Skocz do zawartości
PartyBOY

Jaki Router Kupić ?

Rekomendowane odpowiedzi

Wifi oczywiscie powinno sie tam znalesc. Mam neta 2mb z neo.

 

NETGEAR DG843G...

 

Net przez kabel rj45 z ranbow-net w Łodzi, prędkość 4mbit. Kwota ciężko mi powiedzieć - 200zł max, najlepiej w okolicach 100zł

 

TP-Link TL-WR543G albo TL-WR740N...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam internet od kablówki Transmitel, i chciałbym go rozdzielić na dwa komputery i trzy konsole. Dużo gram przez sieć (głównie w FPSy), więc zależny mi na tym by nie było lagów i zerwanych połączeń, oczywiście dobrze by było jakby router miał w miarę dobry zasięg (między routerem a stacjonarnym komputerem jest parę ścian). Mieszkam w bloku więc zależy mi też na dobrych zabezpieczeniach przed włamaniem/podłączaniem się do internetu.

 

EDIT:

Na stronie kablówki znalazłem protokół który mam do nich wysłać, jest tam napisane jakie to mają być urządzenia:

Mój odnośnik

 

EDIT2:

Dobrym wyborem będzie Tp-Link wr741nd lub Netgear RangeMax N150 802.11n Router - WNR1000?

Będą współpracować z moim internetem? a może w tej cenie znajdę coś lepszego?

Edytowane przez Martines82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

obecnie posiadam router firmy TP-Link WR543G, jestem z niego bardzo zadowolony, chodzi całymi miesiącami bez żadnej zwiechy, bardzo dobrze spełnia swoją rolę. Jedynej rzeczy której mi brakuje to wgrania alternatywnego oprogramowania oraz dobrego podziału łącza (np: na jednym kompie coś ściągam na drugim gram bez lagów) Zauważyłem na Allegro taki o to router Linksys WRTU54G-TM. W czym ten router jest lepszy od mojego obecnego.

Pozdrawiam

 

EDIT: znalazłem takie coś jeszcze

 

Ovislink WL-1600GL + Tomato - czy w taki zestaw spełni moje oczekiwania dotyczące podziału łącza?

Edytowane przez faro666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam taniego routera ktory spelnia nastepujace funkcje:

1. ma wi-fi

2. ma wykrecana antene

3. ma wylaczane wi-fi w programie routera - a wiec siec jest wtedy niedostepna i niewidoczna

4. jest tani

 

jesli znacie jakies routery spelniajace te funkcje to piszcie

 

dlaczego akurat taki

bo chce podlaczyc serwer przez kabel nie przez wi-fi ale mam tez tel na wi-fi z ktorego praktycznie nie korzystam jesli chodzi o siec ale gdybym potrzebowal to wlacze wi-fi, a wykrecana antena zeby nie promieniowala po prostu

 

jesli nie ma to wybiore router tylko kablowy bez wi-fi ale wolalbym z wylaczanym wi-fi w razie jakbym potrzebowal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten linksys jest o 80zł droższy od ovislinka, a podobno bebechy podobne. Jeżeli korzystam tylko z WiFi to czy dzielenie łącza w sposób podany wyżej jest możliwy? (czyli na jednym komputerze ściągam coś - torrent - i jednocześnie chodze po stronkach bez przycięć, na drugim ktoś sobie gra w gry po sieci i ma dobry ping. Czy jest to możliwe?

Edytowane przez faro666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

obecnie posiadam router firmy TP-Link WR543G, jestem z niego bardzo zadowolony, chodzi całymi miesiącami bez żadnej zwiechy, bardzo dobrze spełnia swoją rolę. Jedynej rzeczy której mi brakuje to wgrania alternatywnego oprogramowania oraz dobrego podziału łącza (np: na jednym kompie coś ściągam na drugim gram bez lagów) Zauważyłem na Allegro taki o to router Linksys WRTU54G-TM. W czym ten router jest lepszy od mojego obecnego.

Pozdrawiam

 

EDIT: znalazłem takie coś jeszcze

 

Ovislink WL-1600GL + Tomato - czy w taki zestaw spełni moje oczekiwania dotyczące podziału łącza?

 

APPro 2405 - ale zasięg ma słabszy niż Twój TP-Link... Ale Ovis i Tomato, to również dobry wybór... Edytowane przez Wreq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam internet od kablówki Transmitel, i chciałbym go rozdzielić na dwa komputery i trzy konsole. Dużo gram przez sieć (głównie w FPSy), więc zależny mi na tym by nie było lagów i zerwanych połączeń, oczywiście dobrze by było jakby router miał w miarę dobry zasięg (między routerem a stacjonarnym komputerem jest parę ścian). Mieszkam w bloku więc zależy mi też na dobrych zabezpieczeniach przed włamaniem/podłączaniem się do internetu.

 

EDIT:

Na stronie kablówki znalazłem protokół który mam do nich wysłać, jest tam napisane jakie to mają być urządzenia:

Mój odnośnik

 

EDIT2:

Dobrym wyborem będzie Tp-Link wr741nd lub Netgear RangeMax N150 802.11n Router - WNR1000?

Będą współpracować z moim internetem? a może w tej cenie znajdę coś lepszego?

 

Oba będą działać...

 

Panowie jaki router do Netii (Annex A), który wspiera Radiusa? Jakiegoś open source chcę postawić dla Windows.

 

Hmm... A może osobny modem, do tego TP-Link 1043ND + zmiana softu i dogranie pakietów hostapd/freeradius... Edytowane przez Wreq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Chcę zmienić swój aktualny modem na router. Posiadam neta z Orange na końcówkach RJ-11. Myślałem o Ovislink WL-1600GL, ale tu występuje na RJ-45... Czyli jaki router z wifi do kwoty 100 zł będzie najciekawszą alternatywą? Za pomoc z góry DZIĘKI!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecnie mam modem ZTE ZXDSL 852 i Neo 1MB. Zależy mi na tym, aby internet się nie rozłączał, czyli chyba z zewnętrzną anteną, bo mieszkanie też nie jest małe. Wi-fi też przydałoby się i możliwość rozdzielenia neta na dwa komputery. Cena do 200zł. Macie jakieś propozycje ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm... A może osobny modem, do tego TP-Link 1043ND + zmiana softu i dogranie pakietów hostapd/freeradius...

 

Jak mam to zrobić? Mam 3 komputery. Laptop i 2 stacjonarki z kartami wifi na PCI. Chcę najprościej skonfigurować RADIUS'a.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak mam to zrobić? Mam 3 komputery. Laptop i 2 stacjonarki z kartami wifi na PCI. Chcę najprościej skonfigurować RADIUS'a.

 

Modem jako bridge - login/hasło do Netii wpisujesz w TP-Linku... Odnośnie konfiguracji Radiusa - > hostapd jako prosty serwer autoryzacji - zamiennik freeradius

 

A który będzie lepszy?

 

TP-Link ma wymienną antenę i lepszy zasięg na starcie...

 

szukam jakiegos AP coby wytrzymal obciazenie 10-15uzytkownikow na raz, najlepiej tak do 200zl. Znajdzie sie cos takiego?

 

Z tańszych Ovislink WL-1600GL + Tomato, z droższych rozwiązań Microtik... Zależy do czego ta sieć ma służyć...

 

Witam!

Chcę zmienić swój aktualny modem na router. Posiadam neta z Orange na końcówkach RJ-11. Myślałem o Ovislink WL-1600GL, ale tu występuje na RJ-45... Czyli jaki router z wifi do kwoty 100 zł będzie najciekawszą alternatywą? Za pomoc z góry DZIĘKI!

 

Netgear DG834G za około 130zł - nic tańszego i dobrego nie znajdziesz...

 

Obecnie mam modem ZTE ZXDSL 852 i Neo 1MB. Zależy mi na tym, aby internet się nie rozłączał, czyli chyba z zewnętrzną anteną, bo mieszkanie też nie jest małe. Wi-fi też przydałoby się i możliwość rozdzielenia neta na dwa komputery. Cena do 200zł. Macie jakieś propozycje ?

 

TP-Link TD-W8960N albo D-Link DSL-2740B

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Net przez kabel rj45 z ranbow-net w Łodzi, prędkość 4mbit. Kwota ciężko mi powiedzieć - 200zł max, najlepiej w okolicach 100zł

 

Jeśli nie potrzebujesz bajerów to Netgear WNR2000, znajdziesz za ok 160-170zł. Jeśli chcesz taniej to tylko tp-link...ale ja do nich nie mam przekonania.

 

NETGEAR DG843G

 

a moze jakies inne propozycje? malo cos informacji na temat tego routera.

 

Mało informacji?! To jest jeden z bardziej znanych modeli pod neo, wiele osób ma i sobie chwali. Poczytaj trochę też inne fora.

 

szukam jakiegos AP coby wytrzymal obciazenie 10-15uzytkownikow na raz, najlepiej tak do 200zl. Znajdzie sie cos takiego?

 

Jeśli ma utrzymać tylu klientów na raz to w tej cenie nie znajdziesz. Edytowane przez miło2z

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TP-Link ma wymienną antenę i lepszy zasięg na starcie...

I to jest jedyna znacząca różnica? Jeszcze jedno, Tp-Link wr741nd będzie też działał z netem od Vectry? (16MB/s)

 

EDIT:

Jestem w stanie wydać 150zł na router, biorę teraz po uwagę Netgear WNR2000 lub TP-Link TL-WR941ND.

A może w tej cenie znajdę coś lepszego?

Edytowane przez Martines82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po raz kolejny prosze o pomoc w znalezieniu routera. :)

 

Zamierzam do konca tego roku zakupic router. W danej chwili posiadam liveboxa, lecz nie chce z niego dluzej korzystac. Kwota, ktora chce przeznaczyc to do 200 zł. Router ten chciałbym, aby słuzył mi do internetu oraz gier internetowych. :) Pozdrawiam i prosze o pomoc w sprawie dobrego wyboru.:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I to jest jedyna znacząca różnica? Jeszcze jedno, Tp-Link wr741nd będzie też działał z netem od Vectry? (16MB/s)

 

EDIT:

Jestem w stanie wydać 150zł na router, biorę teraz po uwagę Netgear WNR2000 lub TP-Link TL-WR941ND.

A może w tej cenie znajdę coś lepszego?

 

TP-Link TL-WR941ND Ci w zupełności wystarczy na tą prędkość...

 

Po raz kolejny prosze o pomoc w znalezieniu routera. :)

 

Zamierzam do konca tego roku zakupic router. W danej chwili posiadam liveboxa, lecz nie chce z niego dluzej korzystac. Kwota, ktora chce przeznaczyc to do 200 zł. Router ten chciałbym, aby słuzył mi do internetu oraz gier internetowych. :) Pozdrawiam i prosze o pomoc w sprawie dobrego wyboru.:)

 

Po raz kolejny się powtórzę ;p NETGEAR DG843G - jeden z lepszych routerów w tym przedziale cenowym...

Ale jak chcesz coś innego w podobnej cenie - TP-Link TD-W8950ND (ma N'ke 150Mbps i odkręcaną antenę)...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuje router z modemem dla Netii do uzytku domowego. USB jest mi nie potrzebne. W sieci bedzie lapek na wifi i stacjonarny po kablu.

Szukam przede wszystkim modelu z nastawieniem na wifi bo router bedzie u gory, a zazwyczaj kozystac z lapka bede na dole wiec do przebicia sie, bedzie strop i 1-2 sciany.

Z moich poszukiwan wylonilem 3 modele:

Linksys Wag160n za 299zl

Tp-link W8960N

D-link Dir635

Ogolnie najpierw szukalem do kwoty 200zl ale z tego co "slyszalem od znajomego" to ten linksys jest "niby kozak".

 

Co byscie mi poradzili? Zalezy mi na czasie dlatego ten post...Linksysa moge miec od reki jutro, ale nie sugerujcie sie tym.

Edytowane przez xrobcio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siostrze wystarczy wr741nd do tej Vectry? ..nie będzie miała problemu z zasięgiem? mieszka w bloku, (stare budownictwo, jedna gruba ściana), mieszkanie o powierzchni 46m2. Nie gra, nie ściąga, nie wymienia plików między komputerami, interesują ją tylko przeglądanie www, na 3-4 komputerach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuje router z modemem dla Netii do uzytku domowego. USB jest mi nie potrzebne. W sieci bedzie lapek na wifi i stacjonarny po kablu.

Szukam przede wszystkim modelu z nastawieniem na wifi bo router bedzie u gory, a zazwyczaj kozystac z lapka bede na dole wiec do przebicia sie, bedzie strop i 1-2 sciany.

Z moich poszukiwan wylonilem 3 modele:

Linksys Wag160n za 299zl

Tp-link W8960N

D-link Dir635

Ogolnie najpierw szukalem do kwoty 200zl ale z tego co "slyszalem od znajomego" to ten linksys jest "niby kozak".

 

Co byscie mi poradzili? Zalezy mi na czasie dlatego ten post...Linksysa moge miec od reki jutro, ale nie sugerujcie sie tym.

 

Fakt, ten Linksys to niezły kozak - zwłaszcza w kwestii zasięgu (słabego)...

D-Link też całkiem fajny, tylko jak ty chcesz linie telefoniczną do niego podpiąć - brak mu modemu ADSL...

I ostatni Twój kandydat - Tp-link W8960N - tu akurat trafiłeś ;) ma dobry zasięg, N'ke 300Mbps i modem ADSL - ogólnie sprzęt wart polecenia...

Ewentualnie jeszcze możesz się zastanowić nad D-Link'iem DSL-2740B - też całkiem fajny router z ADSL...

 

Siostrze wystarczy wr741nd do tej Vectry? ..nie będzie miała problemu z zasięgiem? mieszka w bloku, (stare budownictwo, jedna gruba ściana), mieszkanie o powierzchni 46m2. Nie gra, nie ściąga, nie wymienia plików między komputerami, interesują ją tylko przeglądanie www, na 3-4 komputerach.

 

Starczy spokojnie - zresztą ma wymienną antenę, więc zawsze można dać mocniejszy patyczek... Edytowane przez Wreq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie Panowie i Panie (jeśli takowe są)

Poszukuje dobrego, mało zwiechowego routera do kablówki za rozsądną cenę (czyli do 200zł max ale to z przymusu jak będzie trzeba, rozsądne będzie +/- 150zł ) Mam neta 1mb, przesiadam się na 2.5mb również z kablówki i chcę postawić starego złomka na dole do ściągania plików itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok thx za info:) a odnosnie Netgear DGN2000 i TP-Link W8960N, ktorego brac;>

 

Netgear ma N'ke tylko 150Mbps a TP-Link 300Mbps...

 

polecalbys bardziej NETGEAR DG843G? na allegro chyba malo dostepny, sproboje popytac co do niego w sklepach. duze roznice miedzy NETGEAR DG843G a TP-Link TD-W8950ND pod wzgledem obslugi, dzialania oraz przesylania danych?

 

TP masz w N'ce 150Mbps i z wymienną anteną, a Netgear 54Mbps + możliwość zmiany softu i jeden z lepszych modemów ADSL w tej klasie...

 

Witajcie Panowie i Panie (jeśli takowe są)

Poszukuje dobrego, mało zwiechowego routera do kablówki za rozsądną cenę (czyli do 200zł max ale to z przymusu jak będzie trzeba, rozsądne będzie +/- 150zł ) Mam neta 1mb, przesiadam się na 2.5mb również z kablówki i chcę postawić starego złomka na dole do ściągania plików itp.

 

TP-Link WR741ND... Edytowane przez Wreq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...