Skocz do zawartości
PartyBOY

Jaki Router Kupić ?

Rekomendowane odpowiedzi

Powoli przymierzam się do gigabitowego ethernetu, w związku z czym wypadałoby wymienić kilka klocków w mojej sieci. Poszukuje ciekawego routera z 1 Gb/s ethernetem, 802.11n, portem USB i możliwością wgrania alternatywnego softu/rozbudowanym softem fabrycznym, a także dobrych kart sieciowych 802.11n na PCI. Nie musi posiadać wbudowanego modemu ADSL, gdyż mam oddzielny. Macie jakieś ciekawe propozycje? :)

Jeszcze jedno pytanko: czy wymagana jest zmiana starych kabli UTP na których śmigało 100 Mb/s, aby osiągnąć co ciekawsze prędkości rzędu ~40MB/s?

Edytowane przez AragornPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie kuzyn szuka nowego routera do nowego mieszkania (wieżowiec z wielkie płyty) obecnie posiada Linksysa WRT54GL ale on zostaje na starym mieszkaniu. Ma służyć do rozdzielenia internetu 6-8mb/s na stacjonarkę (po kablu) i lapotpy. Szukasz czegoś do 300zł ze standardem pracy N (tak ogólnie w mieszkaniu 60m2 coś to da?).

Edytowane przez Borys-Tech

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to co wyzej kolego TL-WR1043N innej alternatywy w tej cenie nie ma, podpinasz dysk na usb i masz mały serwerek z niego, oczywiście jeśli chcesz taką funkcjonalność czeka cie zmiana na openwrt ale nie taki linux straszny

Edytowane przez ptys

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co myslicie o zestawie netgear dm111p + wndr3700 do neo? warto? czy proponujecie cos innego?

 

Z dm111p miałem dziwne problemy, może był uszkodzony, może nie lubił współpracować z TL-WR1043ND. W każdym razie oddałem go. Z drugiej strony modem całkiem całkiem .... Jak masz możliwość to weź na próbę i w razie czego oddasz, bo warto spróbować.

 

Pytanko do użytkowników TL-WR1043ND - czy ktoś ma podpięty dysk usb 2,5", czy tplink radzi sobie z zasilaniem tych dysków ??

Edytowane przez Conti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jaki inny modem polecasz?

 

Nie ma za bardzo wyboru, ja mam podłączony uszkodzony ruter adsl pentagrama - padło wifi, żeby wysłać na gwarę muszę coś postawić. Miał być ten netgear, ale coś się pogryzł z tplinkiem, podejrzewam, że to sprawa jednostkowa, ale ....

Ty masz router netgear'a, więc chyba nie powinno być problemów. Po prostu jak masz możliwość to weź na próbę, w razie czego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze nie kupilem ani modemu ani rutera, jestem na etapie wyboru - (modem juz zamowiony), ale skoro Tp-link z nim nie dzialal, zostaje ten Netgear lub... - d-link dir-825(slyszalem opinie ze sie wieszaja), wrt610n (chusteczkowy zasieg po wifi)... cos jeszcze? tylko jedno mnie martwi w tym netgear - wifi-n draft 2.0 a nie wersja ostateczna...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się nie wyznaję na sieciach i sprzęcie sieciowym. Przez tydzień się męczyłem przy dużej pomocy Wreq 'a aby uruchomić internet w konfiguracji dm111p + wr1043nd. Nie poszło.

Może inaczej - poszło ale nie tak jak chcę, bo tylko w trybie mostu i ustawionym PPPoE na tp-linku (czyli bez dostępu do modemu), w takim ustawieniu niestety często rozłącza się .... W trybie modem - router -> nie.

Stary pentagram nie robi problemów we współpracy z tp-linkiem. I trzyma stabilnie połączenie.

Sam dm111p podłączony bezpośrednio do kompa również ładnie trzymał połączenie i nie robił problemów.

Gdzieś współpraca pomiędzy tymi dwoma urządzeniami nie zaskoczyła ...

 

Więc tylko takie delikatne ostrzeżenie, żeby w razie czego zostawić sobie furtkę do wymiany na coś innego.

Ew. poszukać routera (bez wifi) z adsl, np. edimax AR-7084A, Ovis ARM-204E, lub tylko pojedyncze urządzenie - netgera dng2000.

 

Mi zależało na funkcjach, które 1043 ma: bandwidth control,d ysk sieciowy usb, dobry zasięg i też na N-ce. To wszystko zapewnia mi 1043, bez zabawy w podmianę softu. Chcę, żeby działało i żeby nie myśleć o tym.

 

Wcześniej na pentagramia zasięg miałem na moim piętrze, i około 60% pokrycia piętro w dół i w górę. Teraz na dachu, w piwnicy i w ogrodzie wokół domu mam siłę sygnału dobry / bardzo dobry ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powoli przymierzam się do gigabitowego ethernetu, w związku z czym wypadałoby wymienić kilka klocków w mojej sieci. Poszukuje ciekawego routera z 1 Gb/s ethernetem, 802.11n, portem USB i możliwością wgrania alternatywnego softu/rozbudowanym softem fabrycznym, a także dobrych kart sieciowych 802.11n na PCI. Nie musi posiadać wbudowanego modemu ADSL, gdyż mam oddzielny. Macie jakieś ciekawe propozycje? :)

Jeszcze jedno pytanko: czy wymagana jest zmiana starych kabli UTP na których śmigało 100 Mb/s, aby osiągnąć co ciekawsze prędkości rzędu ~40MB/s?

 

Koledzy wyżej polecali Tp-linka TL-WR1043N, który chyba ma gigabit, ale ja bardziej jestem przekonany do Netgeara WNR3500L, na którego możesz wgrać Tomato lub DDWRT (na tp-linka wchodzi openwrt). Oba mają port USB, więc nie powinno być problemu. Ze swojej strony mogę dodać, że Tomato jest nieco łatwiejsze w instalacji i obsłudze.

 

Panowie kuzyn szuka nowego routera do nowego mieszkania (wieżowiec z wielkie płyty) obecnie posiada Linksysa WRT54GL ale on zostaje na starym mieszkaniu. Ma służyć do rozdzielenia internetu 6-8mb/s na stacjonarkę (po kablu) i lapotpy. Szukasz czegoś do 300zł ze standardem pracy N (tak ogólnie w mieszkaniu 60m2 coś to da?).

 

Tu podobnie jak napisałem wyżej. Router WRT54GL jest na kablówkę, więc moje propozycje też będą odpowiednie. Jak nie potrzebujesz USB i gigabitowych kabli to można w coś tańszego mierzyć, np. WNR2000.

 

co myslicie o zestawie netgear dm111p + wndr3700 do neo? warto? czy proponujecie cos innego?

 

Powinno działać, ale modemu nie testowałem. Jeśli mogą z nim być problemy to weź inny model.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

potrzebuję router lub AP, który będzie miał jak najlepszy zasięg wifi 802.11G. sytuacja wygląda tak, że urządzenie będzie stało za routerem Netii z modemem ADSL i będzie służyło do dostarczania sygnału z jednego domu do drugiego domu, stojącego w odległości ok. 10-15m. Testowałem w tym tygodniu takie rozwiązanie na Linksysie WRT54GL i zachowywało się to poprawnie. Co polecilibyście z jak najlepszy zasięgiem w standardzie G ? Preferowałbym coś TP-Linka, cena powiedzmy do 200 zł.

Edytowane przez E57

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

potrzebuję router lub AP, który będzie miał jak najlepszy zasięg wifi 802.11G. ... cena powiedzmy do 200 zł.

 

Ja jestem bardzo zadowolony z 1043ND. Zasięg zdecydowanie lepszy niż na poprzednim ruterze, a laptop z "G" radzi sobie znacznie lepiej. Cenowo też się zmieścisz.

 

P.S.

A ja mam pytanie odnośnie konfiguracji i otworzenia portów.

 

Potrzebuję otworzyć parę portów na kompie i laptopie, jak miałem tylko router adsl to sprawa była ciut prostsza.

Teraz mam:

- router adsl z adresem wewnętrznym 192.168.1.100

do tego podłączony tp-link 1043ND: WAN 192.168.1.101, LAN 192.168.2.1

do tplinka 2 kompy: 192.168.2.100 i 192.168.2.101.

Jak teraz poustawiać oba urządzenia, aby komputery xxx.2.100 i xxx.2.101 miały jakieś porty otworzone na świat ??

 

Czy w routerze adls ustawić adres WAN tplinka (192.168.1.101) jako DMZ a na tp-linku uruchomić virtual serwer z przekierowaniem konkretnych portów na konkretne adresy IP ??

Edytowane przez Conti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!

Czy moglibyście drodzy forumowicze polecić jakiś przyzwoity bezprzewodowy router do kablówki /tak za ok. 200 - 250zł/ ?

Posiadam w domu trzy laptopy i jedną stacjonarkę, internet do tych urządzeń dostarcza jeszcze [ledwo] stary D-Link DI-604 /niedługo zaczniemy się zabijać o kable/, którego kupiliśmy zresztą z prozaicznego braku kasy;)

Zależałoby mi bardzo na standardzie n, nie miałbym również nic przeciwko temu aby dało się pobawić OpenWRT, i innymi mutacjami tego oprogramowania, ale jeśli wyjdzie za drogo mogę z tego przywileju zrezygnować.

Póki co proponowano mi Netgear'a WNR3500L - specyfikacja wygląda nie najgorzej, ale wolałbym zasięgnąć szerszej opinii /dawno się routerami nie interesowałem;)/, poza tym jest dość drogi.

 

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, błagam ratujcie! 🙂

 

siedzę już kolejną godzinę na allegro i przeglądam urządzenia

do bezprzewodowego podzielenia neostrady -

wybór jest za duży i w ogóle nie mogę się na nic zdecydować...

 

potrzebne mi jest jakieś cacko do neostrady 10Mb -

z modemem ADSL, standardem b/g/(n), możliwością podłączenia dysku usb/drukarki usb

(można w ogóle podłączyć huba usb do routera i podłączać jednocześnie drukarkę i dysk usb?)

tak najlepiej do 150-200 zł - i tu jest pytanie:

raczej nie dostanę standardu n i pracy w paśmie 5GHz?

(tak praktycznie: w codziennym zastosowaniu raczej nie będzie to wielki ból, mam rację?)

 

nie musi mieć możliwości wgrywania alternatywnego firmware'u,

nie chce mi się póki co z tym bawić i kombinować,

ale jakby było jakieś godne polecenia urządzenie,

z koniecznością podrasowania, to będę walczył 🙂

 

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!

Czy moglibyście drodzy forumowicze polecić jakiś przyzwoity bezprzewodowy router do kablówki /tak za ok. 200 - 250zł/ ?

Posiadam w domu trzy laptopy i jedną stacjonarkę, internet do tych urządzeń dostarcza jeszcze [ledwo] stary D-Link DI-604 /niedługo zaczniemy się zabijać o kable/, którego kupiliśmy zresztą z prozaicznego braku kasy;)

Zależałoby mi bardzo na standardzie n, nie miałbym również nic przeciwko temu aby dało się pobawić OpenWRT, i innymi mutacjami tego oprogramowania, ale jeśli wyjdzie za drogo mogę z tego przywileju zrezygnować.

Póki co proponowano mi Netgear'a WNR3500L - specyfikacja wygląda nie najgorzej, ale wolałbym zasięgnąć szerszej opinii /dawno się routerami nie interesowałem;)/, poza tym jest dość drogi.

 

Pozdrawiam!

 

3 lapki i jeden pc to nie jest tak dużo, ale może masz większe wymagania co do routera? Jeśli ma tylko stabilnie działać i rozdzielać neta to nie musisz wydawać tyle kasy i możesz spokojnie wziąć router z N-ką o wiele tańszy, np. WNR2000. Jak chcesz mieć możliwość dokładnego podziału łącza, podpięcia dysku i innych bajerów to wtedy WNR3500L z wgranym tomato będzie jak znalazł. Nie dziwię się, że Ci polecano ten model-ma mocny hardware i działa stabilnie.

 

Witajcie, błagam ratujcie! :)

 

siedzę już kolejną godzinę na allegro i przeglądam urządzenia

do bezprzewodowego podzielenia neostrady -

wybór jest za duży i w ogóle nie mogę się na nic zdecydować...

 

potrzebne mi jest jakieś cacko do neostrady 10Mb -

z modemem ADSL, standardem b/g/(n), możliwością podłączenia dysku usb/drukarki usb

(można w ogóle podłączyć huba usb do routera i podłączać jednocześnie drukarkę i dysk usb?)

tak najlepiej do 150-200 zł - i tu jest pytanie:

raczej nie dostanę standardu n i pracy w paśmie 5GHz?

(tak praktycznie: w codziennym zastosowaniu raczej nie będzie to wielki ból, mam rację?)

 

nie musi mieć możliwości wgrywania alternatywnego firmware'u,

nie chce mi się póki co z tym bawić i kombinować,

ale jakby było jakieś godne polecenia urządzenie,

z koniecznością podrasowania, to będę walczył :)

 

 

z góry dziękuję za pomoc,

pozdrawiam,

Dudzisław

 

Routerów z wbudowanym modemem ADSL2+, N-ką i portem USB nie jest wcale tak dużo, dlatego też będzie to więcej kosztowało. Na Twoje wymagania może być Netgear DGN3500, ale nie wiem, czy da się do USB podłączyć drukarkę. Na pewno hub USB działa, jeśli chcesz podpiąć kilka dysków/pendrivów (wtedy konieczny jest hub aktywny-z zasialaczem). Ta ostatnia uwaga tyczy się wszystkich routerów z portem USB :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Routerów z wbudowanym modemem ADSL2+, N-ką i portem USB nie jest wcale tak dużo, dlatego też będzie to więcej kosztowało. Na Twoje wymagania może być Netgear DGN3500, ale nie wiem, czy da się do USB podłączyć drukarkę. Na pewno hub USB działa, jeśli chcesz podpiąć kilka dysków/pendrivów (wtedy konieczny jest hub aktywny-z zasialaczem). Ta ostatnia uwaga tyczy się wszystkich routerów z portem USB :).

 

ok, dzięki za info. znalazłem coś ciekawszego, kieszeń na dysk z portem lanowskim :)

odpuszczam sobie ten port usb i drukowanie przez sieć.

czyli potrzebuję tylko czegoś z modemem, żeby neo działała.

warto się bawić z tymi alternatywnymi firmware'ami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Zamierzam do konca tego roku zakupic router. W danej chwili posiadam liveboxa, lecz nie chce z niego dluzej korzystac. Kwota, ktora chce przeznaczyc to do 200 zł. Router ten chciałbym, aby słuzył mi do internetu oraz gier internetowych. :) Pozdrawiam i prosze o pomoc w sprawie dobrego wyboru.:)

Edytowane przez mskkk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam takie pytanko mam ruter Edimax AR-7084gA dzwonila do mnie pani z tp i proponowala zwiekszenie transferu zastanawiam sie nad 20 Mb tylko czy trzeba wymieniac ten ruter czy ten da rade z gory dzieki za odp bo nie znam sie na tym kompletnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czym się różni wersja TL-WR1043N od wersji TL-WR1043ND?? Bo na allegro jest wyłącznie wersja z końcówką ND.

 

Jest tylko wersja ND...

 

 

Witam. Zamierzam do konca tego roku zakupic router. W danej chwili posiadam liveboxa, lecz nie chce z niego dluzej korzystac. Kwota, ktora chce przeznaczyc to do 200 zł. Router ten chciałbym, aby słuzył mi do internetu oraz gier internetowych. :) Pozdrawiam i prosze o pomoc w sprawie dobrego wyboru.:)

 

Zależy Ci na wifi w standardzie N ? Ewentualnie jaką prędkość chcesz tej neo mieć...

 

 

Witam mam takie pytanko mam ruter Edimax AR-7084gA dzwonila do mnie pani z tp i proponowala zwiekszenie transferu zastanawiam sie nad 20 Mb tylko czy trzeba wymieniac ten ruter czy ten da rade z gory dzieki za odp bo nie znam sie na tym kompletnie

 

Da radę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładasz 30zł i masz Netgeara DGN2000.

Potrzebuję najprostszego routera do podłączenia sieci ethernet kompa kablem, a także konsoli, laptopa i komórki poprzez wifi. Jakie tanie urządzenie możecie polecić?

 

Napisz jakiego masz neta-dostawca i szybkość. Podaj kwotę, którą jesteś w stanie zapłacić.

ok, dzięki za info. znalazłem coś ciekawszego, kieszeń na dysk z portem lanowskim :)

odpuszczam sobie ten port usb i drukowanie przez sieć.

czyli potrzebuję tylko czegoś z modemem, żeby neo działała.

warto się bawić z tymi alternatywnymi firmware'ami?

 

Nie chcę wyjść na pesymistę, ale obawiam się, że na tych tańszych konstrukcjach to wydajność NASa może być mało zadowalająca przy podłączeniu przez RJ45. W końcu kontroler odpowiedzialny za transfer musi mieć jakąś wydajność...a w routerach z USB są normalne procki po 300-500Mhz. Kupno lepszej kieszeni to wydatek pod 400zł to z kolei mija się z celem. Sam tego nie testowałem, więc może poczekamy na opinię kogoś bardziej obeznanego :). Co do drugiej części Twojej wypowiedzi to najlepszym routerem do neo jest Netgear DGN2000-ma wbudowany konkretny modem i trzyma dobrze połączenie na zaszumionych liniach. Z alternatywnymi softami bawisz się tylko przy routerach DSL (bez wbudowanego modemu do neo) i możesz też podmienić oprogramowanie we wspomnianym DGN2000 (szukaj pod hasłem Dgteam).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...