Skocz do zawartości
PartyBOY

Jaki Router Kupić ?

Rekomendowane odpowiedzi

- Pentagram Cerberus P 6361,

- ASUS RT-N10,

- TP-Link TL-WR741ND

 

Wszystkie mają N'kę 150Mbps, Pentagram i Asus mają antenki o zysku 2-3dBi a TP-Link 5dBi...

Dodatkowo Asus i TP-Link mają wymienialne anteny...

 

Polecam TP-Link'a...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie,a czy do prostego wifi wystarczy router: TP-LINK TL-WR340G

Mam łącze po kablu 4Mb PPPOE,a potrzebuję czasem poużywać lapka,ewentualnie fona. Więc stacjonarny zostaje na kablu,a reszta na WiFi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie,a czy do prostego wifi wystarczy router: TP-LINK TL-WR340G

Mam łącze po kablu 4Mb PPPOE,a potrzebuję czasem poużywać lapka,ewentualnie fona. Więc stacjonarny zostaje na kablu,a reszta na WiFi.

 

W zupełności wystarczy...
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam :)

 

Szukam routera do domu mam łącze z Multimedi 6 mb/s zależy mi na dobrym sygnale i ogólnie żeby router spełniał jakieś wymagania tak z przedziału 200-300 zł polećcie coś .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Posiadam internet z Vectry i modem WiFi od ww. dostawcy. Mam komputer PC i dwa laptopy. Niestety gdy łączę się przez wifi na jednym laptopie, na drugim jest ograniczenie lub brak łączności i na odwrót. Otrzymałem odpowiedź, że router z Vectry obsługuje tylko 2 adresy MAC - czyli mój PC i jeden z laptopów. Potrzebuje czegoś co obsłuży conajmniej te dwa laptopy.

Co mi polecicie do 100zł? Byłbym bardzo wdzięczny

 

Edit: Czy D-Link DIR-600 będzie ok? No i oczywiście czy nie będzie problemu z dwoma laptopami

Edytowane przez kaczy1217

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Poszukuję routera WIFI z modemem - neostrada 6mb w domku jednorodzinnym z piętrem. Dotychczas korzystałem z leciwego już Pentagrama Cerberusa (na piętrze) i niedawno dokupiłem DIR-300 (soft dd-wrt), który pracuje na parterze jako repeater. Poszukuje czegoś stabilnego i z silnym zasięgiem (nie wykluczam wymiany seryjnych antenek) tak żeby sygnał spokojnie docierał do d-linka znajdującego się piętro niżej, no i oczywiście pięknie by było jakby radził sobie z kiepskimi parametrami linii, bo takowe są. Powiedzmy, że mam na ten cel do 300 zł. Po głowie chodzi Netgear DGN2200, ale mam obawy co do niewykręcanych antenek, a także rozwiązanie modem oddzielny + router wifi bez RJ11 (większa stabilność?). Z góry dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie,a czy do prostego wifi wystarczy router: TP-LINK TL-WR340G

Mam łącze po kablu 4Mb PPPOE,a potrzebuję czasem poużywać lapka,ewentualnie fona. Więc stacjonarny zostaje na kablu,a reszta na WiFi.

 

Do takiego neta wystarczy praktycznie każdy router ze standardem g, dobry jest Netgear WGR614 albo WGR612, oba można dostać za śmiesznie małe pieniądze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, chce wreszcie kupić router do UPC 25 Mb/s i zastanawiam się nad WNR2000, widzę że tu się o nim dobrze piszę, więc nie mam zbędnych pytań o jakość. Chciałbym wiedzieć natomiast jakie możliwości w tym routerze daje QoS ponieważ chciałbym podzielić łącze? Oraz czy router może działać jako repeater? Ponieważ może mi się to przydać w najbliższej przyszłości...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla Ciebie QoS w tym routerze nie ma żadnych możliwości ;) to tylko ustawienie priorytetów dla aplikacji - nie podzielisz tym łącza... Pozostaje DD-Wrt/OpenWrt i skrypty... A opcję repeater'a ten router posiada...

Edytowane przez Wreq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak rozumiem z tego rysunku, będę grał przez sieć a ktoś będzie sciągał z netu, to gra będzie priorytetem i zawsze będzie jej więcej zasobów router przydzielał, dzięki czemu nie będę miał wyskokiego pingu??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zabardzo się znam na alternatywnych softach i dlatego liczyłem na ten QoS, bo jest prosty w obsłudze... A WNR3500L? mogę go mieć za 200zł od kolegi tyle że używał go przez 2 m-ce ale jest gwarancja. Co tam można wgrać ? Opłaca się za 200 zł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam sprzęt całkiem fajny - ma USB i dość duże możliwości nawet bez zmiany oprogramowania - ale do podziału łącza i tak musisz zmienić soft...

Jeśli chcesz mieć coś co umożliwia na starcie podział pasma, to poczytaj sobie np. o ApPro 2405 - ma soft oparty na linuksie i duże mozliwości konfiguracji, ale minusem jest słaby zasięg - zmiana standardowej anteny na mocniejszą jest wskazana...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3500l w tej cenie jak najbardziej, zmiana softu i mozesz sporo porobic, a to wcale nie jest takie trudne - jednak jak nie kazdemu sie chce, trzeba wlozyc w to troche wysilku, jednak czasem aby cos miec, trzeba cos od siebie dac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...