Skocz do zawartości
PartyBOY

Jaki Router Kupić ?

Rekomendowane odpowiedzi

Mam obecnie router Asus RT n10u, kilka dobrych miesięcy, dzielę nim łącze na stacjonarny kablem i Wifi na laptop i ewentualnie komórki i niedawno HD 3D TV.

Jest problem z przesyłem filmów HD ze stacjonarnego do TV, tzn działa ale przycina. Wymuszone w ruterze standard N. Co jakiś czas zatnie i ładuje. Obawiam się że potrzeba mi routera dualband z 5Ghz (tak rekomenduje mi instrukcja od karty Wifi telewizora).

 

Czy taki będzie dobry OvisLink AirLive N450R i zapewni spokój na dłużej? droższego nie kupię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie o routerze TP-Link TD-W8950ND? Zawiera modem Broadcom. Technicy przysłani przez firmę Netia mówili mi, że routery TP-Link nie są dobre na linie Netii. Mam Netię No Limits na liniach Netii. Dodam, że uzyskałem informację, że DSLAM jest EDN312xp/ R1A / R1A oparty na chipsecie Broadcom. Możliwe, że na innym routerze bym uzyskał jeszcze większą synchronizację? Oto parametry:

http://imageshack.us/photo/my-images/545/netia3.png/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Laki1231

Czy znajdę coś w cenie TL-WDR3500 lub tńszego a lepszego co do zasięgu? Obecnie mam thomsona od UPC to gubi zasięg i w pokoju obok ledwo 30% zasięgu

Edytowane przez Laki1231

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Laki1231

Hm ta sama półka cenowa... więc czekam na inne propozycje, i ogólnie czy ten co podałem jest wart tej ceny?

Edytowane przez Laki1231

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym wzial jednak WDR-3500 cena podobna do 1043nd ale chyba jednak półka wyżej, zwlaszcza jesli masz sporo sieci na 2.4 kolo siebie to 5 GHz bedzie jak znalazl. Szczerze mówiac jakbym teraz wybieral, to wzialbym wlasnie wdr3500 a nie 1043nd ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Laki1231

Netgear N150 RangeMax 802.11n Router and 4-Port Switch (WNR1000)

 

Netgear Wireless-N300 Router and 4-Port Switch (JWNR2000)

 

a któryś z tych?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

padł mi ruter D-Link Dir 300. Był w sumie spoko. Potrzebuję czegoś na zamianę. Do zwykłej sieci domowej, bez zbędnych bajerów. Byle miał dobre zabezpieczenia na WiFi, oraz był łatwo konfigurowalny. Najważniejsze - by był trwały.

Z WiFi korzysta lapek, urządzenie drukująco-skanująco i (w przyszłości) jakieś smartfony. Jest jeszcze stacjonarka, ale ona pojdzie przez przewód Ethernet. Jak się da to fajnie, gdybym mógł podłączyć pod niego bezpośrednio sygnał z UPC. Jednak bez tego też mogę żyć, w końcu mam od nich modem.

 

Cenowo, to myślę, że byłoby spoko, gdyby zmieściło się do 150zł. Pytam Was, bo ja sam nie znam się zbytnio na ruterach, a jestem pewien, że tutaj otrzymam dobre rady i propozycje.

 

Pozdrawiam,

m

 

>>EDYCJA<<

Dodam jeszcze, że rozdzielane na ruterze będzie łącze 25Mb

Edytowane przez mystery

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam internet radiowy, który idzie po kablu z antenu do adapteru i na wyjściu jest RJ-45. Aktualnie rozdzielam internet przez switcha do wszystkich komputerów. Teraz zamierzam kupić router wi fi który będzie działał tak jak switch dotychczas, jednak dodatkowo ma także udostępniać internet przez wi-fi (do telefonu z androidem oraz laptopa) Jaki router będzie do tego dobry? http://allegro.pl/tl...2938489368.html Czy taki spełni wymagania? I jeszcze pytanie bo ten router ma 4 wejścia lan i jedno WAN czy w to WAN będę mógł włożyć ten kabel od internetu (RJ-45)? Bo mam 4 komputery.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już to 4 wyjścia LAN Dołączona grafika

 

Pod WAN podłączasz ten kabel od "adaptera" i konfigurujesz router, tylko czy Twoj dostawca wymusza 1 mac ? jesli tak to router musi posiadać klonowanie MAC. Po konfiguracji możesz podłączyć komputery via wifi i via switch ktory jest wbudowany w router.

 

Ten adapter to POE ? bo właściwie co to innego może być : P

 

Nie sprawdzałem dokładnie czy ma klonowanie czy nie :)

Edytowane przez marcinq123

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witka mam pytanko iż posiadam net po światełku do tego mam modem od firmy w dzierżawie i potrzebuje router w tej chwili mam Linksys WRT54GL (soft tomato) który łączy się z siecią przez PPPoE podając login i hasło jak Neostrada a chce go zmienić na coś co ma klient torrentów + usb na podpięcie dysku zew. i wgranie alternatywnego oprogramowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ostatnimi czasy moj tp-link 8901g zaczyna tracić połączenie adsl pare razy pod rząd powłączeniu ok. 5. poźniej się uspokaja. Chciałem zaptać jaki router adsl do 200zł byście polecili do netii 8 mega. z wymienionych wyżej

Tp Link WR1043ND

Tp Link WDR-3500

może Netgear WNR3500L v2?

proszę o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Poszukuję jakiegoś taniego rozwiązania tej sytuacji:

Mam sobie router wifi - Linksys Wag54g2. Żadne to cudo, działa raczej przeciętnie, a zasięg ma kiepski. Jako że stoi sobie ten router teraz w innym pokoju niż telewizor, potrzebuję coby ten sygnał jakoś w innym pokoju złapać. Odległość jest stosunkowo nieduża - raptem 10-15 metrów, ale zasięg jest zbyt słaby. I teraz pytanie - czy szukać nowego routera z modemem (linia tp, operator netia więc DSL), czy też bawić się w dwa routery?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema,

mam obecnie na stanie TL-WR841ND (ale ten bardziej kwadratowy, bo teraz co wyszukam, to modele są takie zaokrąglone), jednak właściciel stancji, którą zostawiam chciał, żebym mu go zostawił, więc w sumie za jakieś 80zł mu go oddam. Będę jednak potrzebował jakiegoś zamiennika na nową miejscówkę, gdzie docelowo planuję UPC 30Mb. Mieszkanie do 40m2, a podłączony będzie mój PC (najpewniej po kablu), laptop i czasami moja N900 bezprzewodowo.

Jutro wieczorem sprawdzę jeszcze jak tam wygląda ułożenie innych sieci, ale chyba nie będzie miało to większego znaczenia.

 

Chciałbym się zmieścić w okolicach 200zł. Myślę, że WR1043ND spełniłby moje wymagania, ale może warto wziąć coś z nowszej dwupasmowej serii? A może jakiś inny producent?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, potrzebuje kupic router, moze byc bez wifi, miło by było jakby mial gigabitowy lan i zeby dzialal stabilnie z podlączona powiedzmy setką uzytkownikow. Cena - tak do 300zl jakby sie udalo cos znalezc bylo by super.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

100 userów, do 300 zl? a myślałeś żeby postawić router na kompie ?

 

A cos wiecej? powiedzmy ze mam taką mozliwosc - na jakim systemie miało by to byc zrobione?

 

Glownie chodzi tylko o to zeby byl stabilny, nie mial problemu z przydzielaniem IP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...