router WiFi wys.24h (1015871639) - Aukcje internetowe Allegro

 

I powinieneś mięć możliwość podziału pasma właśnie w QoS'ie może nie do końca tak jak oczekujesz, ale cena jest przyjazna ;)

Coś więcej to tak jak pisze kolega, od 200zł

Edytowane przez Grinch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy do czego.

Jeżeli będzie to łączyć PC lub laptopa który ogarnia 802.11n to bym coś brał w tej technologii.

W przyszłości może się przydać, dodatkowo zapchane pasmo 2,4GHz też robi swoje. Zależy gdzie się mieszka itp.

 

Ogólnie na pewno router podoła i będzie śmigał bardzo dobrze. Nie napisałeś czego oczekujesz od takiego urządzonka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tydzień temu nabyłem TP-Linka (widoczna cena obowiązuje przy zakupie przez internet, dałem 115zł). Prosta i szybka konfiguracja i działa bez problemu. Mam Neo 1Mb/s i pod ruter podpięty jest na stałe stacjonarny i jeden laptop po WIFI, czasem jeszcze na telefonie coś sprawdzę w sieci, kiedy oczywiście jestem w domu. Mieszkanie ma 54m2 i bez problemu na całej powierzchni jest idealny zasięg. Nic więcej mi w nim nie potrzeba, choć ma całkiem sporo opcji.

Nie mam niestety w domu sprzętu z Win 7 x64, ale dlaczego miałby nie działać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukuję taniego routera do domu, podłączone będą dwa PC kablem, xbox360 i 1-2 lapki po wifi. Internet jest doprowadzony skrętką (czyli router xDSL?). Przeznaczenie modemu - oczywiście podział internetu. Użytkownicy często grają w gry online. Ogólnie na stałe podłączone będą pecety i xbox, laptopy okazyjnie (podłączyłbym je kablem, ale jak sie chce pograc nei mam w pokoju tyle miejsca aby wszyscy wygodnie się zmieścili).

 

Chciałbym wydać jak najmniej(powiedzmy do 150zł), ale jeśli warto to mogę trochę dołożyć (do tych 200-250). Kompletnie się na tym nie znam, dlatego proszę o rade.

 

Co powiecie o D-Link Wireless N Router DIR-635? Spełni moje oczekiwania, a może przepłacam i moje wymagania spełni coś tańszego?

Edytowane przez michu98

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam potrzebuje jakiś tani i dobry router do neostrady. Do kompa stacjonarnego ma isc po kablu a do telefonu potrzebuje wifi v802.11 b/g. Chcee żebym zasięg w telefonie miał w całym domu tj na 2 piętrach. co polecicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukuje routera, który obsłuży:

- komputer stacjonarny

- dwa laptopy

- telefon Samsung i5700 (Wi-Fi)

 

Posiadam Internet 8Mb/s (po 22:00 16Mb/s) modem WebSTAR EPC2100 SERIES

 

Chciałbym, aby Wi-fi było dostępne w ogrodzie i na piętrze (nie wiem jak to inaczej napisać =])

 

Szczerze mówiąc nie znam się na sieci.

 

Cena powiedzmy do 350zł za router + wszystko co będzie mi potrzebne do podłączenia

 

PYTANIE:

Czy laptopy też będą „podłączone” do Internetu przez Wi-Fi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczów.

 

Mam wielką prośbę do was, chcę kupić Router Wi-Fi g/g/n i nie wiem z jakiej firmy są dobre i jakie modele.

Chciałbym zmieścić się do 250zł ale jak coś będzie ponad to zawsze można troszkę dołożyć ;)

 

Korzystam z łącz Dialogu (aneks B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jakie jest najlepszy router z Wifi Linksysa/Sisco pod Tomato - DO NEOSTRADY. Podobno nie wszystkie routery pasuja do neostrady... dlatego wolę zapytać.

Oczywiście ma mieć wbudowany modem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jakie jest najlepszy router z Wifi Linksysa/Sisco pod Tomato - DO NEOSTRADY. Podobno nie wszystkie routery pasuja do neostrady... dlatego wolę zapytać.

Oczywiście ma mieć wbudowany modem.

 

Te dwie opcje siebie wykluczają. Ile zł chcesz na to przeznaczyć?.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te dwie opcje siebie wykluczają. Ile zł chcesz na to przeznaczyć?.

 

Przepraszam, ze nie odpowiadalem, ale mialem chwilowe problemy z inetrnetem...

Chciałbym przeznaczyć do 200-300zł. Zależy mi bardzo na dynamicznym podziale pasma (takim jakie oferuje wlasnie tomato). Linsys/Cisco nie produkuje takich modemow wifi w "normalnej" cenie?

Rozumiem, ze Linksys WRT54GL nie ma wdubowanego modemu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam taki problem:

 

Posiadam router Linksys WRV200. Rozdziela on internet po lan oraz puszcza w świat wifi dla laptopów. Ostatnio kupiłem tv (w drugim pokoju) z opcją netu i chciałem i jego podłączyć do sieci. Wymyśliłem, że kupię drugi router z funkcją AP, ustawię go tylko w tryb AP, wpiszę dane do mojej sieci wifi i podłączę skrętką do tv. Czy to jest dobre rozumowanie (tzn. czy jest to możliwe)?

 

Czy te routery się nadają do takiego wykorzystania:

Router TP-LINK TL-WR740N WiFi N SKLEP Wwa (1069431114) - Aukcje internetowe Allegro

++ Router TP-LINK TL-WR340G Wi-Fi DSL UPS GW24 ++ (1074917428) - Aukcje internetowe Allegro

 

Jeśli nie, albo po prostu są słabe (nie znam tej firmy) to co mi polecacie?

Oczywiście najlepiej jak najtaniej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!Dziś muszę kupić router do neostrady 10mbit... mam troszkę ograniczony budżet dlatego do wyboru mam tylko te 3 routery... o z nich najlepiej wybrać?

ASUS RT-G32

 

D-LINK DL-524

 

TP-Link TL-WR340G

 

proszę o pomoc:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!Dziś muszę kupić router do neostrady 10mbit... mam troszkę ograniczony budżet dlatego do wyboru mam tylko te 3 routery... o z nich najlepiej wybrać?

ASUS RT-G32

 

D-LINK DL-524

 

TP-Link TL-WR340G

 

proszę o pomoc:)

 

Z tych to 524 weź, ewentualnie jak możesz dołożyć te parę złotych, to kup DIR-300 (też D-Link) - możesz mu załadować alternatywne oprogramowanie które podnosi trochę użyteczność i "stabilność"... Rozumiem, że modem z RJ45 już masz ?

 

PS. jak bardzo masz ograniczony ten budżet ?

Edytowane przez Wreq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tych to 524 weź, ewentualnie jak możesz dołożyć te parę złotych, to kup DIR-300 (też D-Link) - możesz mu załadować alternatywne oprogramowanie które podnosi trochę użyteczność i "stabilność"... Rozumiem, że modem z RJ45 już masz ?

 

PS. jak bardzo masz ograniczony ten budżet ?

 

Hej!

Mam około 120zł... a dziś chciałem coś kupić np w media m. bo tam się wybieram ewentualnie allegro...modemu z rj45 nie mam,czy jest konieczny?Teraz mam liveboxa i jest on podpięty do karty sieciowej...

(rozumiem że te co podałem nie mają ADSL tak? i dlatego pyt o modem?) jeśli tak to potrzebuje coś w tej cenie tak żeby było kompletnym rozwiązaniem.

Edytowane przez XsAnThE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej!

Mam około 120zł... a dziś chciałem coś kupić np w media m. bo tam się wybieram ewentualnie allegro...modemu z rj45 nie mam,czy jest konieczny?Teraz mam liveboxa i jest on podpięty do karty sieciowej...

(rozumiem że te co podałem nie mają ADSL tak? i dlatego pyt o modem?) jeśli tak to potrzebuje coś w tej cenie tak żeby było kompletnym rozwiązaniem.

 

Livebox ma wbudowany modem adsl - a routery nie... czyli jeśli chcesz zastąpić czymś livebox'a, to musi to być coś z wbudowanym modemem - a te które wymieniłeś (i który ja podałem) takimi nie są... Koszty niestety są w tym wypadku wyższe... szukaj np.: TP-Link TD-W8910G, D-LINK DSL-2640R albo Netgear DG834G - one powinny być w media w rozsądnych cenach...

 

Albo - http://allegro.pl/item1082403888_router_wifi_adsl_tp_link_td_w8901g_neostrada_netia.html

Edytowane przez Wreq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Livebox ma wbudowany modem adsl - a routery nie... czyli jeśli chcesz zastąpić czymś livebox'a, to musi to być coś z wbudowanym modemem - a te które wymieniłeś (i który ja podałem) takimi nie są... Koszty niestety są w tym wypadku wyższe... szukaj np.: TP-Link TD-W8910G, D-LINK DSL-2640R albo Netgear DG834G - one powinny być w media w rozsądnych cenach...

 

Albo - Router WiFi ADSL TP-LINK TD-W8901G NEOSTRADA NETIA (1082403888) - Aukcje internetowe Allegro

 

Ok dzięki wielkie :)

Na miejscu w skelpie mam do kupie PENTAGRAM Cerberus [P 6331-4A] lub TP-Link TD-W8910G co lepiej z tych dwóch wybrać?

Edytowane przez XsAnThE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Potrzebuję rady. Chcę kupić ruter do mojego mieszkania: 3 pokoje. Łącze około 6mbps (w nocy 8). Musi pozwalać na dostęp bezprzewodowy (z racji tego, że czasem kilka lapków się pojawia).

Zastanawiam się nad dwoma opcjami:

D-link DIR-300 jako tania opcja

Linksys WRT54GL - droższy, ale lepsza jakość.

 

Czy warto dopłacać do linksysa jeśli łącze nie jest takie duże? Dodam, że do rutera podpiety będzie też stacjonarny komputer na stałe. Chciałbym aby ruter rozdzielał łącze dynamicznie. Tzn. jeśli jest tylko stacjonarka to ma całe łącze dla siebie. Jak podłączy się jakis lapek przez wifi to, żeby przydzielał łącze wg potrzeb.

 

Ważne, żeby cena oscylowała wokół max 200PLN, ale nie pogardzę tańszą opcją.

 

pozdrawiam

m

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...