Skocz do zawartości
PartyBOY

Jaki Router Kupić ?

Rekomendowane odpowiedzi

To skąd te routery mogą pochodzić? Sam chce kupić WNR3500L jest sporo taniej na ich aukcji... GeMtin1 jak możesz to napisz w jakim stanie przyjdzie.

 

Moj byl fabrycznie nowy, bez nawet jednej rysy na obudowie, wszedzie folie ochronne. To pewnie refurbish sa, ale skoro wygladaja jak nowe, dzialaja jak nowe i maja 12mc gwarancji? Imho warto. Edytowane przez Czarnodziej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj byl fabrycznie nowy, bez nawet jednej rysy na obudowie, wszedzie folie ochronne. To pewnie refurbish sa, ale skoro wygladaja jak nowe, dzialaja jak nowe i maja 12mc gwarancji? Imho warto.

 

Skoro tak to nie ma się czego bać ważne że stan super i gwarancja jest, dzięki za info. pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

zamierzam kupić router WiFi do domu (2 kondygnacje, 400m2, stropy - żelbet, ściany pustak ceramiczny).

 

Chciałbym, aby miał możliwie największy zasięg oraz transfer po LANie, WiFi N (dual band), Gigabitowy LAN i musi działać jako AP (sygnał idzie z drugiego domu).

Podepnę do niego NAS, PS3, PVR oraz Odtwarzacz multimedialny (lub HTPC). Wiem, że zasięg może być słabszy w różnych częściach domu, ale z WiFi korzystamy głównie na dole, a w razie potrzeby dokupi się AP (w domu jest instalacja LAN).

Budżet powiedzmy 500-600 zł, ale jeżeli będzie warto to zwiększymy.

Myślałem o:

- Asus RT-N56U

- Buffalo WZR-HP-AG300H-EU

 

Będę wdzięczny za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Moze ktos mi powiedziec w skrocie jakie sa roznice dla TD-W8961ND i TD-W8960N ?

 

Ktory bedzie lepszy dla internetu z Orange 20mb ?

 

Pozdrawiam

 

Zapewne są na innych chipach. U mnie W8960N spisuje się dobrze, jednak 2 anteny 5 dBi kiepsko pokrywają mój dom, zmieniłem je na dwie 9 dBi od Pentagrama. Wtyki antenowe wykonane są badziewnie - przy zmianie anten jeden z nich odkleił się i kabel się ułamał - brat rozebrał router, kupił nowy wtyk RSMA męski jakoś go tam przykleił, zalutował kabelek i wszystko gra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorę pod uwagę jeszcze Linksys E4200, Netgear WNDR4500 i Draytek Vigor2130n

 

Pomoże ktoś? Reszta info dwa posty wyżej.

Edytowane przez aml

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dorwałęm tanio DGN2200, więc mój problem się chwilowo rozwiązał. Za to miałem okazję pobawić się NetiaSpotem i powiem tak - nie wiem, jak ze stabilnością czy zasięgiem, ale możliwości softu urywają łeb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam routera dla rodziców. W tej chwili mają Linksysa WRT54GX jednak ma sporo wad.

Potrzebuje sprzętu z dużym zasięgiem(router stoi na strychu a powinien mieć zasięg na parterze-w tej chwili nie ma na to szans pomimo wymiany anten). 2.4GHz i 5GHz jest wymagane ze względu na urządzenia Vivanco Wireless Sender, który działa w paśmie 2.4GHz i obecnie sygnał WiFi zakłóca działanie. Oczywiście xDSL. Mile widziane złącze USB.

Budżet do 600zł. Myślałem nad Netgearem WNDR3800 ma wszystko czego potrzebuje a na dodatek wspiera OpenWRT. Możecie zaproponować coś innego albo potwierdzić mój wybór?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam routera dla rodziców. W tej chwili mają Linksysa WRT54GX jednak ma sporo wad.

Potrzebuje sprzętu z dużym zasięgiem(router stoi na strychu a powinien mieć zasięg na parterze-w tej chwili nie ma na to szans pomimo wymiany anten). 2.4GHz i 5GHz jest wymagane ze względu na urządzenia Vivanco Wireless Sender, który działa w paśmie 2.4GHz i obecnie sygnał WiFi zakłóca działanie. Oczywiście xDSL. Mile widziane złącze USB.

Budżet do 600zł. Myślałem nad Netgearem WNDR3800 ma wszystko czego potrzebuje a na dodatek wspiera OpenWRT. Możecie zaproponować coś innego albo potwierdzić mój wybór?

 

wndr3700v2 w zupełności ci wystarczy a sporo tańszy, ma 64ramu i tylko tym rózni sie od wndr3800, transfery po usb takie same

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam szanownych forumowiczów :)

 

Szukam, niezawodnego i dobrego routera. Miejsce: mieszkanie w bloku, w którym wykrywane są różne inne sieci bezprzewodowe (mnóstwo :() ; podłączone zostaną: TV, 4 notebooki, konsola, ewentualnie drukarka i dysk zewnętrzny (nie koniecznie). Notebooki są w różnych pomieszczeniach, w różnych odległościach, każdy użytkownik coś robi - jeden gra w gry online, inni ze sobą w multiplayer, jeszcze inny ogląda filmy na TV itd. Czasami sieć nie jest wykorzystywana więc dobrą funkcją była by możliwość wyłączenia wifi (oszczędność energii). Posiadam "staruszka" Netgeara, jednak coś ostatnio zakłóca jego działanie i nawet gdy podłączony jest tylko jeden notebook, to są problemy z netem. Cena do 800zł.

 

Zastanawiam się nad Linksys 4200 / Netgear N600 / Netgear N900. Powiadają, że Netgear często gubi sygnał. Chwalą sobie Linksysa, ale ponoć są jakieś dwie wersje (http://www.smallnetbuilder.com/wireless/wireless-reviews/31651-cisco-linksys-e4200v2-dual-band-n900-router-reviewed) ?

Linskys:

Cisco Consumer Products Pte. Ltd. Europe Sklep internetowy - E4200

http://www.vobis.pl/oferta/peryferia_i_akcesoria/sieci_komputerowe/routery_ethernet/903291_linksys_e4200_router_accesspoi.aspx

 

czy to są te same produkty? a moze któryś to wersja v2?

 

Netgear N600 - http://www.vobis.pl/oferta/peryferia_i_akcesoria/sieci_komputerowe/routery_z_modemem_adsl/109997_netgear_n600_wireless_dual_ban.aspx

Netgear N900 - http://www.morele.net/router-netgear-n900-wireless-dual-band-wndr4500-100eus-432607/?gclid=CMb1oMDY5q4CFYsw3wodXmn2gQ#div4

 

Coś mi poradzicie? Który lepszy ? > Dzięki za każdą radę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam szanownych forumowiczów :)

 

Szukam, niezawodnego i dobrego routera. Miejsce: mieszkanie w bloku, w którym wykrywane są różne inne sieci bezprzewodowe (mnóstwo :() ; podłączone zostaną: TV, 4 notebooki, konsola, ewentualnie drukarka i dysk zewnętrzny (nie koniecznie). Notebooki są w różnych pomieszczeniach, w różnych odległościach, każdy użytkownik coś robi - jeden gra w gry online, inni ze sobą w multiplayer, jeszcze inny ogląda filmy na TV itd. Czasami sieć nie jest wykorzystywana więc dobrą funkcją była by możliwość wyłączenia wifi (oszczędność energii). Posiadam "staruszka" Netgeara, jednak coś ostatnio zakłóca jego działanie i nawet gdy podłączony jest tylko jeden notebook, to są problemy z netem. Cena do 800zł.

 

Zastanawiam się nad Linksys 4200 / Netgear N600 / Netgear N900. Powiadają, że Netgear często gubi sygnał. Chwalą sobie Linksysa, ale ponoć są jakieś dwie wersje (http://www.smallnetb...router-reviewed) ?

Linskys:

Cisco Consumer Products Pte. Ltd. Europe Sklep internetowy - E4200

http://www.vobis.pl/..._accesspoi.aspx

 

czy to są te same produkty? a moze któryś to wersja v2?

 

Netgear N600 - http://www.vobis.pl/...s_dual_ban.aspx

Netgear N900 - http://www.morele.ne...3wodXmn2gQ#div4

 

Coś mi poradzicie? Który lepszy ? > Dzięki za każdą radę :)

 

kto twoim providerem jaki masz modem od tego providera, potrzebujesz routera czy routero-modemu??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kto twoim providerem jaki masz modem od tego providera, potrzebujesz routera czy routero-modemu??

 

szczerze to jestem kompletnym laikiem w tych sprawach, powtarzam co znajomi powiedzą lub co wyczytam. Wcześniej wszystko zrobił (podłączył)znajomy. Teraz nie mam tego luksusu :P .. a do tego co mówią znajomi nie zawsze mam przekonanie, wolę zaczerpnąć też informacji od innych, bardziej obeznanych.

 

Jeśli chodzi o to jaki internet, to to jest hmm.. radiówka, antena na dachu budynku, a w pokoju kabel do neta. (w tym momencie pewnie połowa forumowiczów umiera ze śmiechu czytając mój post).

 

A jaka różnica? przedtem to chyba był to zwykły router.

 

 

przeczytane kilkanaście stron > dochodzę do wniosku, że potrzebuję router.

Edytowane przez Eressea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kup wndr3700v2 http://www.morele.net/router-netgear-rangemax-dual-band-wireless-n-gigabit-router-2-4ghz-and-5ghz-wndr3700-100pes-v2-16mb-flash-303035/ w 100% cię zaspokoi ;) super stabilny, możliwość instalacji openwrt ( www.eko.one.pl ) 360zł a nie jakieś ponad 600zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Zdecydowalem sie na internet w upc i wiem ze mam dostac prosty modem. Czy jest jakis sensowny model routera wifi do kupienia za okolo 100 zl ktory zastapi mi modem? Z tego co sie orientuje musi on miec wejscie wan a nie telefoniczne ale nie jestem pewien. Nie zalezy mi na jakis super opcjach. Chodzi po prostu o w miare dobry router wifi z prosta konfiguracja (Nazwa sieci, haslo, itd itp). Mieszkam w bloku. Internet 30 mbit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy routery wifi za ok. 100 zł są warte polecenia czy w tej cenie lepiej wybrać coś przewodowego?

Właśnie zepsuł mi się Asus RX-3041 i muszę kupić coś w zastępstwie. Chcę coś taniego i niezawodnego. Mam internet kablowy 30 Mbit. 150 zł to max co mogę wydać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@USB, TP-Link TL-WR841N

 

Dzięki za szybką odpowiedź.

A czy Asus RT-N10U (ktoś go polecał wyżej) to ten sam poziom? Czy zwykły niewymagający użytkownik nie zauważy różnicy? Różnica w cenie niewielka, więc dla mnie wszystko jedno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...