Skocz do zawartości
PartyBOY

Jaki Router Kupić ?

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie chce wresazcie kupic rourter pod laptopa i telefon. Mam pytanie czy zlapie mi zasieg na 1 pietrze jesli router dam na 2 pietrze ? Myslalem nad TP-Link TD-W8910G ze wzgledu na antene 5dBi. Chyba ten model jest najsilniejszy w porownaniu do routerow w podobnych pieniadzach ? Chyba ze polecicie cos innego ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie używam pożyczonego TD-W8910G v2 0000235b

Dom 2 piętra, parter, piwnica. Ruter stoi na 1-wszym piętrze przy jednej ze ścian zewnętrznych. Wifi łapie na całym parterze, 1 i 2-gim piętrze, kawałkiem w piwnicy (jednak ogranicza prędkość). Obejmuje też taras i kawałek działki.

Wcześniej miałem najdroższego pentagrama w podziałem pasma, niby antena taka sama a wifi obejmowało jakieś 1/3 mniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam routera WiFi pod Neo, a wiec Annex A. Niestety w bridge sie bawic juz nie moge, bo moj Pentagram zaczyna siadac w upały, wiec chce wziac cos odrazu pod Neo, bez zadnych "bridgów". W temacie wyczytalem, ze warty zainteresowania jest NETGEAR DG834G, a i przykuł moja uwage Linksys Wag200G (podobno legenda). Patrze raczej za uzywanymi i widze, ze kolo 100zł spokojnie moge oba dostac. Ktory z nich jest lepszy jesli o zasieg chodzi ? Przy okazji mam pytanko, czy moze w okolicy 100zł bylby juz jakis router w standardzie N i annexie A ?

Edytowane przez DziubekR1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężko będzie coś wyrwać, nawet używanego z N i adsl'em... NETGEAR DG834G jest ok - zwłaszcza po zmianie softu na alterntywny...

Edytowane przez Wreq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Spalił mi się modem w routerze Linskys Wag200 i szukam czegoś nowego.

Co możecie mi polecić ? Mam kilka typów który byłby najlepszy

 

1. Edimax AR-7266WnA

Edimax AR-7266WnA Router ADSL Wifi Neostrada N300 (1135148213) - Aukcje internetowe Allegro

 

2. TP-Link TD-W8960N

TP-Link TD-W8960N ADSL NEO NETIA 300Mbps od reki (1143588222) - Aukcje internetowe Allegro

 

3. Pentagram P 6341 Cerberus

PENTAGRAM Cerberus P 6341 802.11 N 300M ADSL / DSL (1102429515) - Aukcje internetowe Allegro

 

4. NETGEAR DGN2000

SALON NETGEAR DGN2000 ADSL router N WiFi WAWA (1107710538) - Aukcje internetowe Allegro

 

5. D-Link DSL-2740B

D-Link DSL-2740B Router WiFi Modem ADSL 300Mbps (1128271989) - Aukcje internetowe Allegro

 

5 D-link poszło aż 15 sztuk więc się zastanawiam nad nim czy jest taki dobry ?

Co będzie najlepsze zależy mi na zasiegu i prędkości przesylania po wifi z kompa na kompa.

Napewno musi też być nizawodny ,aby się nie restartował.

Napewno chciałbym aby router miał większy zasieg jak Linksys wag200 ponieważ na podwórku przy altanie zasie był już na granicy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Szukam solidnego routera z modemem do Netii na linii Netii czyli chyba Annex B. Obowiązkowo WiFi N, musi dobrze znosić dużą ilość połączeń. Wiem że WiFi N ma lepsze pokrycie i zasięg, lecz nie wszystkie urządzenia mam w tym standardzie (3 piętra), więc jakaś dodatkowa antenka czy lepsza elektronika była by bardzo fajna. Wbudowany switch conajmniej 4 porty, moga być 1gbit lecz nie muszą (a i nie chce musieć się bawić w instalacje alternatywnych softów)

 

Cena do 400-450zł (co nie znaczy że musi tyle kosztować ;)) Dzięki za ew odpowiedzi.

 

 

Mam obecnie ten standardowy router od netii za 99zł, ma bardzo słabe wifi, często się zatyka.

Edytowane przez EP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uzywam BT Hub od mojego dostawcy internetu czesto trace polaczenie w BBC2 ,i podobno jest to spowodowane wlasnie moim HUB'em (tak przynajmniej poqwiedzieli mi goscie z EA) chce kupic jakis dobry router.

Czy ta zabawka jest ok Belkin F5D8632UK4A 300Mbps N1 Vision Wireless ADSL2+ Modem/Router [F5D8632UK4A] Broadband Routers (BT) ?

Czy szukac czegos innego.

Max chce wydac £70 - im mniej tym lepiej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak mam ADSL, wyswietlacz do niczego mi nie jest potrzebny ale ten co ja podalem ma chyba szybsze lan porty.

A jesli nie kupowalbym w tym sklepie to ten Belkin caly czas jest spoko?

Edytowane przez Blackwhite

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję czegoś stabilnego i mocnego pod Chello. Mam mniej więcej 2 stówy (+/-). Sam dla siebie mam WRT54GL i jestem zadowolony, ale kupowałem jakiś czas temu, może teraz jest coś równie fajnego :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardziej zalezy mi na stabilnosci i tym, zeby w koncu BBC2 mi sie nie rozlaczalo :P

Zasieg tez wazny, ale nawet ten Belkin mi styknie.

Ok w takim razie , ktory lepszy TPlink czy ten Belkin co linka podalem?

Krotka pilka.

thx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TP-Link byle nie 8901G. Kupiłem wczoraj, dzisiaj podłączam, loguje się po IP wszystko klasa i jakie zdziwko router zgłasza się jako zupełnie inne urządzenie (takie zielone menu jeśli ktoś miał podobnie) i kompletnie brak opcji PPPoA. 1,5h stracone na poszukiwania, resety i próbę dostania się do ustawień programem z płyty (który oczywiście też nie działa bo nie udało mu się połączyć z urządzeniem ani jeden raz na jakieś 20-30 prób). W końcu po takim czasie i którymś twardym resecie urządzenie zaskakuje i tu niespodzianka, menu nie jest zielone tylko pomarańczowe i wygląda dokładnie tak jak w instrukcji (tak tak, zapomniałem napisać że układ tego zielonego był kompletnie inny od instrukcji). Oczywiście wszystkie opcje na miejscu, no więc robię swoje, ustawiam loginy hasła. Łączy mnie z netem, wszystko klasa. Dla testu wypinam zasilania, też powraca do połączenie czyli gitara. No to zmywam się do domu, po jakiś 2h telefon. Internet nie działa, kontrolki palą się prawidłowo a łącza niet. Z racji tego że było już późno to walki ciąg dalszy jutro, postaram się zdać relację, no chyba że w ciągu dnia kupię jakiś inny router bo mam wrażenie że z tego to już nic nie będzie. Ma jakieś rozdwojenie jaźni i problem z zapamiętaniem ustawień.

Pozdrawiam i mam nadzieję, że komuś to pomoże w dokonaniu wyboru.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czy przy modemie TP-Link TD-W8910G i netii 2mb nie bedzie problemu z transferem. Tzn obecnie mam Thomsona speed toucha + cfos + jakos zmienione sterowniki do modemu. Chyba chodzi o cos z PPPoE i PPPoA - podam przyklad bez tych "kombinacji" download spada gdy upload zaczyna mocniej leciec - zapycha sie. Czy bede mial problemy ze spadkami transferu jesli bede uzywal tylko TP-Link TD-W8910G.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czy przy modemie TP-Link TD-W8910G i netii 2mb nie bedzie problemu z transferem. Tzn obecnie mam Thomsona speed toucha + cfos + jakos zmienione sterowniki do modemu. Chyba chodzi o cos z PPPoE i PPPoA - podam przyklad bez tych "kombinacji" download spada gdy upload zaczyna mocniej leciec - zapycha sie. Czy bede mial problemy ze spadkami transferu jesli bede uzywal tylko TP-Link TD-W8910G.

 

Przy takiej prędkości nie...

 

TP-Link byle nie 8901G. Kupiłem wczoraj, dzisiaj podłączam, loguje się po IP wszystko klasa i jakie zdziwko router zgłasza się jako zupełnie inne urządzenie (takie zielone menu jeśli ktoś miał podobnie) i kompletnie brak opcji PPPoA. 1,5h stracone na poszukiwania, resety i próbę dostania się do ustawień programem z płyty (który oczywiście też nie działa bo nie udało mu się połączyć z urządzeniem ani jeden raz na jakieś 20-30 prób). W końcu po takim czasie i którymś twardym resecie urządzenie zaskakuje i tu niespodzianka, menu nie jest zielone tylko pomarańczowe i wygląda dokładnie tak jak w instrukcji (tak tak, zapomniałem napisać że układ tego zielonego był kompletnie inny od instrukcji). Oczywiście wszystkie opcje na miejscu, no więc robię swoje, ustawiam loginy hasła. Łączy mnie z netem, wszystko klasa. Dla testu wypinam zasilania, też powraca do połączenie czyli gitara. No to zmywam się do domu, po jakiś 2h telefon. Internet nie działa, kontrolki palą się prawidłowo a łącza niet. Z racji tego że było już późno to walki ciąg dalszy jutro, postaram się zdać relację, no chyba że w ciągu dnia kupię jakiś inny router bo mam wrażenie że z tego to już nic nie będzie. Ma jakieś rozdwojenie jaźni i problem z zapamiętaniem ustawień.

Pozdrawiam i mam nadzieję, że komuś to pomoże w dokonaniu wyboru.

 

Zrób sobie upgrade firmware -> Download

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez mi to przyszło do głowy zrobić update. Dzwonię dzisiaj do gościa żeby się umówić na wizytę a on mi że net wrócił po jakimś czasie sam. Ciekawe na jak długo? :D Tak czy siak o update trzeba będzie pomyśleć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mój problem polega na tym, że potrzebuje podzielić internet na kilka kompów.

Internet mam przez usługę DIALOGmedia (TV + internet).

Kabel telefoniczny z Dialogu wchodzi do modemu ASMAX AR-804MP a w nim do pierwszego portu ethernetowego podpięty jest komp a do drugiego portu również kablem RJ45 podpięty jest dekoder TV. W takiej konfiguracji wszystko jest OK - działa net i jest TV.

Chciałbym udostępnić neta jeszcze na kilka kompów i tutaj jest problem. Mam router LinkSys WAG200G (Annex B) i nie wiem jak go do tego skonfigurować.

Z tego co wyczytałem to na tym routerze nie da się tego zrobić i powinienem kupić jakić router xDSL (mój jest SDSL czyli modem+router).

Proszę o wszelkie wskazówki, jaki router kupić.

Czy któryś z tych będzie dobry ?

OVISLINK AirLive (IP-1000R) ROUTER 1xWAN 4xLAN Wir - PS Computer: SIECI, Routery (Ovislink)

OVISLINK IP-1000R v2 Router 1x WAN 4x LAN IP-1000R V2 - PS Computer: SIECI, Routery (Ovislink)

LINKSYS WRT54GH-EU Wireless Router 4xLAN 54Mb - PS Computer: SIECI, Routery (LINKSYS)

NETGEAR RP614EE xDSL/Kabel Router RP614EE - PS Computer: SIECI, Routery (NETGEAR)

I jak go skonfigurować ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt - póki co, nie da się zastąpić asmaxa tym linksysem - nie obsługuje multicast'a...

Weź sobie TP-LINK'a TL-WR340G - w zupełności Ci wystarczy, no i ma wifi'ka...

Kabelkiem łączysz pierwszy port z asmaxa (2 i 3 są zarezerwowane dla TV), z portem WAN routera...

 

W ustawieniach WAN (routera) dajesz:

Typ połączenia: PPPoE,

Login i hasło z dialogu,

Static DNS Server "enabled",

Primary DNS Adress: 217.30.129.149,

Secondary DNS Address: 217.30.137.200,

 

powinno działać...

Edytowane przez Wreq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prosta sprawa, potrzebuje routera z modemem Neostrady. Priorytet to stabilność bo będzie pracował w biurze (komputer i terminal pos). Nie musi mieć wifi czy qos, za to mile widziana będzie niska cena. Co możecie mi polecić?

Edytowane przez westsajd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...