Skocz do zawartości
PartyBOY

Jaki Router Kupić ?

Rekomendowane odpowiedzi

Nie powinno być problemów.

 

Dzieki za odpowiedz :)

 

On obsługuje tylko ADSL? (brak ADSL2 i ADSL2+, więc max synchronizacja ~8 Mbit, a transfery ~7 Mbit ) Może warto zmienić na coś nowszego?

 

Zastanawialem sie nad tym, ale wymagaloby to i tak dokupienia dodatkowego routera/ap zeby rozprowadzac wifi 2-3 pietra nizej, bo w cuda typu modemo-routero-ap za 200 zl co daje zasieg wifi na caly budynek to nie wierze ;)

 

[edit]:literowki

Edytowane przez tukamon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, Jaki router polecacie kupić? Ważne by miał szybki procesor, duża ramu, możliwość instalacji alternatywnego oprogramowania, oraz obsługiwał standard N. Czy nadal aktualne są dobre opinie o WRT54GL? Wiem, że nie obsługuje N, ale jak jest porządny mogę zrezygnować z N.

Edytowane przez Kunor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od wielu lat posiadam WRT54GL + Tomato i dla mnie jest to zestaw niemal idealny. No wlasnie niemal - potrzebuje udostepnic dysk USB (i na LAN i na WAN) a moj router tegoz zlacza nie posiada. Jaki router polecacie? Wymagania to (kolejnosc celowa):

- stabilnosc

- rezerwacja DHCP

- NAS

- QoS

- obsluga skryptow/scheduler

 

EDIT: Cena rozsadna. Powiedzmy do 250pln.

Edytowane przez Trawienny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o WRT43, to moge się przyczepic do raczej slabego zasiegu, badz samych anten, ktore slabo 'zbieraja' sygnal. Mysle, ze warto miec to na uwadze... Poza tym jestem zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Własnie dostawca netu (Vectra..) zjarał mi router tp-linka TL-WR543G. Możecie polecić coś podobnego? głównie zalezy mi na WPA-psk, klonowanie macadresu kompa i sprawne Wi-Fi. Cenowo 100-120 max, ale na rany chrystusa nie tp-liiiink..chodzi o sprawne rozdzielenie Vectry na kompa stacjonarnego po kablu, a po wifi na laptopa, telewizor, telefony w domu itp.

Edytowane przez mayk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Czy na polu routerów dual-band/dwu-zakresowych/2.4GHz + 5GHz coś nowszego/ciekawego się pojawiło?

 

Jestem na etapie zmiany radiówki u siebie na mocniejszą, lecieć to będzie w 5GHz stąd też wysłużony WRT54GL musi ustąpić...

Szukam czegoś rozsądnego cenowo, 3x pc lecące po wi-fi + sporadycznie PS3, żadnych cudów nie oczekuje, nie chce wydać na sprzęt (sieciówki wi-fi do mnie + rutek) więcej niż... 450-500zł;

Starczy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki najtanszy solidny router do mieszkania studenckiego?

 

Nie bede stawial im tomato, wiec obejdzie sie bez opcji wygrywania. Byle nie rozlaczal bez powodu bo wiem ze chlopaki cisna z graniem przez neta, WIFI musi byc.

Min 4 portowy switch, ale to juz chyba standard i kopiowanie MAC bo provider nie daje mozliwosci zmiany adresu MAC bez telefonu do BOK'u...

Edytowane przez Aurora001

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecnie mam D-Linka DIR-300 i ma piekielne problemy z zasięgiem z pokoju do pokoju w bloku. Szukam jego zastępstwa do tych 100 zł - coś lepszego niż proponowany wyżej TP-Link TL-WR841N się znajdzie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

potrzebuje spiąć ze sobą bezprzewodowo modem z AP Linksys (n , 2,4 -5) który jest na piętrze budynku domu jednorodzinnego z routerem apple airport extreme 1 gen.(którego posiadam) który będzie stał na parterze, czy orientujecie się czy ten airlive n.mini jako client przesle mi po wan'ie net do airport extreme? i dalej z airporta będe mógł kablami poprowadzić net do n'ki xboxa itp? Wydaje mi się że tak, ale chcę się upewnić . Chyba że macie lepsze opcje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

unowocześniam w sieć i potrzebuję porady bo nie potrafię ogarnąc tematu.

 

Mam teraz internet z netii (nieograniczony, w praktyce ok 12 Mbit) i router adsl Linksys WAG200g. Poszukuję czegoś z lepszym zasięgiem (dom piętrowy 150m2) , portem USB, DLNA tez by się przydalo.

 

Nie wiem czy brać router z adsl czy kombinować router + modem adsl. Pomocy! Cena max 500zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok dolaczam do ost. pytan.

Nie siedze w temacie wiec za malo wiem. Potrzebuje kupic szybko dobrej klasy gigabitowy router, cena do 600zl , net z upc 120Mb/s, bo bede robil zmiane i dadza mi tylko sam modem (motorola 5BV6120V albo cisqo epc3212). Musi dobrze dzialac z tym laczem i : po kablu dwa kompy(jeden stary) plus czasem do 4laptopow pasmo n, (jeszcze chce sobie kupic taka karte do telewizora ale na razie nie wiem z czym to sie je)

poleccie mi jakies konkretne typy na razie patrzylem polecany jest Netgear WNDR3700(v2) tylko nie wiem czy ten by wystarczyl moze jakis wyzszy model albo Asus RT-N56U, musi byc niezawodny

___________________________________________

Jeszcze mam pytanie po kablu stary komp ma starą karte 100Mb(VIA VT6105 Rhine 3) czy to bedzie dzialac z routerem czy na wszelki wypadek kupic nowa gigabit.

 

I jesli chodzi o karty wifi w 2 laptopach musze zmienic na takie z obsluga pasma n 5Ghz , w jednym jest :

Intel Pro/wireless 3945ABG

w drugim Realtek RTL8187B - chodzi o to zeby nowe pasowaly na co tu trzeba zwrocic uwage ?

wiem ze niektore routery moga puszczac jednoczesnie g i n , ale ja chce miec tylko n

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wndr3800 jak masz wiecej kasy i do tego openwrt by obsy z eko.one.pl albo jak nie ogarniasz openwrt to gargole by obsy, chcesz za pomoca routera sciągać jakies torrenty czy pliki z rapidshare i innych ?? bo jeśli nie to wystarczy jakaś słabsza i tańsza maszyna, ja osobiście mam wndr3700v2 i do tego moda na 128mb ramu, bez problemu obsługuje 50/4mb do tego mam na tym różne prógsy z ftp włacznie, stabilny jak skała, praktycznie jak nie wyłaczą pradu to działa nonstop bez restartów, po usb z przez ftp wyciagam 17mb/s, jesli chcesz cos prostszego to wnr3500l v2 na chipie boardcoma i 128mb ramu obsługuje tomato (dużo prostsze menu od tego z openwrt, ale brak radia wifi 5ghz i wolniejsze transfery po usb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Openwrt moglbym sie pouczyc, tyle ze nie wiem czy bedzie mi to potrzebne, torrenty juz b.rzadko sciagam, moj brat na laptopie tak z tymze tez nie caly czas i narazie na tym laczu co mamy(30Mb) i stary netgearWPN824v2, nie muli go , ale jest potrzebne silne n 5Ghz, sam bede siedzial glownie na kablu do stacjonarnych zastanawiam sie tylko czy router bedzie wspolpracowal z dwoma systemami xp i win7 na dwoch kompach pod lan bo np aktualizacje fw sie sciaga albo pod xp albo pod win7.

 

podoba mi sie ten asus rt-n56u ma wbudowana oblsuge NAT dzieki czemu po kablu moze byc szybciej co dla mnie jest wazne i ma tez 2,4 i 5Ghz moga rownoczesnie dzialac, on moze byc lepszy od WNDR ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wndr3700 i 3800 tez ma dwa radia i moga one pracować równocześnie, ale jesli potrzebujesz mocnej anteny to asus lepszy bo ma zewnetrzne a netgear wbudowane, z drugiej strony jak mieszkasz w domku jednorodzinnym i nie powinienes miec żadnych problemów na netgarze, dodam tylko że 5ghz ma znacznie gorsza przenikliwość przez sciany i inne przeszkody, takze jaknie masz zawalonego eteru róznymi sieciami to lepiej jechac na 2.4ghz w trybie n 40mhz i zapewniam ciebie ze szybkość transferu bedzie lepsza, o ściaganiu plików pisałem w tym kontekście że na netgarze i asusie mozesz podłaczyć dysk twardy pod usb i sciagac pliki na ten dysk bez pośrednictwa komputera, zarówno tomato jaki i openwrt ma taka funkcjonalność

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak tez cos gdzies zerknalem ze n na 2.4 moze byc lepsze, a mi sie wczesniej wydawalo ze zawsze na 2.4 beda mniejsze predkosci, ale mieszkam wlasnie w mieszkaniu w bloku i sieci prywatnych tu jest sporo. Ten asus n56u tez ma wbudowane anteny tyle ze z jakims wzmocnieniem, dopiero jego nastepca n66u ma zewnetrzne . Co do sciagania plikow bezposrednio na dysk to tak wiem ze jest to fajna opcja, ale dla tych co duzo sciagaja, tylko to chyba moze tez dzialac bez tomato czy openwrt. Generalnie jak masz 3700v2 z modem na 128ramu to chyba prawie to samo jak bys mial 3800. 3800 ma szybszy i chyba lepszej klasy procesor niz asus i wiecej pamieci flash wiec tu jest lepszy, od strony wydajnosci to sa chyba podobne czasami pisza ze asus moze miec lepszy zasieg. Asus ma o 1 usb wiecej. Ale wiekszosc bardziej zaawansowanych wybiera netgeary ze wzgledu na mozliwosc innego oprogramowania, z asusem chyba moze byc tylko firmowe. No ktorys z tych dwoch wezme oba sie sprawdza jedynie mnie zastanwia czy ten sprzetowy NAT po kablu w asusie to jest tylko kit reklamowy czy faktycznie cos znaczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Otóż posiadam internet od lokalnego dostawcy 25mbit wysyłanie i pobieranie. Jaki polecacie router do tego Internetu? (Wtyczka RJ-45). A i zapomniałbym, przydał by się serwer druku;)

Z góry dzięki za odpowiedzi. Pozdrawiam, Parry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie rzeczy tylko w erze, najtaniej z radiem 2.4ghz http://allegro.pl/tp-link-tl-wr1043nd-router-300mbps-usb-wifi-n-i2461515631.html jak mieszkasz w blokowisku dgdzie duzo sieci tożeby wykorzystac lacze musisz mie 5ghz a wiec to http://allegro.pl/tp-link-tl-wr2543nd-dwuzakresowy-router-450mbps-i2461515644.html , na jednym i na drugim bez problemu mozna zrobic serwer wydruku, taniej sie nie da

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

po kilku latach moj wysluzony pentagram asdl2+ (korzystam z laczem tpsa, usluga neostrada) przestal obslugiwac wifi ... zastanawiam sie nad zakupem nowego routera, moje oczekiwania:

praca z łączem do 20 mbit

dostęp LAN+wifi(wpa2)

MAC adress filtering

opcja: możliwośc podpiecia dysku sieciowego do routera przez usb ?

opcja: podział prędkości w zależności od IP

budzet: mozliwie jak najnizszy, mam nadzieje, ze ok. 200zł wystarczy, czyli widełki 150-250zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie Dołączona grafika Czy do 200 zł można kupić jakiś porządny sprzęt, który będzie miał przesył po LAN-ie do 1000 Mbit? Aktualnie posiadam Asusa RT-N10U i ma ograniczenie do 100 Mbit, co jest dla mnie bolączką... W zasadzie to główny wymóg o jaki mi chodzi, ale nie chciałbym kupić jakiegoś szitu za przeproszeniem, więc pytam tutaj bo nie chcę kupować w ciemno.

Tak na szybko znalazłem na allegro TP-LINK TL-WR1043ND (dosyć popularny) - warto?

Dobrze by było, żeby miał dobre oprogramowanie (to w Asusie to porażka), albo z kiepskim oprogramowaniem ale za to z możliwością wgrania np tomato.

Edytowane przez USB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Realnie możesz liczyć na transfery 700-900 Mbit.

Niedawno robiłem takie testy na nowym TP-Link TL-WDR4300.

 

Dołączona grafika

 

Dwa kompy. U mnie sieciówka Realtek 8111E i odpalony soft Lan Speed Test v2.0.

Na drugim kompie Realtek 8111B + LST Server by wyeliminować wąskie gardło w postaci dysku twardego.

 

Wcześniej miałem wspomniany 1043ND. Generalnie mnie nie zawodził, ale na przykład kumpel ma dwie takie sztuki i wiecznie narzeka, resetuje etc. Jeśli nie planujesz podpinać pod port WAN łącza szybszego niż 100Mbit to da radę.

Mimo, że w specyfikacji nie ma o tym słowa to NAT jest software'owy i pomimo, że port WAN jest 1Gbit to max wyciśniesz 130Mbit.

 

Open-wrt, dd-wrt znajdziesz dla niego bez problemu.

Edytowane przez radiergummi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...