Skocz do zawartości
PartyBOY

Jaki Router Kupić ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Potrzebny router do jupijajo (UPC)

 

1. TANI - do 100 PLN

2. Żeby nie wieszał się zbyt często.

3. Żeby nie lagował (na ostatnim linksysie miałem ping 200 )

4. LAN + WIFI

Ja się zdecydowałem na D-Linka DIR 600 za 95 zl w ram.net.pl

 

Powód:

1. Bardzo dobre opinie i niski pobór prądu max 4 W.

2. Mieszkam w bloku i zasięg jest dla mnie drugorzędną sprawą (antena i tak będzie skręcona na 12,5 % mocy) .

3. Niewielka cena

4. Bardzo małe i kompaktowe wymiary plus możliwość montowanie w pozycji pionowej poprzez dołączoną podstawkę (dla mnie to istotne)

5. Mnogość poradników konfiguracyjnych na youtube i wszelakich forach.

6. Popularny towar więc to znaczy, że musi być nie najgorszy plus współpracy z technologią N lite (150), mi to wystarcza i tak mam łącze tylko 2 Mbit, ale przyszłościowo trzeba myśleć :wink:

7. Dobry serwis.

8. Mam go na miejscu w Gdańsku po bardzo korzystnej cenie 95 zl :)

Edytowane przez cad9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam pytanie z innej bajki. czy ruthery z wifi które mają 2/3 anteny mają znacznie lepszy zasięg w stosunku do pojedynczej ?

 

kiedyś miałem AP, ale zmieniłem go na d linka DSL-G624T i mimo tej samej anteny nie mam zasięgu piętro wyżej. do tego mimo najnowszego softu pracuje strasznie nie stabilnie wiec szukam czegoś nowego do 200zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak wygląda kwestia gwarancji po wgraniu ww. firmware?

 

ps. wygląda na to że DGN2000 jest wycofywany

 

Jeśli nie przywrócisz oryginalnego oprogramowania to mogą Ci nie uwzględnić gwarancji.

 

Który router do 300 zł na standardzie N? Chcę aby miał dobry soft, wymienne, wykręcane anteny, WPA2 (standard obecnie) na Annex A, ADSL+ (Netia na łączach TPSA). Internet to Netia 6 Mbs, chcę sprzęt na przyszłość :).

 

Takie rzeczy tylko w Erze :). A tak na poważnie to cięzko znaleźć ideał pod Ciebie. Wspomniany wielokrotnie DGN2000 będzie ok, a w przypadku dużych powierzchni do pokrycia zasięgiem można podpiąć AP.

 

Jeśli Draytek to powinien być 2700VG, nie 2700V.

Namówiłeś mnie na 2 x Netgear, jaką najlepiej wersję Tomato do tego? Chyba że jest cos lepszego niż Tomato do podziału łącza i wtedy znajdzie się tańszy router? (choć ponoć pomidor jest prosty i efektywny) Znalazłem w necie (http://openlinksys.info/forum/viewthread.php?forum_id=54&thread_id=9582) że po małych modyfikacjach można dołożyć zewnętrzne anteny do WNR3500L, czy może lepiej zaopatrzyc się w dodatkowy AP (jeśli tak to jaki) aby uzyskać lepszy zasięg w ogródku?

 

Dobry temat znalazłeś, tam jest wiele ciekawych informacji o tym modelu. Prostszej konfiguracji podziału łącza z dokładnymi ilościami pasma nie uświadczysz na niczym innym niż tomato. Z zasięgiem zobaczysz jak będzie i w razie czego lepiej dokupić AP niż rozbierać router na gwarancji. Pamiętaj też, że wymiana anten w routerach wieloantenowych nie zawsze daje wzrost zasięgu.

 

Asus RT-N16, albo Netgear WNDR3700. Na oryginalnym sofcie lepszy będzie Netgear. Na Asusa można wgrać Tomato. Na netgeara openwrt. Ja sam korzystam z OpenWrt, ale dla nie przyzwyczajonych do Linuksa taki system może być problemem.

 

A jak potrzebne naprawdę coś mocniejszego to może Routerstation Pro?

 

Potwierdzam, oba routery mają bardzo dobry hardware i powinny pociągnąć taki zestaw. Co do oprogramowania dla mniej obeznanych z linuxem oczywiście odradzam openwrt, za to większości wystarczy soft domyślny od Netgeara.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3. Router z pełną N-ką (300Mbit) nie może mieć jednej anteny, tylko 3...to wynika ze sposobu komunikacji w tym standardzie.

 

DGN2200 (i kilka innych oferowanych na znanym portalu aukcyjnym) posiada dwie anteny i oferuje 300Mbps, więc nie są potrzebne trzy anteny (poprawic mnie jesli się mylę).

 

Prostszej konfiguracji podziału łącza z dokładnymi ilościami pasma nie uświadczysz na niczym innym niż tomato.

 

Czyli już wiem że musowo musi być Tomato.

Z zasięgiem zobaczysz jak będzie i w razie czego lepiej dokupić AP niż rozbierać router na gwarancji.

 

Jaki AP polecacie? Będzie służył tylko do "przedłużenia" wifi więc nie musi supermega dobry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, mam w domu łącze radiowe, 2mbps, szybciej raczej nie będzie może ew. za jakiś czas 4 mbps ale nie prędko, gdzie właściciel zrobił autoryzację PPPoE, mam w tej chwili jednego AP planet który odbiera a drugi AP ovislink który nadaje WL na dom do lapa i na jeden komp stacjonarny a na drugi stacjonarnu komp idzie po kablu. Chciałem sobie wymienić jedengo Ap na ruter żeby można było wpisać na nim hasełko PPPoE żebym nie musiał na każdym kompie tego robić, no i chce podłączyć przez wifi smartfona ale nie chce mi się bawić na nim w te PPPoE. Dlatego chciałem zrobić tak żeby zostawić jednego AP żeby odbierał sygnał następnie podłączyć do niego ruter do wan, tam już wpisać hasło i login pppoe i ustawić go na nadawanie z autoryzacją po macadresach. Jestem z kielc i wypatrzyłem na allegro używki z Kielc a więc transport odchodzi. jeśli możecie polecić który będzie lepszy:

 

OVISLINK AirLive WL-1500R WIFI 54Mbps 4xLAN ROUTER (1409995335) - Aukcje internetowe Allegro - OVISLINK AirLive WL-1500R WIFI 54Mbps 4xLAN ROUTER

 

OVISLINK AirLive WT-2000R ROUTER 802.11g 125Mbps (1412366068) - Aukcje internetowe Allegro - OVISLINK AirLive WT-2000R ROUTER 802.11g 125Mbps

 

ruter musi mieć min. 4 gniazdka lan i odkręcaną antenkę, nie będę zmieniał softu, ani kombinował, to jest tylko do moich kompów, łącznie na 3 komputery + czasem smart. Będzie działał w domku jednorodzinnym z antenką dookólną pentagrama 9 db. Czy ten droższy będzie lepszy, warto dopłacać?? czy może wybrac coś innego z oferty tego sprzedającego albo w ogóle coś innego??

Edytowane przez krzypaw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DGN2200 (i kilka innych oferowanych na znanym portalu aukcyjnym) posiada dwie anteny i oferuje 300Mbps, więc nie są potrzebne trzy anteny (poprawic mnie jesli się mylę).

 

Czyli już wiem że musowo musi być Tomato.

 

Jaki AP polecacie? Będzie służył tylko do "przedłużenia" wifi więc nie musi supermega dobry.

 

Nie mylisz się, mogą być 2 anteny, lecz do pełnego MIMO wykorzystywane są 3 anteny.

Z AP sprawa wygląda tak: jeśli chcesz mieć pełną N-kę też w drugiej części sieci to AP też musi mieć N-kę, w roli AP może być WNR2000, który ma WDS (tryb bridge). Jeśli nie zależy Ci na połączeniu 300Mbit to weź jakiegoś taniego AP z g, np. tp-link TL-WA500G.

 

Jako repeater cokolwiek z WDS, zależy tylko czy chcesz G czy N, choćby dg834G czy dgn2000 miały WDS o ile się nie mylę. (do sprawdzenia, bo mogło mi się zapomnieć ;))

 

DG834G ma WDS, tylko trzeba wtedy wziąć wersję sprzętową v4 lub v5 (o ile dobrze pamiętam).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem NETGEAR DGN2200 - download podskoczył z 3,87 Mbit na 4,25 Mbit (wzgl. SpeedToucha) ... upload może minimalnie też ... pingi chyba nieco się obniżyły, konfiguracja z poziomu przeglądarki bardzo prosta ... ("zaawansowane" opcje łącza wykrywa sam) - fajnie. Trochę jest wioska z powodu nieodkręcanych tandetnych anten - ale w sumie nie boli. Odrobinę czasem wolnawo to menu aktualizuje ustawienia (jak pozmieniamy pewne istotne parametry to się "przeładowywuje" i ten czas przeładowania mam na myśli) - ale ogólnie OK. Lekko się nagrzewa - pionowy stojak to dobra rzecz ... szczególnie jeśli ktoś ma dywan na którym chce postawić urządzenie (DGN2200 grzeje się od dołu, więc postawienie zapewnia cyrkulację od tej dolnej strony).

 

Mam jednak pytanie - jak zmienić łatwo i szybko IP (poza wyciągnięciem/włożeniem wtyczki ADSL, poza wył/wł. routera, proxy już jest zupełnie poza konkursem) ... czyli po prostu czy jest jakaś opcja typu : rozłącz/połącz?

 

Znalazłem rozwiązanie:

Aby rozłączyć/połączyć logujemy się na router i wchodzimy na Router Status (w części Maintenance) ... i dajemy disconnect a następnie connect :)

 

ps. DGN2200 ma paskudnie błyszczącą i przez to tandetnie wyglądającą obudowę (część górna) ... przy okazji ekstremalnie łatwo się palcuje - ciekawe co za "gość" odpowiada w tej firmie za wygląd/estetykę urządzenia ... bo ten Netgear przez tą obudowę jest aż mniej ergonomiczny x-P (przynajmniej część dolna jest jak się należy - popielaty, solidnie wyglądający mat)

 

Wnętrze Netgear DGN2200 (nie mój egz.)

 

Dołączona grafika

 

 

... kolejna fotka wnętrza DGN 2200 ... tym razem z pamięcią samsung (o tej samej pojemności, czyli 256 Mb ... czyli 32 MB)

 

 

Dołączona grafika

 

 

Mały "benchmark":

 

 

Thomson SpeedTouch 330

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Netgear DGN2200

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema

Wkrótce będę miał łącze 4 mega na światłowodzie (Fiber to the home ). Nie znam się na tym ale będę miał 3 komputery ( 2 laptopy + stacjonarny lub 2 stacjonarne + laptop )i moje pytanie brzmi jak to wszystko ze sobą połączyć , jaki router ? I jeszcze jedno mój kumpel przy tym połączeniu pingi 6-10 i jakiego spadku mogę się spodziewać u mnie ? Dodam ze 2 z 3 komputery będą korzystane tylko do przeglądania neta a 1 do grania .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oprogramowanie NETGEAR DGN2200 jest dziurawe, napotkałem kilka błędów ... napiszę ostatnie które pamiętam:

 

- po wylogowaniu, kiedy wpiszemy adres routera ponownie, to wejdziemy do ustawień tak jak byśmy się nie wylogowywali (nie pyta o hasło ani nic)

- rozłączyłem się z internetem (poprzez ustawienia routera), odszedłem na jakiś czas od komputera, wróciłem i połączyłem ponownie - router się łączył (strony www się otwierały) ale w panelu kontrolnym wszystko wyglądało tak jakby był rozłączony (odświeżałem status itp. - zero efektu) ... problem rozwiązał się dopiero po wyłączeniu routera przyciskiem i ponownym włączeniu

- po którymś wylogowaniu (chciałem by wreszcie pokazał że jest połączony z internetem - problem opisany wyżej, zanim użyłem przycisku) ... nie dało się zalogować do ustawień (nie było strony routera zupełnie) ... ale po powyższym wył/wł przyciskiem problem ustąpił

 

W domu te problemy bardzo nie szkodzą ... ale w pracy ... np. przez jakiś czas otwarty dostęp do konta administratora, jak coś admin robił w ustawieniach, jest nie akceptowalny! (pomimo że się wylogował)

 

ps. Firmware Version V1.0.0.20_4.0.20 ... nowszego firmware nie ma (wybierałem funkcję router upgrade) ... a jest jak widać powyżej ewidentnie do poprawy.

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[...]ps. Firmware Version V1.0.0.20_4.0.20 ... nowszego firmware nie ma (wybierałem funkcję router upgrade) ... a jest jak widać powyżej ewidentnie do poprawy.

 

W netgear wydaje mi się, że często aktualizują firmware i jeśli są dziury to je usuwają, prawdopodobnie wszystko zniknie z apdejtem. :)

DGN2200 to nowy sprzęt więc dziurki mogą się zdarzyć, ale raczej nie przesadzałbym z tym, że są to poważne luki, które powodują zagrożenie sieci.. a raczej przeoczenia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najtańszy jest TP-Link MR3420

 

Potwierdzam, ale MR3420 ma mniejszą pamięć flash - 4mb, i brak switcha 1Gb. Poza tym to to samo co WR1043ND. Edytowane przez Xarlith

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krótko i na temat: router z access pointem do 200PLN pod neostradę 6mbps. Nie mam żadnych specjalnych wymagań, po prostu ma być szybki, stabilny i prosty w konfiguracji. Rozważam D-LINK DIR-615 lub jakiegoś Linksysa ale tutaj nie wiem jaki model chwycić.

 

Neozdrada wymaga modemu ADSL, a tamten D-Link ma RJ45 do "sieci kablowe UPC ASTER " czyli nie ma wbudowanego modemu ADSL ... a pod ADSL można go podpiąć jeśli masz dodatkowy modem z wyjściem na skrętkę - czyli bezsens

 

Ja niedawno ostro zastanawiałem się pomiędzy Linksys WAG120N i Netgear DGN2200 ... ostatecznie zniechęciły mnie opinie o przegrzewaniu się Linksys WAG120N, więc spróbowałem Netgear DGN2200, a szukałem czegoś stabilnego, szybkiego, bezproblemowego .

 

ps. może gość który ma już 4-tego Linksysa trzymał go położonego na dywanie i stąd te problemy ... tak czy inaczej w Netgear tego problemu raczej nie będzie bo ma stojak

 

Opinia z :

LINKSYS WAG120N-EE • ProLine.pl Najlepszy Internetowy Sklep Komputerowy Wrocław

 

2

Wasyl

2010-03-11 Ogólnie warty polecenia gdyby nie jedna dosyć zasadnicza wada, router ten strasznie się grzeje i z tego powodu w ciągu 2 miesięcy użytkowania 3 krotnie był już wymieniany ponieważ temperatura osiągała ten poziom że się najzwyczajniej w świecie palił

Musiałem umieścić go na "podstawce" aby miał przewiew od spodu inaczej po raz 4 by się spalił!!!

Edytowane przez Kyle
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście, nie zauważyłem tego w tym D-Linku bo tylko wstępnie przeglądałem oferty.

 

No to chyba wezmę tego Linksysa, będzie stał na drewnianej podłodze z dala od grzejników więc na pewno będzie mu chłodno.

Potrzebowałm rady który model z tych 4 czy 5 w tym przedziale cenowym będzie najlepszy i ją uzyskałem - dzięki Kyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale to ma być router bez modemu ADSL? Do neostrady musisz mieć albo router z modemem albo oddzielny modem z wyjściem sieciowym RJ45 i wtedy router pod kablówkę. Jakieś dodatkowe wymagania poza stabilnością i prostą konfiguracją?

Kupiłem NETGEAR DGN2200 - download podskoczył z 3,87 Mbit na 4,25 Mbit (wzgl. SpeedToucha) ... upload może minimalnie też ... pingi chyba nieco się obniżyły, konfiguracja z poziomu przeglądarki bardzo prosta ... ("zaawansowane" opcje łącza wykrywa sam) - fajnie. Trochę jest wioska z powodu nieodkręcanych tandetnych anten - ale w sumie nie boli. Odrobinę czasem wolnawo to menu aktualizuje ustawienia (jak pozmieniamy pewne istotne parametry to się "przeładowywuje" i ten czas przeładowania mam na myśli) - ale ogólnie OK. Lekko się nagrzewa - pionowy stojak to dobra rzecz ... szczególnie jeśli ktoś ma dywan na którym chce postawić urządzenie (DGN2200 grzeje się od dołu, więc postawienie zapewnia cyrkulację od tej dolnej strony).

 

Mam jednak pytanie - jak zmienić łatwo i szybko IP (poza wyciągnięciem/włożeniem wtyczki ADSL, poza wył/wł. routera, proxy już jest zupełnie poza konkursem) ... czyli po prostu czy jest jakaś opcja typu : rozłącz/połącz?

 

Znalazłem rozwiązanie:

Aby rozłączyć/połączyć logujemy się na router i wchodzimy na Router Status (w części Maintenance) ... i dajemy disconnect a następnie connect :)

 

ps. DGN2200 ma paskudnie błyszczącą i przez to tandetnie wyglądającą obudowę (część górna) ... przy okazji ekstremalnie łatwo się palcuje - ciekawe co za "gość" odpowiada w tej firmie za wygląd/estetykę urządzenia ... bo ten Netgear przez tą obudowę jest aż mniej ergonomiczny x-P (przynajmniej część dolna jest jak się należy - popielaty, solidnie wyglądający mat)

 

Wnętrze Netgear DGN2200 (nie mój egz.)

 

Dołączona grafika

 

 

Mały "benchmark":

 

 

Thomson SpeedTouch 330

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Netgear DGN2200

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

 

Bardzo ładny opis z podaniem parametrów, masz dużego plusa u wszystkich przeglądających to forum. Wygląd routera to sprawa subiektywna, tak samo jak z błyszczącymi obudowami laptopów, np. w toshibach. Poprawa parametrów połączenia w stosunku do SpeedToucha jest spowodowana dobrym chipsetem Broadcoma (zresztą na załączonym przez Ciebie zdjęciu jest zaznaczony).

 

Siema

Wkrótce będę miał łącze 4 mega na światłowodzie (Fiber to the home ). Nie znam się na tym ale będę miał 3 komputery ( 2 laptopy + stacjonarny lub 2 stacjonarne + laptop )i moje pytanie brzmi jak to wszystko ze sobą połączyć , jaki router ? I jeszcze jedno mój kumpel przy tym połączeniu pingi 6-10 i jakiego spadku mogę się spodziewać u mnie ? Dodam ze 2 z 3 komputery będą korzystane tylko do przeglądania neta a 1 do grania .

 

Router do 4Mb/s i 3 komputerów nie musi być specjalny. Jeśli nie kopiujesz dużo plików między komputerami przez sieć bezprzewodową i nie masz dysku sieciowego to możesz brać router ze starszym standardem b/g (zakładam, że nie zwiększysz szybkości neta w najbliższych latach powyżej 15Mb/s). Z takich tańszych modeli pod kablówkę (fiber jest z upc, nie?) jest Netgear WGR614, a jeśli masz więcej kasy i chcesz bardziej przyszłościowo to popatrz na modele WNR1000 i WNR2000.

 

W domu te problemy bardzo nie szkodzą ... ale w pracy ... np. przez jakiś czas otwarty dostęp do konta administratora, jak coś admin robił w ustawieniach, jest nie akceptowalny! (pomimo że się wylogował)

 

ps. Firmware Version V1.0.0.20_4.0.20 ... nowszego firmware nie ma (wybierałem funkcję router upgrade) ... a jest jak widać powyżej ewidentnie do poprawy.

 

To jest router domowy, nikt w firmach raczej nie używa tego typu rozwiązań :). Poza tym jak już to zostało napisane-jest to nowy model i można spodziewać się w niedalekiej przyszłości kolejnych updateów softu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję routera Wifi b/g z modemem ADSL (może lepiej nawet ADSL2+) pod Netię - koło 160 zł. Próbowałem zapolować na Netgeara DG834G ale teraz go tylko na allegro widzę, a w sklepach już nei ma. Są jakies inne propozycje ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z routerów warto również zwrócić na ten model Digitusa miałem go okazję przetestować i muszę przyznać że sprawował się nieźle. Nie było żadnych problemów z połączeniem również się nie wieszał.

 

Tak tylko dzieląc się moim "spostrzeżeniem" - nie widzę wzmianki w powyższym opisie by miał modem ADSL ;) ... więc ... ma? ... bo przypominam że kolega potrzebuje modemu ADSL w routerze.

 

ps. swoją drogą nie znam firmy ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko dzieląc się moim "spostrzeżeniem" - nie widzę wzmianki w powyższym opisie by miał modem ADSL ;) ... więc ... ma? ... bo przypominam że kolega potrzebuje modemu ADSL w routerze.

 

ps. swoją drogą nie znam firmy ...

 

Chyba nikt nie zna tej firmy, nie wiem czy jakiś większy sklep ma ich sprzęt.. Raczej wątpie aby były godne uwagi, chociaż kto wie może nas zaskoczą.. :D Tak czy siak raczej nie będą miały takiego brania na rynku jak NetGear czy Linksys.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam planuje zakup routera z modemem ADSL, zastanawiam się nad Linksys-em WAG120N, chciałbym by zakup był dosyć przyszłościowy i mam 1 pytanie. W instrukcji jest mowa że istnieje opcja wykorzystania 1 portu LAN jako WAN co by się przydało jak bym zmieniał neta. Niestety instrukcja jest wspólna dla modeli WAG320N, WAG120N i WAG160N. I nie wiem czy model WAG120N takową opcje też posiada, gdyż gdzie indziej poza instrukcją takiej informacji nie ma.

 

Jeżeli WAG120N nie ma takiej funkcji to mógłby ktoś podać w miarę niedrogi model który takową posiada. Lub jakieś rozwiązanie typu modem ADSL Annex A z RJ45 + Router do ok 200zł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupię i znowu nie będę mógł pokryć chałupy 120m bez utraty pakietów. Sygnał musi przejść przez strop i kilka grubszych ścian. Specyfikacja N zwiększa moc nadawczą/odbiorczą. W tym przypadku tak czy siak, żeby zasięg był git muszę kupić nową kartę bezprzewodową do PC'ta w standardzie N na PCI, raczej na USB bym nie chciał no i właśnie router, chcę też trochę zasięgu na ogród, oczywiście wszystko zostanie zabezpieczone WPA2 z filtracją po MAC i przydzieleniem adresów ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z routerów warto również zwrócić na ten model Digitusa

Kolejna firma robiąca wszystko i nic... ;)

 

Kupię i znowu nie będę mógł pokryć chałupy 120m bez utraty pakietów. Sygnał musi przejść przez strop i kilka grubszych ścian. Specyfikacja N zwiększa moc nadawczą/odbiorczą. W tym przypadku tak czy siak, żeby zasięg był git muszę kupić nową kartę bezprzewodową do PC'ta w standardzie N na PCI, raczej na USB bym nie chciał no i właśnie router, chcę też trochę zasięgu na ogród, oczywiście wszystko zostanie zabezpieczone WPA2 z filtracją po MAC i przydzieleniem adresów ;).

 

TP-LINK TD-W8961ND, ewentualnie nieśmiertelny TL-WR1043ND + SpeedStream...

Z kart jak znajdziesz Pentagram P6121-L5, albo (droższy ale wart zakupu) TP-LINK TL-WN951N...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze wracając do Netgear DGN2200 - sprawdzałem wi-fi ... udało mi się połączyć z prędkością 150 Mbit/s przy aktywnych zabezpieczeniach/szyfrowaniu sieci (WPA2+jeszcze coś), router był ustawiony na "up to 300 Mbit" ... nie wykluczone że karta laptoa ograniczała do 150 Mbit {na innym laptopie 72 Mbit - pewnie nie miał karty "n"}. Co ciekawe mogłem po wi-fi chodzić po menu konfiguracyjnym routera (powinno to być zablokowane ... czyż nie?).

 

Przycisk odcinania wi-fi dobra rzecz - można odciąć szybko nadajnik routera, jednak trzeba go chwilę przytrzymać.

 

Zauważyłem że zasilacz DGN2200 piszczy (dźwięk dosyć wysokiej częstotliwości) ... może to przeszkadzać.

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...