Skocz do zawartości
PartyBOY

Jaki Router Kupić ?

Rekomendowane odpowiedzi

Potrzebuje malej pomocy w wyborze routera:

1.Chciałbym podłączyć do niego drukarke(zebym nie musial przelaczac pomiedzy laptopy a stacjonarny) Samsung ML-2010

2.Laptopa w porywach do 2

3.1 stacjonarny komputer

Wybrałem takie 2 tylko zastanawiam sie czy na pewno spelnia moje wymagania.Opisy na aukcjach bywaja różne.

 

Edimax Router 3G-6200n UMTS HSDPA+ WiFi USB 3G GSM (1169640860) - Aukcje internetowe Allegro

 

D-Link DIR-635 Router WiFi 300Mbps Port USB Print (1199183750) - Aukcje internetowe Allegro

 

Nie ukrywam ze tanszy pasowalby bardziej.

 

Kwestia tego, jak duży zasięg chcesz mieć na tym wifi i jaką prędkość... Edimax ma jedną antenę i prędkość po wifi: 150Mbps, D-Link ma trzy wymienne anteny (przydatne jak chcesz sygnał np: na ogród przesłać) i prędkość po wifi; 300Mbps...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krótkie pytanie - tp link td 8840 dzielnie dotychczas działajacy w tandemie z dir-300 odmowil w koncu posluszenstwa.

 

Jako że 8840 na allegro jest w ilosciach szczatkowych, jakimi modelami z niskiej półki można go zastąpić? Najchętniej wydałbym dosłownie kilkanascie złotych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozejrzyj się za ST 516 (v6 najlepiej), kilka mc temu, kupiłem go za ~40zł z wysyłką, bo we wspomnianym przez Ciebie Tp-linku pingi mnie wkurzały ;). Dodatkowo na tym modemie można podciągnąć prędkość synchronizacji, przy słabych parametrach.

 

Btw. miałem kiedyś identyczne zestawienie tylko,z tym, że, dlink odmówił współpracy.

Edytowane przez carek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam routera xDSL,zasięgiem ma obejmować mieszkanie 70m2 , podłączone będą 2PC kablem, laptop i telefon bezprzewodowo. Łącze to 2mbit, wykorzystywane głównie do gier online (HoN, Cs, Starcraft 2, Diablo2), download, przeglądanie neta, YouTube (priorytety w takiej kolejności ;) ), . Budżet to do 150zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam routera xDSL,zasięgiem ma obejmować mieszkanie 70m2 , podłączone będą 2PC kablem, laptop i telefon bezprzewodowo. Łącze to 2mbit, wykorzystywane głównie do gier online (HoN, Cs, Starcraft 2, Diablo2), download, przeglądanie neta, YouTube (priorytety w takiej kolejności ;) ), . Budżet to do 150zł.

 

TP-LINK TL-WR841ND - ma N'ke i wymienną antenę... Cena około 120zł...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozejrzyj się za ST 516 (v6 najlepiej), kilka mc temu, kupiłem go za ~40zł z wysyłką, bo we wspomnianym przez Ciebie Tp-linku pingi mnie wkurzały ;). Dodatkowo na tym modemie można podciągnąć prędkość synchronizacji, przy słabych parametrach.

 

Btw. miałem kiedyś identyczne zestawienie tylko,z tym, że, dlink odmówił współpracy.

 

 

Na allegro st 516 jest w jeszcze mniejszej ilosci niz tplink, a raczej - wogole go nie ma:P Moze w takim wypadku zainwestowac w st585 lub 580?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie też mały problem ze znalezieniem tego TP-LINK TL-WR841ND ...może coś innego? Niech tym razem będzie nawet do 200 PLN, byle by było bardziej dostępne

 

 

-------

ps. gdzie sprawdzić czy karta sieciowa (Realtek RTL8102E) w laptopie ma pełne N? zupełnie zielony jestem w temacie

Edytowane przez Fidelis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja używam tp-linka od blisko dwóch lat i jest ok, a kosztował śmieszne pieniądze, tyle że kablowego, teraz właśnie będę szedł w wireless ^^ a Ty Fidelis, zobacz na stronce wasserman.pl, tam jest b. dużo info o wszelkiego typu routerach itp... Pełne specyfikacje i tym podobne ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie też mały problem ze znalezieniem tego TP-LINK TL-WR841ND ...może coś innego? Niech tym razem będzie nawet do 200 PLN, byle by było bardziej dostępne

 

ps. gdzie sprawdzić czy karta sieciowa w laptopie ma pełne N?

 

TP-Link TL-WR1043ND i ewentualna zmiana softu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nad kartą się jeszcze ewentualnie zastanowię, bo w tej chwili nie mam aż takiego wymogu, by korzystać z całego łącza. Mam jeszcze cztery współlokatorki ( ;) ) do łącza. A i tak pewnie rozejrzałbym się za jakimś TP-Linkiem @ USB.

W każdym razie router powinien być jutro u mnie i wtedy okaże się czy to faktycznie wina Netgear'a. A jak będzie trzeba to wgra się OpenWRT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nad kartą się jeszcze ewentualnie zastanowię, bo w tej chwili nie mam aż takiego wymogu, by korzystać z całego łącza. Mam jeszcze cztery współlokatorki ( ;) ) do łącza. A i tak pewnie rozejrzałbym się za jakimś TP-Linkiem @ USB.

W każdym razie router powinien być jutro u mnie i wtedy okaże się czy to faktycznie wina Netgear'a. A jak będzie trzeba to wgra się OpenWRT.

 

Napisz jak router się spisuje... PS: obstawiam błędy po stronie providera... router sam w sobie nie ingeruje w strukture pliku...
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Muszę kupić router który będzie z powodzeniem podawał sygnał w domu (2piętrowy) jak i poza nim (ogród).

Nie wiem czy warto zwracać uwagę na to czy router posiada firewall'a.

 

Proszę o jakieś propozycje, czy D-Link DIR-615 byłby wystarczający?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisz jak router się spisuje... PS: obstawiam błędy po stronie providera... router sam w sobie nie ingeruje w strukture pliku...

 

Jak na te kilka chwil, to całkiem w porządku. Miałem lekki problem z konfiguracją, bo wykrywał mi, że UPC daje static IP, a na dynamic nie chciał się łączyć. Z kolei połączył się po sklonowaniu MAC'a, więc wpadłem na pomysł, żeby zresetować modem od UPC i na oryginalnym MAC'u routera poszło :)

Ogólnie ma znacznie lepszy zasięg od netgeara (2 antenki dają efekt ;) ).

 

Co do mojego problemu z plikami, to właśnie sprawdzam, bo na bezpośrednim połączeniu z modemem UPC wszystko było ok, a przez netgeara sypało CRC. Później odpisze w swoim temacie, czy faktycznie pobieranie się poprawiło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam niedrogiego routera z wifi do użytku domowego, tj. PeCeta chcę podłączyć normalnie pod kabel RJ45 (bo nie będę dodatkowo i niepotrzebnie wydawał na kartę wifi do stacjonarki), a WiFi mieć dla telefonu i w przyszłości dla lapka.

Chciałbym się dowiedzieć co możecie polecić, a czego powinienem unikać :)

Z ceną szału nie ma, interesuje mnie ok. 60-70zł

 

PS. Nie jestem budowlańcem ale jest taka kwestia - mieszkam na I. piętrze wieżowca, a na tej wysokości na bank występuje żelbet, który może zmniejszać sygnał(tak?) jednak pojawia się tu pytanie: czy żelbet występuje tylko w ścianach zewnętrznych budynku czy we wszystkich ścianach?

Edytowane przez .RadziU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Podobnie jak kolega Radziu potrzebuję routera z wifi,tak żeby można było pograć po necie na PS3, komp będzie do niego podpięty kablem sieciowym, a zależy mi na tym żeby net był w całym domu(parter+piętro ~140m^2). Na piętrze ściany są z suporexu więc nie powinno być problemu z zasięgiem. Przeszkodą może być strop gdzie jet sporo żelastwa z belek stropowych. Odległość routera do PS3 w linii prostej to będzie jakieś 5 metrów. Mam internet z orange freedom 2mb. Możecie polecić jakiś router żeby spełnił swoje zadanie u mnie?

Na razie na allegro znalazłem coś takiego: TP-Link Router WiFi ADSL TD-W8901G NEOSTRADA NETIA (1206617539) - Aukcje internetowe Allegro

Proszę o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ten router w domu do neo 1Mb. Na mieszkanie ok 60m2 sprawuje się całkiem dobrze, choć na początku rozłączało się WiFi jak ktoś korzystał z telefonu stacjonarnego, ale ostatnio chyba przestało. Nie wiem jednak czy przy takiej powierzchni nie przyda Ci się lepsza antena.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam niedrogiego routera z wifi do użytku domowego, tj. PeCeta chcę podłączyć normalnie pod kabel RJ45 (bo nie będę dodatkowo i niepotrzebnie wydawał na kartę wifi do stacjonarki), a WiFi mieć dla telefonu i w przyszłości dla lapka.

Chciałbym się dowiedzieć co możecie polecić, a czego powinienem unikać :)

Z ceną szału nie ma, interesuje mnie ok. 60-70zł

 

PS. Nie jestem budowlańcem ale jest taka kwestia - mieszkam na I. piętrze wieżowca, a na tej wysokości na bank występuje żelbet, który może zmniejszać sygnał(tak?) jednak pojawia się tu pytanie: czy żelbet występuje tylko w ścianach zewnętrznych budynku czy we wszystkich ścianach?

 

W blokach zwykle, szkielet był z żelbetu (płyty) a ściany działowe i wypełnienie z pustaka/cegły... Poszukaj sobie albo TP-Link'a TL-WR543G albo droższego o około 20zł - Pentagram'a 6361N (ma N'ke 150Mbps ale stałą antenę)...

 

 

Witam!

Podobnie jak kolega Radziu potrzebuję routera z wifi,tak żeby można było pograć po necie na PS3, komp będzie do niego podpięty kablem sieciowym, a zależy mi na tym żeby net był w całym domu(parter+piętro ~140m^2). Na piętrze ściany są z suporexu więc nie powinno być problemu z zasięgiem. Przeszkodą może być strop gdzie jet sporo żelastwa z belek stropowych. Odległość routera do PS3 w linii prostej to będzie jakieś 5 metrów. Mam internet z orange freedom 2mb. Możecie polecić jakiś router żeby spełnił swoje zadanie u mnie?

Na razie na allegro znalazłem coś takiego: TP-Link Router WiFi ADSL TD-W8901G NEOSTRADA NETIA (1206617539) - Aukcje internetowe Allegro

Proszę o pomoc.

 

Z tą jedną antenką to może być cienko... Szukaj raczej TP-Linka TD-W8960N - dwie antenki i pełna N'ka...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W blokach zwykle, szkielet był z żelbetu (płyty) a ściany działowe i wypełnienie z pustaka/cegły... Poszukaj sobie albo TP-Link'a TL-WR543G albo droższego o około 20zł - Pentagram'a 6361N (ma N'ke 150Mbps ale stałą antenę)...

Ta N'ka aż tak się przyda? Bo TP-Link bardziej mi się podoba, widzę, że można go postawić :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam :)

 

Potrzebuję kupić router dzięki któremu miałbym neta w domu ( budynek 2 piętrowy ) i poza nim, czyli poza domem w obrębie +- 100 m2. Moim dostawcą netu jest Tepsa, mam Nerwostradę 1 Mega. Proszę mi nie zadawać żadnych fachowych pytań odnośnie routera bo nie odpowiem - po prostu się na nich nie znam :) Ma spełniać moje warunki i tyle :) Cena 150-200 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Poszukuję routera do neostrady 10 Mb/s. Cena do 200zł. Priorytet to stabilność, nie zrywanie połączeń i w miarę łatwa konfiguracja. Ponadto mile widziane QoS, dobry zasięg wi-fi, może jakieś usb z możliwością bezpośredniego ściągania torrentów albo plików z rapida. Proszę o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam poszukuje routera do UPC 25 mb ktora zamierzam zalozyc. dotychczas jechalem na neti 2mb router linksys wag200g. i bardziej sugierowal bym sie linksysem albo netgear. cena do 400 zl ? ma byc to dobry sprzet stabilny i zmozliwoscia wgrania tomato albo dd-wrt. bedzie uzywany i pod kabel i pod wifi . z gory dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...