Skocz do zawartości
PartyBOY

Jaki Router Kupić ?

Rekomendowane odpowiedzi

Sam niedawno stanąłem przed dylematem jaki router wybrać. Wcześniejszy to była kasa wywalona w błoto, ciągle się zawiesza ;/. Tak się zdenerwowałem że postanowiłem zrobić zestawienie routerów, które działają pod oprogramowaniem Tomato - najbogatszym softem jaki jest dostępny dla routerów.

 

BitTorrent, serwer FTP, Tomato na routerze? Da się zrobić, i to nawet niedrogo.

 

Zapraszam na zestawienie routerów kompatybilnych z software tomato - od A do Z. Screeny, dane techniczne, wykresy, wady/zalety. Posortowane od najtańszego do najdroższego (niekoniecznie najlepszego).

 

OpenLinksys - Forum dyskusyjne: Jaki router kupić? Zestawienie routerów obsługujących TOMATO >>klik<<

 

Pozdrawiam, Gogilla.

Edytowane przez Gogilla

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

I mnie spotkała ta konieczność zakupu routera.

W związku z tym bardzo proszę o radę,ponieważ jestem kompletnie zielony w tym temacie.

Ma mi się zmienić net na bez limitu ale w praktyce będzię pewnie 10Mega.

W domu są używane jeden stacjonarny i dwa lapki.

Co kupić niedrogiego i konfig.nie była za skomplikowana z racji mojej niewiedzy.

D-Link Dir300 np.będzie ok czy coś innego?

Jeśli chodzi o priorytety to stacjonarny na pierwszym miejscu,jeden lapcik z mniejszym stopniem użycia

a drugi sporadycznie,przeważnie poczta i inne bzdety.

Doradzicie coś?

Pozdrawiam.

Zapomniałem dodać że z Netii.

Edytowane przez dioklecjan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co kupić niedrogiego i konfig.nie była za skomplikowana z racji mojej niewiedzy.

 

Zapomniałem dodać że z Netii.

 

Po pierwsze zapraszam do zapoznania się z tematem OpenLinksys - Forum dyskusyjne: Jaki router kupić? Zestawienie routerów obsługujących TOMATO >>klik<<

 

Instalacja oprogramowania alternatywnego nie jest trudna. W razie pytań odnośnie instalacji oprogramowania zapraszam na Forum Openlinksys >>klik<<, a warto się postarać bo opcje alternatywnego oprogramowania tomato po prostu powalają na kolana (w porównaniu z konkurencją). Całość jest konfigurowalna po prostu przez firefoxa.

 

Netia, tak samo jak neostrada i dialog działa w "tandemie" (modem ADSL + router z portem WAN na RJ45), albo z jednym urządzeniem które zastępuje router i modem ale co do wszystkiego - to do niczego - nie polecam takiego rozwiązania. Polecam "tandem".

 

Asus RT-N10

Dołączona grafika

CHIPSET Broadcom 5356

CPU 300 MHz

RAM 16 MB

FLASH 4 MB

WIFI Broadcom BCM4338 b/g/n

WiFi 5 GHz: nie

USB: Brak

Antena: x1 zewnętrzna

Switch: 100 Mbps

cena 95-137 zł

 

Zalety

+ rewelacyjnie niski pobór mocy - 2,1 W!

+ tomato k2.6 TYLKO do build52 włącznie. Nowsze wersje nie wspierają tego routera

+ Nlite 150mbps (niepełne "n" )

+ odkręcana antena - po wymianie na mocniejszą router ma bardzo dobre WiFi

+ po uwaleniu routera jest możliwość wgrania nowego firmware z ASUS - CFE miniWeb Server poprzez wciśnięcie przycisku reset

+ można wgrać alternatywne oprogramowanie przy użyciu programu Asus firmware restoration które producent daje na płycie

+ bardzo dobry stosunek ceny do możliwości

Wady

- urządzenie źle działa na oryginalnym software

- wgranie alternatywnego oprogramowania powoduje utratę gwarancji

jednym zdaniem: Najtańsza możliwość posiadania routera z tomato oraz wifi w standardzie "n", za tą kasę na prawdę warto.

więcej informacji: http://openlinksys.info/forum/viewthread.php?thread_id=11063

 

Klikanie w linki nie jest bolesne, pozdrawiam, gogilla.

Edytowane przez Gogilla

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem,że klikanie i czytanie nie boli,ale w moim przypadku to jak wpuścić ślepego do sklepu by kupił sobie garnitur.

Po prostu nie znam się na tym,czytanie parametrów nic mi nie mówi,nawet nie wiem co to jest to 'n'.Do tej pory używałem Linksysa pożyczonego zresztą,ale gość przyszedł ustawił i wsio.A teraz muszę się sam z tym zmierzyć,dlatego moje pytanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem,że klikanie i czytanie nie boli,ale w moim przypadku to jak wpuścić ślepego do sklepu by kupił sobie garnitur.

Po prostu nie znam się na tym,czytanie parametrów nic mi nie mówi,nawet nie wiem co to jest to 'n'.Do tej pory używałem Linksysa pożyczonego zresztą,ale gość przyszedł ustawił i wsio.A teraz muszę się sam z tym zmierzyć,dlatego moje pytanie.

WiFi "n" - obecnie najszybszy, najnowszy standard radia WiFi na pasmie 2,4 Ghz. Umożliwia teoretycznie przepustowość 300 Mbit - praktycznie nie ma kart radiowych które obsłużą taką prędkość. Za to wyciągają tak 150 Mbit.

 

b - najwolniejsze WiFI

g - do 54 Mbit (to już ma każdy router)

n lite - do 150 Mbit

pełne n - 300 Mbit

Niektóre routery mają wifi "n". Warto myśleć przyszłościowo, jak za tą samą kasę można mieć router z "n" albo bez "n".

 

W prakcyce, przy netii, do korzystania z internetu wystarczy 1 Mbit. Większe prędkości są do przesyłania np. filmów z komputera na komputer w domu po WiFi (czyli po tzw. WLANie od ang. Wireless Local Area Network (WLAN)). Bardziej liczy się więc stabilność. A stabilność wynika z mocnego sprzętu i oprogramowania na nim.

 

Co do parametrów zasada prosta - im więcej RAM, czym wiecej FLASH i czym wyższe taktowanie procesora (w MHz) tym lepiej. W linku powyżej są wykresy opłacalności routerów w zależności parametry/ cena.

 

Bierz śmiało Asusa RT-N10 - posiada wiele interesujących możliwości modyfikacji i jest to znakomita proporcja sprzęt/ cena.

 

Więcej pytań? Pytaj śmiało, odpiszę ;).

Edytowane przez Gogilla

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

I mnie spotkała ta konieczność zakupu routera.

W związku z tym bardzo proszę o radę,ponieważ jestem kompletnie zielony w tym temacie.

Ma mi się zmienić net na bez limitu ale w praktyce będzię pewnie 10Mega.

W domu są używane jeden stacjonarny i dwa lapki.

Co kupić niedrogiego i konfig.nie była za skomplikowana z racji mojej niewiedzy.

D-Link Dir300 np.będzie ok czy coś innego?

Jeśli chodzi o priorytety to stacjonarny na pierwszym miejscu,jeden lapcik z mniejszym stopniem użycia

a drugi sporadycznie,przeważnie poczta i inne bzdety.

Doradzicie coś?

Pozdrawiam.

Zapomniałem dodać że z Netii.

 

W razie gdybyś nie zechciał zostać wyznawcą alternatywnego oprogramowania, poszukaj sobie TP-Link'a TD-W8901G, ewentualnie TP-Link'a TD-W8950ND (pierwszy ma standard G, drugi N'150)...

Oba wystarczą Ci w zupełności do normalnego zastosowania...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W razie gdybyś nie zechciał zostać wyznawcą alternatywnego oprogramowania, poszukaj sobie TP-Link'a TD-W8901G,

 

Mam i polecam

Świetny router za małe pieniądze

Stabilny,nie zrywa połączenia

Zasięg ma kozacki

POLECAM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pokaż parametry linii...

Co do LLC/VC-Mux - zależy gdzie mieszkasz, ale spróbuj obu i zobacz na którym lepiej działa...

 

ADSL Link ------------- Downstream -- Upstream

Connection Speed -- 10336 kbps --- 736 kbps

Line Attenuation ----- 19.0 db --------- 9.0 db

Noise Margin --------- 6.2 db ---------- 18.0 db

 

Kujawsko-pomorskie, Żnin. Zarówno VC-Based jak i LLC-Based działają, ale synchro jest takie samo w obu przypadkach. Jest jakaś szczególna kwestia żeby używać jednego albo drugiego?

 

 

 

Po zmianie DSL Mode z auto na DSL2+ synchro na download jest 12448 kbps, ale up po staremu. Zmianie uległy także parametry linii:

 

ADSL Link ------------- Downstream -- Upstream

Connection Speed -- 12448 kbps --- 736 kbps

Line Attenuation ----- 22.5 db --------- 8.1 db

Noise Margin --------- 14.6 db --------- 16.0 db

Edytowane przez toms83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za rady.Może określę jak u mnie odbywa się korzystanie z neta.Ja używam

stacjonarnego-to jest największe użycie,przeważnie do ściągania,on-line raczej nie oglądam.

Druga osoba korzysta z laptopa,więc po wi-fi.Mniejszy stopień użytkowania.Komunikacji pomiędzy użytkownikami w domu-żadnej.Inne sprzęty jak drukarki itp.zero.Wiem,że można bardzo rozbudować sieć w domu ale w moim przypadku nie ma potrzeby.

Tak więc Nie potrzebuję wodotrysków tylko coś stabilnego i niezawodnego.Powiedzmy do 100zł.

Dlatego cenne są opinie użytkowników.

Obecne używanie jednego modemu przez trzy osoby jest strasznie kłopotliwe-kolejka jak do porannej toalety :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ADSL Link ------------- Downstream -- Upstream

Connection Speed -- 12448 kbps --- 736 kbps

Line Attenuation ----- 22.5 db --------- 8.1 db

Noise Margin --------- 14.6 db --------- 16.0 db

 

A wg. umowy ile powinieneś mieć upload'u ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z racji braku miejsca musiał pozbyć się domowego serwera i zakupiłem netgara wndr3700v2, i był to strzał w 10 po wgraniu openwrt (szybko poszło bo miałem wcześniej wielce polecanego tu tplinka wr1040nd) i szybkiej konfiguracji przeszedłem do testów transfer po usb z dysku 2.5" ponad 20mb/s (na tplinku 15mb/s) możliwość włączenia radia 2.4 i 5ghz każdego z osobna (zakupiłem już kartę wifi do netbooka obsługujacą 5ghz bo powietrze u mnie jest aż gęste od sieci wifi), bardzo stabilnie działa można pobierać kilka torrentów w tym samym czasie pliki z rapida megaupload i jednocześnie pobierać przez ftp dane z dysku, za cenę 300zł dostajemy praktycznie domowy serwer, oczywiście jesteśmy zmuszeni do poznania konsoli openwrt ale nawet kompletnie zieloni jesteście to w stanie opanować przy pomocy eko.one.pl, zasięg wifi jest dobry mimo wbudowanych anten nie odstaje od wspomnianego wyżej tplinka, moim zdaniem odświeżony netgar to obecnie najmocniejszy domowy router 680mhz na procku i 64mb ramu robi swoje wiem że tomatowcy polecą asusa rt-n16 w podobnej cenie nie powiem fajna maszynka ale transfer po usb w granicach 8-10mb/s zabija ten sprzęt przy obecnych łączach z ta predkościa można bezpośrednio z sieci ściągać dane, zainteresowanych zakupem netgara uprzedzam aby sprawdzili w jakiej wersji jest ruter należy kupować v2 ma wiecej pamieci flash (16mb) i ma wyeliminowany błąd z radiem który powodował wieszanie wifi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I co? Transfery po WLANie są szybsze niż na TP-Linku? Ja do kompów wtykam karty Intela 5300 (do lapka i pecetów przez przejściówkę) z obsługą 2.4 i 5 GHz, ale TP-Link nie obsługuje tej drugiej częstotliwości. Tak się zastanawiam, czy warto zmienić router.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I co? Transfery po WLANie są szybsze niż na TP-Linku? Ja do kompów wtykam karty Intela 5300 (do lapka i pecetów przez przejściówkę) z obsługą 2.4 i 5 GHz, ale TP-Link nie obsługuje tej drugiej częstotliwości. Tak się zastanawiam, czy warto zmienić router.

 

nie wiem czekam za karta intela do msi winda, jak dotrze to zdam relacje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

 

Jaki polecacie router do większego, piętrowego domu?

Zależy mi na dobrym, stabilnym sygnale bezprzewodowym.

 

Bittorrenty i inne nie są potrzebne :)

 

Prędkość łącza to 30mbit.

 

Dzięki z góry :)

Edytowane przez NetJaro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I co? Transfery po WLANie są szybsze niż na TP-Linku? Ja do kompów wtykam karty Intela 5300 (do lapka i pecetów przez przejściówkę) z obsługą 2.4 i 5 GHz, ale TP-Link nie obsługuje tej drugiej częstotliwości. Tak się zastanawiam, czy warto zmienić router.

 

szału nie ma transfery prawie takie same żeby miec te 300mb musiałbym siedziec przy ruterze, dobitnie widac to teraz kiedy mam łacze 50mb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mój obecny linksys wag200g został poszkodowany przez burze, efektem są spalone wyjścia ethernet.

Co prawda router dziala ale już nie tak stabilnie, często sie desynchronizuje.

Chciałbym was poprosić abyście doradzili mi w wyborze nowego sprzętu.

Zależy mi na tym aby nowy router był przynajmniej tak dobry jak poprzedn i miał wszystkie parametry które miał wag200g.

Przede wszystkim ma mieć mocna antenę, może port USB.

Co polecacie?

Co do budrzetu to na razie go nie okreslilem ponieważ nie orientuje sie co jest ile warte, czekam na wasze propozycje.

Edytowane przez Jar3k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TD-W8901G o, którym mowa była nieco wyżej. Jeśli chcesz USB to chyba lepiej będzie poszukać jakiegoś tandemu zamiast zunifikowanego rozwiązania, ale mogę się mylić. :)

 

Router za 80zł ma być dobry?, szczerze mówiąc myślałem że będę musiał na ten cel przeznaczyć min. 100zł. A w dodatku do tej firmy jakoś nie mam zaufania, chyba przez to "TP" w nazwie.

Co do wymagań dodam, że chciałbym aby nowy router miał funkcje podziału łącza a także wsparcie dla DynDNS.

Może jakiś Linksys, co polecacie?

Edytowane przez Jar3k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Tat dostał zadanie kupić router od klienta któremu robi przyłącz energetyczny.

 

Problem wygląda tak:

Domek ma 3 piętra.

Parter

I piętro

II piętro

 

 

Router leży na 1 piętrze.

Niby ma wifi(prawdopodobnie to livebox, ale sie dopytam taty jeszcze) ale w pokoju obok już nie ma sygnału.

 

I tu zadanie:

Kupić router który da sygnał na cały dom.

Budżet nieograniczony.

Proszę o pomoc.

 

Moge mieć tylko router bezprzowodowy bo nie mogę pociagnac kabli.

 

 

 

 

@

Co by było lepsze?

 

Netgear WNDR3700 v2 Router 300 DDWRT GigaBit Wawa (1694782882) - Aukcje internetowe Allegro

 

 

czy

 

Netgear DGND3700 router, modem - Routery, AP - Netgear DGND3700 router, modem cena od 470.43zł

 

 

Czy

 

TP-Link TD-W8960N NEOSTRADA :: wysylka 3,00zł (1690126975) - Aukcje internetowe Allegro

 

+

zmiana anten na:

DOOKÓLNA ANTENA WIFI 38cm RP-SMA 12dBi 360s 2.4Ghz (1688641210) - Aukcje internetowe Allegro

 

 

 

 

 

Plan domu:

Dołączona grafika

Edytowane przez Kravcu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam po bardzo długiej nieobecności.

 

Podobnie jak kolega powyżej zmagam się z problemem 3 kondygnacji. Na chwilę obecną mam liveboxa który nie jest w stanie rozprowadzić mi neta po całym domu. Czy możecie doradzić jakiś modem/router bezprzewodowy który ma porządny zasięg?

 

A może jakiś modem z routerem + acces point tyle ze nie znam się na tym :)

 

pozdrawiam

 

A więc rozejrzałem się trochę i mam 3 opcje pomóżcie w wyborze

 

http://allegro.pl/router-tp-link-td-w8960n-adsl2-300mbps-ruter-1274-i1715889812.html

 

http://allegro.pl/netgear-dgn2200-router-wifi-adsl-neostrada-usb-300-i1724512493.html

 

http://allegro.pl/pentagram-p-6341-cerberus-adsl-dsl-300mbps-qos-d2d-i1728896109.html

 

Może coś innego ? cena do 250-300 zł zależy mi na bdb zasięgu.

Edytowane przez jakinik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mam pytanie czy ten Linksys WRTU54G tez sie nada i bedzie rownie dobry jak TP-LINK bo moge go kupic troche taniej?

 

Nada się...

 

Router za 80zł ma być dobry?, szczerze mówiąc myślałem że będę musiał na ten cel przeznaczyć min. 100zł. A w dodatku do tej firmy jakoś nie mam zaufania, chyba przez to "TP" w nazwie.

Co do wymagań dodam, że chciałbym aby nowy router miał funkcje podziału łącza a także wsparcie dla DynDNS.

Może jakiś Linksys, co polecacie?

 

Tak - router za 80zł jest dobry...

 

Witam po bardzo długiej nieobecności.

 

Podobnie jak kolega powyżej zmagam się z problemem 3 kondygnacji. Na chwilę obecną mam liveboxa który nie jest w stanie rozprowadzić mi neta po całym domu. Czy możecie doradzić jakiś modem/router bezprzewodowy który ma porządny zasięg?

 

A może jakiś modem z routerem + acces point tyle ze nie znam się na tym :)

 

pozdrawiam

 

A więc rozejrzałem się trochę i mam 3 opcje pomóżcie w wyborze

 

ROUTER TP-LINK TD-W8960N ADSL2+ 300MBPS RUTER 1274 (1715889812) - Aukcje internetowe Allegro

 

Netgear DGN2200 Router Wifi ADSL Neostrada USB 300 (1724512493) - Aukcje internetowe Allegro

 

Pentagram P 6341 Cerberus ADSL DSL 300Mbps QoS D2D (1728896109) - Aukcje internetowe Allegro

 

Może coś innego ? cena do 250-300 zł zależy mi na bdb zasięgu.

 

Tp-Link TL-WR1043ND + SpeedStream...

 

Witam

Tat dostał zadanie kupić router od klienta któremu robi przyłącz energetyczny.

 

Problem wygląda tak:

Domek ma 3 piętra.

Parter

I piętro

II piętro

 

 

Router leży na 1 piętrze.

Niby ma wifi(prawdopodobnie to livebox, ale sie dopytam taty jeszcze) ale w pokoju obok już nie ma sygnału.

 

I tu zadanie:

Kupić router który da sygnał na cały dom.

Budżet nieograniczony.

Proszę o pomoc.

 

Moge mieć tylko router bezprzowodowy bo nie mogę pociagnac kabli.

 

 

Antena 12dBi za 5zł :lol2: :lol2:

 

Skoro budżet nieograniczony ;) (chociaż zależy od prędkości neta i zastosowania sieci)

Na pierwszym piętrze stawiasz TP-Link TD-W8960N...

Na parterze i ostatnim piętrze stawiasz repeatery - AirLive G.DUO (mają po dwa niezależne radia, więc prędkość nie będzie obcięta jak przy jednym)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...