Skocz do zawartości
PartyBOY

Jaki Router Kupić ?

Rekomendowane odpowiedzi

Jaki router ADSL do neo najlepiej wziąć? Myślałem nad opcją najtańszy modem, jaki się da + TL-WR1043ND, ale ten chyba podrożał coś ostatnio (pamiętam go jak stał poniżej 150zł, teraz jest koło 180), zna ktoś może jakąś alternatywę najlepiej już mieszczącą się w jednym urządzeniu, a nie osobno modem i router? Oczywiście jak najtaniej. USB dla drukarki też bardzo mile widziane :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczytałem ostatnio o routerach pokroju WR1043ND i nie ma (może to nieaktualna wiadomość) takich z wbudowanym modemem. A co do tego modelu, to w podobnej cenie można dostać WNR3500L który raczej jest mocniejszy od tego TP-Linka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dir615 czy TP-Link TL-MR3420 ? dla niewymagającego użytkownika.RoUter łączony do modemu kablowego

połączenie z kompami po wifi , dlink 10zł tańszy i osobiście mam dobre wrażenie posiadam dir-300

co wybrać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli co, połączenie TL-WR1043ND z podmienionym softem + najtańszy modem to jednak najsensowniejsze rozwiązanie?

 

Z tego co się dowiedziałem, to nie. Lepiej dorzucić do 185zł (lub do 230zł dla 24m gwarancji) i kupić WNR3500L. Można na nim wgrać tomato, więc możliwości i wygoda na takim routerze są większe. Sam też wczoraj taki kupiłem i czekam na przesyłkę :wink:

Edytowane przez ZipQ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

W związku z tym że niedługo zmieniam dostawce moich usług internetowych z netii na UPC proszę was o poradę jaki router lub "modemo-router" kupić pod UPC 25mb, router miałby rozdzielać internet na 2 komputery np.: na jednym będzie ~20mb na drugim 5mb itp.

Chciałbym aby można było grać komfortowo podczas gdy osoba będzie surfować po internecie/sciągać na drugim komputerze - QoS i te sprawy.

Nie wymagam aby router posiadał WiFi, komputery będą podłączone kablem, dodatkowe porty USB itp. są także zbędne. Myślę że granica finansowa to 200-300zł. ;)

 

 

PS. Czytałem o Netgear WNR2000 - podobno z alternatywnym softem (jak najbardziej taką opcję akceptuje) jest dobry do takich zastosowań, lecz może będziecie mieli inne ciekawsze propozycje. Mam nadzieję że ten modem od UPC jest ok, jeśli nie to możecie podać także propozycje modemów.

 

Edit. W zasadzie chyba podjąłem decyzję zakupie Netgear WNR3500L + tomato - taki zestaw powinien być dla mnie idealny.

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez KnoogeR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam obecnie modem/router ( neostrada ) D-Link 2740B i w związku z planowaną zmianą operatora będę potrzebował routera.

Pytanie brzmi jaki kupić za niewygórowaną cene ( okolice 200 -300 pln, im mniej tym lepiej )

Router ma mieć

3 odkręcane anteny ( gruby strop i problem z przejściem sygnały piętro-parter , stąd opcja zakładania większych anten )

Standard N

port usb z możliwością wpięcia dysku hdd, lub drukarki ( print server )

qos - najlepiej jakiś łopatologiczny z możliwośćia ustawiania po np ip.

alternatywne oprogramowanie ( chociaż nie wiem czy mi koniecznie potrzebne )

 

..... ma być ładny Wink

 

tak na szybko:

tp-link

http://www.tp-link.com/en/products/detai...L-WR1043ND

może netgear

Pozostałe - Aukcje internetowe Allegro - chociaż nie wiem czy nie za duże kombo

http://allegro.pl/netgear-wnr3500l-route...90498.html

jakiś asus?, RT-N12

może D-link ( nie narzekałem na tego )

Najbardziej ciekawi mnie ten tp-link zwłaszcza cena fajna, ewentualnie Netgear WNR3500L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Potrzebuje kupic router do laptopa + ps3. Internet mam z kablowki.

Jakie router bedzie najlepszy ? Powiedzmy ze tak do 100-150zl.

Mysle nad zakupem TP-Link Router WiFi DSL TL-WR340G UPC ASTER wi-fi (1985834327) - Aukcje internetowe Allegro

W ogole sie na tym nie znam i prosil bym o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Zmieniłem internet na upc 25.Internet chce kablowo na pc i wifi na laptopa. Mój obecny router przesyła tylko połowe prędkości. Potrzebny mi router, który go wykorzysta (w przyszłości planuje nawet 50 wiec przydaloby sie zeby miec troche zapasu.) Problem jest z laptopem bo ma odbiornik wifi tylko w standarcie b i czy musze szukać routera z takim standartem, czy po prostu będzie gorzej odbieral sygnal?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Butman- na pc masz pełną prędkość? Po kablu jak na moje powinno iść pełnym gwizdkiem. Ale niestety- w laptopie nie uzyskasz pełnej prędkości przesyłu danych, a tymbardziej będąc daleko od routera, bo standard B oferuje maksymalny przesył na poziomie 11Mbit/s- czyli na nasze... W teorii trochę ponad 1 megabajt/s w idealnych warunkach- więc zmiana routera sama z siebie nic nie zmieni- pół prędkości obecnego neta, to maksimum standardu obsługiwanego przez wewnętrzną kartę laptopa. A jeżeli masz router w standardzie G- to nawet zmiana karty sieciowej na zewnętrzną podłączaną do portu USB- powinieneś uzyskać 3/4 prędkości łącza.

 

Co dalej? Nie wiem szczerze- napewno coś w standardzie N (tańsza wersja 150 powinna TEORETYCZNIE też dawać radę), ale z modelami trzeba się wstrzymać. Bo zawsze można rozszerzyć funkcjonalność- np. o dysk sieciowy, a nie jestem pewien jak wygląda sprawa ze wsteczną kompatybilnością.

 

 

 

I z takim pytaniem się zwracam do was- czy mieli byście jakieś propozycje na najtańszy router klasy N, mający własne wyjście USB i możliwość działania jako torrent-box? Z jednym warunkiem- bez ingerencji w firmware- ostatnio nie mam ochoty na takie zabawy...

Edytowane przez KWS89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@KWS89 dziekuje za odpowiedź. Sprawa wygląda tak - z modemu bezpośrednio kablem do PC pełną prędkość. Z modemu kablem do routera i z routera kablem do pc około 10 MB/s. Dlatego nawet nie zacząłem bawić się w konfiguracje wifi na routerze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Starsze routery miały WAN 10Mb/s a LAN 100Mb/s. Stąd może być ograniczenie po kablu przez router.

 

Można sprawdzić czy karta wifi w lapku jest na mini pcie, jeśli tak to dosłownie za parę groszy można kupić kartę w standarcie G. Zawsze to wygodniejsze niż sterczący z boku adapter na usb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, zastanawiam się czy dostane coś sensownego w cenie do 150zl. Potrzebuje routera wifi z wbudowanym modemem tak żebym mógł podłączyć pod ethernet. Internet tylko 8mb/s od netii wiec przepustowość nie jest aż tak ważna. Głownie zależy mi na bezawaryjności i niskiej cenie :) Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TP-Link TD-W8960N albo moze Netgear DGN2200 ? troche naciąga twój budżet ale chyba warto...

 

pod ethernet chcesz podłączać modem ? Czy chcesz podłączać rj45 do kompa...

Edytowane przez marcinq123

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcę zmienić mojego starego D-Linka DI-524 na coś szybszego i z lepszym zasięgiem. Raz że ten nie wykorzystuje już w 100% mojego łącza, a dwa mam problem z połączeniem z siecią jednego kompa (sporo ścian po drodze). Więc zacząłem się rozglądać za czymś na 802.11n i większą ilością antenek ;) Narazie wpadł mi w oko D-Link DIR-615, sensowna cena i wszystko co potrzebuję. Wszystkie kompy w domu chodzą po wifi, po skrętce będą podpięte tylko modem kablówki i drukarka. Czy ten router to dobry wybór? Nie chcę wydawać na niego więcej niż 150zł.

Edytowane przez Qrchak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Potrzebuję stosunkowo szybkiej pomocy w doborze routera. Sam się specjalnie na tym nie znam a po wizycie w kilku sklepach mam mętlik bo praktycznie każdy sprzedawca ( z trzema wyjątkami) proponował co innego.

Najpierw warunki:

-dostawca netu - DIALOG , łącze 4Mb

 

-co będzie dołaczone - laptop (po wi-fi)

dekoder n-ki(po kablu)

ps 3 (po kablu)

 

Zamierzam pobierać pliki m.in z torrentów.

 

Proszę o radę w zakupie stosunkowo najtańszego routera , który pozwoli maksymalnie wykorzystać przepustowość łacza. Nie chce kupować drogiego routera , który i tak nie wykorzysta swoich możliwości przy łączu 4 Mb. ( Dodaję że tych trzech sprzedawców proponowało mi router TP 1034 ND, przy czym był on stosunkowo drogi)

 

Bardzo proszę o radę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

mam od jakiegoś czasu problem z routerem NETGEAR WGR614v6 ... wydaje z siebie bardzo wysokiej częstotliwości pisk (najbardziej słyszalny w momencie podłączenia do prądu; po pewnym czasie niby ucho się przyzwyczaja, ale cały czas piszczy). Druga rzecz - do tej pory było tak, że zawsze po odpaleniu komputera stacjonarnego, internet nie zaskakiwał od razu... gdy uruchamiałem jakąś stronę, musiałem kilka/kilkanaście razy ją odświeżyć i wtedy już było ok. Teraz sytuacja jest jeszcze gorsza, bo strony otwierają się b. wolno, albo wcale. To nie wszystko... z ruterem, bezprzewodowo działa laptop, w którym siedzi karta PCMCIA Netgear WG511v2, jednak działa w promieniu zaledwie 3-5 m - dalej, laptop już nie ma sieci. Wydaje mi się, że coś jest nie tak... albo z routerem (ew. z tą kartą).

 

Może moglibyście doradzić jakiś inny router w cenie ok. 100 zł + ew. karta PCMCIA lub USB do tego laptopa? (chyba, że ta, którą mam może współpracować z routerem innej firmy...) . Przyznam, że w temacie sprzętu sieciowego w ogóle się nie znam...

 

Dodam, że obecnie mam internet z osiedlowej kablówki, przez modem CISCO 2100, transfer 4096/256.

Ps. Wstępnie myślałem o rotuerze TP-WR841N, a sieciówce do laptopa TP-WN811N lub WNA1100 ew. coś innego pod USB- co myślicie?

 

 

Łukasz

Edytowane przez luko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Zastanawiałem się nad zakupem routera wifi do neostrady zależy mi na dobrym zasięgu doniego ma być połączony przewodowo komputer stacjoanrny, dwa laptopy i dwa telefony z androidem czy ten router bedzie dobry ROUTER Wi-Fi NEOSTRADA ADSL 2+ TP-LINK W8901G 5dBi (2037417763) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. czy lepiej zakupić coś innego. Chciałem kupić sam router bez wudowanego modemu ale na infolini powiedzieli mi że nie będzie działać np ten router TP-Link TL-WR340G Router WiFi :: NAJTAŃSZA WYSYŁKA (2033760930) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. + mój modem standardowy czyli zte 831. Proszę o pomoc przy wyborze na router mogę wydać 200 zł max, ale wolałbym coś taniej :) pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli kogoś interesuje jak sprawdza się tani router TP-Linka TL-WR841N na łączu 100 / 30 to proszę :

 

Dołączona grafika

Codziennie pracują na tym 2 laptopy po WiFi i jeden komputer Ethernet. Żadnych zacięć, żadnych przerw w łączeniu, od 4 miesięcy bez restartu i zakłóceń. O tyle fajnie, że router kosztuje ~ 85zł. :) Na WiFi upload taki sam, a download w okolicach 75Mb/s.

Edytowane przez MaciekCi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli kogoś interesuje jak sprawdza się tani router TP-Linka TL-WR841N na łączu 100 / 30 to proszę :

 

Dołączona grafika

Codziennie pracują na tym 2 laptopy po WiFi i jeden komputer Ethernet. Żadnych zacięć, żadnych przerw w łączeniu, od 4 miesięcy bez restartu i zakłóceń. O tyle fajnie, że router kosztuje ~ 85zł. :) Na WiFi upload taki sam, a download w okolicach 75Mb/s.

 

A jak tam jeżeli chodzi o zasięg? Bedzie działać pod neostrada bo zauważyłem że ma port Wan a nie rj 11 a żeby działał z neostradą to podobno musi mieć Adsl wbudowane? Nie znam się na tym więc temu pytam, a w sklepach i na infoliniach też moga się na tym nie znac zwlaszcze dzwoniąc ze swoim pytaniem natrafiłem na kobiętę. Na moją logikę taki router wydaje się bardziej uniwersalny i działac będzie z każdym połączeniem ale nie wiem dokładnie.

Edytowane przez Xavier3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten twój modem ZTE 831 będzie chodził z każdym routerem wyposażonym w port WAN, tylko napierw trzeba go ustwić w tryb bridge. Tutaj opis.

 

Też mi się tak logicznie wydawało, ale sprzedawcy w sklepie powiedzieli mi że takie routery są złe do neostraday a człowiek który się nie zna uwierzy bo nie może wypróbować i oddać. A tobie chodzi on z neostradą czy z czymś innym? Rozumiem że ten router który wymieniłem jako pierwszy z portem Wan też by chodził? ale ten wymieniony przez ciebie w standardzie N jest po prostu lepszy?

Edytowane przez Xavier3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żadnego routera nie wymieniałem. U mnie ten ZTE chodzi z TP-Linkiem WR1043ND. Wziąłem ZTE, bo dawali za grosze przy podpisywaniu umowy na neo 20Mbit i miałem już router Edimax 3G-6200N, który do tej pory współpracował z modemem komórkowym USB Plusa. Wystarczyło tylko zamienić modemy, z komórkowego na ADSL. Potem jednak sobie zmieniłem router, bo chciałem mieć szybszy WLAN.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żadnego routera nie wymieniałem. U mnie ten ZTE chodzi z TP-Linkiem WR1043ND. Wziąłem ZTE, bo dawali za grosze przy podpisywaniu umowy na neo 20Mbit i miałem już router Edimax 3G-6200N, który do tej pory współpracował z modemem komórkowym USB Plusa. Wystarczyło tylko zamienić modemy, z komórkowego na ADSL. Potem jednak sobie zmieniłem router, bo chciałem mieć szybszy WLAN.

 

 

A mam jescze jedno pytanko czy ja już mam router ten TL-WR841N połączony z Zte to czy mogę jescze podłączyć jeden AP za pomąca ethernet np TL-WR841N i podłączyć do niego swoją antenę i mieć internet na działce? Mam taką antenę któras została mi po byłym dostawcy internetu radiowego i pomyslałem że można by ją wykorzystać :)

 

P.S czy anteny w TL-WR841N są odkręcane ?

Edytowane przez Xavier3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...