Skocz do zawartości
PartyBOY

Jaki Router Kupić ?

Rekomendowane odpowiedzi

DGN2200 i do tego w razie czego dokupujesz za 50-60zł AP, którego podłączasz na kablu. Dzięki temu będziesz miał przynajmniej w części domu standard N. Mam nadzieję, że jesteś świadomy, że transfery na dysku podłączonym do routera są słabe.

 

ten model który zaproponowałeś nie ma odkręcanych anten

zdecyduje sie jednak na zwykły przewodowy ruter TP linka + TP-Link TL-WR1043ND + mocniejsze antenki

 

pytanie tylko czy po podłączeniu dysku nie będzie problemu z wykrywaniem go przez telewizory (samsungi) i odtwarzaniem HD z powodu niskiego transferu? wiesz jakie +/- moge uzyskiwać transfery po kablu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Od tygodnia planuję zakup routera. Czytam wiele postów jaki wybrać i niestety nie umię podjąć decyzji:/ Router będzie działać na łączach Netii internet 4Mb. W przyszłości będzie zwiększana prędkość. To czego wymagam od routera to to by był stabilny-nie zawieszał się, miał duży zasięg - tzn. chciałbym na ogródku przed domem mieć bez problemu zasięg a także na piętrze. Routerek będzie umieszczony na dole w pokoju. Moje typy to :

1. D-Link Wireless G ADSL2 (Annex B) Router DSL-2641B

2. TP-Link TD-W8961ND

3. PENTAGRAM Router P 6331-62

4. NETGEAR DGN2200

5. A może jakiś linksys ?? Obecnie posiadam WAG200G i jestem bardzo zadowolony.

 

Z góry dzięki za odpowiedź.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam sie nad kupnem Planex GW-AP54SP-P.

Jak juz wczesniej pisalem, zalezy mi na routerze wifi do korzystania z internetu w telefonie (HTC Desire, internet z UPC modem - Arris CM450B, opcja 25mbit), wszystko bedzie gralo?

Edytowane przez kelcior

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, poszukuje router z wifi (nie musi byc n) do domu, lokalny net z RJ45, ale w przyszlosci byc moze UPC. Musi miec min 3 porty LAN, to chyba tyle z wymagan :) Cena 200-300zl.

Czy Linksys WRT54G ogranie wszystko czy proponujecie cos innego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, poszukuje router z wifi (nie musi byc n) do domu, lokalny net z RJ45, ale w przyszlosci byc moze UPC. Musi miec min 3 porty LAN, to chyba tyle z wymagan :) Cena 200-300zl.

Czy Linksys WRT54G ogranie wszystko czy proponujecie cos innego?

 

Ogarnie wszystko :] Zamieniłem właśnie niedawno Netgeara na Lynksis i działa jak ta lala :D W przeciwieństwie do poprzednika, z którym non stop coś było nie tak, na dodatek piszczał...

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[...]Zamieniłem właśnie niedawno Netgeara na Lynksis i działa jak ta lala :D W przeciwieństwie do poprzednika, z którym non stop coś było nie tak, na dodatek piszczał...

 

Którego Netgear'a jeśli mogę spytać?

 

 

ja chyba kupie NETGEAR wrn3500L, najrozsądniej brzmi...

 

ps w Vobisie jedna z lepszych cen :o może bład w opisie :)

 

 

WNR3500L

Raczej cena jak najbardziej realna :)

 

 

Ja natomiast od marca potrzebowałbym router pod neta 50Mbps (RJ45):

 

-co najmniej 2 wyjścia RJ45

-posiadałby wifi dla lapka i telefonu (z postów wcześniej wywnioskowałem, że ładnie śmigałaby już n-ka - poprawcie jeśli się mylę)

-zabezpieczenie wpa2-psk, filtracja mac

-USB - niekonieczne

-pokrycie powierzchni ok 50m^2

-stabilność

-niekonieczne możliwość wgrania pomidorka lub podobnych, choć mile widziane :)

-cena około 150 PLNów (Jeśli będą powody, to mogę wydać kolejne 150PLNów)

 

Kandydat: tl-wr941nd (jakaś różnica pomiędzy nim a tl-wr940n, oprócz zintegrowanych anten?)

 

Pozdrawiam

 

Maniak

Edytowane przez Maniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogarnie wszystko :] Zamieniłem właśnie niedawno Netgeara na Lynksis i działa jak ta lala :D W przeciwieństwie do poprzednika, z którym non stop coś było nie tak, na dodatek piszczał...

 

ktory? :) zalatuje mi troche kryptoreklama :D bardziej niz firmy zmienia sie routery o konkretnym modelu. pzdr
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, posiadam internet kablowy połączony do komputera przez modem Motoroli SB5101E http://www.motorola.com/Consumers/US-EN/Consumer-Product-and-Services/Cable-Modems-and-Gateways/SURFboard-Cable-Modem-SB5101-US-EN za pośrednictwem kabla Ethernet.

Planuje kupić router wifi i rozdzielić internet na 4 komputery, tj. 2 stacjonarne i 2 laptopy+telefon na androidzie

Jaki kupić router do 200 zł, żeby 2 stacjonarne komputery podłączyć do niego za pomocą kabla (obecnie łączą się scrossowanym kablem/więc wystarczyłoby go chyba rozscrossowac?) a 2 laptopy korzystałby z wifi?

I jeszcze takie noobskie pytanie: czy mocno na wpływ sygnału wifi wpływa grubość ścian w domu?

Edytowane przez mMATt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Właśnie mój poczciwy ASUS WL-500g Premium odmówił mi posłuszeństwa.

 

Szukam czegoś do kupna natychmiast.

 

Pod uwagę biorę 2 modele:

- Netgear WNR3500L

- ASUS RT-N16

 

Konstrukcje dość podobne a różnica w cenie ponad 100zł. Który polecacie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogarnie wszystko :] Zamieniłem właśnie niedawno Netgeara na Lynksis i działa jak ta lala :D W przeciwieństwie do poprzednika, z którym non stop coś było nie tak, na dodatek piszczał...

 

Też jestem ciekawy o jakich modelach piszesz.

 

ja chyba kupie NETGEAR wrn3500L, najrozsądniej brzmi...

 

ps w Vobisie jedna z lepszych cen :o może bład w opisie :)

 

http://www.vobis.pl/oferta/peryferia/urzadzenia_sieciowe/routery_ethernet/849184_netgear_routerdraft-n_wnr3500l.aspx

 

Dobry router, aż mnie zaskoczyłeś ceną niższą niż na Allegro. WNR3500L w tym przypadku jest 100x bardziej opłacalny od Asusa RT-N16.

 

Witam,

Właśnie mój poczciwy ASUS WL-500g Premium odmówił mi posłuszeństwa.

 

Szukam czegoś do kupna natychmiast.

 

Pod uwagę biorę 2 modele:

- Netgear WNR3500L

- ASUS RT-N16

 

Konstrukcje dość podobne a różnica w cenie ponad 100zł. Który polecacie?

 

WNR3500L, Asusa tanio teraz nie znajdziesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WNR3500L, Asusa tanio teraz nie znajdziesz.

 

Porównując WNDR3700 i RT-N16 co lepiej? Ceny podobne, sprzęty lekko różne. Na jednym tomato a drugim openwrt.

Do routera nie podłączam nic pod USB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej.

 

Mam UPC 25 MBit, szykuje się coś w okolicy 50 niedługo, dotychczas miałem WRT54GL na Tomato 1.28 i byłem bardzo zadowolony.

 

Czas na zmiany.

 

- obowiązkowo pełna obsługa standardu 'N'

- obsługa zewnętrznego dysku, torrenty

- stabilność, bezproblemowość, dobry zasięg w mieszkaniu w bloku.

 

Cena do 250zł, ale im mniej tym lepiej. Bardzo proszę o kilka dobrych propozycji :)

Edytowane przez nethaker

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam.potrzebuje routera który będzie łączył 1 komp stacjonarny i 2 laptopy bądź 2 kompy tutaj chciałbym aby były bezprzewodowa ale uruchamiana z usb.na razie siedzę na Netii 2 mb ale nie ukrywam ze wejdzie coś większego.nie chciałbym przepłacić ale kupić coś sprawdzonego bo netgeara 834gt nie umiem skonfigurować z netia. pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

Drugi dzień pytam wujka google jaki router wybrać do wifi. Niestety w większości przypadków trafiam na fora gdzie posty są max z 2010r. mało aktualne i jescze można przeczytać żeby używać wyszukiwarki bo wszystko można znaleźć w sieci. Więc chciałbym zaznaczyć że jest to pierwsze forum gdzie informacje od użytkowników są naprawdę aktualne i dostarczające sporo informacji za co dziękuję użytkownikom i adminom.

A teraz do rzeczy. Szukam routerka który pociągnie na 50 m. zasięgu. Upatrzyłem sobie Router Asus RT-N16 WiFi N USB. Tak naprawdę mam może 30 metrów do domku w którym będzie laptok z wbudowaną kartą "n". Te 50 metrów daję na wyrost ponieważ chcę żeby pokryć cały domek. Pytanie:

1. czy ten router pokryje swoją siecią obszar o którym mówię? (w grę wchodzi przejście przez 3 ściany. Pierwsza: musi wyjść z domu1, druga musi wejść do domu2 i trzecia musi być w salonie w domu2). Zakładam 50m. w jednym kierunku. Nie może stać w środku ponieważ musiałby stać na dworze. Kabelek nie wchodzi w grę.

2. czy np mogę kupić jakiś AP z repeater'em i da radę go podłączyć do DI-524 który do domku koło okna dostarcza dwie kreski zasięgu?

 

Mogę wydać max 450-550 pln. i pls o propozycję. Oczywiście jeżeli stwierdzicie że trzeba wydać na takie cudo więcej ale na 100% będzie działać to napiszcie proszę jaka kwota wchodzi w grę. Nie więcej jak 700 pln.

 

Z góry dziękuję za informację.

Edytowane przez mbloy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

1. Poszukuję routera (do kablówki UPC) WIFI 802.11g, wskazane n 300mb/s, zdecydowanie stabilnego, z wsparciem dla QoS, na firmware producenta. Cena poniżej 300zl. Ma współpracować w sieci przewodowej z komputerem stacjonarnym, tv, bramką PAP2T oraz bezprzewodowej na razie z jednym laptopem.

Propozycje:

D-Link DIR-615

TP-Link TL-WR1043ND chyba jednak odpada patrz pyt. 2

D-Link DIR-635

Linksys WRT54GL ( stara konstrukcja)

LinksysWRT320N (Linksys E2000)

lub inne.

Wykluczony Netgear 2000 (potencjalne problem z VoIP)

 

2. Jaka jest różnica funkcjami QoS i Bandwidth Control, która jest bardziej wskazana

w odniesieniu do lepszego działania bramki VoIP.

 

Temat wałkuje od tygodnia, na forach piszą różne sprzeczne opinie, zwłaszcza co do stabilności sprzetu. Pilne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, od dawan posiadam router edimaxa AR-7084gA do neostrady lecz po zmianie na 6mb pomimo dobrych parametrów łącza przestaje on wyrabiać, dość czesto traci połączenie.

Szukam routera który da rade na tych 6mb no i musi mieć odkręcaną antene gdyż dziele neta z kuzynem i mam antene zewnętrzną wpiętą pod złącze rp-sma.

moja propozycja to

D-Link DSL-2740B

D-Link DSL-2740B Router WiFi Modem ADSL 300Mbps (1470176928) - Allegro.pl - aukcje internetowe, bezpieczne zakupy

ewentualnie

PENTAGRAM Cerberus P 6341

PENTAGRAM Cerberus P 6341 802.11 N 300M ADSL / DSL (1468362975) - Allegro.pl - aukcje internetowe, bezpieczne zakupy

Co polecacie ??

Ja bardziej obstaje przy D-linku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście nie brałbym ani tego D-linka ani Pentagrama :)

Porównując WNDR3700 i RT-N16 co lepiej? Ceny podobne, sprzęty lekko różne. Na jednym tomato a drugim openwrt.

Do routera nie podłączam nic pod USB.

 

Jeśli chodzi o wydajność to mają podobną. Co do oprogramowania to Tomato bardziej przemawia za Asusem, ale tu z kolei można taniej wziąć WNR3500L też z pomidorem. Za Netgearem WNDR3700 masz na plus stabilność i pracę na 5Ghz.

Gigabit LAN i USB 2.0 mają wszystkie wspomniane modele.

 

Hej.

 

Mam UPC 25 MBit, szykuje się coś w okolicy 50 niedługo, dotychczas miałem WRT54GL na Tomato 1.28 i byłem bardzo zadowolony.

 

Czas na zmiany.

 

- obowiązkowo pełna obsługa standardu 'N'

- obsługa zewnętrznego dysku, torrenty

- stabilność, bezproblemowość, dobry zasięg w mieszkaniu w bloku.

 

Cena do 250zł, ale im mniej tym lepiej. Bardzo proszę o kilka dobrych propozycji :)

 

WNR3500L i wgrywasz ulubione Tomato. W cenie może się zmieścisz jak poszukasz na allegro.

 

Witajcie,

Drugi dzień pytam wujka google jaki router wybrać do wifi. Niestety w większości przypadków trafiam na fora gdzie posty są max z 2010r. mało aktualne i jescze można przeczytać żeby używać wyszukiwarki bo wszystko można znaleźć w sieci. Więc chciałbym zaznaczyć że jest to pierwsze forum gdzie informacje od użytkowników są naprawdę aktualne i dostarczające sporo informacji za co dziękuję użytkownikom i adminom.

A teraz do rzeczy. Szukam routerka który pociągnie na 50 m. zasięgu. Upatrzyłem sobie Router Asus RT-N16 WiFi N USB. Tak naprawdę mam może 30 metrów do domku w którym będzie laptok z wbudowaną kartą "n". Te 50 metrów daję na wyrost ponieważ chcę żeby pokryć cały domek. Pytanie:

1. czy ten router pokryje swoją siecią obszar o którym mówię? (w grę wchodzi przejście przez 3 ściany. Pierwsza: musi wyjść z domu1, druga musi wejść do domu2 i trzecia musi być w salonie w domu2). Zakładam 50m. w jednym kierunku. Nie może stać w środku ponieważ musiałby stać na dworze. Kabelek nie wchodzi w grę.

2. czy np mogę kupić jakiś AP z repeater'em i da radę go podłączyć do DI-524 który do domku koło okna dostarcza dwie kreski zasięgu?

 

Mogę wydać max 450-550 pln. i pls o propozycję. Oczywiście jeżeli stwierdzicie że trzeba wydać na takie cudo więcej ale na 100% będzie działać to napiszcie proszę jaka kwota wchodzi w grę. Nie więcej jak 700 pln.

 

Z góry dziękuję za informację.

 

To nie lepiej i taniej kupić Netgeara WNR3500L, też pracuje na pomidorze. Ja rozumiem, że Asus ma więcej ramu i mocniejszy hardware, ale różnica w cenie jest znaczna. Zasięg możesz rozszerzyć poprzez dodanie AP-ka, podłączonego na kablu z routerem. Repeatera nie testowałem, wiadomo że będzie gorzej niż na kablu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie w końcu zamierzam kupić mój 1 router do mieszkania w bloku z wielkiej płyty.

 

Mam internet z kablówki 6MBit więc podłączenie po RJ45. Ma obsługiwać 2 stacjonarki po kablu, lapka i telefon po Wifi.

 

- stabilność, dobry zasięg w bloku

- mogła by być obsługa dysku ale nie musi

- może być obsługa 'N' ale nie musi

 

Kwota do 150zł +/- kilka zł jeśli warto do czegoś dołożyć. Myślałem nad TP-Link TL-WR1043ND lub coś starszego Linksys WRT54GL, ale czekam na wasze opinie :]

Edytowane przez Borys-Tech

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WR1043ND się nada jak najbardziej. Jeśli wolisz zaoszczędzić i nie będzie Ci przeszkadzał brak gigabotowego switcha i o połowę mniejsza flaszka to możesz równie dobrze brać MR3420/MR3220.

 

Tak konkretniej:

 

WR1043ND - 8MB flash, N (300Mbit), 1Gbit switch

MR3420 - 4MB flash, N (300Mbit), 100Mbit switch

MR3220 - 4MB flash, N (150Mbit), 100Mbit switch

 

Więcej pamięci przyda Ci się jeśli zainteresujesz się OpenWRT (a warto). Jeśli nie to spokojnie możesz zaoszczędzić te 50 złotych.

 

PS: Dodatkowo na oryginalnym sofcie w MR3420/MR3220 masz wsparcie dla 3G.

Edytowane przez -=Qroń=-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyszedł czas na uporządkowanie sieci w moim domu. Obecnie mam w pokoju w którym śpię dwa BlackBox, trzeba to zmienić profilaktycznie :) Do jednego mam podpiętą zewnętrzną antenę + dwa kompy po skrętce + drugi BlackBox który rozsyła internet po domu. Teraz chciałbym przenieść wszelakie routery na poddasze i zamienić dwa BlackBoxy na jedno takie coś AirLive OVISLINK G.DUO. Czy to urządzenie będzie miało wystarczająco mocy by przebić się przez dwa żelbetonowe stropy i zapewnić internet na dwóch kondygnacjach. Czy w razie potrzeby założenie mocniejszej antenki do AirLive OVISLINK G.DUO poprawiłoby zasięg. W sumie mimo upływu czasu nadal jestem ciemny w sprawach sieciowo antenowych :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Od dluzszego czasu mam netie 6Mb/s i zastanawiam sie nad kupnem jakiegos routera w granicach 100 ~150zł. Chcialbym zeby moj telefon i laptop odbieraly wi-fi. Dobrze by tez bylo jak by zasieg pozwalal na korzystanie z internetu na wyzszym pietrze (miekszam w domu jednorodzinnym, tylko 1 pietro) Od neostrady dostalem modem Sagem F@st 800 i z niego korzystam. Nie znam sie niestety na routerach wiec wolalem zapytac kogos kto sie na tym naprawde zna. Pozdrawiam i dziekuje za odp. ( o ile taka sie pojawi :P )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również możesz brać WR1043ND. Twój modem będzie działać w takim tandemie na OpenWrt.

 

Jeśli nie czujesz się na siłach do zabawy z alternatywnym oprogramowaniem (które w dodatku ma ubogi interfejs graficzny i większość rzeczy wygodniej robi się w konsoli albo SCP) to szukaj albo innego modemu np: TP-Link TD-8840, albo czegoś zintegrowanego jak: Linksys WAG200G albo WAG54GS. Miej jednak na uwadze, że często bywa tak, że jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego, choć ja sam nie narzekałem na WAG200. Z resztą dalej działa bezproblemowo u dziewczyny (również 6Mbit od Netii jak w Twoim wypadku).

 

WR1043ND + TD-8840 ~ 240 złotych, możesz zaoszczędzić biorąc MR3220 + TD-8840 i to będzie ~ 160 złotych. Patrząc po alledrogo nowy WAG200G czy WAG54GS to wydatek ok 160 złotych (ale są również używane).

 

PS: Co do zasięgów, to WR1043ND cię raczej nie zawiedzie, co do reszty bym już nie był taki pewien.

Edytowane przez -=Qroń=-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem wspomnianego DGN2200 i ogólnie lipa, no może przesadzam, ale stary WAG54GS dawał lepiej radę. Na początek powitał mnie słodki pisk (wspominany wcześniej prze Kyle'a), po ustawieniu wszystkiego jak trzeba jakoś działa, ale znaczek 300 to chyba dodany dla żartu :D Po ustawieniu 300 laptop działa na 54, po ustawieniu 150 działa na 48, a na 54 to już 36, przynajmniej się skaluje :D Gwóźdź do trumny to to, że łapie sygnał zaledwie na niecałych 2,3Mbit jak WAG przekraczał 2,5Mbit co odbija się na i tak już żenujących transferach :sad: No ale damy mu kilka dni aby się rozruszał :wink: pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...