Skocz do zawartości
PartyBOY

Jaki Router Kupić ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Od dluzszego czasu mam netie 6Mb/s i zastanawiam sie nad kupnem jakiegos routera w granicach 100zl. Chcialbym zeby moj telefon i laptop odbieraly wi-fi. Dobrze by tez bylo jak by zasieg pozwalal na korzystanie z internetu na wyzszym pietrze (miekszam w domu jednorodzinnym, tylko 1 pietro) Od neostrady dostalem modem Sagem F@st 800 i z niego korzystam. Nie znam sie niestety na routerach wiec wolalem zapytac kogos kto sie na tym naprawde zna.

 

Mam na oku jeden router, jest to TP-LINK TD-W8901G, jest na promocji w media expert ze 150zl na 100zl. Czy warto go kupic, czxy w tym przedziale znajde cos lepszego ? Jakie sa jego minusy i plusy ? Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy jest to jakąś znacząca roznica ? Bo sczerze to tego modemu nie mam gdzie za bardzo kupic, nawet na allegro nie ma a ten mam pod reka w promocji za 100zl. Pozdrawiam

 

Głównie prędkość przesyłania - przy Twoich 6Mbps nie ma to znaczenia...

TP-LINK TD-W8901G ma odkręcaną antenę, więc zawsze możesz ją wymienić…

Edytowane przez wreq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy jest to jakas znaczaca roznica ? Bo sczerze to tego modemu nie mam gdzie za bardzo kupic, nawet na allegro nie ma a ten mam pod reka w promocji za 100zl. Pozdrawiam

 

Jest na Allegro.

Oprócz prędkości po wifi różnica może być zależna od jakości Twojej linii telefonicznej. W8950ND z racji lepszego chipsetu będzie lepiej zachowywał się na słabszych, zaszumionych liniach.

Przy kilku mega łączach jest to niezauważalne, ale jeśli myślisz o przyspieszeniu sieci to różnica zaczyna być odczuwalna. Słabszy router będzie się niżej synchronizował, zrywał połączenie itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

 

Moj 6 letni router asmax ar804 u zaczyna świrować (wiesza się) pozatym szykuje się na zaukup laptopa więc przydałby się jakiś nowocześniejszy router z wifi...

 

W temacie jestem zielony wiec podam tylko przydatne info :P

 

- Internet - od dziś Netia 8mb chociaż śmiga jako 6mb ;/ babka z netii mówiła ze może nie działać na maxymalnej predkości ;/

- Do rutera chce podłączyć dwa PC stacjonarne i laptopa bezprzewodowo.

- Dom jedno piętrowy, dość duży.

- Cena - ~300zł

 

Wymagania:

- stabilność (chce raz wszystko ustawić i spokój ;p )

- dobry zasięg

 

Za rok konczy mi się umowa z netia wiec może pojawić się jakiś szybszy internet o ile w mojej cześci Rzeszowa pojawi się coś ciekawego... bo póki co netia 8mb nawet nie smiga w pełni...

 

Proszę o rady.

Edytowane przez *Snow*

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro zamierzasz w niedalekiej przyszłości zmieniać dostawcę, to lepszą opcją będzie nabycie osobno modemu i routera... SpeedStream + TP-Link TL-WR1043ND albo D-LINK DIR-635...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy bede zmieniał dostawcę to nie wiem bo u mnie troszke lipa z netem chociaż pewnie malo zorientowany jestem ;/ a coś do netii 8mb a w przyszłości może szybszej ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem bardzo zadowolony z zestawu thomson tg585 v7 + tplink TL-WR1043ND.

Co prawda tg585 jest routerem wifi z adsl, ale w zasadzie działa jako modem i jest bardzo stabilny. Aktualnie "trzyma" łącze neo 6mb przy SN margin DL 1-4 db .... :blink: zsynchronizowany na 7450 kbps....

 

Siemens SpeedStream( 4100 / 4101 ? ) oraz Thomson tg530v6 tez mają dobre opinie, z tym, ze oba są "tylko modemami" a cena porównywalna z tg585.

 

Acha -> wifi

Byłem zaskoczony, thomson ma malutką 1 antenkę, a zasięg stabilny w całym domu tzn. 1 piętro wyżej i 1 piętro niżej oraz balkon. Stary pentagram ze znacznie większą anteną nie obejmował mi całego domu. ALE tg585v7 to tylko "g"

TPlink TL-WR1043ND zapewniałby bezproblemowy dostęp do wifi co najmniej w 2-ch sąsiednich domach .... oczywiście gdyby nie wpa2-psk ....

 

P.S.

Jeszcze raz wielkie dzięki dla kol. Wreq za pomoc w przeszłości przy wyborze i konfigurowaniu sprzętu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, przekonaliście mnie :D

 

Powiedzmy że wezme Siemens SpeedStream tylko napiszcie jaki model dokładnie bo widze że są jakieś różne ( 4100 / 4101 ? )

 

Teraz tak, TP-Link TL-WR1043ND jest 100zł tańszy od D-LINK DIR-635, oczywiście jestem w stanie dopłacić do D-LINk'a ale napiszcie co przez to zyskam ? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co zyskasz ....

Jeśli chcesz uruchomić sieć, podłączyć jakiegoś pena usb do routera (32 GB działa) i mieć "pamięć wspólną", mieć możliwość konfiguracji pasma dla poszczególnych IP (bandwidth control) to 1043 BEZ zmiany oprogramowania to zapewnia.

Ostatnio "zajrzałem" do routera i wyszło, że ponad 100 dni już sobie chodzi bez zająknięcia, bez restartów ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4100 najlepiej sprawował się na łączach do 8Mbps (chociaż nowsze wersje softu mogły coś poprawić w tej kwestii), a 4101 to nowsza rewizja - rożni się lepszym softem i taktowaniem procka - więc szukaj tej ostatniej (4101)...

Edytowane przez wreq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok jutro kupuję Siemens SpeedStream 4101 + TP-Link TL-WR1043ND :)

 

Jeszcze tylko pytanko, rozumiem że przy szybszym necie np. 10mb nie będzie trzeba nic wymieniać ? no i w razie problemów z konfiguracja pomoże ktos ? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok jutro kupuję Siemens SpeedStream 4101 + TP-Link TL-WR1043ND :)

 

Jeszcze tylko pytanko, rozumiem że przy szybszym necie np. 10mb nie będzie trzeba nic wymieniać ? no i w razie problemów z konfiguracja pomoże ktos ? :D

 

Nic/Tak... ;) Edytowane przez wreq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemanko. Mam internet 6 Mb/s w Netii i potrzebowałbym go rozdzielić kablowo na 2 kompy. W przyszłości dojdzie zakup lapka, więc wifi też się przyda, choć na razie nie będzie używane. Czy takie coś załatwi sprawę?:

 

Router TP-Link TD-W8950ND ADSL 150Mbps Standard N (1588541324) - Aukcje internetowe Allegro

 

A jeśli nie, to co polecacie? Warto, żeby cena oscylowała jak najbliżej 100 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam :)

 

Potrzebuje rozdzielić mobilny internet Play na kilka komputerów + laptopa.

 

Mam modem Huawei E156G, chce to zrobić jak najtaniej bo za rok kończy się umowa i pewnie kupie jakiś stały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Yo,

potrzebowałem coś mega tanigo, jedynie do połączeń kablowych - kupiłem TP-LINK R402M za jakieś grosze. Router się wyp***dala na plecy przy 'grubszym' transferze (jakiś torrent + streaming HD) i trzeba go restartować. Kumpel używa takiego samego i nie ma problemów, podejrzewam, że moja sztuka wadliwa (upgrade firmware nie pomógł).

Oddam na gwarę i zamierzam kupić coś nowego - trafiłem na Allegro na taką aukcję - wszystko wygląda super, tylko cena mnie zastanawia - dlaczego tak tanio?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Yo,

potrzebowałem coś mega tanigo, jedynie do połączeń kablowych - kupiłem TP-LINK R402M za jakieś grosze. Router się wyp***dala na plecy przy 'grubszym' transferze (jakiś torrent + streaming HD) i trzeba go restartować. Kumpel używa takiego samego i nie ma problemów, podejrzewam, że moja sztuka wadliwa (upgrade firmware nie pomógł).

Oddam na gwarę i zamierzam kupić coś nowego - trafiłem na Allegro na taką aukcję - wszystko wygląda super, tylko cena mnie zastanawia - dlaczego tak tanio?

 

Wifi jest Ci potrzebne ?

Softu innego, na ten model nie wgrasz...

Cena normalna - ot zwykły router w standardzie G...

Edytowane przez wreq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wifi nie jest mi konieczne, ale nie przeszkadza - jakiegoś mobila zakupię w tym roku, lapka albo netbook, więc fajnie jeżeli to wifi będzie. Generalnie to chciałem Linksys'a bo zawsze dobre doświadczenia miałem z tą marką związane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak bardzo chcesz Link'a, to szukaj używki nieśmiertelnego WRT54...

Z innych może być np.: Ovislink WL-1600GL - ale to raczej też z drugiej ręki jak chcesz po kosztach...

 

PS. Jak będziesz chciał streaming po wifi robić, to musisz kupić coś w standardzie co najmniej N150Mbps...

Edytowane przez wreq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Posiadam aktualnie Netię i router Pentagram. Ostatnio zainteresował mnie temat VPN, bo chciałbym mieć dostęp do części swoich plików i drukarki z każdego miejsca.

Potrzebuję pomocy w doborze odpowiedniego sprzętu. Jak najłatwiej to zrobić i jaki sprzęt kupić?

Pozdrawiam,

Wojtek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Internet: 20mbit/s, ADSL, Multimo (zdaje się annex A)

Podział łącza na dwa komputery, jeden pewnie będzie p2p-ował do bólu, drugi będzie chciał w tym czasie dobry ping

Wi-fi: mile widziane

Budget: ~150

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, posiadam internet netii 20mb/s potrzebuje router tak do okolo 300 zl. Podlaczone beda do niego 2 komputery, xbox, laptop plus kilka telefonow. Milo by bylo gdyby gdyby router posiadal gigabitowe lacze lan ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Posiadam aktualnie Netię i router Pentagram. Ostatnio zainteresował mnie temat VPN, bo chciałbym mieć dostęp do części swoich plików i drukarki z każdego miejsca.

Potrzebuję pomocy w doborze odpowiedniego sprzętu. Jak najłatwiej to zrobić i jaki sprzęt kupić?

Pozdrawiam,

Wojtek

 

Jakiego masz Pentka ?

 

Internet: 20mbit/s, ADSL, Multimo (zdaje się annex A)

Podział łącza na dwa komputery, jeden pewnie będzie p2p-ował do bólu, drugi będzie chciał w tym czasie dobry ping

Wi-fi: mile widziane

Budget: ~150

 

SpeedStream + router z możliwością zmiany softa - jak chcesz dzielić łącze... D-Link DIR-600, TL-MR3420, Airlive WL-1600GL...

 

Witam, posiadam internet netii 20mb/s potrzebuje router tak do okolo 300 zl. Podlaczone beda do niego 2 komputery, xbox, laptop plus kilka telefonow. Milo by bylo gdyby gdyby router posiadal gigabitowe lacze lan ;)

 

SpeedStream + TP-Link TL-WR1043ND, albo jak nie będziesz potrzebować tak naprawdę tego gigabitowego LAN'a, to TP-Link TD-W8960N albo D-Link DSL-2740R... Edytowane przez wreq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SpeedStream + TP-Link TL-WR1043ND, albo jak nie będziesz potrzebować tak naprawdę tego gigabitowego LAN'a, to TP-Link TD-W8960N albo D-Link DSL-2740R...

 

Chyba jednak wole mieć jedno urządzenie niz 1 gigabit :) a czy do tego tp-linka da sie wgrac tomato lub podobny soft?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...