Skocz do zawartości
PartyBOY

Jaki Router Kupić ?

Rekomendowane odpowiedzi

P.S czy anteny w TL-WR841N są odkręcane ?

 

W modelu TL-WR841N są na stałe , w modelu TL-WR841ND są odkręcane, i tylko tym różnią się te dwa routery.

 

Co do zasięgu : Z trzech trybów siły ( low, medium, high) zawsze mam ustawioną siłę na low i w 90metrowym mieszkaniu w każdym miejscu, czy z zamkniętymi drzwiami czy bez, na laptopie miałem maksymalny zasięg (zdaje się 5 kresek Windowsowych). Na High rozsiewał sygnał po wszystkich, 5 piętrach w bloku. Gdzie indziej nie testowałem.

 

Router też pracował z neostradą przez krótki czas i nie było problemów.  

Edytowane przez MaciekCi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć :)

Potrzebuje na wczoraj routera do rozdzielenia łącza internetowego (dostarczany przez RJ-45) przez Wifi N. W przyszłości pewnie także mała sieć z kilku komputerów. Super by było jakby posiadał możliwość Gigabit LAN, ale priorytetem jest połączenie bezprzewodowe także i 100Mb po kablu wystarczy. Łączył się będę w domu, gdzie komputer i router będzie dzieliło kilka ścian (jeśli to ma znaczenie), router położony na piętrze.

Cena tak do 150 zł, a oczywiście im mniej tym lepiej. TP-WR1043ND dość drogi, to czy warto zwrócić jeszcze na coś uwagę oprócz TL-WR841ND?

Z góry dziękuję za porady... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję osobą o nickach MaciekCi i MariuszDW za odpowiedzi jednak muszę to jescze przemyśleć bo wszyscy sprzedawcy i osoby na infolini TP twierdzą że routery typu Router Tp-Link TL-WR1043ND - Ceneo.pl które mają port WAN zamiast rj11 nie działają więc boję się zakupić tego typu router. A jeśli chodzi o urządzenia z dobrym wbuddowanym modemem ADSL to co polecacie? W przyszłości chcę mieć neo 20 mb/s

 

Już pominę kwestię oprogramowania Tomato bo nie wiem co to jest ale podobno fajnę :) Kurcze nie wiedziałem że tak trudno będzie kupić głupi router, ze to tyle rzeczy trzeba wiedzieć :)

Edytowane przez Xavier3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Planuje zakup routera, obecnie mam pentagrama cerberus p6331-6 i neta w orange adsl 20Mb/s. Obecny router nie pokrywa zasięgiem całego domu, oraz co jakiś czas rozłącza mnie z netem (gdy miałem 1Mb/s problemu z rozłączaniem nie było). Proszę o poradę jaki router kupić do kwoty 400 zł. Dla moich potrzeb wystarczy standardowe wgrane oprogramowanie producenta (nie potrzebuję wgrywać tomato czy openwrt).

 

Do routera zamierzam podłaczyć 2 komputery stacjonarne po lanie, 2 lapotopy i 2 urządzenia po wifi (duża rodzina).

 

Najlepiej żeby router miał:

- wbudowany modem adsl,

- 3 zewnętrzne anteny (zależy mi na pokryciu zasięgiem całego domu, by zasięg przechodził przez 2 stropy - obecny router przebija tylko jeden strop),

- standard n - 300Mb,

- minimum 2 porty ethernet 1Gb,

 

Znalazłem troche dobrych routerów, tylko że nie miały wbudowanego modemu adsl (zależy mi, by nie podłączać dodatkowego urządzenia do routera).

 

Z góry dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, w ciągłym poszukiwaniu jakiejś tańszej alternatywy dla NASa, znalazłem w internecie o coś takiego:

 

Iomega iConnect

 

Miał ktokolwiek styczność z tym produktem iomegi? Głównie zależy mi na bezprzewodowym streamingu rzeczy, których zwyczajowo nie chcę trzymać na kompie ze względu na oszczędność miejsca...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, w ciągłym poszukiwaniu jakiejś tańszej alternatywy dla NASa, znalazłem w internecie o coś takiego:

 

No nie jest to głupi pomysł choć jest to trochę drogie i mam wrażenie że oprócz tego że ma 3 złącza USB to podobną role może pełnić router z USB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Internet dostarcza mi Aster/UPC i obecnie Internet mam po kablu do stacjonarnego komputera.

 

Chciałbym podłączyć laptopa do sieci przez wifi, który będzie używany sporadycznie.

 

Czasami w użyciu będzie VPN jeśli ma to jakiekolwiek znaczenie.

 

Jaki router polecacie w rozsądnej cenie, żeby działało wszystko poprawnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że masz modem od operatora, czyż nie? Posiadasz jakieś konkretne wymagania, czy internet ma być używany bezprzewodowo dość sporadycznie i po prostu jako tako (zależy, co rozumiemy przez to pojęcie ;)) działać?

Po taniości: Linksys WRTU54G-TM lub TP-LINK TL-WR340G

Problemów z tunelami VPN (przeważnie wykorzystywane PPTP) nie zanotowałem. Domyślnie firewall zezwala na ich zestawianie :).

Edytowane przez AragornPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że masz modem od operatora, czyż nie? Posiadasz jakieś konkretne wymagania, czy internet ma być używany bezprzewodowo dość sporadycznie i po prostu jako tako (zależy, co rozumiemy przez to pojęcie ;)) działać?

Po taniości: Linksys WRTU54G-TM lub TP-LINK TL-WR340G

Problemów z tunelami VPN (przeważnie wykorzystywane PPTP) nie zanotowałem. Domyślnie firewall zezwala na ich zestawianie :).

 

Nie mam:)

 

Z tego co przeczytałem ruter powinien umożliwiać klonowanie MAC adresu, aaa i powinien działać dobrze, a nie "jako tako";) Nie chcę wydawać za dużo pieniędzy na coś, co mi nie będzie potrzebne, ale też nie chce brać byle czego.

 

Dzięki za odpowiedź!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Internet dostarcza mi Aster/UPC i obecnie Internet mam po kablu do stacjonarnego komputera.

 

Chciałbym podłączyć laptopa do sieci przez wifi, który będzie używany sporadycznie.

 

Czasami w użyciu będzie VPN jeśli ma to jakiekolwiek znaczenie.

 

Jaki router polecacie w rozsądnej cenie, żeby działało wszystko poprawnie?

 

wnr612 spokojnie zaspokoi twoje potrzeby. dobrze i tanio.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, potrzebuję pomocy. Jaki mam kupić router . Posiadam internet radiowy 8mb x 4mb Posiadam stary ruter (techniclan) z którego nie jestem zadowolony (po wi-fi ciągle rwie)Do rutera podłączone są: kablem 2 kompy ,tuner sat i odtarzacz blu-ray, po wi-fi :1 komp i TV. Po kablu wszystko śmiga aż miło , lecz po wi-fi: telewizor ok (odległość od rutera ok 5m bez ścian)a internet na ostatnim kompie strasznie rwie (odległość 10 m trzy ściany)

Edytowane przez roberto2005

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Szukam jakiegoś taniego rozwiązania do sieci domowej. Do routera chce podłączyć dysk (3.5", SATAII) oraz drukarkę (Brother HL2030). Do dysku będę pewnie potrzebować jakąś obudowę.

 

Znajdzie się jakieś urządzenie pozwalające pogodzić te wymagania? Ewentualnie router WiFi + Switch USB?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam routera do którego podlącze pc,laptopa,tv i xboxa przez wifi, albo więcej rzeczy przez wifi.

 

 

Jaki dostawca internetu? jaką kwotą dysponujesz?

 

Ja wczoraj zamówiłem Netgeat DGN2200, a dziś już leży w domku myslę że moje wymagania spełni.

Nie chciałem bawić się w Modem + router bo po co jak i tak siostra zbytnio nie korzysta z neta,

I tomato było by chyba zbedne - Netlimiter też wystarczy. poza tym można podpiąc Dysk/drukarke czy Pena

 

Może sprawdz sobie czy Tobie też taki by odpowiadał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Szukam jakiegoś taniego rozwiązania do sieci domowej. Do routera chce podłączyć dysk (3.5", SATAII) oraz drukarkę (Brother HL2030). Do dysku będę pewnie potrzebować jakąś obudowę.

 

Znajdzie się jakieś urządzenie pozwalające pogodzić te wymagania? Ewentualnie router WiFi + Switch USB?

 

wnr3500L + tomato , w miarę tanio jak na mozliwości które oferuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Poszukuję routera do Neostrady 20mb. W internecie naczytałem się sporo pozytywnych opinii o NETGEAR DGN2200. Czy do 200zł znajdę coś lepszego? (im mniej wydam tym lepiej). Do routera będą podłączone przez WiFi 2 laptopy, konsola oraz PC. Dom składa się z parteru (laptop), pierwszego piętra (laptop) oraz strychu (tam znajduje się PC oraz konsola). Każde piętro ma ok 60m2 i chciałbym aby router nie miał problemów z zasięgiem (będzie stał na pierwszym piętrze).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niech mi ktoś wyjaśni jak to jest, że DGN2200 ma Wifi N300, a switcha 100 Mbit/s? Jakoś średnio mi się to kupy trzyma...

 

Anyway, co możecie polecić pod Netię Annex A z Nką i portami gigabitowymi? Obecnie mam Asmaxa AR-1004G (za złotówkę z Netii), ale chciałbym się go pozbyć, bo coraz częściej się wiesza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niech mi ktoś wyjaśni jak to jest, że DGN2200 ma Wifi N300, a switcha 100 Mbit/s? Jakoś średnio mi się to kupy trzyma...

 

Pewnie oba standardy dają w rzeczywistości zbliżoną szybkość.

Inna sprawa, wybiegi marketingowe, chcesz mieć router ze switchem gigabitowym, bul jak za zboże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie oba standardy dają w rzeczywistości zbliżoną szybkość.

Inna sprawa, wybiegi marketingowe, chcesz mieć router ze switchem gigabitowym, bul jak za zboże.

 

Gigabit mi na dobrą sprawę zbędny, tylko jak kupuję Wifi N300, to ma tyle być (streaming filmów HD z NASa, tudzież wymiana plików z tymże). Uprzedzając: wiem, jak się propaguje sygnał i jak spada prędkość wraz z zasięgiem ;) Chodzi mi o to, żeby zaczynać od 300, anie od 100 Mbit/s.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co myślicie o routerze TP-LINK W8960N w porównaniu do Netgear DRG2200 jeśli chodzi o zasięg i moc wifi? Z tego co wiem to w tplinku można wymienić anteny co przemawia raczej na jego korzyść...

Wymagania j.w:

 

Witam

Poszukuję routera do Neostrady 20mb. W internecie naczytałem się sporo pozytywnych opinii o NETGEAR DGN2200. Czy do 200zł znajdę coś lepszego? (im mniej wydam tym lepiej). Do routera będą podłączone przez WiFi 2 laptopy, konsola oraz PC. Dom składa się z parteru (laptop), pierwszego piętra (laptop) oraz strychu (tam znajduje się PC oraz konsola). Każde piętro ma ok 60m2 i chciałbym aby router nie miał problemów z zasięgiem (będzie stał na pierwszym piętrze).

Edit: a co sądzicie o Netgear WNR3500L?

Edytowane przez GeMtin1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o to, żeby zaczynać od 300, anie od 100 Mbit/s.

 

Ale to jedno i to samo :rolleyes:

 

300Mbit/s po WIFI daje transfer zbliżony do 100Mbit/s po kablu.

 

Technologia 802.11n: Pytania i odpowiedzi | PurePC.pl

Jakiej wydajności można oczekiwać od standardu 802.11n?

Pierwsze produkty wykorzystujące dwa strumienie danych będą osiągały fizyczną prędkość przepływu danych dochodzącą do 300 Mb/s, czyli prawie sześć razy wyższą niż w przypadku standardów 802.11a i 802.11g. Taka prędkość przepływu danych oznacza dla użytkownika prędkość 100 Mb/s, w przypadku większości produktów.

IEEE 802.11 – Wikipedia, wolna encyklopedia

Przepustowość, z nadmiarem kodowania przy wykorzystaniu wszystkich anten, sieci 802.11n sięga do 600 Mb/s, natomiast dostępna dla użytkownika prędkość transmisji ma osiągnąć w wersji ostatecznej co najmniej 100 Mb/s, czyli tyle samo co Fast Ethernet.

Zejdźmy na troszkę wolniejsze wifi tj. 802.11g. W teorii daje nam 54Mbit/s, w rzeczywistości przy przesyle danych ciężko uzyskać 3MB/s (najczęściej 2,5MB/s) nawet jak anteny zawiążemy na kokardkę i nie będzie problemu z zasięgiem. Niewiele szybszy Fast Ethernet 100Mbit/s jest w stanie dać 10MB/s.

Idąc tą drogą, N300 jest ok ok. 6x szybsze od 802.11g i przy idealnych warunkach pozwoli na transfer plików z szybkością 14-15MB/s a po lanie 10MB/s. Jeśli 100Mbit/s po lanie wogóle ograniczy N300 to o kilkanaście procent a nie kilkaset jakby się wydawało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzisz, jednak dobrze z mądrym człowiekiem pogadać. :) Czyli opcja TP-Link W-8961ND albo Netgear DGN2200 nabiera dużo uroku.

 

Swoją drogą, na Allegro jest firma, która sprzedaje DGN2200 w OEMowym opakowaniu za całkiem sensowne pieniądze: Netgear DGN2200 Router, Neostrada ADSL, port USB (2108778291) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. Kupował to ktoś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie zakupiłem wczoraj... ale nie doczytałem że jest on sprzedawany w OEMowym pudełku :blink: Ale najważniejsze jest, że ma 12 miesięcy gwarancji i z tego co widzę jest to pełen komplet tylko że w innym pudełku. Zastanawiająco brzmi "Routery pochodzą z nadprodukcji fabryki Netgear" :huh: . Ruter powinien być jutro (wysłany dziś GLS'em). Jak tylko dojdzie zdam raport jak się sprawuje i zrobię zdjęcia :wink:

Edytowane przez GeMtin1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...