Skocz do zawartości
PartyBOY

Jaki Router Kupić ?

Rekomendowane odpowiedzi

Udało mi się jednak upolować dzisiaj router za w miarę normalne pieniądze. I muszę powiedzieć, że jestem bardzo zadowolony. W porównaniu do Asusa WL500, którego miałem do tej pory, ma kilka ciekawych opcji jak chociażby odkręcane antenki dzięki czemu można wymienić je na mocniejsze w razie potrzeby. U mnie jednak okazało się, że 2 znacznie lepiej radzą sobie z pokryciem całego domu niż 3 obecne w Asusie. Jest też znacznie mniejszy. Bardzo estetyczny i intuicyjny panel administracyjny, znacznie lepszy niż asusowski. Konfiguracja modemu 3G ogranicza się dosłownie do wybrania kraju i operatora oraz ustawienie automatycznego łączenia. Restart i wszystko śmiga. Szybkość łączenia taka sama jak w Asusie, kilkanaście sekund i jesteśmy online. Zobaczymy jak będzie ze stabilnością, ale na razie wszystko śmiga jak ta lala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, potrzebuje porady odnośnie routera. Obecnie posiadam WRT54g i sprawował się dzielnie, ale że apetyt rośnie w miarę jedzenia nadeszła pora by go zmienić. Szukam sprzętu który będzie działał równie dobrze jak mój stary, ale mam nowe wymagania - mianowicie potrzebna mi możliwość wymiany anteny, instalacji alternatywnego oprogramowania oraz co ważniejsze musi on posiadać printserver. Zaznaczę iż sprzęt asusa i dlinka nie wchodzi w gre - znajdzie się coś innego ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szansa jest zawsze ;) ale niestety nie...

Musiałbyś sobie dokompilować, albo poszukać już gotowego obrazu z USBIP - jest to połączenie serwer-klient - coś jak sieciowy hub USB. Minusem takiego rozwiązania jest to, że tylko jedna osoba może być jednocześnie "połączona" z danym urządzeniem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze jedno, czy w tym openwrt da się ustawić szyfrowanie wifi na TKIP? Mam w domu laptopa i komórkę, które na szyfrowaniu aes bardzo często się rozłączają.

 

Znalazłem opis jak wgrać printserver: http://openwrt.pl/doku.php/usb:printserver

 

Ale jest on napisany dla ludzi mających jakieś pojęcie w temacie, a ja mam zerowe. Czy jest jakiś poradnik step by step, typu:

 

1. pobierz ten plik

2. otwórz ten i ten program

3. wpisz takie i takie polecenie

 

Prawdę mówiąc ten openwrt nie jest mi do szczęścia potrzebny poza obsługą drukarki przez router.

 

update:

 

Drukarka drukuje z routera:)

 

Sprawa jest taka, że tego szyfrowania nie wiem jak zmienić. Obawiam się, że Dell i x8 znów będą się rozłączać z tego powodu.

Edytowane przez piotreek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic lepszego w tej kwocie nie będzie, później już tylko TP-Link WR1043ND - lecz i drożej...

 

Ale zawsze masz extroot'a - ceny penów są śmieszne...

Chyba, że jesteś bardzo zdesperowany ;) to wpisz sobie w google'a - "flash modification TL-MR3420" i jak masz zdolności manualne to możesz się pobawić...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie, jaki router kupić do 100-150 zł, pod Netię 20mb? Aktualnie mam Pentagrama Cerberusa P6331-42, ale od jakiegoś czasu traci synchronizację z ADSL, nawet kilka razy dziennie, zazwyczaj bez kilkukrotnego restartu się nie obędzie, inaczej nie złapie synchronizacji... Tylko to, co polecone zostało koledze wyżej, czy coś jeszcze będzie? Pytam, żeby mieć w razie czegoś jakąś alternatywę, gdyby tego w sklepie akurat nie było.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, zamierzam kupić jakiś konkretny router, zastanawiałem się np. nad asus wl-500g premium, ale coś drogo kosztuje 260 zł. Bardzo podoba mi się ta opcja download master, że można pliki na routerze ściągać, czy jest jakaś dobra alternatywa dla tego routera, mam internet od netii 6mbit i sieć na 10 kompów + 2xwifi. Obecnie mam router tp-link w8901g(v2) ale coś kiepski jest.

Edytowane przez tan24

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

netia nie jest czasem adsl? do asusa bedziesz potrzebowal dodatkowo modem;

zeby miec dobry router, trzeba zaplacic ;p

ale w takiej sytuacji mozna zastanowic sie nad modem + wnr3500l , lepszy standard, na tomato sporo opcji.

inaczej, przemysl dgn2200. niestety z modemem wychodzi drozej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Parametry linii

Cena za router im mniejsza tym lepsza, dodam, że nie zależy mi na przesyle w standardzie n, i tak nie przerzucam dużych plików po sieci.

 

Parametry masz mniej więcej w normie...

Chcesz osobny modem + router, czy wszystko w jednym pudełku ?

 

Witam, zamierzam kupić jakiś konkretny router, zastanawiałem się np. nad asus wl-500g premium, ale coś drogo kosztuje 260 zł. Bardzo podoba mi się ta opcja download master, że można pliki na routerze ściągać, czy jest jakaś dobra alternatywa dla tego routera, mam internet od netii 6mbit i sieć na 10 kompów + 2xwifi. Obecnie mam router tp-link w8901g(v2) ale coś kiepski jest.

 

Kiepski pod jakim względem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Chciałem spytać jaki router byłby dla mnie dobry:

- internet 45mb (inotel)

- na zasięgu mi nie zależy (do 10m przez jedną ścianę wystarczy)

- stabilny sygnał (bez dużych wahań prędkości internetu przez wifi)

- podstawowe funkcje QOS (chce mieć możliwość po równo rozdzielić łącze, lub każdemu z osobna przydzielić inną część łącza, na 3 laptopy)

- cena ok 100zł (max 130-140 jeśli będzie to wymagane np. do osiągania maksymalnej prędkości internetu).

Jeśli żaden router w tej cenie nie będzie w stanie wyciągnąć 45mb przez wifi to proszę o podpowiedź ile musiałbym wydać na router który sobie poradzi, ewentualnie jakiś router który wyciągnie chociaż 30mb...

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Parametry masz mniej więcej w normie...

Chcesz osobny modem + router, czy wszystko w jednym pudełku ?

 

Wszystko w jednym. Sprawę jednak rozwiązałem po przegrzebaniu kawałka internetu, kupiłem TP-Linka TD-W8950ND na chipie Broadcoma, póki co działa dobrze, nie rozłącza jak Pentagram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Potrzebuje w sumie AP.

Obecnie mam router Netgear DGN2000. Fajnie łapie synchro po wgraniu modyfikowanego softu,ale do rzeczy.

W drugim pokoju mam Nkę ,TV, XBOX360. Wszystko to nie posiada WIFI. Zostaje kabel, którego niechcę kłaść po pokoju.

Wygodniejszą formą byłoby udostępnienie netu przez WIFI do AP stojącego przy TV,Nka,XBOX i z AP podłączenie kablem.

Słabo orietnuje się w sieciach, więc jakie urządzenie dobrze by się sprawowało?

Konfiguracja to druga para kaloszy, ale to dopiero po wyborze APka.

Co polecicie? Po wstępnym przegladaniu forum to nie musi miec opcji repeater czy coś takiego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra ale jaki model ? Patrzyłem na AP np. TP-LINK TL-WA701ND punkt dost. N-150Mb/s lub TP-LINK TL-WA801ND punkt dost. N-300Mb/s

ale zobaczyłem że ma tylko 1xLAN, a potrzebuje 3 min., więc pewnie w rasowym AP, czegoś takiego nie znajdę.

Nie wiem czy normalny router może być?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Potrzebuję router do Neostrady 6mbit (w przyszłości może 20mbit). Z routera net będzie udostępniany kablem do xboxa, kablem do kompa i WiFi do laptopa. Najlepiej jakby był jak najtańszy. Na zasięgu mi nie zależy, starczy 10-15 metrów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam zamiennika D-Linka DIR-300.

Zaliczył sporo upadków przy przeprowadzce i szwankuje - często zrywa mi połączenie po wi-fi, zawiesza się. Ma być jak najtaniej, rozdzielać będzie sygnał na 2 komputery - jeden po kablu, drugi po wi-fi do sąsiedniego pokoju. Miło by było gdyby miał mocniejszy sygnał niż DIR-300, bo w sąsiednim pokoju mam ledwo dostateczną siłę sygnału. Chyba, że TP-Link TL-WN350GD tak słabo łapie...

Cena - jak najtaniej. :)

Edytowane przez fructo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Potrzebuje pomocy w wyborze routera do 150zł (Internet neo 2mb). Z jak najmocniejszym zasięgiem przez co pewnie możliwością wgrania nieoficjalnego softu (np. amerykańskiego wiem co się z tym wiąże).

 

Proszę o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, zastanawiam się nad wymianą routera WR340G na coś nowszego i dowiedziałem się że są routery które można używać do ściągania torrentów (do pendrive). Moje pytanie, czy takie urządzenia są tylko do ściągania przez torrent, czy możliwe są jakieś inne źródła (np. rapidshare, filesonic itp.) i czy jest szansa na dostanie czegoś takiego do 200zł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...