Skocz do zawartości
PartyBOY

Jaki Router Kupić ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Zdecydowalem sie na internet w upc i wiem ze mam dostac prosty modem. Czy jest jakis sensowny model routera wifi do kupienia za okolo 100 zl ktory zastapi mi modem? Z tego co sie orientuje musi on miec wejscie wan a nie telefoniczne ale nie jestem pewien. Nie zalezy mi na jakis super opcjach. Chodzi po prostu o w miare dobry router wifi z prosta konfiguracja (Nazwa sieci, haslo, itd itp). Mieszkam w bloku. Internet 30 mbit

 

upc daje w podstawie modemorouter thomsona, sredniej jakosci sprzet, troche brakuje stabilnosci przy wielu komputerach. sam na stancji dostawilem do niego wnr2000.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze jedną rzecz chciałbym się zapytać. Czy istnieje taka możliwość, żeby kupić router do którego można bezpośrednio podłączyć koncentryk od kablówki? Chodzi o to, żeby mieć tylko jedno urządzenie sieciowe zamiast dwóch. Internet jest przydzielany na podstawie MAC-a modemu, ale to chyba można by obejść klonując ten numer w ustawieniach routera?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Legalnie praktycznie nie da się kupić routera z modemem kablowym, bo pozostają własnością dostawcy (analogicznie do dekoderów np. cyfry+). Poza tym wszystkie są kompletnym chłamem z malutką tablicą routingu i powolnymi procesorami. Najlepiej jeśli dostawca daje goły modem, bo te pseudoroutery potrafią napsuć mnóstwo krwi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko, może ktoś wie

Ostatnio podłączyłem do TL-WR1043N poprzez usb pamieć zewnętrzną i zasadniczo zdziwienie, transfery jakie uzyskuje po kablu: komp-(1gbs)-ruter - pamięć to aż oszałamiające przybliżenie 2 MB/s. Czy tak to ma działać, jakiś ogranicznik siedzi na tym złączu usb w routerze ?? :mur:

Pamięć to przyzwoity Patriot Rage. Po podłączeniu A-data PD7 czy też Patriot XT jest to samo. A te pamięci nie mają problemów z osiąganiem 20MB/s zarówno w zapisie jak i w odczycie. :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

przeszukałem forum, ale to nie rozwiało moich wątpiwości.

 

Mam internet 10Mbit ADSL z orange, leży mi modem ZTE 831 AII, więc mogę kupić router bez modemu. Budżet (i tak już naciągnięty) mam ograniczony do 200zł. Router ma objąć zasięgiem średniej wielkości dom (livebox dał radę 2 piętra w dół, na dole tylko w niektórych miejscach, ale działało), więc potrzebuję router o conajmniej porównywalnym lub lepszym zasięgiu od liveboxa.

 

zastanawiam się nad wyborem:

 

- TP-link LT-WR1043ND

- ASUS RT-N13U (brak wymiennych anten i nie jestem pewien co do jego zasięgu)

 

lub z tańszych:

 

- RT-N10U ( brak N 300Mb/s)

- Tl-WR941ND

- TL-WR841ND (te są starsze kanciate i jakieś nowsze, też nie wiem czy warto)

 

Moim faworytem jest RT-N13U, ale nie wiem jaki ma zasięg, ze względu na wbudowaną antenę.

Czy ktoś kto go używa, mógłby mi napisać jak działa, oraz czy nie będzie problemów z zasięgiem?

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko, może ktoś wie

Ostatnio podłączyłem do TL-WR1043N poprzez usb pamieć zewnętrzną i zasadniczo zdziwienie, transfery jakie uzyskuje po kablu: komp-(1gbs)-ruter - pamięć to aż oszałamiające przybliżenie 2 MB/s. Czy tak to ma działać, jakiś ogranicznik siedzi na tym złączu usb w routerze ?? :mur:

Pamięć to przyzwoity Patriot Rage. Po podłączeniu A-data PD7 czy też Patriot XT jest to samo. A te pamięci nie mają problemów z osiąganiem 20MB/s zarówno w zapisie jak i w odczycie. :mur:

Mam ten sam router, transfery via USB mam takie: ZAPIS 2-3MB/s, ODCZYT: 7-11,5MB/s. Niestety szybciej nie będzie.

 

przeszukałem forum, ale to nie rozwiało moich wątpiwości.

 

Mam internet 10Mbit ADSL z orange, leży mi modem ZTE 831 AII, więc mogę kupić router bez modemu. Budżet (i tak już naciągnięty) mam ograniczony do 200zł. Router ma objąć zasięgiem średniej wielkości dom (livebox dał radę 2 piętra w dół, na dole tylko w niektórych miejscach, ale działało), więc potrzebuję router o conajmniej porównywalnym lub lepszym zasięgiu od liveboxa.

 

zastanawiam się nad wyborem:

 

- TP-link LT-WR1043ND

- ASUS RT-N13U (brak wymiennych anten i nie jestem pewien co do jego zasięgu)

Jak właśnie napisałem wyżej, mam TL-WR1043ND, wgrany DD-WRT i zero problemów. To znaczy było trochę schodów przy konfiguracji forwardu portów dla FTP i ustawieniu uprawnień dla userów FTPowych, ale to już za mną, szczęśliwie. Sam router pracuje stabilnie, nie wiesza sie, nie ma czkawek odbijających sie na przycięciu pasma etc. Nie testowałem zasięgu, ale też nie powinno być najgorzej. A z pewnością będzie lepiej od Liveboxa. Edytowane przez Neoheresy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomyśl jeszcze nad WNR3500L myślę że to optymalny wybór w porównaniu ceny do jakości i ma możliwość wgrania alternatywnego softu...

 

myślałem nad tym, ale nie chcę się zbytnio pchać w wersję refurbished, a normalny przekracza mój, i tak już naciągnięty budżet.

 

czy ktoś wie jak z zasięgiem ma się ten Asus?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Routery są na rocznej gwarancji, więc nie powinno być z nimi problemu a sprzęt lepszy od tego Asusa. Co do zasięgu to zawsze jest to trudne pytanie gdyż w każdym środowisku jest indywidualne, w różnych miejscach jest różna ilość zakłóceń. A o którego Asusa konkretnie ci chodzi o ASUS RT-N13U czy o RT-N10U ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś ma Netgear DGN2200 Router ??

Jak się sprawuje, jaką przepustowość ma port usb ??

 

Na tej aukcji można w sumie za 150zł z przesyłką go nabyć, wydaje się to być niezłą ofertą pod neostradę:

Netgear DGN2200 Router, Neostrada ADSL, port USB (2292371587) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Routery są na rocznej gwarancji, więc nie powinno być z nimi problemu a sprzęt lepszy od tego Asusa. Co do zasięgu to zawsze jest to trudne pytanie gdyż w każdym środowisku jest indywidualne, w różnych miejscach jest różna ilość zakłóceń. A o którego Asusa konkretnie ci chodzi o ASUS RT-N13U czy o RT-N10U ?

 

o, faktycznie napisałem niejednoznacznie,

chodzi mi o asusa RT-N13U.

 

Jeśli chodzi o zakłócenia to u mnie w domu nie ma z tym raczej problemu. teraz mam pożyczonego DIR-600 i też łapie 2 piętra w dół, więc nie jest źle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś ma Netgear DGN2200 Router ??

Jak się sprawuje, jaką przepustowość ma port usb ??

 

Na tej aukcji można w sumie za 150zł z przesyłką go nabyć, wydaje się to być niezłą ofertą pod neostradę:

Netgear DGN2200 Router, Neostrada ADSL, port USB (2292371587) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

 

Nie ułatwię Ci sprawy. Ja go mam i jestem zadowolony ogólnie. Muszę przyznać że czasem (raz na 2 miesiące średnio) coś się pitoli i internet przestaje działać, ale nigdy nie wiem czy to wina modemu kablowego thompsona, czy routera, (choć obstawiam to pierwsze, bo winda pokazuje dostęp do wifi, ale brak dostępu do internetu) i nigdy nie zgłębiłem się w problem, tylko robię restart obu urządzeń i było ok.

Za to dzisiaj mój laptop rozłączył się z wifi i nie mógł się spowrotem połączyć, tak samo mój iphone, podczas gdy w tym samym czasie mój brat bez problemu grał sobie po online w fifę na ps3 na tym samym wifi. Restart rozwiązał problem :unsure:

Wcześniej jak miałem ADSL, i DG834G v3 z wbudowanym modemem, to miałem też problemy z dostępnym wifi, ale brakiem dostępu do internetu, gdzie pomagały tylko resety i działo się to notorycznie. Zbiegło się to z przeprowadzką, a w nowym mieszkaniu wzięliśmy neta z kablówki, więc sprzęt też się zmienił, a stary DG834G (który myślałem że się zepsuł i temu wywalał) lata u kuzynki w PL i ponoć nie ma z nim najmniejszych problemów, więc nie wiem, czy ja mam pecha do sprzętu netgeara z wyższej półki czy coś jest na rzeczy. ale poza tymi problemami, które nawet nie wiem czy routery powodują, czy czynniki zewnętrzne, sam sprzęt jest dobry. Zasięg miodzio, interfejs (nowy wszedł w ostatnim updacie) miodzio, ogólnie nie ma się do czego przyczepić. O usb nie mam pojęcia, bo go nie używałem.

Edytowane przez Sysak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zastanowił by się rzeczywiście tutaj nad WNR3500L jest tańszy i lepszy...

 

zastanawiam się cały czas, ale niestety w moim ograniczonym budżecie mieści się tylko wersja refurbished, a z tym to loteria może być.

asus obecnie najtaniej jest w proline i mieści się w mojej kwocie 200zł

 

ale dzięki wszystkim za odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

coś się pitoli i internet przestaje działać, ale nigdy nie wiem czy to wina modemu kablowego thompsona, czy routera, (choć obstawiam to pierwsze, bo winda pokazuje dostęp do wifi, ale brak dostępu do internetu) i nigdy nie zgłębiłem się w problem, tylko robię restart obu urządzeń i było ok.

A czemu używasz zewnętrznego modemu a nie modemu z netgear ??

Ponoć Netgear DGN2200 ma jeden z lepszych wbudowanych modemów ADSL. Właśnie dlatego zastanawiam się nad przesiadką z zestawu Thomson + TPlink na kombajn. Dodatkowym bodźcem jest ograniczona prędkość usb tplinka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dawno wypadłem z obiegu jeśli chodzi o routery, dlatego mam prośbę o jakieś podpowiedzi.

Do tej pory w domu używam US Robotics 9108 do neostrady - mam go od chyba 6 lat (lub dłużej) i zaglądam do niego tylko jak dodaję jakiś MAC adres i ewentualnie jakiś forward portów ustawić (w jednym momencie podłączone do 7 urządzeń po WiFi + jeden po kablu).

Przeprowadzam się do mieszkania gdzie będzie UPC (30 lub 60 Mb/s) i oczekuje bezawaryjności i stabilności na poziomie podobnym jak USR.

Mieszkanie 50m, więc duży zasięg nie jest specjalnie potrzebny.

Budżet to powiedzmy 300 PLN, jeśli trzeba będzie dorzucić 100 w zamian za ogromny przyrost jakości to pewnie też jakoś to przeboleję.

 

Do routera będą podpinane TV, 2 laptopy, 2 telefony, 1 stacjonarny blaszak + ewentualnie jakieś dodatkowe urządzenia, ale raczej okazyjnie.

Edytowane przez Julo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już prawie 2 miesiące mam Asusa RT-N10U. Były problemy z drukarką, ale zaraz potem pojawił się nowy software i jak ręką odjął, doszła opcja że można sobie pendrive podłączyć. Można też wgrać altenatywne oprogramowanie DD WRT czy Tomato. U mnie póki co działa jak trzeba i śmiga na oryginalnym sofcie. Jest tylko jedno małe irytujące ALE: gdy wpięty jest kabel usb od drukarki (jest wyłączona) to w głośnikach cały czas coś pyka niezależnie od ich głośności. Słychać to jedynie gdy w pomieszczeniu panuje cisza. Być może alternatywny soft by to rozwiązał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś ma Netgear DGN2200 Router ??

Jak się sprawuje, jaką przepustowość ma port usb ??

 

Na tej aukcji można w sumie za 150zł z przesyłką go nabyć, wydaje się to być niezłą ofertą pod neostradę:

Netgear DGN2200 Router, Neostrada ADSL, port USB (2292371587) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

 

No wlasnie tez wszedzie czytam o roznych routerach ze te USB z dyskiem kosmicznie wolno dzialaja.

Szykam takiego ktory rozsadnie zadziala.

 

Widze tez ze ten router ma gniazdko telefoniczne. Sorki za lamerskie pytanie ale co moge z tym zrobic? Moze moge tam voipdiscount skonfigurowac i podlaczyc do mojego starego telefonu?

 

EDIT: Co do transferow wlasnie zobaczylem watek http://openlinksys.info/forum/viewthread.php?thread_id=9582&rowstart=0 . Moze warto sie zainteresowac WNR3500L ??

 

EDIT2: A moze Fritz? Sa z dyskiem oraz od razu z VOIP

Edytowane przez karaluch7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam potrzebuję kupić router, do internetu radiowego na rj45.

teraz pytanie czy router z usb i podpiętym dyskiem na usb 2.0 bedzie lepszym rozwiązaniem czy lepiej kupić tańszy router i dysk sieciowy.

 

 

Czy ten netgear z allego 3500 L za 160 zł jest opłacalny czy jest może coś ciekawszego?

Cena 200 zł +/-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szybkie pytanko odnosnie TP-linka tl-wr841n (z serii czy tak sie da). Sytuacja wyglada nastepujaco:

 

Mam sobie router adsl D-link g604t (takie cus: http://www.dlink.com/products/?pid=372 ), chce do tego podlaczyc tp-linka, zeby rozprowadzal wifi pietro nizej mniej wiecej w taki sposob:

---(adsl kabel)-->stary d-link z modemem adsl->------(rj45)----->tp link (z dd-wrt jesli bedzie trzeba)->wifi na wszystko co da rade odebrac sygnal

 

Czy taki scenariusz jest wykonalny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...