Skocz do zawartości
PartyBOY

Jaki Router Kupić ?

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

 

szukam standardowego rutera 1x wan, 4x lan z wifi

zapewniającego mi możliwie największą stabilność połączenia (coby się nie wieszał)

i znośny zasięg bezprzewodówki(co najmniej kilka/kilkanaście metrów przez ściany w bloku), bardzo chętnie z 802.11n

miło by było nim w jakimś stopniu zdalnie zarządzać, chociażby restartować

możliwość wrzucenia tomato także mile widziana

cenowo do 100-160zł

 

z góry dziękuje za sugestie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

 

szukam standardowego rutera 1x wan, 4x lan z wifi

zapewniającego mi możliwie największą stabilność połączenia (coby się nie wieszał)

i znośny zasięg bezprzewodówki(co najmniej kilka/kilkanaście metrów przez ściany w bloku), bardzo chętnie z 802.11n

miło by było nim w jakimś stopniu zdalnie zarządzać, chociażby restartować

możliwość wrzucenia tomato także mile widziana

cenowo do 100-160zł

 

z góry dziękuje za sugestie

 

Na alledrogo za około 162zł mozna już dostać TP-Linka TL-WR1043ND - możesz mu wgrać openwrt/dd-wrt/openlinksys i masz masę dodatkowych skryptów/modów jak choćby klient torrent, serwer dlna, itp... Ewentualnie taniej, masz całkiem przyzwoitego D-Link DIR-615 - też mozna mu wgrać dd i open'a...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam chce stworzyć w domu sieć bezprzewodową lecz komputer chce aby był podłączony na kablu .

Jaki router mi proponujecie do takiej domowej bezprzewodowej sieci ?

Internet na razie 10 Mb/S

sieć osiedlowa

Tak jak pisałem komputer chce na kablu, lecz z routera bd korzystać np . laptop, drukarka, ipod, telefon, tv

Dodam że czasem pobieram z p2p , oraz gram on line

Budżet nie jest znaczący, chce aby router działał bez przeszkód

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i to jest pod dir-300 B1? bo na stronie w downloadzie jest po prostu flash.bin do sciagnięcia i nic z tego poradnika nie pokrywa się z rzeczywistością

Edytowane przez mice.co

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i to jest pod dir-300 B1? bo na stronie w downloadzie jest po prostu flash.bin do sciagnięcia i nic z tego poradnika nie pokrywa się z rzeczywistością

 

Nie napisałeś do jakiej rewizji poszukujesz... Te linki akurat dotyczą tej starszej rewizji A1, natomiast B1 flasciach!e się jako normalny update oprogramowania w panelu administracyjnym (przedtem warto zrobić mu reset do ustawień domyślnych)...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy Ovislink WL-1600GL z Tomato ma dobrze działający podział pasma ??

Muszę podłączyć u koleżanki sieć do 3 kompów - rodzice (komp stacjonarny), dwoje dzieci.

Komp stacjonarny rodziców ma mieć pełen dostęp do sieci, pozostałe mają być przycięte albo każdy z nich max po 40% albo oba razem max 60% - aktualnie zapychają łącze i w zasadzie trzeba to przyciąć ....

I jaki modem pod neostradę 6mb do tego - w miarę tanie i stabilne i bezproblemowe - nie chcę aby za często coś się działo ....

 

P.S.

Chyba, że da radę to zrealizować na DGN2000 z softem DG Team - w sumie cenowo wyjdzie pewnie podobnie a N-ka zawsze się przyda. Warunkiem jest działający podział pasma. Czy da radę ??

Edytowane przez Conti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy Ovislink WL-1600GL z Tomato ma dobrze działający podział pasma ??

 

Tak - nie ma potrzeby kupowania nic lepszego... Ewentualnie ApPro 2405 też jest całkiem ciekawym urządzeniem z zainstalowanym już linuxem - wadą jest jednak słabszy od ovisa zasięg...

 

Co do modemu; to może być Netgear DM111P...

 

Internet, mam tam złączę w sensie odbiornik wi-fi

 

Ale chodziło mi czy z komputera na telewizor chcesz przesyłać obraz HD... Jak nie, to popatrz sobie na TP-Link TL-WR740N (około 70zł)...
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie napisałeś do jakiej rewizji poszukujesz... Te linki akurat dotyczą tej starszej rewizji A1, natomiast B1 flasciach!e się jako normalny update oprogramowania w panelu administracyjnym (przedtem warto zrobić mu reset do ustawień domyślnych)...

 

zwykłe 20sekundowe przytrzymanie przycisku reset? Czy może bardziej zaawansowana procedura? coś typu czyszczenie (nvram?)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak - nie ma potrzeby kupowania nic lepszego... Ewentualnie ApPro 2405 też jest całkiem ciekawym urządzeniem z zainstalowanym już linuxem - wadą jest jednak słabszy od ovisa zasięg..

A jak z DGN2000 z softem DG Team ?? da rade na nim zrobić taki podział pasma ?? będzie trochę drożej, ale co 1 urządzenie to mniej potencjalnych kłopotów dla mnie w przyszłości ....

 

Dzięki wielkie za odp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedynie trochę lepszy Qos - ale sztywnego podziału niet...

 

No to pozamiatane ... będzie ten zestaw

Netgear DM111P + Ovislink WL-1600GL

ech, szkoda, że na allegro nikt nie ma obu tych urządzeń, nic to, będą 2 paczuszki ....

 

 

P.S.

widzę, że 1 sprzedawca ma TP-Link TD-8816 + Ovislink WL-1600GL

http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=6777385&gr_id=4413

czy ten TP-Link TD-8816 jest dużo gorszy ot netgear ??

Edytowane przez Conti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to pozamiatane ... będzie ten zestaw

Netgear DM111P + Ovislink WL-1600GL

ech, szkoda, że na allegro nikt nie ma obu tych urządzeń, nic to, będą 2 paczuszki ....

 

 

P.S.

widzę, że 1 sprzedawca ma TP-Link TD-8816 + Ovislink WL-1600GL

Przedmioty użytkownika - Aukcje internetowe Allegro

czy ten TP-Link TD-8816 jest dużo gorszy ot netgear ??

 

Jak nie masz problemów z łączem na obecnym modemie/routerze (typu zrywanie połączenia), to spokojnie możesz sobie wziąć tego TP-Linka... Edytowane przez Wreq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś lepszego tylko dlatego że nazywa się Linksys (to już nie taka super jakość jak kiedyś niestety) ? W podobnej kwocie masz WRTU54G-TM - ale tylko standard G... Z szybszych rozwiązań: WRT120N - ale brak mu zewnętrznej anteny...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś lepszego tylko dlatego że nazywa się Linksys (to już nie taka super jakość jak kiedyś niestety) ? W podobnej kwocie masz WRTU54G-TM - ale tylko standard G... Z szybszych rozwiązań: WRT120N - ale brak mu zewnętrznej anteny...

 

a jaka firma jest lepsza od tego Linksysa ?

ja asie zastanawiałem nad WRT610N , WRT310N oraz WRT54G

(Tak mi polecono)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi o najlepszą firmę, tylko o to, że Linksys nie jest już takim synonimem jakości jak kiedyś (pomijam rozwiązania klasy biznes)...

 

WRT610N - obsługa 2.4/5GHz oraz gigabitowy LAN...

WRT310N - jak wyżej tylko bez 5GHz...

WRT54G - 2.4GHz, 4 porty 100Mbps i chyba najlepsze wsparcie userów - masa skryptów/helpów/modów/softów, itp...

 

Podsumowanie:

Gigabitowy LAN przyda się głównie do przesyłania plików o bardzo dużej objętości - do przesyłania obrazu w HD z powodzeniem wystarczy 100Mbps...

Tak samo z N 300Mbps - przydaje się tylko przy przesyłaniu obrazu w wysokiej rozdzielczości do np: telewizora i przy większej odległości do obsłużenia...

5GHz przyda się głównie, jeśli w pobliżu masz nagromadzenie innych sieci wifi, które zapełniają wszystkie dostępne kanały, ewentualnie jak mieszkasz w bunkrze ;) (grube ściany i duża ich ilość)...

 

Jak faktycznie musi być Linksys, to zakładając że obraz w HD będziesz przesyłał (bo dalej tego nie doprecyzowałeś) to weź WRT310N... Jak nie będziesz to WRT120N...

Jak weźmiesz jednak pod uwagę coś z innych firm to wspomniany wyżej TP-Link TL-WR740N (ewentualnie wersja ND z wymienną antena), a z droższych rozwiązań masz TL-WR941ND - dobry zasięg i N 300Mbps...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przesyłał internet na telewizor:)

a sieci u mnie wykrywa około 3-4 zależy jakie dni :)

a np ten znalazłem dość dobrej cenie

--- JAK NOWY --- Linksys WRT610N 300 Mbit DualBand (1248541466) - Aukcje internetowe Allegro

 

czy bd dużo przesycał , wątpię, z routera bd korzystać laptop, ipod,iphone,drukarka, omnia. A kompa chce na kablu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...